بازی قهرمانی پرسپولیس در آسیابازی قهرمانی پرسپولیس در آسیا را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

باشگاه فوتبال پرسپولیس در آسیا

باشگاه فوتبال پرسپولیس در آسیا

این نوشتار آمار بازی‌های بین‌المللی باشگاه فوتبال پرسپولیس ایران را از سال ۱۳۴۷ تا امروز دربردارد. بازی‌هایی که با تیم‌های باشگاهی خارجی یا ملی انجام شده‌است، بازی بین‌المللی به‌شمار آمده‌است.

پرسپولیس با ۹ بار حضور در مرحله نیمه پایانی تورنمنت‌های آسیایی (۳ بار لیگ قهرمانان، ۴ بار جام باشگاههای آسیا، ۲ بار جام در جام آسیا) و ۴ بار حضور تا فینال آسیا (۲ بار لیگ قهرمانان، ۲ بار جام در جام) از تیم های پرافتخار ایران در آسیا می باشد‌. همچنین این تیم با ۲ بار حضور در فینال و ۱ بار حضور در نیمه نهایی (در مجموع ۳ حضور در جمع چهار تیم برتر)، موفق ترین تیم ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا است.و هم چنین پرسپولیس با ثبت یک قهرمانی و یک نایب قهرمانی پرافتخارترین تیم ایرانی درجام برندگان جام آسیا می باشد‌.

نخستین بازی بین‌المللی باشگاه فوتبال پرسپولیس، بازی دوستانه‌ای در روز ۵ تیر ۱۳۴۷ برابر تیم ارتش کره جنوبی در تهران بود. این بازی دومین بازی تاریخ پرسپولیس پس از پیوستن پرویز دهداری و بازیکنان باشگاه فوتبال شاهین به این تیم بود.

پربسامدترین دوران بازی‌های بین‌المللی پرسپولیس، میان سال‌های ۱۳۵۰ و ۱۳۵۲ بود. در این سال‌ها که علی عبده باشگاه را حرفه‌ای اعلام کرده بود،[۱] تیم آماتورهای پرسپولیس در لیگ کشوری بازی می‌کرد[۲] و تیم اصلی با تیم‌های خارجی بازی دوستانه انجام می‌داد. با وقوع انقلاب و جنگ ایران و عراق، وقفه‌ای چند ساله میان مسابقات بین‌المللی افتاد.

فهرست بازی‌ها[ویرایش]

پیشینه[ویرایش]

دوران جام باشگاه‌های آسیا[ویرایش]

جام باشگاه‌های آسیا ۱۹۶۹

پرسپولیس نخستین نمایندهٔ ایران در جام باشگاه‌های آسیا بود.[۱۳۵][۱۳۶] پرسپولیس با ۳ پیروزی برابر شهربانی، عقاب و پاس؛ و یک تساوی برابر تاج به جام باشگاه‌های آسیا ۱۹۶۹ راه یافت.[۱۳۷] پرسپولیس که دیر و خسته به این جام رسیده بود، بازی اول را به علت استراحت کم واگذار کرد و پس از آن هر چه تلاش کرد[۱۳۸] با دو برد، یک تساوی و یک شکست در مرحله گروهی حذف شد. پرسپولیس نتوانست به دو دوره بعدی این جام راه یابد.[۱۳۵] در حالی که در سال ۱۹۷۲ قرار بود تیم پرسپولیس به عنوان نماینده ایران بار دیگر در این رقابت‌ها شرکت کند اما ۲تیم عربی در اعتراض به حضور نماینده اسرائیل انصراف دادند و نماینده هنگ کنگ نیز بنا به مشکلاتی انصراف خود را اعلام کرد بدین ترتیب در حالی که تنها ۴تیم باقی مانده بودند این رقابت‌ها لغو شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا از سال ۱۹۷۲ تا ۱۹۸۵ به دلایل مشکلات سیاسی و امنیتی،[۱۳۵] و مخالفت کشورهای عربی با حضور اسرائیل در این رقابت‌ها[۱۳۸] هیچ جام باشگاهی را در سطح قاره برگزار نکرد.

جام باشگاه‌های آسیا ۸۹–۱۹۸۸

پس از دو دهه دوری، دومین حضور پرسپولیس در جام باشگاه‌ها، در پی قهرمانی در جام حذفی سال ۱۳۶۶ بود، جایی که پرسپولیس با شکست برابر محمدان بنگلادش که مربی آن ناصر حجازی بود[۱۳۵] حذف شد.

جام برندگان جام آسیا[ویرایش]

جام برندگان جام آسیا ۹۱–۱۹۹۰

پس از راه‌اندازی جام برندگان جام آسیا در سال ۱۹۹۰ (که با حضور قهرمانان جام حذفی کشورهای آسیایی برگزار می‌شد)، پرسپولیس به ۳ دوره این جام راه یافت. در اولین حضور خود در سال ۹۱–۱۹۹۰ با برد پر گل مقابل پنجاب پاکستان (مجموعا ۱۳–۲) در مرحله اول و انصراف نماینده کره جنوبی (دوو رویالز) در مرحله دوم به نیمه نهایی رسید و در مجموع دو بازی رفت و برگشت تیم الهلال عربستان را با نتیجه ۱–۰ شکست داد و راهی فینال شد. پرسپولیس در فینال حریف تیم المحرق بحرین شد. بازی رفت در روز ۱۲ مهر ۱۳۷۰ در ورزشگاه المحرق با تساوی بدون گل به پایان رسید اما در دیدار برگشت که در روز ۲۶ مهر ۱۳۷۰ در حضور بیش از ۱۰۰٬۰۰۰نفر در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد، تیم پرسپولیس با تک گل محمدحسن انصاری فرد به پیروزی رسید تا با هدایت علی پروین قهرمان اولین دوره جام شود.

جام برندگان جام آسیا ۹۳–۱۹۹۲

پرسپولیس در سال ۹۳–۱۹۹۲ باز هم با سرمربیگری علی پروین و با پشت سرگذاشتن تیم‌های فنجا عمان (در مجموع با برد ۲–۰)، بنی یاس امارات (در مجموع با برد ۳–۲) و الاتحاد عربستان (در مجموع با برد ۲–۱) برای دومین بار فینالیست شد. بازی رفت فینال در روز ۲۷ دی ۱۳۷۱ در شهر یوکوهاما برگزار شد که در آن تیم پرسپولیس مقابل میزبانش نیسان ژاپن که قهرمان دوره قبل نیز شده بود به تساوی ۱–۱ دست یافت. تک گل پرسپولیس را در این بازی حسن شیرمحمدی به ثمر رساند. بازی برگشت اما پس از وقفه ای ۳ماهه در روز ۲۷ فروردین ۱۳۷۲ در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد که طی آن تیم نیسان در میان انبوه هواداران پرسپولیس با یک گل به برتری رسید و پرسپولیس با قبول شکست ۱–۲ در مجموع به نایب قهرمانی بسنده کرد.

جام برندگان جام آسیا ۹۴–۱۹۹۳

پرسپولیس در سومین و آخرین حضور خود در این جام در فصل ۹۴–۱۹۹۳ پس از پشت سر گذاشتن تیم السالمیه کویت با شکست ۲–۳ در یک چهارم نهایی مقابل تیم العربی قطر حذف شد.

در کل تیم پرسپولیس با ۱ قهرمانی و ۱ نایب قهرمانی سومین تیم پرافتخار در مجموع و پرافتخارترین تیم ایرانی جام برندگان جام آسیا است.

ادامه حضور در جام باشگاه‌های آسیا[ویرایش]

سال‌های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۱

پرسپولیس در طول این سال‌ها در ۴ دوره از جام باشگاه‌های آسیا شرکت کرد با وجود اینکه در طول این ۴ دوره همواره به نیمه نهایی رسید اما هرگز از امتیاز میزبانی در این مرحله بهره نبرد و با شکست مقابل تیم‌های قدرتمند شرق آسیا موفق به صعود به فینال نشد. در فصل ۹۷–۱۹۹۶ پرسپولیس پس از پشت سر گذاشتن رقبا به نیمه نهایی رسید اما در این مرحله مغلوب تیم پوهانگ استیلرز کره‌جنوبی شد و در دیدار رده‌بندی با شکست تیم الزورا عراق به عنوان سومی رسید. در فصل ۹۸–۱۹۹۷ با شکست در نیمه نهایی (مقابل دالیان چین) و رده‌بندی (مقابل الهلال عربستان) به عنوانی بهتر از چهارمی دست پیدا نکرد. اما در فصول ۲۰۰۰–۱۹۹۹ و ۰۱–۲۰۰۰ علیرغم شکست در نیمه نهایی، در دیدارهای رده‌بندی با پیروزی بر تیم‌هایی چون سوون سامسونگ کره جنوبی و ایرتیش قزاقستان به عنوان سومی دست یافت و با کسب ۳ عنوان سومی و ۱ عنوان چهارمی به کار خود در این تورنمنت پایان داد.

لیگ قهرمانان آسیا[ویرایش]

فصل ۰۳–۲۰۰۲

در سال ۲۰۰۲، با تلفیق جام برندگان جام و جام باشگاه‌ها، لیگ قهرمانان آسیا راه‌اندازی شد. پرسپولیس که در نخستین دوره این جام شرکت کرده بود، در گروه خود دوم شد و از صعود بازماند. در آن دوره از هر گروه تنها تیم صدرنشین به‌طور مستقیم راهی مرحله نیمه نهایی شد و بازی‌های هر گروه به میزبانی یک کشور برگزار می‌شد و پرسپولیس با شکست مقابل میزبان گروه خود تیم پاختاکور ازبکستان فرصت صعود را از دست داد.[۱۳۹]

پس از حذف در این دوره پرسپولیس وارد دوران بحران خود شد و ۵ فصل نتوانست هیچ جام کشوری را ببرد و از راهیابی به این جام بازماند.

فصول ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵

در طول این سال‌ها پرسپولیس ۴بار سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را کسب کرد. با قهرمانی در لیگ برتر ۸۷–۸۶، تیم پرسپولیس پس از ۵ سال دوری از بازی‌های بین‌المللی به لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۰۹ راه یافت و در این فصل تا مرحله یک‌هشتم نهایی پیشروی کرد اما با باخت مقابل بنیادکار ازبکستان از دور مسابقات کنار رفت. پس از یک فصل غیبت در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۱ حضور یافت اما در همان مرحله گروهی حذف شد. در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵ مجدداً به مرحله یک‌هشتم نهایی رسید اما در باز هم در این مرحله به ترتیب مقابل تیمهای الاتحاد عربستان و الهلال عربستان متوقف شد.

لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۷

در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۷ پرسپولیس پس از صعود از گروهی دشوار به عنوان تیم دوم، در مرحله یک‌هشتم نهایی لخویا قطر را در مجموع ۱–۰ برد و صعود کرد. سپس تیم الاهلی عربستان را در مجموع ۵–۳ برد و برای پنجمین بار به نیمه نهایی رسید ولی با قبول باخت مقابل الهلال عربستان از صعود به فینال بازماند و به کار خود در این دوره پایان داد.

لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸

در فصل ۲۰۱۸ پرسپولیس با هدایت برانکو ایوانکوویچ پس از صعود از مرحله گروهی با ۱۳امتیاز به عنوان صدرنشین در مراحل حذفی رقبای متمول و قدرتمند عربی همچون الجزیره امارات، الدحیل قطر و السد قطر را از پیش رو برداشت و به عنوان سومین تیم ایرانی در تاریخ راهی فینال لیگ قهرمانان آسیا شد. حریف پرسپولیس در فینال تیم کاشیما آنتلرز ژاپن بود. بازی رفت فینال در روز ۱۲ آبان ۱۳۹۷ در ورزشگاه کاشیما ساکر کاشیما برگزار شد و تیم کاشیما آنتلرز با دو گل پرسپولیس را شکست داد. بازی برگشت در روز ۱۹ آبان ۱۳۹۷ در ورزشگاه آزادی تهران و در حضور ۱۰۰٬۰۰۰ تماشاگر برگزار شد و با تساوی بدون گل به اتمام رسید و کاشیما در مجموع با برتری ۲–۰ قهرمان شد و پرسپولیس نیز به عنوان نایب قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا دست یافت، فینال برگشت پرتماشاگرترین فینال تاریخ لیگ قهرمانان آسیا لقب گرفت، در این دوره همچنین تیم پرسپولیس به جایزه بازی جوانمردانه دست یافت.

لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۹

پرسپولیس که به عنوان نایب‌قهرمان دوره قبل گام به این مسابقات گذاشته بود با عملکرد ضعیف خود در همان مرحله گروهی از این مسابقات حذف شد.

آمار تیمی[ویرایش]

عملکرد فصل به فصل[ویرایش]

در مجموع باشگاه پرسپولیس از ۱۷ حضور قبلی خود در بازیهای مختلف باشگاهی آسیا ۶ مدال شامل ۱ مدال طلا (در بازیهای جام در جام آسیا)، ۲ نقره (در بازیهای جام در جام آسیا و لیگ قهرمانان آسیا) و ۳ برنز (در جام باشگاه‌های آسیا) به دست آورده است.

آمار کلی رقابت‌های آسیایی[ویرایش]

آمار در برابر باشگاه‌های مختلف در رقابت‌های آسیایی[ویرایش]

در این جدول صرفاً تمام بازی‌های رسمی جام باشگاه‌ها، جام برندگان جام و لیگ قهرمانان به‌شمار آمده و نتایج دیدارهای غیررسمی و دوستانه برابر باشگاه‌های آسیایی و غیر آسیایی لحاظ نگردیده‌است.

آمار در برابر کشورهای مختلف در رقابت‌های آسیایی[ویرایش]

در این جدول صرفاً تمام بازی‌های رسمی جام باشگاه‌ها، جام برندگان جام و لیگ قهرمانان به‌شمار آمده و نتایج دیدارهای غیررسمی و دوستانه برابر کشورهای آسیایی و غیر آسیایی لحاظ نگردیده‌است.

دستاوردها[ویرایش]

2 نایب قهرمانی (۱): ۲۰۱۸

3 سومی (۳): ۰۱–۲۰۰۰، ۲۰۰۰–۱۹۹۹، ۹۷–۱۹۹۶

▪چهارمی (۱): ۹۸–۱۹۹۷

▪حضور در نیمه نهایی (در این دوره‌ها بازی رده‌بندی برگزار نشد) (۱): ۲۰۱۷

1 قهرمانی (۱): ۹۱–۱۹۹۰

2 نایب قهرمانی (۱): ۹۳–۱۹۹۲

آمار انفرادی[ویرایش]

برترین سرمربیان[ویرایش]

علی پروین با ۱ قهرمانی و ۱ نایب قهرمانی در جام برندگان جام آسیا پرافتخارترین سرمربی پرسپولیس در رقابت‌های آسیایی است. پس از علی پروین، برانکو ایوانکوویچ با ۱ نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا در رده دوم قرار دارد.

برترین گلزنان[ویرایش]

فهرست اسامی گلزنان برتر تاریخ باشگاه پرسپولیس در تمام رقابت‌های باشگاهی آسیا (جام باشگاه‌ها، جام برندگان جام و لیگ قهرمانان) به شرح زیر است:

آخرین به روز رسانی: ۹ مهر ۱۳۹۹

رکوردها[ویرایش]

به روز رسانی: ۳ مهر ۱۳۹۹

رکوردهای انفرادی

برترین گلزن

بهترین گلزن پرسپولیس در ادوار رقابت‌های آسیایی فرشاد پیوس است که مجموعاً ۱۱ گل به ثمر رسانده‌است. او در دیدار رفت مقابل پنجاب پاکستان به تنهایی ۷ گل از ۹ گل تیمش را به ثمر رساند. پیوس تنها بازیکن پرسپولیس است که موفق شده در یک مسابقه آسیایی بیش از ۳ گل وارد دروازه حریف کند.

هت تریک‌ها

به جز فرشاد پیوس که موفق شده در یک بازی هفت گل به ثمر برساند، غلام وفاخواه، مجتبی محرمی، ایمون زاید و مهدی طارمی بازیکنانی هستند که در تیم پرسپولیس موفق به زدن ۳ گل در یک بازی آسیایی (هت تریک) شده‌اند. ایمون زاید تنها باریکن خارجی پرسپولیس است که موفق به هت تریک در آسیا شده‌است.

برترین گلزن خارجی

گادوین منشا بازیکن نیجریه‌ای سابق پرسپولیس (که بعد به استقلال نیز پیوسته بود) با به ثمر رساندن ۷ گل برترین گلزن خارجی این تیم در آسیا محسوب می‌شد.

رکوردهای تیمی

تنها فینالیست ایرانی در دو تورنمنت مختلف آسیایی

تیم پرسپولیس تنها باشگاه ایرانی است که موفق شده به فینال دو تورنمنت آسیایی مختلف یعنی جام برندگان جام و لیگ قهرمانان آسیا صعود کند، پرسپولیس همچنین تنها تیم ایرانی است که موفق به کسب عنوان (۱ قهرمانی و ۱ نایب قهرمانی) در جام برندگان جام آسیا شده‌است.

قاطع‌ترین بردها

بهترین برد پرسپولیس در یک بازی آسیایی برد ۹–۰ مقابل تیم پنجاب پاکستان است که قاطع‌ترین برد یک باشگاه ایرانی در این جام هم محسوب می‌شود، در فرمت لیگ قهرمانان آسیا نیز قاطع‌ترین برد پرسپولیس با نتیجه ۶–۱ برابر تیم الشباب امارات رقم خورده‌است.

بهترین عملکرد تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا

با توجه به اینکه تاکنون هیچ باشگاه ایرانی موفق به کسب قهرمانی در فرمت جدید لیگ قهرمانان آسیا نشده‌است و تیم‌های ایرانی تنها ۳ نایب قهرمانی در این رقابت‌ها دارند ولی با این وجود پرسپولیس با یک نایب قهرمانی و یک حضور در نیمه نهایی بهترین عملکرد را از این نظر در لیگ قهرمانان آسیا به ثبت رسانده‌است. پرسپولیس همچنین تنها تیم ایرانی است که دو دوره متوالی توانسته به جمع چهار تیم پایانی لیگ قهرمانان راه یابد (در فصول ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸).

شکست ناپذیری در ورزشگاه آزادی

پرسپولیس از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۹ در ۱۶ بازی پیاپی در ورزشگاه آزادی تهران در چارچوب مسابقات آسیایی شکست نخورده‌است و در طول این ۱۶ بازی صاحب ۱۱ برد و ۵ تساوی شده‌است. (از سال ۲۰۱۵ به بعد دیدار با تیم‌های عربستانی در کشور بی طرف برگزار می شود ضمن اینکه در سال ۲۰۲۰ نیز به علت شیوع بیماری کووید-۱۹ تمام مسابقات به صورت متمرکز در قطر برگزار شد به همین دلیل این مسابقات جزء آمار دیدارهای خانگی محسوب نشده اند).

خلاصه عملکرد[ویرایش]

پرسپولیس تا به حال در ۱۸ فصل از بازی‌های باشگاهی در سطح قاره آسیا حضور داشته‌است. ۹ فصل در لیگ قهرمانان آسیا، ۵ فصل در جام باشگاه‌های آسیا، ۱ فصل در مسابقات باشگاهی قهرمانی آسیا و ۳ فصل در جام برندگان جام آسیا.

منبع[۱۴۱][۱۴۲][۱۴۳][۱۴۴][۱۴۵][۱۴۶][۱۴۷][۱۴۸]

درآمدزایی[ویرایش]

اگرچه باشگاه‌های فوتبال ایرانی در درآمدزایی حرفه‌ای نیستند،[۱۴۹] باشگاه پرسپولیس اعلام کرده که از بازی‌های خارجی خود درآمدزایی دارد.[۱۵۰]

این باشگاه برای نخستین بار در تاریخ فوتبال ایران، در بازی سال ۱۳۸۴ با بایرن‌مونیخ از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران حق‌پخش تلویزیونی دریافت کرد.[۱۵۱] باشگاه برای انجام این بازی ۴۰۰٫۰۰۰ دلار به بایرن پرداخت کرد و در پایان پس از درآمدها و کسر دیگر هزینه‌ها، ۵۰ میلیون تومان سود کرد.[۱۵۲] پس از آن، باشگاه در ازای دریافت ۱۵٫۰۰۰ دلار و دریافت تمامی خدمات اقامتی و رفت و برگشت به صورت رایگان با النصر امارات بازی کرد.[۱۵۳] پرسپولیس برای بازی با العین امارات در سال ۱۳۸۵ هم پول دریافت کرده بود.[۱۵۴][۱۵۵]

در دوران مدیریت رویانیان، پرسپولیس در درآمد زایی پیشرفت فراوانی داشت. در این دوران رستوران‌های زنجیره ایی، سامانه کارت هواداری، تفاهم نامه‌ها با باشکاه‌های خارجی، و قرار دادهای تبلیغاتی مختلف بسته شد که منجر به افزایش درآمد باشگاه گردید.

تماشاگران[ویرایش]

در جدول فوق ۶ بازی از پرتماشاگرترین دیدارهای پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا که جزو ده دیدار پرتماشاگر تاریخ لیگ قهرمانان نیز هستند آورده شده‌است. پرسپولیس رکورددار حضور تماشاگران در لیگ قهرمانان آسیا است. رکورد ۵ بازی نخست پرتماشاگر در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا در اختیار پرسپولیس است. تعداد تماشاگران پرسپولیس در دیدار مقابل تیم‌های کاشیما آنتلرز ژاپن به دلیل تغییر ورزشگاه ظرفیت کامل آن ۷۵۰۰۰ نفر بود، الهلال عربستان، بنیادکار ازبکستان و النصر عربستان به ۱۰۰٬۰۰۰ نفر رسید. دیدار پرسپولیس برابر باشگاه النصر عربستان سعودی در تاریخ ۱۹ فروردین ۱۳۹۴ با حضور بیش از ۱۰۰هزار نفر تماشاگر رکورد تازه‌ای از نظر شمار تماشاگران از آغاز بنیادگذاری لیگ قهرمانان آسیا برجای گذاشت.[۱۵۶][۱۵۷] پرسپولیس در این دیدار رکورد پیشین خودش را که با حضور ۹۶ هزار و ۲۰۰ نفر (۹۶٫۲۰۰) که در تاریخ ۲۸ فروردین ۱۳۹۱ در دیدار با الغرافه قطر ثبت شده بود، بهبود بخشید.[۱۵۸] پیش از بازی با الغرافه هم پرسپولیس همچنان رکورددار حضور تماشاگر بود که با ۹۵٫۲۲۵ نفر تماشاگر در بازی برابر بنیادکار ازبکستان در ۶ خرداد ۱۳۸۸ ثبت شده بود که پرسپولیس در آن تاریخ رکورد باشگاه اوراوا رد دایموندز شکسته بود.[۱۵۹]

پانویس[ویرایش]

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]

منبع مطلب : fa.wikipedia.org

مدیر محترم سایت fa.wikipedia.org لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

شفقتیان: باید به قهرمانی پرسپولیس در آسیا منطقی نگاه کنیم/ وعده‌های باشگاه عملی نشدند

شفقتیان: باید به قهرمانی پرسپولیس در آسیا منطقی نگاه کنیم/ وعده‌های باشگاه عملی نشدند

منوچهر شفقتیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره مصاف پرسپولیس با اولسان کره جنوبی در فینال لیگ قهرمانان آسیا، اظهار داشت: تیم حریف پرسپولیس مطمئناً از لحاظ امکانات و بحث مالی از ما یک پله بالاتر است. ما در حالی باید در فینال بازی کنیم که نتوانستیم برخی بازیکنان‌مان را حفظ کنیم و حتی پیش از فینال بازی تدارکاتی هم نداشته‌ایم. اولسان اخیراً بازی‌های زیادی را در لیگ قهرمانان انجام داده است و حالا با شرایط خوبی در فینال بازی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه عدم حضور پرسپولیس در یک بازی رسمی در دو هفته گذشته به این تیم لطمه خواهد زد، تصریح کرد: با همه این اوصاف بازیکنان ما بزرگ هستند و می‌توانند معجزه کنند. تیم خوبی داریم و با دعای مردم می‌توانیم پیروز شویم. هرچند آل‌کثیر، امیری و پهلوان برای این بازی غایب هستند و نگرانی‌هایی را در خط حمله به وجود آورده‌اند، ولی با تدابیر سرمربی خوب تیم، امیدوارم تاکتیک مناسبی در نظر گرفته شود تا با همین شرایط پرسپولیس بتواند با جام به ایران برگردد. 

پیشکسوت پرسپولیس یادآور شد: همه می‌خواهند پرسپولیس قهرمان شود، ولی باید منطقی باشیم و به خیلی چیزها فکر کنیم. هر تیمی دلش می‌خواهد قهرمان شود، ولی ما زمانی که خود را مستحق قهرمانی می‌دانیم، باید بدانیم چه داریم و تیم مقابل چه دارد. در این شرایط حتماً نباید انتظار داشته باشیم تیم قهرمان شود، انتظار داشتن با خواستن فرق می‌کند. 

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

شفقتیان درباره اینکه در زمان مدیریت محمدحسن انصاری‌فرد قرار بود در باشگاه پرسپولیس به کار گرفته شود، گفت: آقای انصاری‌فرد با من صحبت کرد و قرار شد من به‌عنوان بازرس و ناظر مدارس فوتبال و تیم‌های پایه باشگاه انتخاب شوم، ولی چند روز بعد از این دستور، ایشان از باشگاه رفت و دیگر از این ماجرا خبری نشد. مسئله را به آقای رسول‌پناه گفتم اما او هم اقدامی انجام نداد و همچنان وعده‌هایی را که به من داده شده است، عملی نکردند. 

انتهای پیام/ 

منبع مطلب : www.tasnimnews.com

مدیر محترم سایت www.tasnimnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب