دانلود اپلیکیشن شاد جدید 3مراحل و راهنمای ورود به برنامه شاد دانش آموزیمراحل و راهنمای ورود به برنامه شاد دانش آموزیاپلیکیشن شاد

پس از انتشار ویروس کرونا، تصمیم بر این شد که بخش اعظم آموزش ها به روش الکترونیکی و مجازی ارائه شود. در این روش کلاس های درس به صورت آنلاین و از طریق نرم افزاری با عنوان برنامه شاد برگزار شده و دانش آموزان موظف بودند، طبق برنامه زمانی مدارس در کلاس حضور یابند. این نرم افزار که نسخه تحت وب و اندروید آن در دسترس است، علاوه بر برگزاری غیر حضوری کلاس ها، امکانات دیگری از جمله برگزاری امتحانات، برپایی کلاس های جبرانی برای رفع کم و کاستی های آموزشی، ارسال تکالیف و… را در اختیار دانش آموزان و معلمان قرار می دهد. لازم به ذکر است، علی رغم بازگشایی مدارس و با توجه به حضوری شدن آن، نیازی به استفاده شاد برای برنامه درسی نیست اما هنوز هم از این اپلیکیشن استفاده های زیادی می شود.

 

لینک دانلود مستقیم اپلیکیشن شاد
نسخه: 2.9.9
حجم: 59 مگابایت
دسته بندی: مدارس
نوع: اندروید

 

دانش آموزان هم از طریق اپلیکیشن شاد و هم نسخه تحت وب آن می توانند فرآیند احراز هویت خود را به انجام برسانند.

فهرست محتوا

دانلود اپلیکیشن شاد یا شبکه آموزشی دانش آموزیامکانات نسخه جدید برنامه شادراهنمای ورود دانش آموزان به برنامه شاداحراز هویت در برنامه شادراهنمای استفاده از برنامه شاد برای دارندگان گوشی آیفونمراحل گام به گام ورود مدیران به برنامه شادمشکلات رایج کاربران هنگام استفاده از برنامه شاد20 سوال پرتکرار که ممکن است در برنامه شاد با آن مواجه شوید!!

دانلود اپلیکیشن شاد یا شبکه آموزشی دانش آموزی

نرم افزار سامانه شاد از طریق سایت shad.ir قابل دریافت می باشد اما امکان دانلود مستقیم آخرین نسخه اپلیکیشن از طریق این مقاله و لینک های ذیل نیز وجود دارد که با یک کلیک بر روی آن، دانلود خودکار نرم افزار را آغاز می کند. قابل ذکر است در بروزرسانی جدید این اپلیکیشن، کاربران به ویژه دانش آموزان نابینا و کم بینا با استفاه از ابزار eSpeakNG می توانند از امکانات شاد به صورت صوتی استفاده کنند.

 

✅ لینک مستقیم ورود به سامانه شاد – نسخه تحت وب

✅ دانلود مستقیم نسخه ios اپلیکیشن شاد 

(به محض انتشار‏‏، لینک فوق فعال می شود.)

نکته 1: سیستم عامل مورد نیاز برای استفاده از برنامه شاد، اندروید با نسخه 4.4 به بالا می باشد

نکته 2: در صورت انتشار اپلیکیشن شاد نسخه ios لینک مربوط به دریافت آن در مقاله فعال خواهد شد.

نکه 3: دارندگان گوشی با نسخه ios  می توانند از نسخه تحت وب شاد استفاده نمایند.

امکانات نسخه جدید برنامه شاد

اپلیکیشن شاد امکانات بسیار خوبی به کاربران از جمله دانش آموزان ارائه می دهد که با دانلود نسخه جدید برنامه شاد می توان از خدمات جدید آن بهره مند شد. هدف از ارتقاء این برنامه، ارائه خدمات بیشتر و ابزارهای مفیدی است که در زمینه های مختلف فرهنگی، آموزشی و… به کاربران عرضه می شود. در متن زیر می توانید مواردی از امکانات جدیدی را که در تازه ترین نسخه این برنامه ارائه شده است، مشاهده کنید.

امکان برپایی لایو (برنامه زنده) جهت آموزش برخطارائه استیکر های جذاب در اپلیکیشنداشتن حجم پایین تر نسبت به نسخه های قبلیقابلیت تغییر رنگ زمینهاضافه کردن پوشه در محیط کاربری جهت دسته بندی محتواقابلیت برقراری تماس تصویریارسال پیام به کاربران در صفحه شخصیافزایش سرعت در هنگام کار با برنامهامکان تشکیل گروه و کانال در برنامه شادافزایش محتوای آموزشی در بخش سرویس ها

نکته: به منظور رفع اشکال دانش آموزان، بخشی جدیدی به این برنامه اضافه شده تا دانش آموزان بتوانند با انتخاب دروس یا مبحث مورد نظر خود، در کلاس رفع اشکال آن که رایگان می باشد، شرکت نمایند.

امکانات برنامه شاد
ردیفخدمات ارائه شدهزیر سیستم ها
1شادنامهآشنایی با ویژگی های شاد
خبرنامه شاد
پشتیبانی برنامه
راهنمای استفاده از شاد
2گفتگو با وزیرگفتگو با وزیر آموزش و پرورش
پاسخ وزیر
3صفحات رسمیکانال های رسمی
فناوری اطلاعات
بسته های تحولی
کانال های پرورشی
قرآن و عترت
آموزش های مهارت محور فرهنگی هنری
کانون های فرهنگی و تربیتی
تربیت سیاسی و اجتماعی
اردو و اردوگاه ها
کانون های ورزشی
کانون های تربیت بدنی و سلامت
4شادنماشادنمای شبکه آموزش (با تعرفه نیم بها)
پخش زنده شاد
مستند
شادنمای معاونت استثنایی
شادنمای معاونت فرهنگی
شادنمای سازمان نهضت سواد آموزی
5نمونه تدریس هاپیش دبستانی
ابتدایی
متوسطه یک
متوسطه دو نظری
فنی و حرفه ای| کارودانش
محتوای استثنایی
6از شاد بپرسشادبین (موتور جستجو)
7شاد بوم (با تعرفه تمام بهای وبگردی)فراخوان ها
آموزشی
مشاوره ای
انیمیشن
سرگرمی
8مدرسه منبرگزاری کلاس ها به صورت آنلاین
9شاد رویدادشرکت در پویش ها، مسابقه ها و جشنواره های مختلف
10پرورشی و فرهنگیکانال اطلاع رسانی پرورشی و فرهنگی
برنامه های فرهنگی، هنری و اردویی
برنامه های قرآن، عترت و نماز
تشکل های دانش آموزی
جشنواره ها و مسابقات
11سلامت و ورزشنرمش صبحگاهی
تربیت بدنی
سلامت
12خانواده و جوانی جمعیتکانال اولیا و مربیان
امور زنان وزارت آموزش و پرورش
13کتب درسیلیست کتاب های درسی ابتدایی، متوسطه اول و دوم

راهنمای ورود دانش آموزان به برنامه شاد

پس از دریافت برنامه نوبت به نصب برنامه شاد می رسد که در ادامه، مراحل گام به گام برای ورود دانش آموزان و مدیران به طور مجزا شرح داده شده است.

نکته قابل توجه: اگر برای اولین بار است که می خواهید وارد نرم افزار شاد شوید، بایستی ابتدا مراحل احراز هویت را به انجام برسانید. بدین منظور بعد از ورود به اپلیکیشن، شماره تلفن همراه را وارد نموده و با فشردن گزینه “افزودن کاربر” در بخش ورود به مدرسه من، کد ملی و اطلاعات تولد خود را درج کنید. چنانچه ثبت نام شما در اپلیکیشن شاد با موفقیت انجام شود، با پیغام “احراز هویت با موفقیت انجام شد” روبه رو خواهید شد. البته در ادامه همین متن، مراحل احراز هویت به طور کامل شرح داده شده است.

در صورتی که قبلا مراحل احراز هویت خود را با موفقیت به انجام رسانده اید، بایستی جهت استفاده از اپلیکیشن شاد بر روی دکمه “ورود” کلیک کنید.

مرحله اول ورود دانش اموزان به برنامه شاد مرحله اول ورود دانش اموزان به برنامه شاد

سپس شماره تلفن خود را در کادری مشابه تصویر ذیل درج کرده و دکمه “ورود” را بفشارید.

مرحله دوم ورود دانش اموزان به برنامه شاد مرحله دوم ورود دانش اموزان به برنامه شاد

حال کد ارسال شده به شماره مذکور را در قسمت مربوطه ثبت و گزینه “ورود” را انتخاب نمایید.

برنامه شاد شامل چهار بخش اصلی سرویس ها، پیام رسان، شادینو و تنظیمات می شود که به محض وارد شدن به اپلیکیشن، با بخش سرویس ها رو به رو می شوید. این مورد از قسمت های گوناگونی مانند خبرنامه شاد، گفتگو با وزیر، نمونه تدریس ها، شادنما و… تشکیل شده است. مهم ترین بخشی که گروه های کلاسی و در واقع اطلاعات آموزشی و درسی دانش آموز را در بر دارد‏، “مدرسه من” می باشد.

مرحله چهارم ورود دانش اموزان به برنامه شاد مرحله چهارم ورود دانش اموزان به برنامه شاد

از آن جایی که امکان استفاده از برنامه شاد توسط چند حساب کاربری از طریق یک گوشی همراه وجود دارد، در این صفحه حساب های مختلفی که احراز هویت آن ها را به انجام رسانده اید‏، قابل مشاهده می باشد که می بایست پنل مربوط به دانش آموز مورد نظر را انتخاب نمایید.

مرحله پنجم ورود دانش اموزان به برنامه شاد مرحله پنجم ورود دانش اموزان به برنامه شاد

همان طور که ذکر شد، در بخش مدرسه من، شما می توانید آزمون های آنلاین، تدریس معلم، تکالیف خود و… را مشاهده کنید که برای دسترسی به هر کدام باید کلید مربوطه را بفشارید.

مرحله ششم ورود دانش اموزان به برنامه شاد مرحله ششم ورود دانش اموزان به برنامه شاد

بخش بعدی مربوط به “پیام رسان” است که با انتخاب آن، می توانید با معلم یا هم کلاسی های خود به صورت خصوصی و یا از طریق گروه ارتباط برقرار کنید.

مرحله هفتم ورود دانش اموزان به برنامه شاد مرحله هفتم ورود دانش اموزان به برنامه شاد

در بخش تنظیمات نیز می توانید به ویرایش اطلاعات شخصی خود از جمله عکس پروفایل، شماره همراه،‌ حریم خصوصی یا سایر موارد بپردازید.

مرحله هشتم ورود دانش اموزان به برنامه شاد مرحله هشتم ورود دانش اموزان به برنامه شاد

توجه: لازم به ذکر است که در حال حاضر بخش “شادینو” فعال نمی باشد.

احراز هویت در برنامه شاد

حال کسانی که برای اولین بار می خواهند از اپلیکیشن شاد استفاده کنند یا فرآیند احراز هویت خود را تاکنون تکمیل نکرده اند، بایستی مطابق با مراحل زیر نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام کنند.

احراز هویت دانش آموزان

بنابراین بعد از ورود به برنامه یعنی درج شماره تلفن همراه و همچنین ثبت کد ارسال شده، (مطابق با مراحل اولیه که در متن فوق ذکر شده است.) بایستی پس از وارد کردن نام و نام خانوادگی، تیک تایید” را فعال نمایید.

مرحله اول احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد مرحله اول احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد

سپس قسمت مربوط به “مدرسه من” را مطابق عکس زیر انتخاب کنید.

مرحله دوم احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد مرحله دوم احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد

عبارت “افزودن کاربر” را در این مرحله بفشارید.

مرحله سوم احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد مرحله سوم احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد

نقش خود را از بین سه گزینه دانش آموز، معلم و مدیر تعیین کنید که در اینجا به عنوان مثال گزینه “دانش آموز” انتخاب شده است.

مرحله چهارم احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد مرحله چهارم احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد

حال کد ملی خود را در کادر مشخص درج کرده و بر روی دکمه “تایید” کلیک نمایید.

مرحله پنجم احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد مرحله پنجم احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد

در ادامه نیز می بایست اطلاعات مربوط به سال، ماه و روز تولد خود را در سامانه به ثبت برسانید و در نهایت گزینه “تایید” را بفشارید.

مرحله ششم احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد مرحله ششم احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد

مرحله هفتم احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد مرحله هفتم احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد

مرحله هشتم احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد مرحله هشتم احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد

در صورتی که پس از احراز هویت، با پیغام زیر مواجه شدید، لازم است از مدیر خود بخواهید که به درج اطلاعات تحصیلی شما در سایت سناد بپردازد یا اطلاعات ثبت شده شما در سامانه را مجددا بررسی نماید. به منظور دریافت راهنمایی های دقیق تر می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید تا کارشناسان این مرکز شما را در جهت رفع مشکل موجود هدایت کنند.

پیغام مشکل احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد پیغام مشکل احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد

احراز هویت معلمان و مدیران

مدیران و معلمان گرامی برای انجام احراز هویت خود در برنامه شاد باید با شماره موبایلی که در سامانه سناد برای آن ها ثبت شده است، وارد این اپلیکیشن شوند. تمامی مراحل احراز هویت در برنامه مذکور همانند مراحلی است که در متن فوق درج گردیده اما در مرحله چهارم باید نقش خود را به عنوان “معلم” یا “مدیر” انتخاب نمایند. همچنین در صورت مواجه شدن با خطای “اطلاعات وارد شده نامعتبر است.” باید مشخصات به ثبت رسیده در سایت سناد را تصحیح نموده و مجددا بعد از گذشت 24 ساعت به برنامه شاد وارد شوند.

راهنمای استفاده از برنامه شاد برای دارندگان گوشی آیفون

با وجود بازگشایی مدارس هنوز هم برخی از فعالیت های آموزشی دانش آموزان در اپلیکیشن شاد ارائه می شود به همین منظور تمامی افراد محصل ملزم به نصب این برنامه هستند. نسخه جدید این برنامه برای دارندگان گوشی های نسخه ios طراحی شده که این افراد به منظور نصب و استفاده از این نرم افزار می بایست با نحوه کارکرد آن آشنایی لازم را کسب نمایند. در ادامه مطلب، به نحوه ورود و استفاده از برنامه برای دارندگان گوشی های آیفون می پردازیم.

ورود به نسخه وب موبایلی

امکان ورود سیستم عامل های ios به نسخه وب این نرم افزار فراهم شده که به این منظور می توانید از دستورالعمل تصویری که در ادامه مطلب قرار داده شده استفاده نمایید.

با استفاده از مروگر safari به آدرس اینترنتی web.shad.ir مراجعه نموده و بر روی قسمتی که در تصویر پایین علامت زده شده کلیک نمایید.

مرحله اول ورود به نسخه آیفون برنامه شادمرحله اول ورود به نسخه آیفون برنامه شاد

به منظور دسترسی آسان می توانید گزینه “Add to home screen” را انتخاب کنید.مرحله دوم ورود به نسخه آیفون برنامه شادمرحله دوم ورود به نسخه آیفون برنامه شادپس از درج شماره همراه خود در کادر مربوطه، دکمه “بعدی” را بفشارید.مرحله سوم ورود به نسخه آیفون برنامه شاد

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب