برای قبولی در تیزهوشان ششم باید چند درصد بزنیمبرای قبولی در تیزهوشان ششم باید چند درصد بزنیم را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

درصد های لازم برای قبولی در تیزهوشان | تراز لازم برای قبولی آزمون تیزهوشان | ایران تحصیل

درصد های لازم برای قبولی در تیزهوشان | تراز لازم برای قبولی آزمون تیزهوشان | ایران تحصیل

درصد های لازم برای قبولی در تیزهوشان 98-99 در هر درس چگونه است؟ تراز قبولی در آزمون تیزهوشان چطور؟ مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی ف یکی از مدارسی است که در سال‌های اخیر بدان توجه فراوانی شده است. کلیه دانش‌آموزان متقاضی ورود به این‌گونه مدارس لازم است ابتدا درسامانه ثبت نام مدارس تیزهوشان اقدام به ثبت نام نمایند و پس از آن ، در آزمون تیزهوشان شرکت نمایند.

برای کسب درصد های لازم برای قبولی در تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم باید ازبرنامه‌ریزی آزمون تیزهوشان استفاده کنید. زیرا پذیرش در این آزمون به راحتی و برای هر دانش‌آموز صورت نخواهد پذیرفت. بنابراین اگر می‌خواهید نامتان جزواسامی قبول شدگان آزمون تیزهشان مندرج در سامانه azmoon.medu.ir قرار بگیرید، بهتر است از همان ابتدا به صورت دقیق به کسب اطلاعات جامع در رابطه با نحوه قبولی بپردازید.

آن دسته از داوطلبانی که پس از اعلام نتایج نسبت به نتایج دریافت شده اعتراضی دارند می‌توانند نسبت بهاعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان اقدام نمایند. تمامی مراحل برای داوطلبان به صورت الکترونیکی می‌باشد و بدون نیاز به مراجعه حضوری به مدارس امکان پذیر خواهد بود. تراز لازم برای قبولی در تیزهوشان نهم و ششم در هر استان با توجه به آزمون داوطلبان متفاوت می‌باشد.

برای اطلاع دقیق از تراز و درصد های لازم برای قبولی در تیزهوشان ششم و نهم می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل با  شماره تلفن‌ های 9099072952 (تماس از سراسر کشور) و 9099072952 (تماس از استان تهران) از ساعات 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید تا به اطلاعات جامعی در این زمینه دست‌یابید.

میزان درصد های لازم برای قبولی در تیزهوشان ششم و نهم

قبل از اینکه به میزان درصدهای لازم برای قبولی در تیزهوشان بپردازیم ابتدا لازم است در رابطه با مفهوم درصد برای تمامی دانش آموزان توضیح دهیم. درصد را می‌توان معادل نمره دانست. در امتحانات مدرسه، نهایت نمره‌ای که می‌توانید اخذ نمایید، نمره 20 می‌باشد. اما برای آزمون تیزهوشان نهایت نمره 100 است. به همین دلیل هر چقدر نمره شما به 100 نزدیک‌تر باشد، درصد بهتری را داشته‌اید و این نکته مهم هم فراموش نکنیم که کسب رتبه و تراز حوب در آزمون تیزهوشان فقط با بهره گیری از برترین منابع آزمون تیزهوشان میسر خواهد بود.

اما یکی از سؤالاتی که ممکن است برای داوطلبان به وجود آید، در رابطه با محاسبه درصدهای لازم برای قبولی در تیزهوشان است. چراکه تراز لازم برای قبولی در تیزهوشان نهم و ششم ، بر اساس همین درصدها مشخص خواهد گردید. درصدها در هر درس با استفاده از تعداد جواب‌های صحیح و تعداد جواب‌های غلط و همچنین ضریب هر درس مشخص می‌گردد.

برای مثال برای محاسبه درصدهای هر درس که ضریب 3 می‌باشد، می‌توانید تعداد سؤالات صحیح در هر درس را در 3 ضرب نمایید و تعداد سؤال‌های اشتباه را کم کنید و درنهایت عدد به‌دست‌آمده را در عدد سه تقسیم نمایید. و حاصل جمع را در 100 ضرب نمایید. پاسخ ب دست آمده ، درصد شما در درس موردنظر می‌باشد.

درصدهای لازم برای قبولی در تیزهوشان را تقریباً می‌توان در هر درس درصدهای بالای 70 درصد دانست. البته این مورد در هر سال بسته به نوع سؤالات ف رقابت شرکت‌کنندگان و … می‌تواند متفاوت باشد. اما در کل می‌توان گفت این درصدها به صورت میانگین می‌تواند تراز لازم برای قبولی در تیزهوشان نهم و ششم را برای شما رقم بزند.

تراز لازم برای قبولی در تیزهوشان نهم و ششم

تراز لازم برای قبولی در تیزهوشان نهم و ششم در هر سال متفاوت است. یکی از نکاتی که دانش اموزان عزیز در رابطه با تراز و اهمیت آن آگاه باشند، به موضوع سطح سوالات و همچنین عملکرد سایر داوطلبان شرکت کننده در این آزمون باز می گردد. در نظر داشته باشید که ممکن است شما درصدهای پایینی را در یک درس دداشته باشید اما به علت عملکرد سایر داوطلبان این درصدها برای همه آنان کم باشد.

بنابراین تراز لازم برای قبولی در تیزهوشان نهم و ششم را تا حدود زیادی می توان وابسته به عملکرد رقیبان شما دانست. بنابراین اینکه شما بتوانید چه درصدی را در هر درس کسب نمایید، بسته به عملکرد شما می تواند متفاوت باشد. برخلاف درصدهای هر درس که ممکن است منفی شود، تراز هیچ یک از داوطلبان منفی نخواهد شد.

قطعا هر چه تراز یک داوطلب بالاتر باشد، امکان پذیرش او در آزمون تیزهوشان نی بیشتر خواهد بود. بنابراین برای اطلاع از تراز لازم برای قبولی در تیزهوشان نهم و ششم باید به سایر رقبای خود نگاه بیندازید و با استفاده از مقایسه ای که با این داوطلبان انجام می دهید، خواهید توانست به صورت کاملا درست از پذیرش و یا عدم پذیرش خود اگاه شوید.

نکته مهمی که باید در رابطه با درصد های لازم برای قبولی در تیزهوشان و همچنین تراز قبولی در آزمون تیزهوشان دقت داشته باشید این است که بهتر است قبل از نا امیدی و همچنین قبل از اینکه استرس به خود راه دهید، ابتدا به این مسئله واقف باشید که ممکن است سایر دانش آموزان عملکردی به مراتب پایین تر از شما داشته باشند. همچنین اولیای گرامی توجه داشته باشند که صرف هوش و اطلاعات نمی تواند فرزند شما را در این آزمون موفق نماید.

مشاوره کسب درصد های لازم برای قبولی در تیزهوشان

دانش آموزان و اولیای گرامی ، برای کسب درصد های لازم برای قبولی در تیزهوشان آنچه شما در ابتدا نیزامند آن می باشید، نداشتن استرس و همچنین اضطراب جهت قبولی در این آزمون می باشد. فراموش نکنید که بخش مهمی از قبولی برای هر داوطلب ، منوط به مهرت هایی است که لازم است کسب نمایند. بنابراین عدم دارا بودن این مهارت موجب می شود تراز لارم برای قبولی در تیزهوشان نهم و ششم را به دست نیاورید.

اولیای گرامی توجه داشته باشند که از مقایسه نمودن فرزند خود با سایرین بپرهزید و صعی کنید همراه با فرزند خود حرکت نماید تا بتوانید مووفقیت را برای او رقم بزنید. تراز لازم برای قبولی در تیزهوشان نهم و ششم ، می تواند در هر استان و هر پایه متفاوت باشد. بنابراین بهتر است به نسبت استان خود، از این میزان آگاه شوید تا بتوانید در این آزمون پذیرفته شوید.

برای کسب درصد های لازم برای قبولی در تیزهوشان متخصصین  مشاورین ما به شما کمک خواهند نمود تا هم از خدمات مشاوریه ای و هم از برنامه ریزی کاملا اصولی و درست جهت پذیرش در این آزمون موفق شوید. همچنین با استفاده از برقراری تماس با شمارین ایران تحصیل ف خواهید توانست تراز لازم برای قبولی در تیزهوشان نهم و ششم را به دست آورید.

بیشتر بدانید

اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی

نتایج آزمون نمونه دولتی 98-99

لیست ذخیره آزمون نمونه دولتی

ثبت نام مدارس نمونه دولتی 98-99

ثبت نام میان پایه مدارس شاهد 98

سفارش کتاب درسی کلاس اول دبستان

اعلام نتایج مدارس شاهد

مشاوره قبولی در آزمون نمونه دولتی

سامانه نام نویسی آزمون تیزهوشان 98-99

سامانه ثبت نام و اطلاع رسانی سمپاد

تراز قبولی در تیزهوشان ششم به هفتم 98-99

تراز قبولی آزمون تیزهوشان نهم به دهم 98-99

درصد دروس قبولی در آزمون تیزهوشان ششم

درصد دروس قبولی در آزمون تیزهوشان نهم به دهم 98-99

تراز لازم برای قبولی در تیزهوشان نهم و ششم

درصد های لازم برای قبولی در تیزهوشان

تراز لازم برای قبولی تیزهوشان ششم به هفتم

مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.
دانلود ویدیوی بالا

هرساله یکی از مهم ترین سوالات داوطلبان آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم و والدینشان از ما این است که برای قبولی در آزمون تیزهوشان باید چه عملکردی در آزمون داشته باشیم یا به بیان ساده تر باید به چند سوال پاسخ صحیح دهیم ؟

تصور عمده شرکت کنندگان از این آزمون سختی بیش از حد سوالات یا نیاز به پاسخگویی به بیشتر آنان برای قبولی است درصورتیکه اطلاع از رتبه و تراز آزمون سال گذشته چیز دیگری را به ما نشان می دهد .

علاوه بر نگرانی بابت سختی آزمون ، اطلاع از تراز و رتبه آزمون سال گذشته تیزهوشان ششم به هفتم باعث می شود برنامه ریزی دقیق تری داشته باشیم و با اعتماد به نفس بالاتری سر جلسه آزمون شرکت کنیم .

در ادامه این مقاله تعریف و تفاوت مفهوم تراز و رتبه در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و هم چنین تراز قبولی تیزهوشان مدارس هر استان در سال گذشته شرح داده می شود . شما می توانید با انتخاب پایه و جنسیت مدنظر خود از آخرین تراز قبولی مدارس تیزهوشان پایه هفتم اطلاع یابید .

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب