بیوگرافی و عکس های اینستاگرام هومن خلعتبری رهبر ارکستر و همسرشبیوگرافی و زندگی نامه هومن خلعتبری

عکس هومن خلعتبری

هومن خلعتبری به انگلیسی Hooman Khalatbari در 27 فروردین 1348 در تهران، ایران متولد شد.

او فراگیری پیانو را از سن 6 سالگی در کنار نیره اسکویی آغاز کرد و در کنار لیلی سرکیسیان و ملیک اصلانیان ادامه داد. او بین سال های 1988 تا 1996 به عنوان پیانیست ارکستر سمفونیک تهران، مرکز فرهنگی بهمن و معاون ارکستر فیلارمونیک تهران فعالیت می کرد.

هومن در ایران ضبط و اجرای پیانو در موزیک متن بسیاری از فیلم های سینمایی را بر عهده داشت و از آثار مهم او در صدا و سیما می توان به آهنگ بارون بارونه و ای وطن را نام برد.

از دانشگاه هنرهای نمایشی تهران در سال 1375 فارغ التحصیل شد و سپس برای ادامه تحصیل به دانشگاه کانسان، اتریش رفت. در این دانشگاه به فراگیری رهبری ارکستر و رهبری اپرا پرداخت و سرانجام تحصیلات خود را در رشته های رهبری کر و رهبری ارکستر با درجه عالی به پایان رساند.

هومن خلعتبری به عنوان نوازنده پیانو با افراد مشهوری از جمله پری زنگنه، گوگوش، همایون شجریان، اسفندیار قره باغی و رامتین قضوی اجرا و همکاری کرده است.

اپرا های معروف هومن خلعتبری موسیقیدان ایرانی

هومن خلعتبری

ازدواج فیگارو، فلوت سحر آمیز، دون ژوان، توسکاه، همه زن ها اینگونه اند، دستبرد به حرمسرا، سیندرلا، لا تراویاتا، خفاش، اکسیر عشق، دون پاسکوال، دختر هنگ و آرایشگر شهر سویل از معروف ترین اپرا های هومن خلعتبری به عنوان رهبر محسوب می شوند.

هومن خلعتبری در کنار رهبری اپرا و کنسرت با ارکستر فیلارمونیک ماریبور، ارکستر دو له سیته پاریس، ارکستر فیلارمونیک برنو چک، ارکستر ماوارین چک، ارکستر بوهوسلاو مارتینوی زلین و ارکستر فیلارمونیک زومبتای مجارستان همکاری داشته است.

او همچنین به عنوان تک نواز پیانو در کشور های اروپایی، ایالات متحده آمریکا، کانادا و آسیا هم شرکت کرده است.

هومن در سه دوره از برنامه آکادمی موسیقی گوگوش در کانال تلویزیونی من و تو در کنار گوگوش و بابک سعیدی به عنوان داور حضور داشته است.

هومن خلعتبری در حال حاضر کارگاه‌های آوازی متعددی در کشور های اروپایی برگزار کرده و به دانشجویان خود اصول اجرا بر روی صحنه و آواز را تدریس می‌ کند.

از سال 2001، هومن خلعتبری به عنوان یکی از بنیانگذاران، مدیران موسیقی و سرپرست جشنواره های بین المللی موسیقی در قلعه کیرچتتن اتریش، فعالیت می کند.

خلعتبری اجرای پروژه موسیقی سیمرغ با آواز همایون شجریان را بر عهده دشته است.

هومن خلعتبری مجرد بوده و تا کنون ازدواج نکرده است. مدتی شایعاتی درباره ی رابطه ی او با گوگوش به گوش می رسید و گفته می شد که این دو به زودی ازدواج می کنند انا به نظر می رسد که این رابطه تاکنون به نتیجه ای نرسیده است.

هومن خلعتبری و فردین خلعتبری آهنگ ساز معروف و برجسته ایرانی نسبتی با هم ندارند.

window.m2121myvarskj = "%257B%2522o_url%2522%253A%2522https%253A%255C%252F%255C%252Fwww.cocamag.net%255C%252Fhoman-khalatbari-biography%255C%252F%2522%257D";

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب