دانشکده علوم زیستی تهران شمالدانشکده علوم زیستی تهران شمال را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

آدرس و شماره تماس دانشکده ها

77009800

الی

77009847

منبع مطلب : iau-tnb.ac.ir

مدیر محترم سایت iau-tnb.ac.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

دانشکده علوم زیستی

دانشکده علوم زیستی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران  شمال  یکی از قوی‌ترین دانشکده های  علوم زیستی در سطح دانشگاه های طراز اول کشور است و گواه توانمندی آن، مقالات علمی روز افزون و نیز سابقه درخشان دانش‌آموختگان این گروه است که به طور عمده به عنوان مدرس یا محقق دیگر دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور به خدمت مشغول می‌باشند
آزمون ورودی یکی از اولین مراحلی است که داوطلب ورود به گروه های اموزشی این دانشکده باید آن را با موفقیت بگذراند اما علاوه بر آن، تفکر علمی، مهارت‌های تکنیکی، توان برقراری ارتباط سازنده با دیگران و کار در یک تیم تحقیقاتی و بالاخره داشتن توان بالا در استفاده از زبان‌های خارجی رایج در علم امروز از دیگر ملاک‌های گزینش دانشجو در این دانشکده به ویژه در مقطع دکتری است.
اعضای هیأت علمی دانشکده علوم زیستی افتخار دارند که علاوه برتدریس در رشته ها و گرایش های مختلف علوم زیستی، راهنمایی تحقیقات محض و کاربردی ، مشاوره دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی را نیز بر عهده دارند و در زمینه های مذکور همکاری های گسترده ای را با دانشگاه ها و مراکز علمی، تحقیقاتی مختلف دارند.
هدف ما تقویت علمی دانشجویان و نیز تحکیم انگیزه‌های تحقیقاتی آن‌هاست و بیشتر مقالات برجسته گروه حاصل تحقیقاتی است که در مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری به وسیله‌ی اعضای هیات علمی و  دانشجویان انجام می‌گیرد. هدایت پایان‌نامه‌های دانشجویی در گروه های گیاهی ، جانوری ، سلولی ومولکولی ، میکروبیولوژی ، ژنتیک ، بیوشیمی، بیوفیزیک و زیست فناوری میکروبی  با دقت و هدفمندی دنبال می‌شود و سمینارها عمدتاً در راستای پایان نامه‌ها و اهداف آموزشی مقطع می‌باشد به گونه‌ای که دانش‌آموختگان دانشکده  پس از اشتغال در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی قادر به هدایت طرح‌های مهمی در زمینه‌های بیوتکنولوژی، صنایع غذایی، شیمیایی و دارویی  بوده و در عین حال قادر به ارائه‌ی خدمات مشاوره‌ای موثر در حفاظت از محیط زیست و طراحی و مدیریت فضای سبز در ارگان‌های ذیربط می‌باشند و یا می‌توانند خود منشا کارآفرینی در بخش خصوصی باشند.

این دانشکده با داشتن حدود 38 عضو هیات علمی تاکنون حدود 6000 فارغ التحصیل زیست شناسی در گرایش ها ومقاطع مختلف تربیت نموده است . از ویژگی های این دانشکده داشتن اغلب رشته ها وگرایش های زیست شناسی مورد تایید وزارت علوم میباشد.

از سایر دستاوردهای دانشکده میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

1- انجام  8 طرح پژوهشی. 

2- تالیف بیش از 100 جلد کتب مرتبط با شاخه های مختلف زیست شناسی.

3- دارابودن بیش از 18آزمایشگاه آموزشی وتحقیقاتی مدرن.

4- برگزاری 2 همایش ملی مرتبط با علوم زیستی.

5- همکاری با دانشگاه ها ومراکز اموزشی معتبر کشور نظیر موسسه سرم  سازی رازی و انستیتو پاستور ایران، پژوهشکده رویان و برخی شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد.

6- کسب رتبه علمی- پژوهشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری برای قصلنامه زیست شناسی تکوینی واحد تهران شمال به سردبیری جناب آقای دکتراحمد مجد و مدیر مسولی سرکار خانم دکترصدیقه  اربابیان

7- داشتن هرم هیات علمی مناسب استاد ، دانشیار واستادیار

8- ایجاد شرکت های دانش بنیان در صورت فراهم شدن امکانات لازم.

9-ایجاد موزه زیست شناسی  در صورت فراهم شدن امکانات لازم.

10- ایجاد بانک میکروارگانیسم ها در راستای قطب علمی پدافند غیر عامل در صورت فراهم شدن امکانات لازم.

11- انعقاد تفاهم نامه همکاری بین مرکزپژوهشگاه مهندسی ژنتیک و تحقیقات ایران.

فعالیت های فرهنگی با برقراری دوره های دانش افزایی، مهارت افزایی، جشن های ملی، مراسم سوگواری و اردوهای فرهنگی.

گسترش قابل ملاحظه تعداد دانشجویان علاقه مند به فعالیت های فرهنگی-هنری ، شرکت در مراسم یادبود و بزرگداشت.

در مجموع تربیت نیروی انسانی متعهد ، متخصص متناسب با نیازهای جامعه در زمینه های مختلف علوم زیستی و حرکت به سوی دانشکده ای از نوع دانشکده های کارآفرین ، تجهیز و راه اندازی مراکز رشد در راستای تحقق سند ملی 1420 . ایجاد فضای مناسب، با نشاط و پویای علمی- فرهنگی،تدوین و اجرای برنامه های میان رشته ای، تلاش مجدانه برای تحقق اهداف مسولیت جدید واحد تهران شمال به عنوان قطب پدافند غیرفعال  از اهداف کنونی و آینده دانشکده علوم زیستی واحد تهران شمال است.

تعداد اعضای هیات علمی :   38 نفر

تعداد دانش آموخته :   حدود 5830   نفر  (کارشناسی : حدود 5000  نفر       کارشناسی ارشد : 810 نفر    دکتری تخصصی : 25 )

تعداد کل رشته و گرایش : 32        ( کارشناسی: 8        کارشناسی ارشد: 16        دکتری تخصصی : 8  )

تعداد دانشجویان فعال : حدود  3500 نفر  (  کارشناسی : حدود 2500  نفر     کارشناسی ارشد : حدود  600 نفر    دکتری تخصصی : حدود 300 )

منبع مطلب : biosc.iau-tnb.ac.ir

مدیر محترم سایت biosc.iau-tnb.ac.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

آدرس و نقشه دانشکده علوم زیستی

آدرس اینستاگرام واحد :iautnb.official

منبع مطلب : iau-tnb.ac.ir

مدیر محترم سایت iau-tnb.ac.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب