علت جدایی شجریان از همسر اولشعلت جدایی شجریان از همسر اولش را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

بیوگرافی محمدرضا شجریان و همسرش + علت طلاق

بیوگرافی محمدرضا شجریان و همسرش + علت طلاق

زندگینامه محمدرضا شجریان و همسرش(Mohammad-Reza Shajarian)

محمدرضا شجریان متولد 1 مهر 1319 در مشهد موسیقی دان ، آهنگ ساز ، و خواننده اهل ایران بود.بیوگرافی محمدرضا شجریان و همسرش + علت طلاق

محمدرضا شجریان - Mohammad-Reza Shajarian

فارغ التحصیل دیپلم دانشسرای عالی (تربیت معلم) می باشد که بجز شهرت در موسیقی از قاریان مشهد بود و در خوشنویسی خط نستعلیق درجه ممتازی دارد.شجریان در ایران ملقب به خسرو آواز ایران است.

در یک خانواده مذهبی به دنیا آمد ، مادرش افسر شاهوردیانی و پدرش مهدی شجریان بود که قاری قرآن بود.

عکس کودکی محمدرضا شجریان و پدر و مادرش

شجریان در سن پنج سالگی قرائت قرآن را زیر نظر پدر آغاز کرد و در سال 1331، برای نخستین بار ، صدای تلاوت قرآن او از رادیو خراسان پخش شد.

در سال 1338 وقتی 19 ساله بود با یک معلم موسیقی آشنا شد و بعد از فارغ التحصیلی از دانشسرای عالی باسنتورآشنا و شروع به یادگیری این ساز نزد استاد جلال اخباری کرد.

عکس نوجوانی محمدرضا شجریان

او در سال 1346 به تهران رفت و با احمد عبادی آشنا شد و همچنین در کلاس اسماعیل مهرتاش شرکت نمود. در همین سال برای آموختن خوشنویسی در انجمن خوشنویسان نزد ابراهیم بوذری رفت. شجریان از سال 1347، خوشنویسی را نزد حسن میرخانی ادامه داد. وی در سال 1349، درجه ممتاز را در خوشنویسی به دست آورد.

محمدرضا شجریان و مادرش

پدر شجریان به دلیل عقاید مذهبی با فعالیت های هنری محمدرضا مخالفت می کرد او فعالیت خود را با نام مستعار کرد سیاوش بیدخانی ادامه می داد.تا اینکه پدر اجازه استفاده از نام اصلی اش را داد.

شجریان پس از دریافت دیپلم دانشسرای عالی ، به استخدام آموزش و پرورش درآمد و به تدریس مشغول شد و تا سال 1347 دبیر آموزش و پرورش در رادکان خراسان رضوی بود سپس به وزارت منابع طبیعی منتقل شد.

عکسهای اینستاگرام محمدرضا شجریان

وضعیت ازدواج و همسر محمدرضا شجریان

محمدرضا شجریان در سال 1340 و در بیست و یک سالگی با خانم فرخنده گل افشان ازدواج کرد. خانم گل افشان هم مثل خود شجریان معلم دبستان بود و هر دوی آن ها در شهر قوچان تدریس می کردند و در همین شهر هم پای سفره عقد نشستند. شجریان آواز می خواند و ساز می ساخت و به باغبانی علاقه داشت و خانم گل افشان ، به گلسازی می پرداخت.

افسانه ، مژگان ، همایون و فرزانه شجریان محمدرضا شجریان

پس از دو سال ، فرزانه اولین فرزند محمدرضا شجریان متولد شد. دومین فرزند هم به نام افسانه در سال 1344 به دنیا آمد. مژگان سومین فرزند این خانواده هنرمند در سال 1348 به دنیا آمد و آخرین فرزند محمدرضا شجریان و فرخنده گل افشان هم همایون بود که روز 31 اردیبهشت سال 1354 به دنیا آمد.

این زوج در سال 1370 از هم جدا شدند.

محمدرضا شجریان و همسر اولش و فرزندانش

شجریان در سال 1370 در 53 سالگی با دختر 26 ساله بنام کتایون خوانساری ازدواج کرد که حاصل آن تولد پسری بنام رایان در سال 1376 در کشورکانادابود.

کتایون خوانساری خود در سال 1344 در تهران به دنیا آمد و پدرش از بنیانگذاران هنر گرافیک در ایران بود.

محمدرضا شجریان و همسرش کتایون خوانساری و پسرش رایان

فرزانه فرزند اول محمدرضا شجریان متولد 1342 است.

از فرزانه شجریان که با اسم راحله شجریان هم شناخته شده است، اطلاعات خاصی در دست نیست و همچنین عکس خاصی که واقعا مربوط به فرزانه شجریان باشد منتشر نشده است.

فرزند دوم محمدرضا شجریان ، افسانه با پرویز مشکاتیان (آهنگساز و سنتورنواز برجسته موسیقی ایران) ازدواج کرد. ثمره ازدواج پرویز مشکاتیان با افسانه دو فرزند به نام های آوا و آیین است.

محمدرضا شجریان و دخترش افسانه شجریان

مژگان شجریان در رشته نقاشی مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد ارتباط تصویری (گرافیک) دارد. همسر او محمدعلی رفیعی (مدیر برگزاری کنسرت های شجریان پدر و پسر) است و ثمره ازدواجشان سه فرزند؛ دخترشان مهر که پیانو می نوازد و پسرانیدوقلوبه نام های سام و سپهر.

همایون فرزند آخر همسر اول استاد از سال 1370، پدر و گروه آوا را در کنسرت های مختلف در سراسر جهان با تنبک همراهی و از سال 1378 به بعد در صحنه کنسرت ها با پدر همخوانی کرد. همایون با گیتا خوانساری ازدواج کرد و ثمره این ازدواج دختری به نام یاسمین است.

افسانه شجریان و دخترش آوا مشکاتیان و محمدرضا شجریان

سال 1350 وقتی 31 ساله بود زیر نظر فرامرز پایور استاد موسیقی شروع به یادگیری سنتور و ردیف های آوازی کرد و همزمان زیر نظر چند استاد دیگر شیوه های تصنیف خوانی را گذارند.

عکسهای دیده نشده شجریان

در سال 1354 وقتی 35 ساله بود در جشن هنر شیرازبا یک گروه موسیقی اجرای زنده داشت و در سال 54 در 37 سالگی در تلاوت قرآن کشوری اول شد.

در اسفند 57 شرکت موسیقی دل آواز را بنیانگذاری کرد.

محمدرضا شجریان و پسرش همایون شجریان

با شروع انقلاب فعالیت او نیز مثل سایر هنرمندان دستخوش تغییر شد و در یکی دو سال اول چند آهنگ انقلابی و میهنی با ناظری و لطفی داشت.

سپس بیشتر وقت خود را صرف تدریس موسیقی کرد.

کودکی افسانه شجریان در آغوش محمدرضا شجریان

در سال 1358 وقتی 39 ساله بود برخی از آیات قرآن را صرفا برای تمرین هنرجویان خود خواند ، اما این دعا به مدت 30 سال تا قبل از ممنوع الصدایی او در رادیو و تلویزیون در ماه رمضان پخش شد.

این اثر را سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری به عنوان اثر ملی ثبت کرده است.

عکسهای اینستاگرام محمدرضا شجریان

محمدرضا شجریان مبدع چند ساز جدید در موسیقی ایرانی است. وی در اردیبهشت 1390 در نمایشگاه در تهران این سازها را رسماً به نمایش عمومی درآورد. برخی این سازها عبارتند از : صراحی ، شهر آشوب ، ساغر ، کرشمه ، سبو و…

تولید سازهای ابداعی به دست شجریان با انتقاد زیادی مواجه شد و در نشستی با حضور کارشناسانی همچون : جلال ذوالفنون ، جمال سماواتی ، حسین علیزاده ، داریوش طلایی و… مورد نقد قرار گرفت.

محمدرضا شجریان ، محمدرضا لطفی و حسین علیزاده

از سال 1370 وقتی استاد شجریان 51 ساله بود با همکاری پیرنیاکان و مرتضی عیان کنسرت های جهانی خود را شروع کرد.

آلبوم های معروفی چون ، دل مجنون و پیام نسیم حاصل این اجراها بود.

عکسهای شخصی محمدرضا شجریان

در پی حوادث سال 88 شجریان با یک نامه انتقادی به ضرغامی رئیس صدا و سیما استفاده از سروده های انقلابی بخصوص سرود ایران ، ای سرای امید را غیر شرعی خواند و خواستار توقف پخش این آثارش شد.

مدتی بعد آهنگ زبان آتش را خواند که بعد از آن پخش دعای ربنا او نیز در صدا و سیما ممنوع شد و از اجرای کنسرت های او در ایران جلوگیری گردید.

محمدرضا شجریان و دخترش مژگان شجریان

سایت انجمن آسیا وی را پرآوازه ترین هنرمند موسیقی اصیل ایرانی ، روزنامه ونکوورسان او را یکی از مهم ترین هنرمندان موسیقی جهان و همچنین رادیوی عمومی ملی (NPR) در سال 2010 وی را یکی از 50 صدای برتر جهان معرفی کرده است.

استاد علاوه بری جایزه پیکاسو در سال 87، دیپلم افتخار و نشان موتزارت را از سازمان یونسکو گرفته است ، او همچنین سال 93 نشان شوالیه ملی لیاقت را از فرانسه گرفت و در سال 89 جایزه بیتا را از آن خود کرد.

محمدرضا شجریان و همسرش فرخنده گل افشان

محمدرضا شجریان 2 سال به خاطر آلبوم های فریاد و بی تو به سر نمی شود ، نامزد جایزه گرمی شد. جایزه گرمی معتبرترین جایزه موسیقی در آمریکا است. هرساله 5 آلبوم موسیقی از بخش موسیقی کلاسیک برای نامزدی این جایزه معرفی می شوند.

شجریان در چند فیلم به عنوان خواننده تیتراژ حضور داشته است که می توان به فیلمهای فیلم دلشدگان در سال 1370 ، فیلم ابجد در سال 1381 و فیلم زمستان است در سال 1384 اشاره کرد.

عکسهای اینستاگرام محمدرضا شجریان

محمدرضا شجریان در زمینه آواز شاگردان بسیاری را تعلیم داده است که برخی از معروف ترین آن ها عبارت اند از :

محمدرضا شجریان و همسرش کتایون و پسرش رایان شجریان

در فروردین 1398 اعضای شورای شهر تهران با پیشنهاد نامگذاری یک خیابان به نام «محمدرضا شجریان» موافقت کردند. در این جلسه ، تغیرِ نام بلوار فلامک جنوبی و شمالی در منطقه 2 تهران به نام «محمدرضا شجریان» به تصویب رسید.

محمدرضا شجریان و همسر دومش و پسرش

در نوروز 95 با انتشار یک کلیپ دردناک از وضعیت ظاهری برآشفته و غیر معمول خود خبر از یک مهمان قدیمی 15 ساله داد که بعدها مشخص شد استاد به سرطان کلیه مبتلا شده است.

شجریان در روز یکشنبه 13 مهر 1399، به دلیل افت سطح هوشیاری در حد نزدیک به کمای مطلق به بخش مراقبت های ویژه در بیمارستان جم تهران منتقل شد و عاقبت بعدازظهر هفدهم مهرماه 99، 17 روز پس از 80 ساله شدن ، درگذشت.

عکسهای محمدرضا شجریان خواننده

منبع مطلب : namnamak.com

مدیر محترم سایت namnamak.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

با وفایی همسر اول محمدرضا شجریان تا دم مرگ

با وفایی همسر اول محمدرضا شجریان تا دم مرگ

به گزارش نبض بازار؛ فرخنده گل افشان همسر اول محمد رضا شجریان حضورش در بهشت زهرا بازتاب های زیادی داشت.فرخنده گل افشان متولد خرداد 1317 در تهران می باشد

با معلمی در مدرسه شروع کرد سپس با محمدرضا شجریان ازدواج کرد و مدت ها به هنر گلسازی مشغول بود تا اینکه بعد از به دنیا آوردن سه فرزند جدا شدند.سال 1340 در 22 سالگی بعنوان معلم در شهر قوچان خراسان رضوی با محمدرضا شجریان 21 ساله که او نیز معلم آن دبستان بود آشنا شد.

ثمره آن سه دختر بنام فرزانه (راحله)، افسانه و مژگان و یک پسر بنام همایون است

لحظه دردناک از گریه و آواز مژگان شجریان بر سر مزار پدرش

راحله متولد 2 مهر 1342

افسانه متولد 28 اردیبهشت 1344

مژگان متولد 27 اردیبهشت 1348

همایون متولد 31 اردیبهشت 1354

در سال 1370 زندگی فرخنده گل افشان و استاد شجریان بعد از نزدیک به 30 سال زندگی مشترک به جدایی و طلاق ختم شد

شجریان یکسال بعد با کتایون خوانساری 26 ساله ازدواج کرد

اخبار مهم روز را اینجا بخوانید :

برای عضویت در کانال تلگرام نبض بازار کلیک کنید

منبع مطلب : nabzebaazaar.com

مدیر محترم سایت nabzebaazaar.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

عکس محمدرضا شجریان کنار همسر اول و دومش + عکس دونفره

عکس محمدرضا شجریان کنار همسر اول و دومش + عکس دونفره

محمدرضا شجریان استاد اواز ایران امروز دار فانی را وداع گفت . محمدرضا شجریانمحبوبیت زیادی دارد . محمدرضا شجریان استاد اواز ایران است .

خبر فوری :  تقلب در فوت محمدرضا شجریان + عکس جنجالی

صدای ماندگار محمدرضا شجریان یادآور خاطرات زیادی برای مردم ایران است . پایگاه خبری رصداقتصادی این ضایعه را به مردم ایران و خانواده این هنرمند تسلیت می گوید . 

 خبر جنجالی :همسر پوریا پورسرخ کیست + بیوگرافی و عکس دونفره

عکس همسر دوم شجریان 

نامه خانم شهرناز جمشیدی همسر اول محمد رضا شجریان

سرطان چه بیماری وحشتناکی .اسمش تن همه را میلرزاند اما چه خوب که وقتی چنگال اش را بر گردن ات می اندازد … استاد شجریان باشی و وقتی همه میفهمند برای تندرستی ات دعا کنند.

کاش دوست عزیزمن هم استاد شجریان بود و وقتی سرطانی پا به زندگی ش  گذاشت و آن را از چنگ اش در آورد کسی با او همدردی میکرد. . یادم می آید مردان به کنار ، حتی همه ی زنهای فمینیست نما هم از شجریان  حمایت میکردند که یک زندگی حدودا سی ساله را زیر پا گذاشته و به سوی زنی رفته که میتوانست دخترش باشد  و میگوید اگر با او نباشم نمیتوانم بخوانم. “این زن آواز من است.

خبرفوری :  عکس صمیمی محمدرضا شجریان کنار گوگوش جنجالی شد + فیلم دیده نشده

زندگی من است”محمدرضا که زمانی فریدون مشیری در باره اش گفته بود سالم ترین هنرمندی است که دیده.حالا از همه طرف حمایت میشد که “زندگی خصوصی یک هنرمند بخود ش بستگی دارد . حق با او بوده   حتما اگر با همان زن قبلی می ماند خلاقیتش می خشکید.هنرش به فنا میرفت.” هیچ کس آن روزها به زنی فکر نمیکرد که سالها با دربدری های محمدرضا ساخته، با اتاقی که با یک پرده از حیاط جدا میشد ه با دوبچه، دوام آورده تا او شده است استاد شجریان.همه از پدری گفتند که پسری چون همایون پروریده  انگار مادری نداشته هرگز.هیچکس از صبوری زنی نگفت که تاب سرطان بی وفایی را آورد مبادا متهم به نابودی سرچشمه هنر شود.یا مبادا  متهم به تهجر  و دوری از آداب مدرنیسم شناخته شود .زنی که گاه حتی تظاهر میکند به اینکه چه خوب حالا راحت ترم.زندگی خودم را دارم.تا از تک و تا نیفتد …زنی که همه نادیده گرفتند  سرطانی را که زندگی ش را نابود کرد .زنی که حتی یک بار نگفت ،هنر درست اما انسانیت چی؟

نگفت  شاید اگر من زیر پا له نمیشدم هنر والاتری زاده میشد جناب استاد. زنی که اگر میدانست قرار است چنین متنی بنویسم به هر قیمتی مانعم میشد.زنی که با شنیدن خبر سرطان استاد وقتی  می فهمد طول عمر سرطانی ها طیفی است از سی چهل روز تا سی چهل سال میگوید امید که تا چهل سال دیگر  سایه اش بالا ی سر بچه هاش و دوستدارانش باشد. شهرناز جمشیدی (همسر اول شجریان) » پاسخ شایعه ۱- پس از انتشار خبرهای مرتبط با اطلاع رسانیِ بیماری استاد شجریان که موجی از احساسات را در جامعه برانگیخت، این متن ساختگی با عنوان «نامه‌ ی خانم شهرناز جمشیدی، همسر اول محمدرضا شجریان» در شبکه‌ های اجتماعی پخش و منتشر گردیده است. ۲- بر خلاف ادعای متن شایعه، نام همسر اول شجریان، «فرخنده گل افشان» و نام همسر دوم وی نیز «کتایون خوانساری» است و او با فردی به نام شهرناز جمشیدی هیج نسبت خویشاوندی نداشته است.

۳- شخصی به نام «شهرناز جمشیدی» هویت واقعی نداشته و ساخته و پرداخته دست شایعه پردازان می باشد و متاسفانه مانند بسیاری از شایعات شبکه‌های اجتماعی، انتشار گسترده این مطلب نیز ناشی از عدم تحقیق و راستی آزمایی مطالب دریافتی در شبکه های اجتماعی توسط کاربران می باشد. ازدواج اول محمدرضا شجریان در سال ۱۳۴۰ و ازدواج دوم او در سال ۱۳۷۱ بوده است.

شجریان درحدود ۵۳ سالگی و در سال ۷۱ با همسر دومش کتایون خوانساری آشنا شد و با وی ازدواج کرد و حاصل زندگی آنها پسری بنام رایان است که در سال ۷۶ در کانادا به دنیا آمده است.

کتایون خوانساری همسر دوم شجریان گفت: من در سال ۱۳۴۴ خورشیدی در تهران به دنیا امدم . در حقیقت او و شجریان ۲۵ سال تفاوت سنی دارند.

منبع : انصاف نیوز و ویکی هوآکس

منبع مطلب : www.rasadeghtesadi.com

مدیر محترم سایت www.rasadeghtesadi.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب