ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد رامیان 1401زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور رامیانزمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور رامیانثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد رامیان 1401

دانشگاه پیام نور در سال های اخیر توانسته است به لحاظ علمی، فرهنگی و پژوهشی رتبه های بالایی را کسب کند. آمار زیاد قبولی های کنکور در مقاطع بالاتر که توسط دانش آموختگان آن کسب شده است و همچنین امکان تحصیل همزمان در دو رشته، این دانشگاه را به یکی از پر طرفدارترین دانشگاه های سطح کشور تبدیل نموده است. رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور با هدف برقراری عدالت آموزشی و شکستن سد کنکور برای علاقه مندان این امکان را فراهم نموده است تا بتوانند در رشته تحصیلی دلخواه خود به ادامه تحصیل بپردازند. داوطلبان در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور و با مراجعه به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور می توانند اقدامات لازم جهت نام نویسی خود را انجام دهند.

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد رامیان، فقط در دوره کارشناسی پیوسته ارائه می شوند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد رامیان 1401

معمولاً زمان نام نویسی برای رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور توسط سازمان سنجش و از طریق دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور اعلام می گردد. نام نویسی بدون کنکور در دو نوبت نیمسال اول و نیمسال دوم انجام می شود که داوطلبان پس از مطالعه دفترچه راهنما و در صورتی که از شرایط قید شده برخوردار باشند می توانند نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. متقاضیان باید توجه داشته باشند که چنانچه تمایل به تحصیل در نیمسال اول تحصیلی را دارند می بایست از طریق اینترنت و به شکل آنلاین نام نویسی کرده و در صورتی که می خواهند در نیمسال دوم آغاز به تحصیل نمایند باید از طریق مراجعه حضوری اقدام به ثبت نام نمایند.

زمان ثبت نام نیمسال اول (مهر ماه)

در بازه زمانی مقرر شده برای نام نویسی ترم تحصیلی مهر ماه، داوطلبان پس از بررسی دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب حداکثر 100 کد رشته مورد نظر، می بایست به سایت sanjesh.org مراجعه نموده و اطلاعات خواسته شده را در سامانه سنجش وارد نمایند. زمان بندی ثبت نام و مهلت مشخص شده جهت تمدید آن مطابق جدول زیر می باشد.

زمانبندی ثبت نام بدون کنکور مهر ماه دانشگاه سراسری 1401
نوع ثبت نام زمان اولیه تمدید مهلت
افرادی که در کنکور سراسری ثبت نام کرده اند 17 تا 22 مرداد ماه تا 24 مرداد ماه
افرادی که در کنکور سراسری ثبت نام نکرده اند 18 تا 23 مرداد ماه 24 مرداد ماه تا 6 شهریور ماه

لازم به ذکر است که اقدام از طریق هر دو روش نام نویسی موجب فسخ ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور شده و هزینه پرداخت شده عودت داده نخواهد شد.

زمان ثبت نام نیمسال دوم (بهمن ماه)

با توجه به عدم انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه، هنوز بازه زمانی دقیقی برای نام نویسی نیمسال تحصیلی دوم مشخص نیست. اما طبق سنوات گذشته احتمالا اواخر آبان ماه برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه اختصاص داده خواهد شد و داوطلبان می بایست مدارک خود را به واحد دانشگاهی دلخواه خود ارائه نمایند. همچنین علاقه مندان با عضویت در کانال تلگرام بدون آزمون ایران مشاوره می توانند از آخرین اخبار مربوط به نام نویسی بدون کنکور پیام نور مطلع گردند.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد رامیان 1401

نام نویسی بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای نیمسال اول از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org انجام می شود. برای اینکه در حین فرایند ثبت نام مشکلی پیش نیاید بهتر است تا متقاضیان پیش از ورود به سامانه، مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور را فراهم نموده و رشته های مد نظر خود را به همراه کد آن ها یادداشت کنند. همچنین پس از ورود به سامانه و قبل از شروع تکمیل فرم ثبت نام، هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 می بایست پرداخت شده و سریال اعتباری آن نگه داری شود.

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 

مراجعه به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه سراسری از منوی تعبیه شده در سمت راست صفحه اصلی سایت

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

کلیک بر روی عبارت “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401 (مخصوص داوطلبانی که در آزمون ثبت نام ننموده اند.)”

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

انتخاب گزینه “خرید کارت اعتباری” از سمت راست صفحه

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

کلیک بر روی یکی از دکمه های رادیویی “سریال سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401” و سپس انتخاب گزینه “تایید و ادامه” در پایین صفحه

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

وارد کردن مشخصات خواسته شده جهت ورود به درگاه پرداخت و انتخاب گزینه “تایید و ادامه”

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نورمرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

نگه داری یا ذخیره شماره پیگیری پرداخت، تایید اطلاعات نمایان شده و کلیک بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت”

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 درج اطلاعات کارت بانکی، مشاهده اطلاعات بارگذاری شده و در صورت صحت فشردن گزینه “پرداخت”

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نورمرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

کلیک بر روی“ثبت نام جدید”

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نورمرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

وارد کردن شماره سریال کارت اعتباری و کد امنیتی موجود در صفحه و سپس کلیک بر روی ” تایید “

نهمین مرحله از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401نهمین مرحله از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

اکنون داوطلب می تواند انتخاب رشته و ثبت نام خود را تکمیل نماید.

نکته : یادداشت و نگه داری کد پیگیری 16 رقمی و شماره پرونده 7 رقمی فراموش نشود.

شرکت کنندگان کنکور سراسری 1401، بدون پرداخت هزینه و از قسمت انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 می توانند در رشته های بدون کنکور این دانشگاه نام نویسی و انتخاب رشته نمایند.

 انتخاب رشته کنکور سراسری انتخاب رشته کنکور سراسری

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد رامیان 1401

متقاضیانی که تصمیم دارند در دانشگاه پیام نور تحصیل نمایند می بایست دارنده شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور باشند. این شرایط در دفترچه راهنمای این دانشگاه تحت دو قسمت عمومی و اختصاصی عنوان شده اند که در ادامه به آن ها پرداخته ایم.

شرایط عمومی

اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان مطرح شده در قانون اساسی کشور عدم کینه و دشمنی نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران نداشتن فساد اخلاقی عدم اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

داشتن دیپلم سه ساله نظام جدید (نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش)، یا دیپلم سه ساله نظام ترمی / سالی واحدی (نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش)، یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه (چهارساله یا شش ساله نظری و فنی و حرفه ای)، مدرک کاردانی (فوق دیپلم) و یا مدرک سطح یک حوزوی دریافت گواهی مدرک تحصیلی حداکثر تا پایان 31 شهریور ماه 1401 فارغ التحصیل بودن دانشجویان مقطع کاردانی در هنگام ثبت نام و همچنین ارائه مدرک مربوطه به مراکز آموزشی مورد نظر داشتن کارت معافیت یا پایان خدمت برای داوطلبان آقا به اتمام رساندن طرح تعهد خدمت (برای فارغ التحصیلان یکی از گروه های پزشکی) پذیرفته نشدن ثبت نام دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه های روزانه لزوم ارائه گواهی انصراف از رشته قبلی برای قبول شدگان کنکور سراسری 1401

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد رامیان 1401

چنانچه پیش ‌تر نیز اشاره شد، نام نویسی برای نیمسال اول به صورت اینترنتی و برای نیمسال دوم با مراجعه به دانشگاه مورد نظر انجام می گیرد. از این رو شرکت کنندگان با توجه به نوع ثبت نام خود و بر اساس مندرجات دفترچه راهنما، می بایست مدارک و اطلاعات لازمه را فراهم نمایند. لازم به ذکر است که سنوات گذشته به علت همه گیری بیماری کرونا ثبت نام برای نیمسال دوم به صورت آنلاین انجام می گردید اما برای سال جاری امکان نام نویسی به صورت حضوری نیز وجود دارد.

مدارک ثبت نام اینترنتی

در این نوع روش نام نویسی، پس از پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری صفحه ای برای کاربر باز می شود تا در آن مشخصات فردی و اطلاعات تحصیلی خود را وارد نماید. این جزئیات عبارت ‌اند از:

مشخصات فردی شامل: نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه و شماره سری و سریال آن، تاریخ تولد و کد بخش محل تولد، کد ملی، جنسیت، شرایط جسمی و نوع معلولیت اطلاعات تحصیلی از قبیل: شماره پرونده کنکور سراسری (در صورت شرکت نمودن)، کد منطقه یا ناحیه اخذ مدرک دیپلم، کد دانش آموزی مقطع دیپلم، کد عنوان دیپلم و تاریخ اخذ آن، معدل کل دیپلم، معدل کتبی نهایی دیلم، منطقه یا ناحیه اخذ مدرک پیش دانشگاهی، کد عنوان مدرک پیش دانشگاهی و تاریخ اخذ آن، کد بخش محل اخذ مدرک دوره پیش دانشگاهی، معدل کل پیش دانشگاهی، وضعیت فارغ التحصیلی و معدل آن سهمیه ها از جمله: جزئیات اطلاعات مربوط به رزمندگان، ایثارگران و خانواده های شهدا، ارائه کد پیگیری 12 رقمی در صورت دارا بودن آن اطلاعات اتباع خارجی مثل: کد پیگیری 13 رقمی اتباع، شماره کارت اقامت و شماره گذرنامه جزئیات و اطلاعات مربوط به اشتغال همچون: کد محل اشتغال کارکنان رسمی و پیمانی مشخصات محل سکونت از قبیل: کد پستی، کد استان و کد بخش محل اقامت، شماره تلفن ثابت و نشانی دقیق محل سکونت اطلاعات نظام وظیفه از جمله: کد وضعیت نظام وظیفه

پس از درج موارد فوق داوطلب می بایست عکس پرسنلی خود را طبق مشخصاتی که در دفترچه ثبت نام برای آن قید شده است در سامانه بارگزاری نماید. این مشخصات به شرح جدول زیر است.

ویژگی های عکس مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401
عکس 4*3 یا 4*6 داوطلب مربوط به سال جاری دارای فرمت JPG
عکس رنگی و دارای پس زمینه سفید دارای حجم حداکثر 70 کیلوبایت
نداشتن حاشیه زائد و واضح و مشخص بودن فاقد اثر مهر ، منگنه و یا هر گونه لکه
داشتن اندازه حداقل 300*200 پیکسل و حداکثر 400*300 پیکسل تهیه اسکن عکس پرسنلی تنها از روی عکس اصلی

نکته مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که حتماً عکس شخص ثبت نام کننده بارگزاری شود. پس داوطلبانی که از طریق کافی نت اقدام به نام نویسی می نماید می بایست حتماً این موضوع را بررسی کنند.

مدارک ثبت نام حضوری

مدارک لازم جهت ثبت نام بدون کنکور پیام نور در نیمسال دوم 1401
اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
کارت معافیت و یا پایان خدمت برای آقایان
6 قطعه عکس 4×3
دیپلم نظام جدید یا اصل و کپی از آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات (دیپلم، پیش دانشگاهی، کاردانی)
اصل و یا گواهی مدرک پیش‌دانشگاهی (یا گواهی اخذ مدرک کاردانی)
تائیدیه تحصیلی

شهریه رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد رامیان 1401

از عواملی که موجب محبوبیت دانشگاه های پیام نور در بین دانشجویان می باشد، پایین تر بودن شهریه های آن در مقایسه با دیگر دانشگاه ها همچون دانشگاه آزاد و پردیس خودگردان است. اما داوطلبان باید به این نکته توجه داشته باشند که سالیانه و همزمان با شروع سال تحصیلی، شهریه های این دانشگاه نیز افزایش 10 الی 15 درصدی خواهد داشت. همچنن لازم به ذکر است که تفاوتی میان شهریه رشته های بدون کنکور و رشته های با کنکور دانشگاه پیام نور وجود ندارد. جدول زیر مبالغ حدودی هزینه هر ترم تحصیلی را برای گروه های آزمایشی مختلف ارائه نموده است.

میزان شهریه دانشگاه پیام نور 1401
رشته های علوم انسانی رشته های فنی مهندسی رشته های علوم پایه رشته های هنر
حدود 2/000/000 الی 2/500/000 تومان حدود 2/500/000 الی 3/000/000 تومان حدود 2/100/000 الی 3/200/000 تومان حدود 2/100/000 الی 2/450/000 تومان

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد رامیان 1401

برخی از رشته های گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، زبان و هنر، بدون کنکور قابل تحصیل بوده و متقاضیان با بررسی لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور از طریق دفترچه راهنمای ثبت نام، می توانند کد رشته مورد نظر را در فرم ثبت نام خود درج نمایند. دانشگاه پیام نور واحد رامیان رشته های زیر را به صورت بدون کنکور برای نیمسال تحصیلی مهر ماه ارائه می کند.

 

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد رامیان 1401
حقوق علوم تربیتی

لازم است بدانید احتمال تغییر رشته های ارائه شده در جدول فوق برای پذیرش نیمسال دوم (بهمن ماه) وجود دارد.

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب