ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد پارسیان 1401زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد پارسیانزمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد پارسیانثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد پارسیان 1401

امکان ثبت نام در دانشگاه پیام نور بدون شرکت در کنکور سراسری و تنها بر اساس سوابق تحصیلی، موجب شده است تا این دانشگاه نیمه دولتی جزو محبوب ترین گزینه های انتخابی داوطلبان قرار گیرد. نام نویسی این دانشگاه در دو مرحله نیمسال اول (مهر ماه) و نیمسال دوم (بهمن ماه) صورت می پذیرد که متقاضیان با مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور و کسب اطلاع در خصوص رشته های ارائه شده در هر استان دانشگاهی می توانند انتخاب رشته و ثبت نام نمایند.

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد پارسیان، فقط در دوره کارشناسی پیوسته ارائه می شوند.

فهرست محتوا

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد پارسیان 1401نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد پارسیان 1401شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد پارسیان 1401مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد پارسیان 1401شهریه رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد پارسیان 1401لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد پارسیان 1401دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد پارسیان 1401

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد پارسیان 1401

زمان ثبت نام نیمسال اول (مهر ماه)

بررسی دوره های گذشته نشان می دهد که ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه پیام نور برای نیمسال اول، معمولاً همزمان با انتخاب رشته کنکور سراسری می باشد. پس از اعلام مهلت ثبت نام توسط سازمان سنجش علاقه مندان با مراجعه به آدرس sanjesh.org می توانند نام نویسی خود را به انجام رسانده و کد رشته های مورد نظر خود را لحاظ نمایند. این بازه زمانی به طور معمول برای داوطلبانی که نیاز به ویرایش اطلاعات ثبت نامی و یا رشته های انتخابی خود دارند و یا افرادی که با تأخیر تصمیم به ثبت نام در این دانشگاه می گیرند، تمدید خواهد شد. زمان بندی ثبت نام این دانشگاه برای نیمسال اول به شرح زیر است.

زمانبندی ثبت نام بدون کنکور مهر ماه دانشگاه سراسری 1401
نوع ثبت نامزمان اولیهتمدید مهلت
افرادی که در کنکور سراسری ثبت نام کرده اند17 تا 22 مرداد ماهتا 24 مرداد ماه
افرادی که در کنکور سراسری ثبت نام نکرده اند18 تا 23 مرداد ماه24 مرداد ماه تا 6 شهریور ماه

متقاضیان می بایست در نظر داشته باشند که تنها از یکی از دو راه عنوان شده نام نویسی خود را ثبت نمایند تا ثبت نام آن ها بر اساس سوابق تحصیلی انجام شود.

زمان ثبت نام نیمسال دوم (بهمن ماه)

با توجه به اینکه دانشگاه پیام نور در رشته های بدون کنکور علاوه بر مهرماه، برای ترم بهمن ماه نیز پذیرش دانشجو دارد، داوطلبان می توانند در تاریخ 30 آذر تا 10 دی ماه که از سوی سازمان سنحش اعلام شده است، به صورت اینترنتی برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه، اقدام نمایند. این نام نویسی از طریق سایت sanjesh.org انجام خواهد گرفت و این احتمال وجود دارد که زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1401 در مهلتی مجدد تمدید شود. داوطلبان می توانند با عضویت در کانال تلگرام بدون آزمون ایران مشاوره از اخبار موثق در این باره آگاه شوند.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد پارسیان 1401

داوطلبانی که تصمیم دارند در دانشگاه پیام نور مشغول به تحصیل شوند، در ابتدا می بایست دفترچه راهنمای ثبت نام را به طور کامل مطالعه نموده و حداکثر 100 کد رشته محل را برای خود در نظر بگیرند. سپس وارد سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org شده و پس از پرداخت هزینه نام نویسی، مشخصات فردی و کد رشته های انتخابی خود را در فرم ثبت نام وارد کنند. لازم به ذکر است که شرکت کنندگان کنکور سراسری 1401 بدون پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 می توانند فرم ثبت نام خود را در سیستم ثبت نمایند. روندی که جهت ثبت نام بدون کنکور در این دانشگاه باید طی شود مطابق مراحل زیر می باشد.

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 

پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می بایست گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

سپس بر روی لینک فعال “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401 (مخصوص داوطلبانی که در آزمون ثبت نام ننموده اند.)” کلیک کنید.

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

آیکن “خرید کارت اعتباری” را برگزینید.

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

گزینه “سریال سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401” را انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه “تایید و ادامه” کلیک کنید.

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

اطلاعات خواسته شده در کادرهای مشخص شده درج کرده، درگاه پرداخت مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس بر روی عبارت “تایید و ادامه” کلیک کنید.

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نورمرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

حتما کد پیگیری پرداختی را نگهداری کرده و سپس گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب کنید.

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 اطلاعات کارت بانکی خود را وارد نموده و کلید “پرداخت” را برگزینید.

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نورمرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

به صفحه سوم ثبت نام بازگردید و بر روی گزینه “ثبت نام جدید” کلیک کنید.

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نورمرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

سریال ثبت نام خریداری شده در قسمت مربوطه وارد نموده و کلید تایید” را انتخاب کنید.

نهمین مرحله از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401نهمین مرحله از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

پس از تکمیل مراحل عنوان شده، داوطلب کد رشته های انتخابی خود را وارد کرده و انتخاب رشته خود را تکمیل می نماید. در نهایت علاوه بر شماره پرونده 7 رقمی، کد پیگیری 16 رقمی که توسط سامانه ارائه می شود می بایست یادداشت و نگهداری گردد چرا که در فرایند پذیرش دانشگاه ارائه آن ضروری است.

داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت کرده اند، بدون پرداخت هزینه و از بخش انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 می توانند در دانشگاه پیام نور ثبت نام کرده و انتخاب رشته نمایند.

 انتخاب رشته کنکور سراسری انتخاب رشته کنکور سراسری

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد پارسیان 1401

علاقه مندانی که قصد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور را دارند، باید از شرایط ذکر شده در دفترچه ثبت نام بدون کنکور 1401 برخوردار باشند و بدیهی است که در صورت واجد الشرایط نبودن، فرآیند ثبت نام داوطلب در هر مرحله ای که قرار داشته باشد لغو می شود. شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور از دو بخش عمومی و اختصاصی تشکیل شده که عبارتند از:

شرایط عمومی

اعتقاد و التزام عملی به دین اسلام و یا یکی از ادیان نام برده در قانون اساسی کشورنداشتن عناد با نظام جمهوری اسلامیعدم احراز فساد اخلاقینداشتن اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

دارا بودن دیپلم سه ساله نظام جدید (نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش)، یا دیپلم سه ساله نظام ترمی / سالی واحدی (نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش)، یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه (چهارساله یا شش ساله نظری و فنی و حرفه ای)، مدرک کاردانی (فوق دیپلم) و یا مدرک سطح یک حوزویافرادی که تا پایان 31 شهریور ماه 1401 مدرک تحصیلی خود را دریافت نمایند، مجاز به ثبت نام خواهند بود.دانشجویان مقطع کاردانی می بایست در صورت پذیرفته شدن، به هنگام ثبت نام، فارغ التحصیل شده باشند و مدرک مربوطه را به مراکز آموزشی مورد نظر تحویل دهند.دارا بودن کارت معافیت یا پایان خدمت برای داوطلبان آقاداوطلبان فارغ التحصیل در دوره های کاردانی یکی از گروه های پزشکی در صورت به اتمام رساندن طرح تعهد خدمت خود، می توانند در این دانشگاه انتخاب رشته کنند.دانشجویان انصرافی و یا کسانی که اخراج شدند، چنانچه از لحاظ نظام وظیفه منعی ندارند، مجاز به انتخاب رشته هستند.دانشجویان مشغول به تحصیل در دوره های روزانه مجاز به ثبت نام نخواهند بود.

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد پارسیان 1401

علاقه مندانی که قصد ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه پیام نور را دارند می بایست پیش از نام نویسی و با مطالعه دفترچه راهنما، نسبت به تهیه و تکمیل مدارک لازم اقدام کنند. لازم به ذکر است که ثبت نام برای نیمسال اول از طریق اینترنت و مراجعه به sanjesh.org انجام گرفته و نام نویسی برای نیمسال دوم با مراجعه حضوری به دانشگاه مورد نظر و ارائه مدارک صورت می پذیرد.

روال کار بدین صورت است که پیش از ثبت نام اینترنتی، هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری می بایست توسط کارت های متصل به شبکه شتاب و آنلاین پرداخت گردد و سپس داوطلبان می توانند اطلاعات شخصی و تحصیلی خود را در فرم نام نویسی ثبت نموده و اسکن عکس پرسنلی خود را در سایت بارگذاری نمایند.

مدارک لازم جهت ثبت نام در نیمسال اول و دوم به شرح زیر می باشد.

مدارک لازم جهت ثبت نام در نیمسال اول

مدارک لازم جهت ثبت نام بدون کنکور پیام نور در نیمسال اول 1401
اطلاعات و مدارک لازمتوضیحات
مشخصات فردیاسکن عکس 4*3 یا 4*6 متقاضی در سال جارینام و نام خانوادگینام پدرشماره شناسنامه و شماره سری و سریال آنتاریخ تولد و کد بخش محل تولدکد ملیجنسیتشرایط جسمی و نوع معلولیت
اطلاعات تحصیلیشماره پرونده کنکور سراسری (در صورت شرکت نمودن)کد منطقه یا ناحیه اخذ مدرک دیپلمکد دانش آموزی مقطع دیپلمکد عنوان دیپلم و تاریخ اخذ آنمعدل کل دیپلممعدل کتبی نهایی دیلممنطقه یا ناحیه اخذ مدرک پیش دانشگاهیکد عنوان مدرک پیش دانشگاهی و تاریخ اخذ آنکد بخش محل اخذ مدرک دوره پیش دانشگاهیمعدل کل پیش دانشگاهیوضعیت فارغ التحصیلی و معدل آن
سهمیه هاجزئیات اطلاعات مربوط به رزمندگان، ایثارگران و خانواده های شهداارائه کد پیگیری 12 رقمی در صورت دارا بودن آن
اطلاعات اتباع خارجیکد پیگیری 13 رقمی اتباعشماره کارت اقامتشماره گذرنامه
جزئیات و اطلاعات مربوط به اشتغالکد محل اشتغال کارکنان رسمی و پیمانی
مشخصات محل سکونتکد پستیکد استان و کد بخش محل اقامتشماره تلفن ثابتنشانی دقیق محل سکونت
اطلاعات نظام وظیفهکد وضعیت نظام وظیفه

داوطلبان می بایست این نکته را در نظر داشته باشند که حتما عکس شخص متقاضی در سایت بارگزاری گردد. گاها مشاهده شده است که حین ثبت نام در کافی نت ها به اشتباه عکس فرد دیگری ارسال می شود و این امر موجب لغو ثبت نام دانشجو خواهد شد.

همچنین در خصوص عکس پرسنلی، رعایت نکات زیر الزامی است.

پس زمینه سفید عکس و نداشتن حاشیه زائدواضح و رنگی بودن عکساندازه حداقل 300*200 پیکسل و حداکثر 400*300 پیکسلعدم اثر مهر ، منگنه و یا هر گونه لکهحجم حداکثر 70 کیلوبایتفرمت JPG

مدارک لازم جهت ثبت نام حضوری

مدارک لازم جهت ثبت نام حضوری بدون کنکور پیام نور 1401
اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
کارت معافیت و یا پایان خدمت برای آقایان
6 قطعه عکس 4×3
دیپلم نظام جدید یا اصل و کپی از آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات (دیپلم، پیش دانشگاهی، کاردانی)
اصل و یا گواهی مدرک پیش‌دانشگاهی (یا گواهی اخذ مدرک کاردانی)
تائیدیه تحصیلی

شهریه رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد پارسیان 1401

میزان شهریه دانشگاه پیام نور برای دانشجویانی که با آزمون و بدون آزمون در این دانشگاه پذیرش شده اند یکسان بوده و این مبلغ متشکل از دو بخش شهریه ثابت و شهریه متغیر می باشد. شهریه ثابت بر طبق سال ورود به دانشگاه و رشته مورد نظر متقاضی محاسبه شده و شهریه متغیر بر اساس واحد های درسی انتخابی او تعیین خواهد شد. شهریه رشته های هر 4 گروه آزمایشی به شرح زیر است و دانشجویان به مدت 8 ترم تحصیلی ملزم به پرداخت مبالغ ذکر شده خواهند بود.

میزان شهریه دانشگاه پیام نور 1401
رشته های علوم انسانیرشته های فنی مهندسیرشته های علوم پایهرشته های هنر
حدود 2/000/000 الی 2/500/000 تومانحدود 2/500/000 الی 3/000/000 تومانحدود 2/100/000 الی 3/200/000 تومانحدود 2/100/000 الی 2/450/000 تومان

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد پارسیان 1401

دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی پیوسته، رشته هایی از هر 4 گروه آزمایشی ارائه می دهد که متقاضیان با مراحعه به سامانه اطلاع رسانی سنجش و مطالعه دفترچه ثبت نام این دانشگاه می توانند در خصوص لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور اطلاعات لازم را کسب کنند. رشته های ارائه شده برای واحد پارسیان دانشگاه پیام نور در نیمسال اول تحصیلی 1401 به شرح زیر می باشند:

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد پارسیان 1401
حسابداریروانشناسیمدیریت بازرگانیمدیریت دولتی
حقوقعلوم تربیتیمدیریت صنعتی

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد پارسیان 1401

همانطور که می دانید برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور پیام نور ضروری است درباره ظرفیت رشته های بدون کنکور پیام نور پارسیان، واحدهای ارائه دهنده و شرایط آن ها که در دفترچه ثبت نام بیان شده، اطلاع داشته باشید و با آگاهی کامل اقدام نمایید. این دفترچه در سایت سازمان سنجش قابل مشاهده و دانلود می باشد اما برای دسترسی آسان تر متقاضیان لینک آن را به تفکیک مهر و بهمن در جدول زیر قرار داده ایم:

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد پارسیان 1401
مهرماه
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور گروه علوم تجربی 1401 (ویژه ثبت نام کنندگان کنکور)
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور گروه ریاضی و فنی 1401 (ویژه ثبت نام کنندگان کنکور)
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور گروه علوم انسانی 1401 (ویژه ثبت نام کنندگان کنکور)
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور گروه هنر و زبان های خارجی 1401 (ویژه ثبت نام کنندگان کنکور)
بهمن ماه
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه 1401

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff;} .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important;}.sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal;}/* Colors */a.liked { color: #da1b1b;}a.liked:hover,a.liked:active,a.liked:focus { color: #666666;}a.liked span.sl-count,.sl-count { color: #fff;}/* Icon */.sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px;}.sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; }.sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px;}.sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0;}/* Count */.sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none;}/* Loader */.loader,.loader:before,.loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em;}.loader:before,.loader:after { position: absolute; top: 0; content: '';}.loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s;}.loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s;}.loader:after { left: .375em;}@-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; }}@keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; }}

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب