علت دوتایی شدن استوری اینستاگرامعلت دوتایی شدن استوری اینستاگرام را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

14 راه حل برای رفع مشکل سیاه شدن استوری اینستاگرام - میزبان فا مگ

14 راه حل برای رفع مشکل سیاه شدن استوری اینستاگرام - میزبان فا مگ

یکی از مشکلات شایع که بسیاری از کاربران اینستاگرام ممکن است با آن مواجه شده باشند سیاه شدن صفحه استوری اینستاگرام است. این اتفاق معمولا در هنگام آپلود استوری رخ می دهد و نشان دهنده آپلود نشدن استوری اینستاگرام حتی در زمان اتصال به اینترنت است. در این مطلب از مجموعه آموزش های میزبان فا مگ می خواهیم بدانیم چرا استوری اینستاگرام سیاه میشود؟ همچنین راه حل هایی که می توان به کمک آنها مشکل سیاه شدن استوری اینستاگرام را برطرف نمود مورد بررسی قرار می دهیم.

حل مشکل سیاه شدن استوری اینستاگرام

هنگامی که استوری های اینستاگرام شما حتی وقتی به اینترنت متصل هستید آپلود نمی شود به این مفهوم است که مشکلی در اینستاگرام وجود دارد و این اتفاق ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. بدون شک در زمان بروز چنین اتفاقی می خواهید این مشکل سریع برطرف شود تا بتوانید پست خود را استوری کنید.

1- اتصال شبکه را بررسی نمایید

معمولا استوری های اینستاگرام به سرعت آپلود می شوند. گاهی اوقات ممکن است به خاطر سرعت اینترنت آپلود استوری با تاخیر انجام شود اما این اتفاق بسیار نادر است.
ممکن است حجم بسته اینترنت شما به پایان رسیده باشد. در چنین حالتی پس از شارژ اینترنت مجددا استوری خود را آپلود کنید.

2- قطع و وصل اینترنت

ممکن است این اتفاق به علت بروز یک اختلال در شبکه در زمان آپلود استوری باشد. اتصال اینترنت خود را به طور کامل قطع کنید و از برنامه اینستاگرام خارج شوید. پس از مدت کوتاهی مجددا اینترنت خود را متصل نمایید و وارد اینستاگرام شوید. حال مجدد استوری خود را آپلود کنید و بررسی کنید مشکل سیاه شدت استوری در اینستاگرام رفع شده یا خیر؟

3- آپلود در برنامه های دیگر را بررسی نمایید

در سایر شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک و… استوری مورد نظرتان را آپلود نمایید. اگر سرعت بارگیری در این برنامه ها خوب بود، آپلود نشدن استوری اینستاگرام ارتباطی به سرعت اینترنت شما ندارد.

4- سوئیچ بین شبکه های اینترنت

اگر اینترنت شما 4G نیست به اینترنت وای فای سوئیچ کنید و سعی کنید مجددا استوری را بارگیری نمایید. آیا سرعت لود بهتر شد یا تغییر نکرد؟ اگر استوری اینستاگرام با وای فای سریعتر آپلود شد می تواند مشکل از سرعت اینترنت شما باشد.
اگر با جابه جایی بین اینترنت گوشی و وای فای تغییری ایجاد نشد و در برنامه های دیگر سرعت بارگیری خوب بود احتمالا مشکل از اپلیکیشن اینستاگرام شماست.

5- راه اندازی مجدد اینستاگرام

در صورت بروز هر مشکلی در اینستاگرام قبل از انجام هر کاری بهتر است اینستاگرام خود را مجددا راه اندازی نمایید.
برای راه اندازی مجدد اینستاگرام مراحل زیر را دنبال کنید:

6- گوشی تلفن خود را ریستارت کنید

احتمال دارد علت لود نشدن استوری اینستاگرام مربوط به مشکلات نرم افزاری گوشی تلفنتان باشد. برای بررسی گوشی تلفن خود را ریستارت کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را انجام دهید:
انگشت خود را روی کلید پاور گوشی تلفن اندرویدتان نگه دارید و گزینه restart را انتخاب نمایید. گوشی شما خاموش شده و مجددا روشن می گردد.
چرا استوری اینستاگرام سیاه می شود؟

7- حافظه کش اینستاگرام خود را پاک کنید

ممکن است حافظه کش اینستاگرام شما پر شده باشد و این موضوع باعث کند شدن برنامه و اختلال در هنگام آپلود پست استوری اینستاگرام شود. برای پاک کردن حافظه کش اینستاگرام مقاله آموزشی حذف حافظه کش اینستاگرام  به زودی خدمتتان ارائه می گردد. با کلیک روی دکمه clear cache  می توانید حافظه کش را خالی کنید.
حذف حافظه کش اینستا

8- حذف و  نصب مجدد اینستاگرام

نسخه منسوخ شده اینستاگرام نمی تواند علت بارگیری نشدن استوری های اینستاگرام باشد، اما ارزش بررسی دارد. اپلیکیشن را از گوگل پلی بروزرسانی کنید.
آپلود نشدن استوری اینستاگرامبرای حذف و نصب مجدد برنامه در اندروید مراحل زیر را دنبال کنید:

9- تنظیم تاریخ و ساعت گوشی

یکی از شایع ترین علت های سیاه شدن استوری اینستاگرام تنظیم نبودن تاریخ و ساعت گوشی تلفن است. برای تنظیم تاریخ و ساعت گوشی تلفن همراه خود مراحل زیر را دنبال کنید:

10- چک کردن فرمت ویدیو انتخابی

فرمت ویدیویی که برای آپلود در استوری اینستاگرام انتخاب کرده اید را باید بررسی نمایید. اینستاگرام ویدیوهای با فرمت MOV و MP4 را پشتیبانی می کند. همچنین اگر بیت ریت، رزولویشن فیلم انتخابی بیش از حد معمول باشد ممکن است ویدیو شما آپلود نشود.

11- پر شدن حافظه گوشی

یکی دیگر از علت های سیاه شدن استوری اینستاگرام می تواند پر شدن حافظه گوشی تلفن همراه شما باشد.
برای چک کردن این موضوع مراحل زیر را انجام دهید:
1. وارد بخش تنظیمات گوشی تلفن خود شوید.
2. از بین گزینه های موجود storage را انتخاب نمایید.
حل مشکل سیاه شدن استوری اینستاگرام3. سپس موارد زیر را بررسی نماید:

4. اگر حافظه گوشی شما پر است از طریق انتقال اطلاعات آن را خالی و مجددا استوری خود را آپلود کنید.

12- قدیمی بودن گوشی

اگر گوشی تلفن همراه شما قدیمی است امکان آپدیت اینستاگرام به نسخه های جدیدتر و جود ندارد و یا در صورت بروزرسانی به علت ناسازگاری نسخه اندروید با نسخه جدید اینستاگرام نمی توان از قابلیت استوری اینستاگرام استفاده نمود و یا در آپلود استوری مشکلاتی رخ می دهد. در چنین حالتی تنها راه حل مشکل جایگزین کردن یک گوشی جدید با آخرین نسخه اندروید است.

13- بلاک شدن از سوی اینستاگرام

ممکن است توسط اینستاگرام بلاک شده باشید. این اتفاق می تواند در آپلود نشدن استوری اینستاگرام تاثیرگذار باشد. اولین کاری که می توانید برای حل این مشکل انجام دهید این است که برای مدت 24 الی 48 ساعت فعالیت در اینستاگرام را متوقف کنید و مجددا امتحان کنید. راه حل های دیگری برای رفع بلاک اینستاگرام وجود دارد.  ارسال درخواست رفع بلاک به پشتیبانی اینستاگرام یکی از این روش هاست. برای انجام این کار به ترتیب مراحل زیر عمل کنید:
1. به بخش تنظیمات اپلیکیشن اینستاگرام بروید.
2. گزینه Help را انتخاب کنید.
3. در صفحه ظاهر شده گزینه Report a problem را انتخاب نمایید و مجددا همین گزینه را در پنجره نمایش داده شده انتخاب کنید. در بخش ظاهر شده مشکل خود را مطرح و برای اینستاگرام ارسال نمایید.

14- بازگشت به تنظیمات کارخانه

این روش آخرین راه حلی است که می توان برای رفع مشکل سیاه شدن استوری اینستاگرام تست نمود. اگر با هیچ یک از روش های گفته شده مشکل شما حل نگردید و اصرار به حل این مشکل داشتید می توانید تنظیمات گوشی تلفن خود را به تنظیمات اولیه (کارخانه) برگردانید.

1. به منوی تنظیمات گوشی خود بروید. از بین گزینه های موجود backup and reset را انتخاب نمایید.
سیاه شدن استوری اینستا3. سپس به انتهای صفحه اسکرول کنید و گزینه Factory data reset را انتخاب نمایید.
مشکل سیاه شدن استوری اینستا4. در صفحه ظاهر شده اعلام می کند چه مواردی پاک خواهند شد. گزینه reset phone را انتخاب کنید.
چرا استوری نمیشه گذاشت5. در مرحله آخر رمز ورود به گوشی خود را وارد نمایید و گزینه erase everythings را بزنید.

استوری اینستاگرام یکی از جذاب ترین قابلیت های این رسانه اجتماعی بشمار می رود و یک راه ایجاد تعامل و ارتباط نزدیک تر با مخاطبین اینستاگرام محسوب می شود. اما اخیرا مشکلی ک بسیاری از کاربران در هنگام استفاده از این قابلیت با آن مواجه شده اند سیاه شدن استوری اینستاگرام است. در این مطلب علت سیاه شدن استوری اینستاگرام را توضیح دادیم و راه حل هایی برای حل مشکل سیاه شدن استوری اینستاگرام ارائه کرده ایم. اگر شما هم راه حل دیگری را می شناسید در بخش نظرات برای ما به اشتراک بگذارید.

منبع مطلب : mizbanfa.net

مدیر محترم سایت mizbanfa.net لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

آموزش 9 روش رفع مشکل استوری اینستاگرام : آپلود نشدن عکس و فیلم ، سیاه شدن و.. - انزل وب

آموزش 9 روش رفع مشکل استوری اینستاگرام : آپلود نشدن عکس و فیلم ، سیاه شدن و.. - انزل وب

بهتر است برای سوال چرا استوری اینستاگرام کار نمی کند؟ و فهمیدن علت سیاه شدن استوری اینستاگرام به تیم پشتیبانی Instagram پیغام ارسال نکنید چونکه خود این تیم کاملا به مشکل واقف هستند و برای حل آن تلاشی نمی کنند. برای مشکلات آپلود نشدن عکس و فیلم، سیاه شدن استوری اینستاگرام و..در گوشی اندروید و آیفون تنها چند راه حل وجود دارد که امروز در انزل وب توضیح خواهیم داد.

حل مشکل استوری گذاشتن اینستاگرام در اندروید و آیفون

How to Fix Instagram Stories Not Working in Android and iPhone

باز هم به بحث در مورد اینستاگرام برگشتیم. اینستاگرام یکی از محبوبترین برنامه های شبکه اجتماعی است که در عین حال مشکلات بسیار زیادی هم دارد و با وجود تیم قوی که در پشت این برنامه وجود دارد هنوز برخی از مشکلات این برنامه محبوب حل نشده است و به کاربران هم پاسخ درستی داده نمی شود، به طور مثال برخی از کاربران گزارش داده اند که:

وقتی که کاربر سعی دارید یک استوری را در اینستاگرام منتشر کند استوری آپلود نمی شود و یک صفحه سیاه جای آن را می گیرد. پیغام publication in progress یا loading in progress ظاهر می شود، صفحه سیاه می شود و در نهایت استوری آپلود نمی شود. این مشکل حتی زمانی جدی تر می شود که برنامه اجازه حذف این استوری ها را نمی دهد. در عمل ۲۴ ساعت استوری در اینستاگرام گیر می کند و شما نمی توانید استوری دیگری را آپلود یا منتشر کنید و بعد از منقضی شدن استوری شما می توانید مجددا به انتشار استوری در اینستاگرام ادامه دهید.

آموزش به اشتراک گذاشتن پست ها در استوری اینستاگرام را مطالعه بفرمایید.

رفع مشکل آپلود نشدن ویدیو و عکس در استوری اینستاگرام

چنانچه با مشکل آپلود نشدن استوری اینستاگرام مواجه هستید، اولین کاری که می توانید انجام دهید این است که گوشی خود را ریستارت کنید. آپلود نشدن استوری اینستاگرام می تواند به علت مشکلات نرم افزاری رخ دهد. برای ریست گوشی iPhone X دکمه پاور و دکمه ولوم را فشار دهید و نگه دارید تا اسلایدری ظاهر شود و آن را درگ کنید وقتی لوگوی اپل ظاهر شد دکمه پاور را رها کنید.

در دستگاه های iPhone 7 دکمه پاور را فشار و نگه دارید تا اسلایدری ظاهر شود و آن را درگ کنید وقتی لوگوی اپل ظاهر شد دکمه پاور را رها کنید.

برای دستگاه های اندروید نیز میتوانید ابتدا دکمه پاور را نگه داشته و از منو باز شده گزینه Restart انتخاب کنید.

هنگ کردن برنامه اینستاگرام هنگام استوری گذاشتن

احتمالا با این مشکل مواجه شده اید که وقتی که قصد دارید در اینستاگرام استوری بگذارید برنامه هنگ می کند، این مشکل به خود برنامه اینستاگرام بر می گردد. برای بستن برنامه دوبار روی دکمه Home تپ کنید و برنامه اینستاگرام را پیدا کنید و ببندید. حالا مجددا برنامه اینستاگرام را باز کنید و بررسی کنید که آیا برنامه کار می کند یا نه. توجه داشته باشید که با بستن و دوباره باز کردن برنامه اینستاگرام مشکل سیاه شدن استوری اینستاگرام حل نمی شود و شما باید راه حل های دیگر را بررسی نمایید.

رفع مشکل عدم نمایش استوری اینستاگرام با آپدیت برنامه

شما باید سعی کنید برنامه اینستاگرام را آپدیت کنید تا مشکلاتی مانند عدم نمایش استوری را حل کنید. مراحل ساده زیر را برای آپدیت اینستاگرام دنبال کنید. اپ استور یا فروشگاه گوگل پلی را باز کنید و برنامه اینستاگرام را پیدا کنید و روی دکمه Updates تپ کنید. توجه داشته باشید که این کار برای کاربران ایرانی با محدودیت همراه است و این دسته از کاربران باید از نرم افزارهای تغییر دهنده آی پی استفاده کنند.

مشکل لود نشدن استوری اینستاگرام پاک کردن کش

یکی از راه حل هایی که می تواند مشکلات مربوط به برنامه را حل کند پاک کردن کش برنامه اینستاگرام است. وارد تنظیمات شوید و مسیر General > iPhone Storage را طی کنید. حالا اسکرول را پایین بکشید و اینستاگرام را پیدا کنید. شما باید حجم کلی برنامه ها را مشاهده کنید روی آن تپ کنید و Delete App را انتخاب کنید. دوباره به اپ استور یا گوگل پلی استور مراجعه کنید و برنامه اینستاگرام را نصب کنید.

کاربران اندروید می توانند به مسیر Apps> Application list> Instagram و بعد Memory> Clear Data بروند و گزینه Delete Cache را تپ کنند تا کش برنامه اینستاگرام پاک شود.

غیرفعال کردن تنظیمات بهینه باتری برای رفع مشکل نشان ندادن استوری اینستاگرام

اگر گوشی شما آیفون است و گزینه صرفه جویی انرژی برای شما فعال است ممکن است برخی مشکلات عملکردی مانند نشان ندادن استوری اینستاگرام برای شما پیش بیاید، پس برای حل این مشکل شما باید این گزینه را غیرفعال کنید. برای انجام این کار به مسیر Settings > Battery بروید و گزینه Low Power Mode را غیرفعال کنید.

در اندروید برنامه های مدیریت باتری و گزینه Battery Saver بخش باتری تنظیمات را غیرفعال کنید.

پیشنهاد میکنیم برای استفاده بهتر از استوری اینستاگرام با نحوه ساخت سوال و جواب در استوری اینستاگرام آشنا شوید.

حل مشکل لوکیشن در استوری اینستاگرام

برای حل مشکل لوکیشن در استوری اینستاگرام مطمئن شوید که زمان و تاریخ گوشی اندروید و آیفون خود را به درستی به آپدیت خودکار ست کرده اید. برای انجام این کار به مسیر Settings > General > Date & Time بروید و Automatically Update را فعال کنید. در اندروید نیز مسیر Settings > Date & time را طی و گزینه های Auto date & time و Auto time zone را فعال کنید.

شما می توانید بعد از حل مشکل خود در ویدیو و عکس استوری اینستاگرام نظرسنجی و رای گیری بسازید.

نصب مجدد جهت جلوگیری سیاه شدن استوری اینستاگرام

اگر مشکل استوری اینستاگرام شما هنوز حل نشده است آیکن برنامه اینستاگرام را روی صفحه اصلی گوشی خود پیدا کنید و آن را نگه دارید حالا روی علامت X بالای برنامه اینستاگرام تپ کنید تا برنامه حذف شود. مجددا برای نصب برنامه اقدام کنید.

در برخی مواقع پیشنهاد میشود که در هنگام نصب مجدد از چند نسخه پایین تر اینستاگرام بر روی گوشی یا سرویس های جانبی مثل نسخه وب یا ویندوز نیز برای حل شدن مشکل استفاده کنید.

بعد از نصب مجددا برای ارسال استوری تلاش کنید و حتی استوری ها را فقط برای لیست دوستان نزدیک خود در اینستاگرام به نمایش بگذارید.

آپلود نشدن عکس و کذاشتن فیلم در استوری اینستاگرام به دلیل اینترنت ضعیف

اتصال اینترنت ضعیف شما یکی دیگر از دلایل آپلود نشدن استوری در اینستاگرام می باشد. استوری ها نیاز به اتصال اینترنت قوی برای آپلود شدن دارند حتی اگر شما اتصال به اینترنت داشته باشید شاید آنقدر قوی نباشد که استوری بتواند آپلود شود. در صورت امکان استوری را حذف کنید و مجددا آپلود کنید. راه حل دیگر این است که از وای فای به دیتا سوئیچ کنید. چنانچه با این کار مشکل شما حل شد پس مشکل به روتر شما بر می گردد. در صورت امکانروتر خود را ریست کنید.

علاوه بر موارد فوق پیشنهاد میکنیم برای مطمئن شدن از وجود مشکل آپلود عکس و فیلم در استوری اینستاگرام از یک اینترنت یا اپراتور دیگر برای اتصال به اینستاگرام استفاده کنید.

شما می توانید با ۴ روشی که قبلا در انزل وب آموزش دادیم بهاستوری اینستاگرام خود آهنگ اضافه کنید.

قطع اینترنت برای حل مشکل سیاهی استوری اینستاگرام

از اینستاگرام خارج شوید و اتصال وای فای یا دیتای خود را قطع کنید. دوباره به اینستاگرام برگردید و سعی کنید استوری را به صورت دستی حذف و مجدد آپلود کنید.

در آخر برای استفاده از سایر روش های حل این مشکل پیشنهاد می کنیم پست ۱۶ روش رفع مشکلارسال و آپلود نشدن فیلم ، ویدیو و عکس در اینستاگرام و ۱۰ روش رفع مشکل باز نشدن ، ارسال پیام و.. دایرکت اینستاگرام را مطالعه بفرمایید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز در انزل وب سعی کردیم به علت سیاه شدن استوری اینستاگرام و  سوال چرا استوری اینستاگرام کار نمیکند؟ پاسخ دهیم، اگر شما راه حل دیگر برای کامل شدن این پست سراغ دارید و یا نظر یا پیشنهادی دارید می توانید در بخش دیدگاه زیر با ما به اشتراک بگذارید.

منبع مطلب : anzalweb.ir

مدیر محترم سایت anzalweb.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

حل مشکل آپلود نشدن استوری در اینستاگرام

اینستاگرام

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی عکس و ویدئو محور است که شما می توانید عکس و ویدئو و استوری های تان را در آن با دیگران به اشتراک بگذارید.

 و این شبکه اجتماعی بیش از 1 میلیارد کاربر دارد. اینستاگرام توسط آقای Kevin Systrom در نیمه های سال 2010 ساخته شد.

چگونه مشکلات استوری اینستاگرام را برطرف کنیم؟

1.هنگام آپلود عکس یا ویدیو برای استوری ممکن است با پیام خطای publication in progress یا loading in progress مواجه شوید، یا شاید صفحه سیاه بشود و استوری کامل آپلود نشود.

در این حالت تنها راه حل ریستارت کردن(Restart) دستگاه است و حتی خروج از اینستاگرام و ورود مجدد کمکی نخواهد کرد.

2.ممکن است هنگام گذاشتن استوری با هنگ کردن اینستاگرام روبه رو شوید.در این حالت باید برنامه را بسته و دوباره باز کنید.

3.گاهی مواقع هم ممکن است استوری ای که به نمایش گذاشته اید نشان داده نشود، راه حل این مشکل این است که شما باید تنظیمات بهینه سازی باتری را غیرفعال کنید. با این کار به احتمال زیاد مشکل شما حل خواهد شد.

در خیلی از دستگاه های هوشمند وقتی این قابلیت فعال است استوری در اینستاگرام نمایش داده نمیشود.

4.اما اگر روش های قبل هم اثری نداشت برنامه اینستاگرام را حذف و دوباره نصب کنید.

5.عدم نمایش موقیعت جغرافیایی(Location) و زمان برای استوری از دیگر مشکلاتی است که کاربران با آن مواجه هستند ولی درواقع این یک مشکل نیست و به دلیل درست نبودن تنظیمات ایجاد می شود:

اول مطمئن بشوید که اینستاگرام به موقیعت جغرافیایی شما دسترسی دارد و همچنین تاریخ و زمان گوشی تان درست تنظیم شده باشد.

6.کاربرانی که به هیچ عنوان نمیتوانند پست یا ویدیویی آپلود کنند دلیلش این است که برنامه اینستاگرام شان سنگین شده است و باید cache آن را پاک کنند.

در دستگاه های ios نمی شود cache برنامه را پاک کرد و باید برنامه را به صورت کامل حذف و دوباره نصب کنید، اما قبل ازاینکار حتما به یاد داشته باشید که پسوورد اینستاگرام تان را به یاد دارید چون بعد از نصب دوباره، باید از اول نام کاربری و پسووردتان را وارد کنید.

برای حذف cache اینستاگرام در اندروید به قسمت apps بروید و بر روی اینستاگرام بزنید. در قسمت storage بر روی clear data کلیک کنید.

و همچنین بر روی clear cache هم کلیک کنید تا cache اینستاگرام به کلی پاک شود.

نکته مهم : برای آپلود عکس و ویدیو در اینستاگرام حتما باید از اینترنت قوی استفاده کنید چون طبیعی است که اگر اتصال اینترنت شما ضعیف باشد آپلود محتوا با موفقیت انجام نمیشود.

با انجام دادن آموزش های بالا می توانید از برطرف شدن مشکل خود به طور کامل اطمینان داشته باشید. امیدوارم شما دوستان عزیز از این آموزش استفاده لازم را برده باشید. موفق باشید.

منبع مطلب : www.webraya.com

مدیر محترم سایت www.webraya.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب