شکایت آلمان از فیفا / تیم مطرح اروپایی از کناره گیری اش خبر دادآلمانآلمان

فدراسیون فوتبال آلمان اعلام کرد از فیفا به دلیل تصمیمش به دادگاه داوری ورزش شکایت خواهد کرد. همچنین دانمارک، هم که یکی از کشورهای درگیر در این مناقشه است در حال بررسی جدا شدن از سازمان فیفا است.

چرا بازیکنان آلمانی دهان خود را پوشاندند

فدراسیون فوتبال آلمان از فیفا به دلیل ممنوع کردن بازوبند OneLove در جام جهانی قطر به دادگاه داوری ورزش شکایت خواهد کرد. در همین راستا بازیکنان آلمانی پیش از دیدار با ژاپن با پوشاندن دهان خود در عکس دسته جمعی به تصمیم فیفا اعتراض کردند.

شکایت آلمان از فیفا

فیفا به اتحادیه فوتبال آلمان هشدار داده بود در صورت نقض قوانین مسابقات و اجازه دادن به کاپیتان خود برای بستن بازوبند با این مفهوم، با تحریم‌های ورزشی  گسترده روبرو خواهند شد. به همین خاطر آلمان می خواهد از فیفا به دادگاه داوری ورزش شکایت کند.

اتحادیه فوتبال آلمان در توییتی در حساب رسمی خود نوشت: “ما می خواستیم از بازوبند کاپیتانی خود برای موضع گیری در برابر ارزش هایی که در تیم ملی آلمان داریم یعنی تنوع و احترام متقابل استفاده کنیم. این یک بیانیه سیاسی نیست. حقوق بشر غیرقابل مذاکره است. این حقوق باید بدیهی تلقی شود اما هنوز اینطور نیست. به همین دلیل این پیام برای ما بسیار مهم است. ما بر موضع خود ایستاده‌ایم.

هانسی فلیک، سرمربی آلمان نیز پس از بازی افزود: می‌خواستیم این پیام را برسانیم که فیفا ما را ساکت می‌کند.

نانسی فایزر وزیر کشور آلمان که نزدیک به جیانی اینفانتینو رئیس فیفا در ورزشگاه نشسته بود، برای حمایت از تیم ملی بازوبند OneLove را بست.

تیم مطرح اروپایی از کناره گیری اش خبر داد

همچنین دانمارک، هم که یکی از کشورهای درگیر در این مناقشه است در حال بررسی جدا شدن از سازمان فیفا است. رئیس و مدیر فدراسیون فوتبال دانمارک اعلام کردند در حال بررسی درخواست از یوفا برای خروج از بدنه جهانی فوتبال به همراه سایر کشورهای درگیر در این بحث هستند.

برگرفته از همشهری آنلاین

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب