طرز تهیه چیپس بوریتو

طرز تهیه چیپس بوریتو , دستور پخت چیپس با نان لواش تافتون

چیپس بوریتو یکی از انواع تنقلات خوشمزه بین المللی است که با انواع نان لواش، تافتون و .. می توانیم آنرا درست کنیم، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه چیپس بوریتو در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
نان لواش۲ عدد
روغن زیتون½ استکان
جعفری خشک۱ قاشق غذاخوری
پودر پاپریکا۱ قاشق چایخوری
پودر پیاز و پودر سیر۱ قاشق چایخوری
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی

طرز تهیه چیپس بوریتو

مرحله اول

برای تهیه چیپس بوریتو خوشمزه ابتدا نان های لواش را روی سطح کار قرار می دهیم و با عرض چهار سانتی متر برش می زنیم. در ادامه هر برش نان را مجددا به صورت قطعه های ۴ سانتی متری برش می زنیم.

مرحله دوم

حالا هر تکه نان را به صورت مورب برش می زنیم تا دو تکه نان مثلثی ایجاد شود. توجه داشته باشید که برای تهیه این چیپس از انواع نان های ساده می شود استفاده کرد، اما از نان لواش به دلیل اینکه نازک تر است چیپس های بهتری به دست می آید.

مرحله سوم

در این مرحله روغن زیتون را به همراه جعفری خشک، پودر پاپریکا، پودر پیاز، پودر سیر و مقداری نمک و فلفل سیاه درون یک کاسه بزرگ می ریزیم و با هم ترکیب می کنیم تا مواد کاملا یکدست شوند.

مرحله چهارم

در صورتی که تمایل دارید طعم چیپس ها کمی تندتر باشدف می توانید مقداری زنجبیل رنده شده و فلفل قرمز هم به مواد اضافه کنید. در ادامه تکه های نان را درون کاسه می ریزیم و به خوبی زیر و رو می کنیم.

مرحله پنجم

در همین حین فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانیتگراد روشن می کنیم و اجازه می دهیم گرم شود، سپس درون سینی فر یک لایه کاغذ روغنی می اندازیم. در ادامه تکه های نان طعم دار شده را روی سینی فر می چینیم.

مرحله ششم

در این مرحله پس از اینکه فر گرم شد، سینی را درون فر قرار می دهیم و هر چند دقیقه یک بار نان ها را زیر و رو می کنیم تا به صورت یکدست خشک شوند. در نهایت چیپس ها را از فر خارج کرده و با سس دلخواه سرو می کنیم.