ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسریزمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسریثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

دانشگاه‌ ها و موسسات آموزش عالی بخش اعظمی از ظرفیت پذیرش خود را به پذیرش دانشجویان به صورت بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی آن ها اختصاص می دهند. در این نوع پذیرش، برای متقاضیان شاخه نظری، معدل کتبی نهایی دیپلم به عنوان ملاک در نظر گرفته می شود و داطلبان شاخه فنی و حرفه ای نیز با معیار معدل کل دیپلم سنجیده می شوند.

متقاضیان زیادی که بنا به هر دلیل در کنکور سراسری شرکت نکرده و یا موفق به قبولی در رشته مورد علاقه خود نشده اند، می توانند بدون ثبت نام کنکور سراسری در دو نوبت مهر و بهمن ماه برای شرکت در مرحله پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری اقدام نمایند.

 

✅لینک مستقیم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری بهمن ماه 1401

لینک مستقیم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری بهمن ماه 1401لینک مستقیم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری بهمن ماه 1401

 

 

طبق اطلاعیه منتشر شده از سوی سایت سازمان سنجش، مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری بهمن ماه 1401 تا 12 دی ماه سال جاری تمدید شد.

فهرست محتوا

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

با توجه به این که نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری در دو نیمسال مهر و بهمن انجام می شود، داوطلبان می بایست در موعد مقرر، نسبت به انجام مراحل ثبت نام خود اقدام نمایند. ثبت نام علاقه مندان در نیمسال دوم تحصیلی قبلا به صورت حضوری انجام می شد و داوطلبان می بایست شخصا به دانشگاه مورد نظر خود مراجعه می کردند تا با ارائه مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401، مراحل مربوطه را به انجام برسانند اما طی سال های اخیر، این روند از مراجعه حضوری به ثبت نام اینترنتی تغییر یافت. به جدول زمانبندی زیر توجه کنید.

جدول زمانبندی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری “بهمن ماه” 1401 
فرایندزمان
مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری30 آذر لغایت 10 دی ماه 1401
تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری10 دی ماه لغایت 12 دی ماه 1401

نکته: تنها 15 درصد از رشته محل های تحصیلی از طریق شرکت در کنکور سراسری ارائه می شوند و پذیرش دانشجویان در 85 درصد از کد رشته ها، فقط با ملاک سوابق تحصیلی انجام می گیرد.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

همان طور که اشاره شد، فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری در ترم مهر و بهمن ماه در بازه های زمانی متفاوت صورت می گیرد که در این بخش، مراحل هر کدام را به صورت کامل بیان کرده ایم.

ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و گزینه “سراسری” را از منوی سمت راست انتخاب کنید.مرحله اول ثبت نام بدون کنکور سراسری ۱۴۰۱مرحله اول ثبت نام بدون کنکور سراسری ۱۴۰۱در این مرحله بر روی لینک فعال “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری بهمن ماه سال 1401” کلیک کنید.مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور سراسری ۱۴۰۱مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور سراسری ۱۴۰۱قبل از شروع ثبت نام، بایستی با کلیک بر روی عبارت “خرید کارت” در سمت راست جهت پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری اقدام نمایید.مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور سراسری ۱۴۰۱مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور سراسری ۱۴۰۱در مرحله بعد، دکمه “سریال سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری بهمن ماه سال 1401” را بفشارید و سپس بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک نمایید.مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور سراسری ۱۴۰۱مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور سراسری ۱۴۰۱اکنون اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مشخص شده در صفحه پیش رو درج کرده و بعد از انتخاب درگاه پرداخت مورد نظر، بر روی عبارت “تایید و ادامه” کلیک کنید.مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور سراسری ۱۴۰۱مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور سراسری ۱۴۰۱کد پیگیری پرداختی که سایت صادر نموده را یادداشت کرده و بعد از مطالعه قوانین و فعال کردن تیک مربوطه، گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب نمایید.مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور سراسری ۱۴۰۱مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور سراسری ۱۴۰۱ اطلاعات کارت بانکی خود را در کادر های مربوطه درج کنید و کلید “پرداخت” را بفشارید.مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور سراسری ۱۴۰۱مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور سراسری ۱۴۰۱سپس به صفحه سوم ثبت نام بازگردید و بر روی گزینه “ثبت نام جدید” کلیک نمایید.مرحله نهم ثبت نام بدون کنکور سراسری 1401مرحله نهم ثبت نام بدون کنکور سراسری 1401در این مرحله سریال ثبت نام خریداری شده را جهت آغاز فرآیند نام نویسی در بخش های مربوطه وارد کنید و پس از فعال نمودن عبارت موجود، در آخر کلید “تایید” را بفشارید.مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور سراسری ۱۴۰۱مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور سراسری ۱۴۰۱

 

نکته: در صورتی که در کنکور سراسری ثبت نام نموده باشید، می بایست مراحل فوق را بدون پرداخت هزینه و از طریق لینک انتخاب رشته کنکور سراسری مطابق تصویر زیر به انجام رسانید.

مرحله دوم انتخاب رشته کنکور سراسری 1401مرحله دوم انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

برای آن که بتوانید در رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری به تحصیل بپردازید، لازم است از شرایط عمومی و اختصاصی لازم برخوردار باشید. این شرایط از سوی سازمان سنجش تعیین شده و در دفترچه راهنمای ثبت نام قید می گردند.

شرایط عمومی 

اعتقاد داشتن به دین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایرانعدم سابقه عضویت در سازمان های غیر قانونی، فراماسونری و وابستگان آن هانداشتن اعتیاد به مواد مخدرعدم مخالفت و دشمنی نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایرانعدم برخورداری از فساد اخلاقینداشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان

شرایط اختصاصی

دارا بودن مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید و یا گواهینامه پیش دانشگاهی دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم یا داشتن مدرک کاردانی (این مدارک می بایست حداکثر تا آخرین روز ثبت نام، یعنی 1 شهریور ماه سال 1401، اخذ شوند.)دارندگان دیپلم سالی واحدی یا ترمی واحدی رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش که مدرک پیش دانشگاهی  یا کاردانی ندارند مجاز به ثبت نام نیستند.داوطلبان می بایست معدل کل و کتبی خود را به صورت دقیق در فرم تقاضانامه ثبت نام درج نمایند و در صورت مغایرت، پذیرش فرد لغو خواهد شد.آن دسته از داوطلبانی که در دوره روزانه دانشگاه های سراسری سال 1401 به صورت با آزمون یا بدون آزمون پذیرفته شده اند، تنها در صورت انصراف قطعی تا پایان مهلت ثبت نام، می توانند رشته های تحصیلی دوره های غیر روزانه و روزانه مهر ماه و یا بهمن ماه را انتخاب کنند. این افراد می توانند درخواست انصراف خود را در زمان نام نویسی اعلام کنند.همچنین اخذ مدرک تحصیلی مورد نظر (دیپلم یا پیش دانشگاهی) برای متقاضیان تحصیل در رشته های بدون کنکور نیمسال مهر ماه و بهمن ماه دانشگاه های سراسری، حداکثر تا پایان تاریخ 31 شهریور ماه 1401 الزامی می باشد.دانشجویان نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و پردیس خودگردان یا دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بین المللی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر دولتی – غیرانتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند، مجاز به نام نویسی در این مرحله از ثبت نام می باشند. لازم به ذکر است این دسته از داوطلبان می بایست در صورت پذیرش، از رشته قبلی خود انصراف قطعی داده و گواهی آن را به موسسه آموزش عالی مربوطه تحویل دهند. این دسته از پذیرفته شدگان می بایست مدارک رشته قبلی خود را دریافت نموده و به دانشگاه جدید ارائه دهند.

هر یک از دانشجویان دوره های غیر روزانه که در دوره معافیت تحصیلی به سر می برند، جهت ثبت نام و انتخاب رشته در این مرحله (مهر ماه) می بایست واجد شرایط مربوطه مطابق با مقررات نظام وظیفه عمومی باشند.

رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

به جهت آن که در هنگام انتخاب رشته های بدون آزمون دچار خطا نشوید، لازم است پیش از اقدام حتما از رشته های ارائه شده اطلاع داشته باشید. به همین منظور در ادامه به ذکر این رشته ها پرداخته شده است.

رشته های بدون کنکور سراسری 1401 – گروه آزمایشی ریاضی
کاردانیکارشناسی
کاردانی معماریمهندسی مکانیک
کاردانی فنی عمرانمهندسی برق
کاردانی فنی مکانیکمهندسی کامپیوتر
کاردانی علمی کاربردی برق قدرتمهندسی معماری
کاردانی نقشه برداریمهندسی پزشکی
کاردانی ارتباطات و فناوری اطلاعاتمهندسی شیمی
کاردانی فنی الکترونیکمهندسی صنایع
کاردانی فنی صنایعمهندسی عمران
کاردانی فرآوری مواد معدنیراضیات و کاربرد ها
کاردانی کار های عمومی ساختمانمهندسی نساجی
کاردانی معماری سنتیفیزیک
کاردانی شهرسازیفیزیک مهندسی
کاردانی بهره برداری پالایش گازآمار
کاردانی آمارمهندسی مواد و متالوژی
کاردانی مخابراتمهندسی مکانیک بیوسیستم
کاردانی نقشه برداری ژیودزیعلوم و مهندسی آب
کاردانی فنی جوشکاریمهندسی پلیمر
ریاضیات و کاربردها
علوم کامپیوتر
مهندسی شهرسازی
مهندسی بهره برداری راه آهن
مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی
معماری داخلی
مهندسی انرژی
مهندسی معدن
مهندسی ماشین های صنایع غذایی
آمار و سنجش آموزشی
ایمنی صنعتی
مهندسی هوافضا
مهندسی نفت
مهندسی نقشه برداری
مهندسی خط و سازه های ریلی
مهندسی حرفه ای کامپیوتر
چند رسانه ای
مهندسی اپتیک و لیزر
مهندسی ایمنی و بازرسی فنی
مهندسی حرفه ای معماری
مهندسی ماشین های ریلی
مهندسی پلیمر
رشته های بدون کنکور سراسری 1401 – گروه آزمایشی علوم تجربی
کاردانیکارشناسی
کاردانی تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطرزمین شناسی
کاردانی امور زراعی و باغیعلوم دامی
کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهیعلوم و مهندسی باغبانی
کاردانی تکنولوژی مرتع و آبخیزداریعلوم و مهندسی خاک
کاردانی تکنولوژی مواد غذاییمهندسی تولید و ژنتیک گیاهی
کاردانی شیمی آزمایشگاهیعلوم و مهندسی جنگل
کاردانی تکنولوژی تولیدات دامیعلوم و مهندسی صنایع غذایی
کاردانی تکنولوژی صنایع غذاییزیست شناسی گیاهی
کاردانی تولید و فرآوری خرماشیمی محض
کاردانی بهداشت عمومی گرایش بهداشت خانوادهزیست شناسی سلولی و مولکولی
کاردانی بهداشت عمومی گرایش مبارزه با بیماری هازیست فناوری
کاردانی بهداشت حرفه ایشیمی کاربردی
کاردانی ماماییعلوم و مهندسی محیط زیست
کاردانی اتاق عملمهندسی اقتصاد کشاورزی
کاردانی هوشبریمهندسی ترویج و آموزش کشاورزی پایدار
زیست شناسی جانوری
مهندسی طبیعت
مهندسی علوم دامی
مهندسی فضای سبز
مهندسی گیاه پزشکی
میکروبیولوژی
مهندسی صنایع مبلمان
مهندسی صنایع چوب
علوم و مهندسی شیلات
اقیانوس شناسی
زیست شناسی دریا
بهداشت و بازرسی گوشت
رشته های بدون کنکور سراسری 1401 – گروه آزمایشی علوم انسانی
کاردانیکارشناسی
کاردانی امور دولتیحسابداری
کاردانی حسابداریحقوق
کاردانی مدیریت بازرگانیروانشناسی
کاردانی امور مالی و مالیاتیعلوم سیاسی
کاردانی مدیریت صنعتیمدیریت بازرگانی
کاردانی بیمهعلوم ورزشی
کاردانی امور بانکیمدیریت دولتی
کاردانی گردشگریزبان و ادبیات فارسی
کاردانی علوم قضاییاقتصاد
کاردانی تربیت معلم قرآن کریممشاوره
کاردانی هتلداریمدیریت صنعتی
کاردانی امور فرهنگیزبان و ادبیات ترکی آذری
کاردانی خدمات اداریفلسفه و کلام اسلامی
کاردانی صنعتی کاربردیادیان و عرفان
تاریخ و تمدن ملل اسلامی
علوم قرآن و حدیث
روابط عمومی
علوم تربیتی
فقه و مبانی حقوق اسلامی
مددکاری اجتماعی
مدیریت امور بانکی
مدیریت بازرگانی
برنامه ریزی اجتماعی و تعاون
تاریخ
جامعه شناسی
جغرافیا
روزنامه نگاری
زبان و ادبیات عربی
زبان و ادبیات فارسی
علم اطلاعات و دانش شناسی
گردشگری
مدیریت امور گمرکی
مدیریت بیمه
مدیریت مالی
مدیریت کسب و کار
باستان شناسی
برنامه ریزی اجتماعی و تعاون
زبان و زبان شناسی
مطالعات خانواده
ادیان و مذاهب
تاریخ اسلام
فقه و حقوق امامی
فقه و حقوق حنفی
فقه و حقوق شافعی
فلسفه و عرفان اسلامی
شیعه شناسی
رشد و پرورش کودکان پیش دبستانی
مردم شناسی
فلسفه
معارف اسلامی و اخلاق
معارف اسلامی و ادیان
معارف اسلامی و تاریخ
معارف اسلامی و علوم تربیتی
معارف اسلامی و علوم قرآنی
معارف اسلامی و کلام
زبان و ادبیات کردی
ایران شناسی
رشته های بدون کنکور سراسری 1401 – گروه آزمایشی هنر
کاردانیکارشناسی
کاردانی حفاظت و مرمت آثار تاریخیعکاسی
کاردانی گرافیکارتباط تصویری
کاردانی انیمیشنطراحی لباس
کاردانی هنر سفالگرینقاشی
کاردانی طراحی پوشاکتلویزیون و هنرهای دیجیتالی
کاردانی باستان شناسیطراحی صنعتی
کاردانی هنر های تجسمی گرافیکطراحی و ساخت طلا و جواهر
فرش
مرمت آثار تاریخی
نقاشی ایرانی
هنر اسلامی
عکاسی
طراحی پارچه
کتابت و نگارگری
بازیگری
سینما
نوازندگی موسیقی ایرانی
نوازندندگی موسیقی جهان
مرمت بناهای تاریخی
هنر های صناعی
نمایش عروسکی
صنایع دستی
ادبیات نمایشی
تولید سیما
طراحی صحنه
کارگردانی تلویزیون
مجسمه سازی
آهنگ سازی
رشته های بدون کنکور سراسری 1401 – گروه آزمایشی زبان های خارجی
کاردانیکارشناسی
کاردانی مترجمی زبان انگلیسیزبان و ادبیات انگلیسی
مترجمی زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی
زبان انگلیسی ویژه دانشجویان مطالعات اسلامی
زبان روسی
زبان و ادبیات فرانسه
زبان و ادبیات اردو
زبان و ادبیات ارمنی

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

برای اطلاع از ضوابط پذیرش در دانشگاه های سراسری و این که رشته های مورد نظرتان در کدام واحدهای دانشگاهی ارائه شده است، باید دفترچه راهنمای ثبت نام را از سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت نموده و با دقت مورد مطالعه قرار دهید. در این دفترچه علاوه بر جزئیات ثبت نام نوبت بهمن ماه، رشته های بدون کنکور دانشگاه های روزانه، نوبت دوم، پیام نور و غیرانتفاعی نیز ارائه شده اند که شما می توانید در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 نسبت به دریافت آن از طریق سایت مذکور و همچنین لینک موجود در جداول زیر اقدام نمایید.

 

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه 1401

 

دانلود اصلاحیه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن1401

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب