بیوگرافی کاملا هریس معاون بایدنبیوگرافی کاملا هریس معاون بایدن را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

بیوگرافی کاملا هریس، معاون رییس‌ جمهور منتخب آمریکا+ سوابق

بیوگرافی کاملا هریس، معاون رییس‌ جمهور منتخب آمریکا+ سوابق

به گزارش خبرگزاری موج، کاملا هریس معاون رئیس ‌جمهور منتخب ایالات متحده آمریکاست. او اولین معاون رئیس ‌جمهورِ زن و اولین معاون رئیس‌جمهور رنگین‌پوست این کشور به شمار می‌رود. هریس از سال ۲۰۱۷ به عنوان سناتور تازه‌کار ایالات متحده آمریکا از ایالت کالیفرنیا تا ۲۰۲۰ مشغول به کار بود. او که از اعضای حزب دموکرات است، دومین زن سیاه‌پوست و نخستین جنوب آسیایی آمریکایی است که به سنا راه یافت.

هریس پیشتر از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۱ به عنوان ۲۷امین دادستان ناحیه سانفرانسیسکو فعالیت کرده، سپس از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ به عنوان ۳۲امین دادستان کل ایالت کالیفرنیا فعالیت کرد. در جریان مبارزات انتخاباتی‌اش برای سنا باراک اوباما و جو بایدن، از وی حمایت کردند.

در تاریخ ۲۱ ژانویه ۲۰۱۹ رسماً فعالیت کارزار انتخاباتی خود را برای نمایندگی حزب دموکرات برای ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا اعلام کرد. مدت کوتاهی نامزد پیشتاز این رقابت بود تا این که در ۳ دسامبر ۲۰۱۹ به مبارزات انتخاباتی خود پایان داد. او توسط جو بایدن کاندیدای حزب دموکرات آمریکا به عنوان معاون‌اول پیشنهادی وی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ معرفی شد.

اوایل زندگی (۱۹۶۴–۱۹۹۰)

هریس متولد ۲۰ اکتبر ۱۹۶۴ در اوکلند، کالیفرنیا است. مادرش شایاملا گوپالان زیست‌شناسی بود که کارش روی ژن گیرنده پروژسترون انگیزه بخش کار در زمینه پژوهش سرطان پستان شد. او در سال ۱۹۵۸ در ۱۹ سالگی از هند به آمریکا آمد و به عنوان دانشجوی تحصیلات تکمیلی تغذیه و غدد درون‌ریز و متابولیسم در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی شروع به تحصیل کرد؛ او در سال ۱۹۶۴ پی اچ دی خود را دریافت کرد. پدرش دانلد جی. هریس، استاد بازنشسته اقتصاد در دانشگاه استنفورد، که اهل جاماییکای بریتانیا بود در سال ۱۹۶۱ برای تحصیل وارد یوسی برکلی شد و در سال ۱۹۶۶ پی اچ دی اقتصاد گرفت.

هریس به همراه خواهر کوچکش، مایا، در برکلی، کالیفرنیا زندگی کرد، مدت کوتاهی را در مرکز برکلی و سپس در یک خانه دوبلکس در راه بنکرافت در غرب برکلی، ناحیه ای که جمعیت شایان توجه سیاهپوست داشت.

خانه کودکی هریس در برکلی

یکی از همسایه‌ها مرتباً دختران هریس را به کلیسای سیاه در اوکلند می‌برد و آنها در آنجا در گروه کر کودکان آواز می‌خواندند. مادرشان آن‌ها را با اساطیر هندو آشنا کرد و آن‌ها را به یک معبد هندو در نزدیکی شان می‌برد، که او گاه گاهی در آن آواز می‌خواند.

او و خواهرش در کودکی بارها با خانواده مادرش در مدرس (چنای کنونی) دیدار کردند. او می‌گوید تأثیر زیادی از پدربزرگش پی.وی. گوپالان گرفته. گوپالان از کارمندان بازنشسته دولت هند بود که دیدگاه‌های ترقی خواهانه اش در زمینه دمکراسی و حقوق زنان هریس را تحت تأثیر قرار داد. هریس در بزرگسالی همچنان با خاله‌ها و دایی‌هایش در هند ارتباطش را حفظ کرده‌است. هریس همچنین از خانواده پدریش در جاماییکا بازدید کرده‌است.

وقتی هریس هفت ساله بود والدینش از یکدیگر جدا شدند. او گفته وقتی با خواهرش در آخر هفته‌ها به دیدار پدرشان در پالو آلتو، کالیفرنیا می‌رفتند از آنجا که سیاهپوست بودند اجازه نداشتند با بقیه بچه‌ها در محله بازی کنند. هریس در دوازده سالگی به همراه مادر و خواهرش به مونترآل، استان کبک، کانادا، نقل مکان کردند. مادرش یک سمت پژوهشی و آموزشی در بیمارستان عمومی یهودی وابسته به دانشگاه مک‌گیل را پذیرفته بود. او در یک مدرسه فرانسوی زبان تحصیل کرد، و سپس در سال ۱۹۸۱ از دبیرستان وستمونت در وستمونت، کبک، فارغ‌التحصیل شد.

وی فارغ‌التحصیل دانشگاه هوارد و دانشگاه کالیفرنیا، کالج حقوق هیستینگز است. در دهه ۹۰، در دفتر دادستان ناحیه ای سانفرانسیسکو و دفتر دادستان شهری سانفرانسیسکو مشغول به کار بوده. در سال ۲۰۰۴، به عنوان دادستان ناحیهٔ سانفرانسیسکو انتخاب شد. هریس در انتخابات دادستانی کل ایالت کالیفرنیا در سال ۲۰۱۰ پیروز شد و در سال ۲۰۱۴ با اختلاف زیاد دوباره انتخاب شد.

فعالیت‌های آغازین

هریس از ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۸ به عنوان قائم مقام دادستان ناحیه‌ای در شهرستان آلامدا، کالیفرنیا، فعالیت می‌کرد. او می‌گوید خواهان کار در زمینهٔ اجرای قانون بود چرا که می‌خواست «جایی باشد که تصمیمات گرفته می‌شوند.».

دادستان ناحیه‌ای سان فرانسیسکو

هریس در انتخابات سال ۲۰۰۳ دادستان ناحیه ای شهر و شهرستان سان فرانسیسکو را که دو دوره بود در این مقام حضور داشت شکست داد.

در دوره ای که هریس دادستان ناحیه ای سان فرانسیسکو بود نرخ محکومیت‌ها به خاطر جنایت از ۵۲٪ در سال ۲۰۰۳ به ۶۷٪ در سال ۲۰۰۶ افزایش یافت که بیشترین میزان در طول یک دهه بود، ۸۵نرخ محکومیت‌ها برای قتل ۸۵٪ بود و محکومیت‌ها برای قاچاقچیان مواد مخدر از ۵۶٪ به ۷۴٪ افزایش یافت. این آمار تنها نشان دهندهٔ محکومیت‌ها در محاکمه هاست در حالی که هریس بسیاری از پرونده‌ها را با توافق از طریق اقرار به جرم مختومه کرد. او پس از در دست گرفتن این منصب علاقه خاصی به کم کردن بار پرونده‌های قتل از دوره قبلی داشت. هریس اعلام کرد که سیاهه‌ها آن دوره چندان مطلوب نبوده‌اند و برای افزایش محکومیت‌ها تا جای ممکن تلاش کرد. از ۷۳ پرونده قتل در انتظار رسیدگی، ۳۲ مورد به جرایم پایین‌تر مانند قتل شبه‌عمد محکوم شدند یا به جرایم دیگری چون حمله یا دزدی اقرار کردند و اتهامات قتل مختومه شدند.

دادستان کل کالیفرنیا (۲۰۱۱–۲۰۱۷)

در ۱۲ نوامبر ۲۰۰۸ , هریس نامزدی خود را برای دادستانی کل کالیفرنیا اعلام کرد. هر دو سناتور کالیفرنیا، داین فاینستاین و باربارا باکسر، رئیس مجلس نانسی پلوسی، از مؤسسین کارگران متحد زراعی دولورس هوارتا، و شهردار لس آنجلس از او در انتخابات مقدماتی حمایت کردند. او با کسب ۳۳٫۶ درصد از آرا بر رقبای مقدماتی خود غلبه کرد.

او در انتخابات سراسری هم پیروز شد و اولین سیاهپوست، و اولین جنوب آسیایی آمریکایی شد که این منصب را در این ایالت عهده‌دار می‌شود.

سنای ایالات متحده آمریکا (۲۰۱۷ تاکنون)

در ۸ نوامبر ۲۰۱۶، در انتخابات ۲۰۱۶ مجلس سنای ایالات متحده آمریکا، لورتا سانچز را شکست داد تا جانشین سناتور بازنشسته، باربارا باکسر شود، تا به عنوان سومین سناتور زن ایالات متحده آمریکا از ایالت کالیفرنیا و اولین سناتور هندی-جامائیکایی‌تبار تبدیل شود. از زمانی که به عنوان سناتور برگزیده شد، از سیستم خدمات درمانی تک-پرداخت، تغییر در طبقه‌بندی فدرال ماری جوآنا، حفاظت شهری از مهاجران بدون مدرک، لایحه رؤیا و کاهش فشار مالیاتی برای طبقه کارگر و متوسط درعین افزایش مالیات برای شرکت‌ها و قشر ثروتمند آمریکا حمایت کرده‌است.

زندگی شخصی

هریس با داگلاس امهاف وکیل کالیفرنیایی ازدواج کرده‌است. این دو در سال ۲۰۱۴ در سانتا باربارا، کالیفرنیا ازدواج کردند. هریس نامادری دو فرزند شوهرش از زن قبلی اوست که یکی دانشجو و دیگری دانش آموز دبیرستان هستند. هریس عضو کلیسای بپتیست سوم سان فرانسیسکو، از جماعت‌های کلیساهای بپتیست آمریکایی است.

خواهر هریس تحلیلگر سیاسی شبکه ام اس ان بی سی و شوهرخواهر هریس، تونی وست مدیرکل حقوقی اوبر و از مقامات ارشد سابق وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا است. خواهرزاده او مینا هریس کمپین کنش زنان شگفت‌انگیز و رئیس سابق استراتژی و رهبری در اوبر است.

منبع مطلب : www.mojnews.com

مدیر محترم سایت www.mojnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

کاملا هریس، معاون بایدن کیست؟

کاملا هریس، معاون بایدن کیست؟

العالم - آمریکا

هریس پیشتر از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۱ به عنوان ۲۷امین دادستان ناحیه سانفرانسیسکو فعالیت کرده، سپس از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ به عنوان ۳۲امین دادستان کل ایالت کالیفرنیا فعالیت کرد. در جریان مبارزات انتخاباتی‌اش برای سنا باراک اوباما و جو بایدن، از وی حمایت کردند.

در تاریخ ۲۱ ژانویه ۲۰۱۹ رسماً فعالیت کارزار انتخاباتی خود را برای نمایندگی حزب دموکرات برای ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا اعلام کرد. مدت کوتاهی نامزد پیشتاز این رقابت بود تا این که در ۳ دسامبر ۲۰۱۹ به مبارزات انتخاباتی خود پایان داد.

در آن زمان مشکلات مالی کارزار انتخاباتی کاملا هریس دلیل اصلی کناره‌گیری او از عرصه رقابت با دیگر نامزدهای دموکرات اعلام شد.او توسط جو بایدن کاندیدای حزب دموکرات آمریکا به عنوان معاون‌اول پیشنهادی وی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ معرفی شد.

اینک این زن 55 ساله به عنوان معاون منتخب جو بایدن نامزد دموکرات‌ها انتخاب شده است و راه و روشی متفاوت برای حضور در کاخ سفید در پیش دارد.

کاملا هریس کیست؟

سناتور دموکرات کالیفرنیا در اوکلند از مادری هندی و پدری جامائیکایی متولد شد.

پس از طلاق والدینش، او با "شیامالا گلپالان هریس" مادر مجرد و هندویش که محقق سرطان و فعال حقوق مدنی بود بزرگ شد.

او در زندگی به مادرش پیوست و فرهنگ و میراث هندی را برای خودش انتخاب کرد و در سفرها با مادرش به هند می‌رفت. کاملا هریس در این باره می‌گوید که مادرش برای بزرگ کردن او و خواهرش "مایا" فرهنگ سیاهان اوکلند آمریکا را انتخاب و دو دخترش را در آن غرق کرد.

او در اتوبیوگرافی‌اش (خودزندگی‌نامه) با نام "حقایقی که می‌دانیم" در این باره نوشت: "مادر من خیلی خوب درک کرد که 2 دختر سیاه را بزرگ می‌کند".

وی در کتابش می‌گوید: مادرم می‌دانست که آمریکا به من و خواهرم به چشم دو دختر سیاه نگاه می‌کند و مصمم بود تا با تربیتش اعتماد به نفس ما را تضمین کند و به عنوان زنانی سیاه و قابل افتخار بسازد.

بی‌بی‌سی در این باره نوشت: سناتور هریس دوره کوتاهی را به همراه مادرش در کانادا گذراند. در آن زمان مادرش در دانشگاه "مک‌گیل" تدریس می‌کرد. هریس و خواهرش نیز 5 سال به مدرسه‌ای در مونترال رفتند.

او به کالجی در آمریکا رفت و 4 سال از عمرش را در دانشگاه "هووارد" (Howard University) به عنوان یکی از برجسته‌ترین دانشگاه‌های سیاهان کشور آمریکا گذراند. او این دوران را یکی از سازنده‌ترین دوران زندگی‌اش عنوان کرد.

هریس می‌گوید که همواره با هویتش راحت بود و به راحتی خود را "آمریکایی" نامیده ‌است.

او در سال 2019 در مصاحبه‌ای با "واشنگتن پست" گفت که سیاستمداران نباید به دلیل ریشه‌های رنگین‌پوستیشان محدود شده یا در یک بخش قرار گیرند. او در این باره گفت: "همه حرف من این است. من فردی هستم که هستم. با آن خوبم. شاید لازم باشد که شما این را بفهمید. من با این موضوع اوکی هستم".

بالا رفتن از پله‌های قانون

پس از 4 سال درس خواندن در دانشگاه هووارد، تحصیلات خود در رشته قانون را تمام و کار حرفه‌ای خود را در دفتر دادستان ناحیه "آلامدا" آغاز کرد.

هریس در سال 2003 به عنوان دادستان ناحیه‌ای "سن‌فرانسیکو" یا بالاترین مقام دادستانی این شهر مشغول شد. پس از آن اولین زن سیاه‌پوست در سمت دادستان کل کالیفرنیا شد.

هریس در 2 دوره نمایندگی در دادستانی کل کالیفرنیا به عنوان یکی از ستاره‌های در حال ظهور حزب دموکرات شناخته شد و در سال 2017 از این ظرفیت برای سوق دادن خودش به سمت سنا استفاده کرد.

گفتگوی هریس با رسانه‌ها در مجلس سنا آمریکا

او در سنا به دلیل پرسش سولاتی به سبک دادستان مورد تمجید قرار گرفت/ عکس: GETTY IMAGES

از زمان ورود وی به مجلس سنای آمریکا، دادستان پیشین به دلیل سوالات تند، صریح و واضحش به سبک یک دادستان از "برت کاوانا" نامزد دیوان عالی آمریکا و "ویلیام بار" دادستان کل آمریکا در دادگاه مورد تحسین و تمجید قرار گرفت.

در سال ۲۰۱۴، سناتور هریس با قاضی داگ ایمهوف - که حالا در در فعالیت‌های انتخاباتی همکارش است- ازدواج کرد و مادر خوانده دو فرزند او شد.

کامالا هریس و جو بایدن در جریان مناظره‌های نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

هریس، نماینده حزب دموکرات از کالیفرنیا و با سابقه کاری در حقوق و اجرای قانون، سعی کرد روی مرز باریک بین دموکرات‌های پیشرو و شاخه میانه‌روتر حزب حرکت کند تا دل هر دو گروه را به دست بیاورد اما در عمل برای هیچکدام از طرف‌ها جذاب به نظر نرسید. خانم هریس در دسامبر ۲۰۱۹ و قبل از اولین رقابت داخلی حزب دموکرات که در اوایل سال ۲۰۲۰ در آیووا برگزار می‌شد، از رقابت کنار کشید.

در ماه مارس هریس، از نامزدی معاون اول سابق جو بایدن حمایت کرد و گفت:" هر آنچه در توانم باشد انجام می‌دهم تا او رئیس جمهوری بعدی ایالات متحده باشد."

او با قدرت تمام در مناظره معاون‌های اول، در برابر مایک پنس ظاهر شد. مناظره‌ای که در آن طرفین جواب‌های کوبنده‌ای در پاسخ به موضوعات مطرح شده دادند.

وی پیشتر گفته بود که معتقد است آمریکا برای ریاست جمهوری یک زن رنگین پوست کاملا آماده است.

واکنش ها

هریس در پی اعلام برگزیده شدن خود در توییتی گفت: «جو بایدن می تواند مردم آمریکا را متحد کند زیرا او زندگی خود را صرف جنگیدن برای ما کرده است. و به عنوان رئیس جمهور ، او آمریکایی را بنا می کند که مطابق آرمان های ما باشد. من مفتخرم که به عنوان نامزد حزب برای معاونت رییس جمهوری به او بپیوندم.»

سوزان رایس - از رقبای هریس برای سمت معاونت بایدن و نیز مشاور امنیت ملی سابق باراک اوباما‌ - نیز با صدور بیانیه ای از تصمیم جو بایدن حمایت و از هریس تمجید کرد.

رایس در بیانیه خود گفت: «سناتور هریس یک رهبر خستگی ناپذیر و حیرت انگیز است که یک شریک عالی در این کارزار خواهد بود. من اطمینان دارم که تیم بایدن-هریس ثابت خواهد کرد برنده خواهد بود.»

از طرف دیگر، ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ با صدور بیانیه ای کامالا هریس را فردی «ریاکار» خواند که با کنار گذاشتن اصول گذشته خود، به طیف چپ حزب دموکرات پیوسته است.

ستاد ترامپ گفت: «چندی پیش بود که کامالا هریس جو بایدن را نژادپرست نامید و خواستار عذرخواهی او شد که هرگز دریافت نکرد. واضح است که کمالای ریاکار اصول اخلاق خود را رها خواهد کرد، و همچنین سعی خواهد کرد که سوابق خود را به عنوان دادستان دفن کند تا از این طریق افراط گرایان ضد پلیسی که حزب دموکرات را کنترل کنند راضی نگه دارد.»

این در حالیست که باراک اوباما، رییس جمهوری پیشین آمریکا، طی بیانیه ای از این تصمیم جو بایدن استقبال کرد و گفت: «این روز خوبی برای کشور ماست.»

«مایک پنس» شریک انتخاباتی و معاون دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و «کامالا هریس» نماینده ایالت کالیفرنیا در سنا و شریک انتخاباتی جو بایدن نامزد حزب دموکرات، چهارشنبه 16 مهر در یک مناظره تلویزیونی در برابر هم قرار گرفتند.

معاون بایدن: خروج ترامپ از برجام امنیت آمریکا را کمتر کرد/ بعد از ترور سردار سلیمانی سربازان ما ضربه مغزی شدند/ معاون ترامپ: سلیمانی آمده بود تا به منافع آمریکا ضربه بزند/ چین را پاسخگو خواهیم کرد.

منبع مطلب : fa.alalamtv.net

مدیر محترم سایت fa.alalamtv.net لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

مشرق نیوز

مشرق نیوز

سرویس جهان مشرق - جو بایدن، نامزد پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و کاملا هریس، نامزد معاون اولی‌اش، بیوگرافی کوتاه خود در صفحه توئیتری‌شان را تغییر دادند.

جو بایدن عبارت «رئیس‌جمهور منتخب» را به ابتدای بیوگرافی‌اش اضافه کرد.

هریس هم عبارت «معاون اولِ منتخب» را ابتدای بیوگرافی پروفایلش نوشت. 

منبع مطلب : www.mashreghnews.ir

مدیر محترم سایت www.mashreghnews.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب