چرا وام یک میلیونی به حساب من واریز نشدهچرا وام یک میلیونی به حساب من واریز نشده را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

۶ میلیون نفر در انتظار دریافت وام کرونا / واریزی‌ها از شنبه ادامه دارد؟

۶ میلیون نفر در انتظار دریافت وام کرونا / واریزی‌ها از شنبه ادامه دارد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، بانک مرکزی امروز اعلام کرد وام یک میلیون تومانی کرونا برای ۴ میلیون و ۶۶۰ هزار خانوار واجد شرایط واریز شده است. این در حالی است که این وام قرار بود برای ۱۱ میلیون خانوار واریز شود و ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار خانوار همچنان در انتظار واریز وام هستند.

پیگیری‌ها نشان می‌دهد واریزی‌های امروز، ۱۳ آذرماه تنها بخشی از واریزی‌های وام بوده و احتمالا این وام در هفته آتی به حساب دیگر واجدین شرایط واریز می‌شود.

البته حدود دو هزار نفر از متقاضیان این وام، به دلایلی از جمله مسدودی حساب، فوت سرپرست خانوار و سایر خطا‌ها شامل این وام نشده‌اند.

طبق اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار بود کلیه افرادی که نوبت قبل وام کرونا دریافت کرده‌اند و درآمد ثابت و بیمه ندارند، مشمول دریافت این وام شوند. اما افراد دارای درآمد ثابت از جمله کارمندان دولت، شرکت‌های دولتی یا نهادهای عمومی غیردولتی و بازنشستگان شامل این طرح نشوند.

اما پیام‌های مخاطبان تجارت‌نیوز نشان می‌دهد هنوز برخی از واجدین شرایط وام کرونا را نگرفته‌اند اما در مقابل این وام به حساب برخی از حقوق‌بگیران واریز شده است.

بازنشستگان وام کرونا گرفتند؟

«امروز به حساب یکی دونفر از بازنشستگان تامین اجتماعی که من میشناختم این وام واریز شده.گفته بودن به حساب حقوق‌بگیران بازنشسته واریز نمیشه ولی واریز کردن. خدا کنه اشتباهی این کار رو نکرده باشن و برای همه واریز بشه.»

«یکی ازدوستان من معلم هست اما امروز براش وام کرونا واریز کردن!»

«پدر من بازنشسته تامین اجتماعی است ولی وام یک میلیونی واریز شد براشون.»

واریزی‌ها از شنبه ادامه دارد؟

در این میان برخی می‌گویند که دفعه قبل وام یک میلیونی کرونا را دریافت کرده‌اند و یا بیمه و حقوق ثابت ندارند اما هنوز پولی به حساب آنها واریز نشده است. اگرچه برخی دیگر هم امیدوارند که واریز‌ها از امروز آغاز شده باشد و تا هفته اینده هم ادامه داشته باشد.

«سلام برا من واریز نشده من ۳تا بچه هم دارم نمی‌دونم رو چه معیاری حساب کردن برا وام دادن.»

«بنده کلیه شرایط دریافت وام رو دارم و تقاضا هم دادم ولی پولی واریز نشده!!!»

«سلام من یک میلیون اول را گرفتم نه بیمه هستم نه حقوق ثابت دارم مرحله دوم هم پیام دادم ولی واریز نشد درضمن اینها مگه نمیگن ۱۱میلیون خانوار میدیم چی جوری ۵ میلیون واریز شده؟

«من یه زن بیوه هستم ۳۰سالم با دوتا دختر بچه نه وام بهم ریختن نه معیشتی برام میریزن نمیدونم چیکار کنم اگر ممکن کمکم کنید.»

«کمک معشیتی و وام قبلی و یارانه به من تعلق گرفته ولی الان وام به من ندادن … آیا دوباره هم واریزی داره یا خیر؟»

«برا من نریختن نه بیمه دارم نه درامدیسری قبل ریختن چکار کنم راه حلی داره؟»

«بعضی خانوارها متاسفانه ازثبت نام دوم وام کرونا جاماندند،اگر میشه تمدید کنید انها هم بتوانند موفق به دریافت وام شوند.»

منبع مطلب : tejaratnews.com

مدیر محترم سایت tejaratnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

وام یک میلیونی کرونا واریز شد / چه کسانی مشمول وام نشدند؟

وام یک میلیونی کرونا واریز شد / چه کسانی مشمول وام نشدند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قرار بود مرحله دوم وام کرونا از ۲۰ آذر به بعد به حساب ۱۱میلیون خانوار واریز شود. اما اکنون به گزارش بانک مرکزی، بخش اول این وام، ‌امروز ۱۳ آذر ماه و یک هفته زودتر از موعد به حساب ۴ میلیون و ۶۶۰ هزار خانوار واریز شد.

بر این اساس حدود ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار خانوار دیگر در انتظار دریافت وام کرونای یک میلیون تومانی هستند. حال باید دید که آیا اطلاعات ۱۱ میلیون خانوار در اختیار وزارت رفاه و سازمان هدفمندی قرار گرفته و این وام قرار است در چند مرحله به حساب سرپرستان خانوار واریز شود یا اطلاعات برخی از مردم دریافت نشده است.

چراکه همزمان با ثبت نام این وام در روز چهارم آ‌ذر ماه، سامانه پیامکی دچار مشکل شد و اختلال در سامانه مانع ارسال پیامک بسیاری از افراد شد.

چه کسانی مشمول وام نشدند؟

همچنین حدود دو هزار نفر از متقاضیان هم به دلایلی از جمله مسدودی حساب، فوت سرپرست خانوار و سایر خطا‌ها شامل این وام نشده‌اند. این در حالی است که مهلت ثبت‌نام این وام از ۴ تا ۱۱ آذرماه بوده است.

طبق اعلام وزارت رفاه، تمامی افرادی که در نوبت قبل، وام کرونای معیشتی دریافت کرده‌اند و درآمد ثابت ندارند، می‌توانند متقاضی دریافت وام یک‌ میلیون‌ تومانی باشند. اما  افراد دارای درآمد ثابت از جمله کارمندان دولت، شرکت‌های دولتی یا نهادهای عمومی غیردولتی، بازنشستگان، بیمه‌پرداز سازمان تأمین اجتماعی یا سایر صندوق‌های بازنشستگی شامل این طرح نمی‌شوند.

متقاضیان دریافت این وام باید کد ملی سرپرست خانوار را از طریق سیم کارتی که به نام سرپرست خانواده است به سرشماره 6369 ارسال کنند.

چه کسانی وام را گرفتند؟

برخی از مخاطبان تجارت‌نیوز هم امروز اعلام کرده‌اند که وام یک میلیون تومانی کرونا به حساب آنها واریز شده است:

«امروز چهارشنبه ۱۲اذر برا من وام کرونا ریختن من خانم هستم بدون بیمه و حقوق و درآمد انشالله خدا برا همه وسیله خیر کنه.»

«وام که گفتن چه زود واریز شد ممنون قرار بود اخر ماه واریز بشه»

«وام یک میلیونی شروع شده همین الان برای مادرم که کمیته امدادی هست واریز شد ۹۹٫۹٫۱۳»

«وام یک میلیونی الان برای من واریز شد منم فکرکردم بعدا واریز میشه چون گفتن از ۲۱ ام ببعد اما الان پیامش اومد واریزشده…»

«وام کرونای من واریز شد امروز خیلی تعجب کردم با این سرعت واریز شد.»

منبع مطلب : tejaratnews.com

مدیر محترم سایت tejaratnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

واریز وام یک میلیونی کرونا؛ چرا وام برای برخی واریز نشد؟

بانک مرکزی اعلام کرد: بالغ بر ۲۱ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۸۶۳ نفر تاکنون از تسهیلات یک میلیون تومانی سیستم بانکی (طی پنج مرحله) بهره مند شده‌اند که مقرر شده اقساط تسهیلات پرداختی طی ۳۱ قسط از حساب یارانه‌ای ایشان کسر شود.

به گزارش فرارو، وام یک میلیونی امروز به حساب برخی از مشمولان دریافت دور جدید تسهیلات کرونایی واریز شد.

از صبح امروز واریز وام یک میلیونی به حساب سرپرستان خانوار که درخواست خود را از طریق پیامک به وزارت رفاه اعلام کرده بودند، آغاز شده است و تا کنون ۴.۶ میلیون نفر این تسهیلات را دریافت کرده اند.

در این رابطه بانک مرکزی اعلام کرد: "در ادامه حمایت‌های ستاد ملی مدیریت کرونا و سیستم بانکی از یارانه بگیران، تعداد ۴ میلیون و ۵۱۵ هزار و ۶۵۱ نفر سرپرست خانوار که یارانه معیشتی دریافت می‌کنند و فاقد درآمد ثابت هستند و تعداد ۱۴۷ هزار و ۲۹۲ نفر از یارانه بگیران که در مراحل قبلی موفق به دریافت تسهیلات ۱ میلیون تومانی نشده بودند (مجموعاً ۴ میلیون و ۶۶۱ هزار و ۱۵ نفر)، از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها(با اخذ پیامک از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) شناسایی و به سیستم بانکی معرفی شدند که تا ساعت ۱۳ پنج شنبه ۱۳‏ آذر ماه ۱۳۹۹ تسهیلات مربوط به حساب ۹۹.۹۶ درصد از افراد یاد شده واریز شده است."

در این بین وام برای نزدیک به دو هزار نفر واریز نشده است. بانک مرکزی در این رابطه توضیح داد "امکان واریز تعداد ۱۹۲۸ فقره تسهیلات به دلایلی از جمله مسدودی حساب، فوت سرپرست خانوار و سایر خطاها میسر نشده است."

براساس اطلاعیه بانک مرکزی "بدیهی است در صورت اخذ اطلاعات افراد مشمول جدید در مراحل بعدی (یارانه بگیران معیشتی فاقد درآمد ثابت) از سوی سازمان هدفمند سازی یارانه ها تسهیلات یک میلیون تومانی به حساب متقاضیان متعاقباً واریز خواهد شد."

این در حالی است که مهلت متقاضیان وام یک میلیونی برای ارسال پیامک به سر شماره ۶۳۶۹ از روز سه شنبه ۴ آذر شروع شد و تا سه‌شنبه ۱۱ آذر ادامه داشت.

با ادامه شیوع ویروس کرونا و افزایش فشار اقتصادی به خانوار‌های ضعیف و متوسط جامعه و البته بعد از پافشاری مجلس به پرداخت یارانه‌های حمایتی به مردم، دولت اعلام کرد که به ۱۱ میلیون خانوار مجدداً وام یک میلیونی پرداخت خواهد کرد.

طبق اعلام وزارت رفاه، تمامی افرادی که در نوبت قبل، وام کرونای معیشتی دریافت کرده‌اند و درآمد ثابت ندارند، می‌توانند متقاضی دریافت وام یک‌میلیون‌تومانی باشند. افراد دارای درآمد ثابت از جمله کارمندان دولت، شرکت‌های دولتی یا نهاد‌های عمومی غیردولتی، بازنشستگان، بیمه‌پرداز سازمان تأمین اجتماعی یا سایر صندوق‌های بازنشستگی شامل این طرح نمی‌شوند.

منبع مطلب : www.entekhab.ir

مدیر محترم سایت www.entekhab.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب