نماز فاطمه زهرا برای گرفتن حاجتنماز فاطمه زهرا برای گرفتن حاجت را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

نماز توسّل به حضرت زهرا(س)

نماز توسّل به حضرت زهرا(س)

نماز توسّل به حضرت زهرا(س)

در روایتی از امام صادق(علیه السلام) آمده است که هرگاه حاجت مهمّی داشته باشی به گونه ای که از نظر روحی در فشار شدید باشی، دو رکعت نماز بخوان و پس از نماز، سه بار تکبیر و سپس تسبیح حضرت زهرا(علیها السلام) را بگو، آنگاه به سجده برو و صد مرتبه بگو:

«یا مَوْلاتی فاطِمَةُ اَغیثینی» سپس سمتراست صورت را بر زمین بگذار و همین جمله را صد بار بگو، بار دیگر به سجده برو و همین جمله را صد و ده مرتبه بگو، (مجموعاً 310 بار می شود) سپس حاجت خود را از خداوند بخواه که ان شاءاللّه برآورده می سازد. (و حضرت زهرای مرضیّه(علیها السلام) ان شاءاللّهدر پیشگاه خداوند برای برآمدن آن حاجت، شفاعت خواهد نمود).

منبع مطلب : www.beytoote.com

مدیر محترم سایت www.beytoote.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

نماز استغاثه به حضرت‌ زهرا

نماز استغاثه به حضرت‌ زهرا

نماز استغاثه حضرت زهرا (س)

نماز استغاثه چیست؟

نماز اِسْتغاثه از نمازهای مستحبی و از آداب استغاثه به درگاه خداوند، برای رهایی از گرفتاری‌ها و برآورده شدن حاجات خوانده می‌شود. نماز استغاثه به خداوند، نماز استغاثه به حضرت زهرا(س) ونماز استغاثه به امام زمان(عج) از جمله نمازهای استغاثه است که در جوامع روایی وارد شده است. 

خواص خواندن نماز استغاثه حضرت زهرا (س):

- رفع گرفتاری و مشکلات 

- برآورده شدن حاجات و استجابت دعا

- آسان شدن ازدواج دختران و پسران

بهترین زمان خواندن نماز استغاثه حضرت زهرا (س):

بهتر است که این نماز در روز جمعه خوانده شود هرچند خواندنش مختص روز جمعه نیست.

نحوه خواندن نماز استغاثه حضرت زهرا (س):

دو رکعت نماز بخوانید و بعد از سلام، سه مرتبه تکبیر بگوید، سپس تسبیحات حضرت زهرا(س) را به جای آورید، به سجده بروید و صد مرتبه بگویید: 

«یا مَوْلاتی یا فاطِمَةُ اَغیثینی». 

ای سرپرستم ای فاطمه به فریادم برس.

بعد طرف راست صورت خود را بر زمین بگذارید و همین ذکر را صد مرتبه بگویید، سپس طرف چپ چهره‌ را بر زمین بگذارید و صد مرتبه بگویید، دوباره به سجده برود و ۱۱۰ مرتبه بگویید؛ بعد از آن حاجت خود را بیان کنید. 

نحوه خواندن نماز استغاثه حضرت زهرا (س) به طریقی دیگر:

شیخ حسن بن فضل طبرسی در کتاب «مکارم الاخلاق» فرموده:

نماز استغاثه به بتول چنین است: دو رکعت نماز بجا می آورید، سپس به سجده می روید، و صد مرتبه می گویید: «یا فاطمة» آنگاه جانب راست صورت خویش را به زمین می گذاری و صد مرتبه می گویید، سپس جانب چپ صورتت را و صد مرتبه می گویید، دوباره به سجده می روید و صدو ده مرتبه این ذکر را می گویید.

بعد از آن دعای زیر را می خوانید:

یَا آمِناً مِنْ کُلِّ شَیْءٍ، وَکُلُّ شَیْءٍ مِنْکَ خائِفٌ حَذرٌ، أَسْأَلُکَ بأَمْنِکَ مِنْ کُلِّ شَیْءٍ وَخَوْفُ‌ِ کُلِّ شَیْءٍ مِنْکَ أَنْ تُصَلِّیَ عَلَیٰ مُحَمَّدٍ وَأَنْ تُعْطِیَنِی أَماناً لِنَفْسی وَأَهْلِی وَمالِی وَوَلَدی حَتَّیٰ لَاأَخَافَ أَحَداً وَلَا أَحْذَرَ مِنْ شَیْءٍ أَبَداً إِنَّکَ عَلَیٰ کُلِّ شَیْءٍ قَدیرٌ. 

ای بی هراس و بیم از هرچیز که هرچیز از تو هراسان و برحذر است، از تو می خواهم به ایمنی ات از هرچیز، و هراس هرچیز از تو، اینکه بر محمّد درود فرستی، و ایمنی به من عطا کنی، برای خود و خاندان و دارایی و فرزندانم، تا از احدی نهراسم، و هرگز از چیزی حذر نکنم، به درستی که تو بر هرچیز توانایی.

آیا سجده کردن در نماز استغاثه حضرت زهرا (س)  شرک است؟

ما نماز را برای خدا بجا می آوریم و سجده را نیز برای او انجام می دهیم اما با ذکر «یا مولاتی...» حضرت زهرا سلام الله علیها را وسیله قرار می دهیم تا بدینوسیله خداوند متعال حاجت ما را برآورده نموده و تنگی سینه مان را مرتفع سازد و این هیچ منافاتی با توحید نخواهد داشت زیرا این عمل هرگز به این منظور نیست که انسان چیزی را از شخص پیامبر (ص) یا امام یا حضرت زهرا سلام الله علیها مستقلا تقاضا کنند، بلکه منظور این است که به آنان توسل بجوییم و آنان را وسیله ای برای تقرب به خدا قرار دهیم که این کار علاوه بر اطاعت از امر خدا، یک نوع احترام و اهتمام به موقعیت آنهاست که این هم یک نوع عبادت است. بنابراین چنین اموری نه بوی شرک می دهند و نه بر خلاف آیات قرآن است.

گردآوری: بخش مذهبی بیتوته

منبع مطلب : www.beytoote.com

مدیر محترم سایت www.beytoote.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب