معرفی ویلسون فیسک کینگ پین جنایت دنیای مارولتبدیل شدن به ویلن یکی از شخصیت‌های محبوب مارول مثل مرد عنکبوتی و دردویل، تا حدودی ضمانت تهدیدآمیز و ترسناک بودن این ویلن‌ها را می‌رساند. اما ماجرای ویلسون فیسک با نام مستعار کینگ پین چیز دیگری‌ست.

این ویلن در واقع نه تنها جزو دشمنان مرد عنکبوتی، دردویل، پانیشر و برخی دیگر از شخصیت‌های شناخته شده مارول است بلکه هر از چند گاهی در برابر بزرگ‌ترین قهرمانان مارول نیز ایستاده. رسیدن به چنین جایگاهی نشان می‌دهد که این شخصیت چقدر خطرناک است.

مطلب پیشنهادی:معرفی کارنیج – کابوس مشترک مرد عنکبوتی و ونومبگذار خون جاری شود

اما ویلسون فیسک واقعاً کیست و از کجا به چنین جایگاهی رسیده که ترس به دل قهرمانان مارول می‌اندازد؟ در این مطلب سری به دنیای کمیک‌ها می‌زنیم تا شما را بیش‌تر با کینگ پین مارول آشنا کنیم.

شناسنامه کینگ پین (Kingpin)

– اولین حضور: شماره 50 کمیک The Amazing Spider-Man (انتشار در ماه جولای سال 1967)
– ناشر: مارول
– خالقان: استن لی (Stan Lee) و جان رومیتا سینیور (John Romita Sr)
– نام واقعی: ویلسون گرنت فیسک (Wilson Grant Fisk)
– کمیک‌های پیشنهادی برای مطالعه:
Daredevil: Born Again (انتشار از ماه فوریه تا آگوست سال 1986)
شماره 4 کمیک Spider-Man’s Tangled Web (انتشار در ماه سپتامبر سال 2001)
Kingpin (انتشار از ماه آگوست سال 2003 تا ماه فوریه سال 2004)
شماره 1 تا 5 کمیک PunisherMAX (انتشار از ماه نوامبر سال 2009 تا ماه مارس سال 2010)
Kingpin (انتشار از ماه آوریل تا آگوست سال 2017)

کینگ پین کیست؟

ویلسون فیسک عموماً به عنوان یکی از ویلن‌های اسپایدرمن و دردویل شناخته می‌شود. اما او را نباید فقط به چشم یکی از خبیث‌های پیتر پارکر دید. از کینگ پین به طور دوره‌ای در داستان قهرمان‌ها و ضد قهرمان‌های دیگر مارول مثل پانیشر نیز استفاده شده است. با این حال، هر از چند گاهی نیز شاهد تقابل این ویلن ترسناک مارول با برخی از قهرمانان درجه یک این انتشارات مثل کاپیتان آمریکا نیز بوده‌ایم.

مطلب پیشنهادی:10 ویلن دنیای مارول و معادل آن‌ها در دنیای انیمه‌هاکی شبیه کیه؟

نام مستعار ویلسون فیسک، کینگ پین، در انگلیسی به معنی عضو اساسی، حیاتی و مهم یک مجموعه است و معمولاً به روسای یک مجموعه نسبت داده می‌شود. ویلسون فیسک نیز با انتخاب عنوان کینگ پینِ جنایت (Kingpin of Crime)، جایگاه خود را در دنیای مجرمان و خلافکاران نشان می‌دهد.

خرید هودی طرح دردویل

قدرت‌ها و توانایی‌های کینگ پین

با این که ویلسون فیسک قدرت فرا انسانی ندارد اما نسبت به انسان‌های عادی به شدت قدرتمندتر و پایدارتر است. با نگاه کردن به ظاهر و هیکل کینگ پین احتمالاً این تصور ایجاد می‌شود که با یک انسان چاق طرف هستیم. اما بستگی به تعریف شما از چاق دارد؛ اگر این کوه عضله را که به طرز عجیبی حجیم است چاق می‌دانید، پس کینگ پین چاق است.

مطلب پیشنهادی:10 موجود قدرتمند که اسپایدرمن شکستشان داده استفراتر از مرد عنکبوتی هم‌محله‌ای دوست داشتنی

قدرت فراوانی که به لطف حجم بالای عضله‌های فیسک حاصل می‌شود به کینگ پین این اجازه را می‌دهد تا در برابر بسیاری از شخصیت‌های شناخته شده و قدرتمند مارول مثل کاپیتان آمریکا و دردویل قرار بگیرد و با کم‌ترین آسیب با آن‌ها بجنگد. حتی دیده شده شخصیتی مثل اسپایدرمن که دارای قدرت‌های فرا انسانی نیز است در تقابل با ویلسون فیسک کم بیاورد.

به جز قدرت فیزیکی، مهارت‌های مبارزه‌ای فیسک هم از او یک تهدید جدی و خطرناک می‌سازد. کینگ پین در استفاده از سلاح‌های گرم و سرد نیز مهارت دارد اما اکثراً ترجیح می‌دهد تا با دستان خالی قدرتش را اثبات کند. و با ترکیب مهارت‌های مبارزه تن به تن خود با قدرت بالایش، کار سختی در اثبات قدرتش ندارد.

البته با توجه به جایگاه کینگ پین در دنیای جرم و جنایت و صد البته ثروت و منابعی که در اختیار دارد، دسترسی به انواع ابزار و سلاح‌ها نیز برای او ساده است. معمولاً فیسک در زیر لباس‌هایش همیشه یک زره از جنس کولار به تن می‌کند. افراد زیر دست او نیز در مواقع ضروری تجهیزات مورد نیاز کینگ پین را مهیا می‌کنند؛ از انواع سموم گرفته تا مسلسل‌های رباتیک. البته فیسک ترجیح می‌دهد تا از این دست امکانات به عنوان گزینه‌های آخر خود در رسیدن به اهدافش استفاده کند.

مطلب پیشنهادی:10 موجود قدرتمند که ولورین شکستشان داده استمبارزاتی برای تمام عمر

با تمام این اوصاف اما فیسک فقط به نیروی فیزیکی خلاصه نمی‌شود. بیش از هر چیزی، این هوش ویلسون است که او را تبدیل به کینگ پین کرده. فیسک یک استراتژیست ماهر است که در برنامه‌ریزی و نقشه‌کشی مهارت بالایی دارد. او توانسته به خودش علوم مختلف را یاد دهد و در حد یک فارغ‌التحصیل عالی دانشگاهی در زمینه‌های مختلف، به خصوص علوم سیاسی، سر رشته دارد.

ویلسون فیسک به لطف هوش و دانشش، به خوبی می‌تواند فعالیت‌های قانونی و غیرقانونی خود را مدیریت کند، طوری که حتی مقامات نیز نمی‌توانند مچ او را بگیرند. با این که تقریباً برای همه مشخص است که کینگ پین یکی از بزرگ‌ترین مجرمان دنیای مارول محسوب می‌شود اما هیچوقت دخالت او در بسیاری از این جرایم اثبات نشده.

تحقیقاتی که حول محور فیسک و فعالیت‌های غیرقانونی‌اش انجام می‌شوند به لطف هوش بالا، اطلاعات قانونی و صد البته منابع فیسک معمولاً به نتیجه نمی‌رسند و اگر هم نتیجه‌ای داشته باشند، عواقب سنگینی را برای کینگ پین به همراه ندارد.

مطلب پیشنهادی:خیالتان راحت! فیلم Spider Man No Way Home قطعا چند اسپایدرمن خواهد داشتیونیورس سینمایی در هالیوود Level UP می‌شود!

به مطالعه ادامه دهید:

10 دشمن مرگبار هاکای معرفی هاکای – رابین هود دنیای مارول معرفی کیت بیشاپ – یک هاکای جدید 5 تراژدی از زندگی دردویل که نتوانستند او را متوقف کنند بهترین دشمنان بتمن در دنیای مارول چه کسانی هستند؟

window.m2121myvarskj = "%257B%2522o_url%2522%253A%2522https%253A%255C%252F%255C%252Fvigiato.net%255C%252Fp%255C%252F234831%2522%257D";

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب