نحوه فعال سازی میکروفن لپ تاپ در ویندوز 10نحوه فعال سازی میکروفن لپ تاپ در ویندوز 10 را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

روش تنظیم و تست میکروفون در ویندوز 10

کار نکردن میکروفن در ویندوز 10 | تنظیمات میکروفون در ویندوز 10 – مشکل ضبط صدا در ویندوز 10

کار نکردن میکروفن در ویندوز 10 | تنظیمات میکروفون در ویندوز 10 – مشکل ضبط صدا در ویندوز 10

در مقاله امروز گروه مشاوره هیواتک قصد داریم یکی از بزرگترین مشکلات ویندوز 10 یعنی مشکل کار نکردن میکروفون را بررسی کنیم . به صورت کلی ویندوز 10 با بسیاری از دستگاه های ضبط به سادگی کار نمی کند . تجربه ثابت کرده که مشکل کار نکردن میکروفن در ویندوز 10 معمولا به تنظیمات صدا در ویندوز مربوط می شود . بهتر است قبل از هر کاری از سالم بودن میکروفن خود اطمینان حاصل کنید . بهترین راه برای بررسی این مسئله این است که میکروفون خود را با یک کامپیوتر دیگر تست کنید . در صورتی که میکروفون شما در یک کامپیوتر دیگر به درستی کار کند به این معنی است که مشکل از تنظیمات شما ناشی می شود . در صورتی که از کامپیوتر رومیزی استفاده می کنید ( و نه دسکتاپ ) ، میکروفون یا هدست را به پنل پشت PC متصل کنید . پورت های audio جلویی معمولا به درستی به مادربورد متصل نمی شوند .

مقاله نصب کارت صدا را نیز مطالعه نمایید .

حال که اطمینان حاصل کردید که مشکل ضبط صدا در ویندوز 10 یک مشکل نرم افزاری است ، بهتر است ابتدا تنظیمات میکروفن در ویندوز 10 خود را بررسی کنید :
1- ابتدا بر روی آیکون اسپیکر در قسمت پایین و سمت راست صفحه ویندوز خود راست کلیک کرده و گزینه Recording devices را انتخاب نمایید .

2- لیستی از دیوایس های ضبط ظاهر خواهد شد . حال شروع به صحبت در میکروفن خود کنید . در صورتی که مشاهده کردید که یک نوار سبز رنگ در کنار یکی از این دیوایس ها نوسان می کند به این معنی است که آن دیوایس فعال می باشد .


3- در صورتی که هیچ نوار سبز رنگی در کنار دیوایس ها مشاهده نکردید وارد مرحله 4 شوید . در صورتی که نوار سبز رنگ را هنگام صحبت کردن در میکروفون مشاهده کردید اما همچنان با مشکل ضبط صدا در ویندوز 10 خود مواجه بودید به این معنی است میکروفن شما به درستی در ویندوز نصب شده است اما برنامه در حال ضبط صدا از یک دیوایس دیگر است . بنابراین تنظیمات برنامه ضبط صدا خود را تغییر دهید .
4- میکروفن خود را از لیست دیوایس های موجود در این بخش پیدا کنید ، بر روی آن کلیک کنید تا بصورت هایلایت شده در آید و سپس بر روی گزینه Set Default کلیک کنید .


5- مجددا در میکروفن صحبت کنید و ببینید که آیا در کنار درایور میکروفن خود در هنگام صحبت کردن نوار سبز رنگ در حال نوسان را مشاهده می کنید یا خیر . در صورتی که نوار سبز رنگ را مشاهده نکردید وارد مرحله بعد شوید .
6- حال بر روی دیوایسی که میکروفن مورد نظر شما را نشان می دهد دابل کلیک کنید و در پنجره ای که باز می شود وارد سربرگ levels شوید .


7- در سربرگ levels نوار لغزنده در بخش Microphone و Microphone Boot را به سمت راست هدایت کنید . ( آن را بر روی مقدار ماکزیمم قرار دهید )


8- سپس در سربرگ Enhancements ، تیک گزینه  Disable all sound effects را بردارید .


9- حال وارد سربرگ Advaned شوید و گزینه Allow applications to take exclusive control of this device را غیر فعال کنید و بر روی دکمه Ok کلیک کنید . همچنین گزینه Enable audio enhancements را غیر فعال کنید .


10- در پنل اصلی وارد سربرگ Communications شوید و گزینه Do nothing را فعال کنید و سپس روی دکمه Ok کلیک کنید .


11- سیستم خود را ری استارت کرده و مجددا پنل ضبط صدا را بررسی کنید . در صورتی که نوار سبز رنگ در حال نوسان را مشاهده کردید به این معنی است که نصب میکروفن در ویندوز 10 شما به درستی انجام گرفته است .
12- در صورتی که همچنان نوار سبز رنگ را در کنار دیوایس میکروفن خود مشاهده نمی کنید و مطوئن نیستید که کدام یک از دیوایس های موجود جدر لیست مربوط به میکروفن شماست مراحل 4 تا 11 را برای همه دیوایس های موجود در لیست بررسی کنید .

در صورتی که با انجام روش قبل مشکل کار نکردن میکروفن در ویندوز 10 شما حل نشد ، درایور میکروفن خود را Uninstall و مجددا نصب کنید . برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید :
1- Device Manager را از طریق سرچ ویندوز پیدا کرده و باز کنید .
2- Audio inputs and outputs را باز کنید .


3- روی دیوایس ضبط صدا خود راست کلیک کنید و گزینه Uninstall را انتخاب کنید .
4- میکروفن خود را از کامپیوتر جدا کنید .
5- کامپیوتر خود را ری استارت کنید .
6- مجددا میکروفن خود را به کامپیوترتان متصل کنید و منتظر بمانید ویندوز مجددا درایور میکروفون تان نصب کند .
7- در صورتی که در آپدیت ویندوز 10 شما اختلالی به وجود آمده باشد ، این مسئله می تواند در گرفتن اتوماتیک آخرین درایورهای صدا در ویندوز شما جلوگیری نماید . برای حل مشکل آپدیت ویندوز خود می توانید مقاله راهنمای آپدیت ویندوز 10 را مطالعه نمایید .
8- پیشنهاد ما این است که آخرین نسخه درایور موجود برای کامپیوتر خود را به صورت دستی از وب سایت سازنده کامپیوتر خود نصب کنید ، زیرا گاهی اوقات آخرین درایورها با کامپیوتر شما سازگار نیست و بنابراین باید مدلی را که با کامپیوتر شما سازگار است به صورت دستی از وب سایت سازنده دریافت کنید . بنابراین آخرین نسخه درایور سازگار با کامپیوتر خود را دانلود و نصب کنید و مجددا بررسی کنید که آیا مشکل کار نکردن میکروفن در ویندوز 10 شما رفع شده است یا خیر.

سوالات متداول

منبع مطلب : www.heyvatech.com

مدیر محترم سایت www.heyvatech.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

رفع مشکل میکروفون در ویندوز 10 چگونه است؟

رفع مشکل میکروفون در ویندوز 10 چگونه است؟

در این مقاله ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل در خدمت شما کاربران گرامی هستیم بامقاله آموزشی رفع مشکل میکروفون در ویندوز 10 چگونه است؟ .

همه کاربرانی که از کامپیوتر های رومیزی و لپ تاپ ها استفاده می کنند مطمئنا از میکروفن ها استفاده می کنند . میکروفن ها انواع مختلفی دارند برخی از انها با سیم به پورت میکروفن روی مادربردها و لپ تاپ ها متصل می شوند و انواع مختلفی دارند یا صرفا یک میکروفن تنها می باشند یا یا بر روی هدست ها تعبه شده اند و برخی دیگر بصورت سخت افزاری داخل لپ تاپ ها کارگزاری شده اند .

با اطمینان می توان گفت امروزه همه یا اکثر کاربران و استفاده کنندگان از سیستم های کامپیوتری حتما از میکروفن ها استفاده می کنند و امروزه میکروفن ها وسایل بسیار پر کاربردی شده اند اما مشکلی که هست این است که ویندوز 10 کمی با شناختن میکروفن مشکل دارد.

و خب از انجایی که حتما همه کاربران یک میکروفن دارند نیاز دارند که بتوانند به راحتی و بدون مشکل ان را به سیستم وصل کنند و از ان استفاده کنند . اما خب ویندوز ده این کار را برای کاربران کمی سخت کرده اما جای هیچ نگرانی نیست . 

با توجه به نکات گفته شده اکنون ما کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل بصورت مرحله به مرحله به تشریح و آموزش رفع مشکل میکروفون در ویندوز 10 چگونه است؟ می پردازیم .

ویندوز 10 ممکن است به دلایل مختلف به میکروفون متصل نشود. مراحل عیب یابی در سیستم عامل های قدیمی مشخص است، اما ویندوز 10 حاوی یک ویژگی جدید است که به طور کامل ورودی میکروفون را در همه برنامه ها غیرفعال می کند.

بخش تنظیمات ویندوز 10 دارای چندین گزینه است که در تمام برنامه های کاربردی سیستم میکروفون شما را غیرفعال می کند. اگر وب کم شما در تنظیمات غیرفعال باشد، حتی برنامه های که خودتان نصب کردید یا برنامه های کاربردی نمی توانند ورودی میکروفون دریافت کنند.

آموزش نصب ویندوز 10 (ده،تن)

1. در مرحله اول رفع مشکل میکروفون در ویندوز 10 چگونه است؟ اگر میکروفون شما به درستی کار نمی کند به مسیر Settings > Privacy > Microphone  بروید.

2. در مرحله بعد رفع مشکل میکروفون در ویندوز 10 چگونه است؟ در بالای پنجره Microphone بررسی کنید که “Microphone access for this device is on” روشن باشد به این معنی که ویندوز مجوز دسترسی برنامه ها به میکروفون را بدهد.اگر این گزینه OFF بود روی دکمه “Change” کلیک کنید و آن را به “On” تنظیم کنید.

اگر دسترسی خاموش باشد، ویندوز و تمام برنامه های موجود در سیستم شما نمی توانند از میکروفون شما صوتی دریافت کنند.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

3. در مرحله بعد رفع مشکل میکروفون در ویندوز 10 چگونه است؟ اطمینان حاصل کنید که مجوز دسترسی به برنامه ها برای میکروفون شما روی on تنظیم شده است. اگر دسترسی میکروفون خاموش باشد، تمام برنامه های موجود در سیستم شما قادر به شنیدن صدای شما از میکروفون شما نخواهند بود.

با این حال، سیستم عامل ویندوز خود همچنان به میکروفن دسترسی خواهد داشت.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

4. در مرحله بعد رفع مشکل میکروفون در ویندوز 10 چگونه است؟ انتخاب کنید کدام برنامه می خواهید به میکروفون شما دسترسی پیدا کند، اطمینان حاصل کنید که برنامه ای که می خواهد به میکروفن شما دسترسی پیدا کند، بر روی” off “تنظیم نشده باشد. در صورت خاموش بودن، آن را روی” on “تنظیم کنید.

فقط برنامه های مایکروسافت و آن هایی که از فروشگاه مایکروسافت دریافت کردید در اینجا ظاهر می شود. برنامه های که از منع دیگر دریافت و نصب کرده باشید در این لیست ظاهر نخواهند شد و همیشه به میکروفون شما دسترسی خواهند داشت تا زمانیکه «Microphone access for this device is on» روشن باشد.

5. در مرحله بعدی رفع مشکل میکروفون در ویندوز 10 چگونه است؟ اطمینان حاصل کنید که میکروفون شما  غیر فعال نشده باشد.ممکن است میکروفون به روشهای دیگر غیرفعال شده باشد. اگر شما یک لپ تاپ با میکروفون داخلی داشته باشید، برخی از تولید کنندگان لپ تاپ میکروفون را در تنظیمات BIOS یا UEFI کامپیوتر خود غیر فعال می کنند.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

این گزینه در همه لپ تاپ ها قابل تنظیم نیست، اما این احتمال وجود دارد که در تنظیمات بایوس غیره فعال شده باشد.اگر قبلا میکروفون داخلی را از طریق بایوس رایانه خود غیر فعال کرده اید، باید به تنظیمات BIOS خود بازگردید و دستگاه میکروفون را مجددا فعال کنید.

همچنین ممکن است دستگاه میکروفون داخلی را از طریق Device Manager رایانه خود غیرفعال کرده باشید. اگر قبلا این کار را انجام داده باشید، باید به Device Manager بازگردید و آن را مجددا فعال کنید.

نکته:اگر در Device Manager علامت یک فلش رو به پایین بر روی قطعه باشد به معنی غیره فعال بود آن قطعه است.

آموزش تصویری کرک (Crack) ویندوز 10 (ده ، تن) ، ویندوز 8.1 و تمام نسخه های مایکروسافت آفیس office

ویندوز 10  به طور خودکار نصب و به روز رسانی درایور دستگاه را انجام می دهد. این بروز رسانی معمولا باعث بهبود عملکرد دستگاه می شود.اما گاهی ممکن است باعث مشکلاتی در عملکرد قطعات شود.

برای بروز رسانی دستی درایور کارت صدای خود می توانید به وب سایت سازنده دستگاه خود بروید و آخرین نسخه های درایور کارت صدا موجود برای لپ تاپ یا رایانه رومیزی خود را نصب کنید. اگر از کارت صدای مجزا در کامپیوتر خود استفاده می کنید.، درایور صدا را از وب سایت سازنده کارت صدای خود دانلود کنید. به روز رسانی درایور ممکن است مشکل شما را حل کند.

اگر میکروفون کار نمی کند، اطمینان حاصل کنید که میکروفون به طور صحیح به کامپیوتر شما متصل است. اگر اتصال درست نباشد، ممکن است به ظاهر به درستی وصل شده باشد اما کار نکند. کابل را بیرون بکشید و دوباره متصل کنید.

اطمینان حاصل کنید که میکروفون به جک صوتی موجود بر روی کامپیوتر درست وصل شده است. به دنبال یک علامت میکروفون بر روی جک باشید.” جک های خروجی صدا اغلب سبز هستند، در حالی که جک های ورودی میکروفون اغلب صورتی هستند.

بعضی از میکروفون ممکن است دارای کلید های خاموش و روشن باشد. به عنوان مثال، ما هدست های صوتی PC را با کلید های خاموش میکروفون بر روی کابل های خود دیده ایم. کرد اگر کلید خاموش فعال باشد.  میکروفون کار نخواهد.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

در ویندوز برای باز کردن آن، روی نماد صدا در تسکبار خود کلیک راست کنید و «Sounds» را انتخاب کنید.کهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل

روی زبانه «Recording» کلیک کنید. همه دستگاه های ضبط صوت را در رایانه خود مشاهده خواهید کرد. ، اگر در هنگام صحبت نشانگر سطح میکروفون حرکت می کند به این معنی است که میکروفون شما به درستی صدا را دریافت می کند.

با استفاده از میکروفون در این پنجره، تست های مختلف صوتی را انجام دهید.این قابلیت ها به شما این امکان را می دهد تا سریعا ببینید آیا میکروفون ورودی صوتی را ارسال می کند یا خیر.

رایانه شما ممکن است چند ورودی مختلف میکروفون داشته باشد. به عنوان مثال، اگر شما یک لپ تاپ با یک میکروفون داخلی داشته باشید و یک میکروفون دیگر را وصل کنید، کامپیوتر شما در حال حاضر حداقل دو میکروفن جداگانه دارد.

برای انتخاب میکروفون پیش فرض که در برنامه ها استفاده می شود، به پنجره Sound > Recording  بروید، با کلیک بر روی میکروفون مورد نظر خود، گزینه «Set as Default» را انتخاب کنید. همچنین می توانید «Set as DefaultCommunication Device» را انتخاب کنید.

این تنظیمات به شما اجازه می دهد ورودی های پیش فرض میکروفون مختلف را برای انواع مختلف برنامه ها تنظیم کنید، اما اگر فقط یک دستگاه ورودی به صورت پیش فرض تعریف کنید، آن را به عنوان دستگاه های ارتباطی پیش فرض برای همه برنامه ها انتخاب می کند.

اگر میکروفون شما در اینجا به صورت پیش فرض تعیین شده است اما نمی توانید آن را در یک برنامه خاص بکار ببرید، ممکن است لازم باشد پنجره تنظیمات برنامه را باز کنید و دستگاه ورودی میکروفون مناسب را انتخاب کنید. برنامه های دسکتاپ همیشه از میکروفون پیش فرض در تنظیمات صدا ویندوز استفاده نمی کنند.

برای مثال، در مایکروسافت اسکایپ، روی menu > Settings > Audio & Video and choose کلیک کنید و دستگاه میکروفون مورد نظر خود را از منوی «Microphone» انتخاب کنید.

آموزش ریست فکتوری ویندوز 10

ویندوز 10 دارای یک عیب یاب خودکار است که سعی خواهد کرد مشکلات مربوط به کارت صدا و میکروفون را به طور خودکار پیدا و رفع کند. برای دسترسی به آن، به Settings > Update & Security > Troubleshoot را انتخابکنید، در قسمت Troubleshoot گزینه Recording Audio را پیدا کنید و بر روی Run the troubleshooter کلیک کنید.

اگر هنوز میکروفون شما  کار نمی کند. ممکن است یک مشکل سخت افزاری وجود داشته باشد.سعی کنید میکروفون خارجی خود را به یک کامپیوتر دیگر وصل کنید و ببینید آیا کار می کند. اگر میکروفون کار نکرد، ممکن است میکروفون خراب باشد.

اگر میکروفون بر روی یک کامپیوتر دیگر کار می کند، اما بر روی کامپیوتر فعلی شما کار نمی کند.، ممکن است جک میکروفون کامپیوتر شما مشکل داشته باشد. سعی کنید آن را به یک ورودی جداگانه میکروفون متصل کنید.

امیدواریم مقاله آموزشی رفع مشکل میکروفون در ویندوز 10 چگونه است؟ از لحاظ کاربردی برای کاربران گرامی مفید واقع شده باشد و کاربران گرامی توانسته باشندبا استفاده از این آموزش هر زمان که با مشکل میکروفون در ویندوز 10 روبه رو شدن از راه کار های موجود در مقاله استفاده کرده و مشکل پیش امده را رفع کنند مقاله حاضر تمام راه کار های موجود برای رفع مشکل میکروفن در ویندوز ده را در نظر گرفته است.

کاربران گرامی ماکهکشان کامپیوتر pcgalaxy.ir تعمیر کامپیوتر در محل و خدمات کامپیوتر در محل برای شما آموزش های بسیار مفید و کاربردی در بخش آموزش و زیر منو های آموزش ویدئویی و مقالات آموزشی قرار داده ایم که می توانید با رجوع به این بخش ها و بهره گیری از آموزش های موجود در آن اطلاعات بسیار مفید و کاربردی بدست اورید .

این بخش از سایت بسیار کاربردی برای کاربرانی می باشد که با کامپیوتر اشنایی دارند و نیاز به کمک های موردی دارند و یا به نحوی در پی پیدا کردن اطلاعاتی برای حل مشکلات خود هستند.

منبع مطلب : pcgalaxy.ir

مدیر محترم سایت pcgalaxy.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب