توهین ورزشکار مشهدی به مقدساتتوهین ورزشکار مشهدی به مقدسات را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

ایرنا

ایرنا

سروش پورآزاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: صبح امروز کمیته انضباطی هیات، مامور شد بر حسب وظایف قانونی به موضوع استوری توهین آمیز یکی از باشگاه‌داران و ورزشکاران مشهد به مقدسات ورود کند.

وی ادامه داد: هیات بدنسازی و پرورش اندام بر حسب وظایف و مسوولیت‌های قانونی و شرعی، برخورد با چنین حواشی را در سریعترین زمان انجام خواهد داد و از ابتدای انتشار این ‌موضوع همراه با حراست اداره کل ورزش و جوانان و فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام موضوع درحال پیگیری بود و ورزشکار مورد نظر به کمیته انضباطی احضار شد.
رییس هیات بدنسازی و پرورش اندام خراسان رضوی گفت: پیگیری و برخورد هیات بدنسازی و پرورش اندام در کنار پیگیری‌ها و جنبه عمومی این ماجرا خواهد بود که از سوی دستگاه قضایی در حال انجام است.

مجوز باشگاه فرد هتاک به ساحت ائمه (ع) در مشهد باطل می‌شود

 مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: مجوز باشگاه فردی که در مشهد به ساحت ائمه اطهار (ع) توهین کرده باطل می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، فرزاد فتاحی روز پنجشنبه درخصوص هتاکی یک ورزشکار و باشگاه ‌دار بدنسازی به ائمه اطهار (ع) افزود: از ابتدای امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا تمامی باشگاه داران با ما همکاری لازم را داشتند اما این بار یکی از باشگاه داران در مشهد با انتشار مطالبی توهین‌آمیز  دل همه مسلمانان را سوزاند.

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی با اشاره به بازداشت فرد توهین کننده اظهار کرد: شنبه هفته آتی مجوز باشگاه او لغو خواهد شد  زیرا هیچگاه جامعه ورزشی چنین افرادی را تایید نمی‌کند و تمامی همکاران من و ورزشکاران از این رویداد ناراحت هستند.

فتاحی بر اولویت فرهنگ و ارزش‌های دینی تاکید کرد و افزود: به نمایندگی از جامعه ورزشی از تمام کسانی که از این بی ادبی اندوهگین شدند عذرخواهی می‌کنیم و از مردم میخواهیم که اجازه دهند مقام‌های قضایی این موضوع را پیگیری کنند.

شب گذشته یکی از باشگاه‌داران و مربیان رشته بدنسازی و پرورش اندام در مشهد در صفحه اینستاگرامی خود در واکنش به تعطیلی مجدد باشگاه‌های ورزشی در پی اوج گیری دوباره کرونا، مطلبی توهین‌آمیز نسبت به مقدسات اسلامی منتشر کرده بود.

در اعتراض به این هتاکی شماری از مردم مومن مشهد امروز مقابل باشگاه ورزشی فرد اهانت کننده در بلوار دستغیب این شهر تجمع کردند.

هزار و ۴۰۰ باشگاه ورزشی بدنسازی با ۱۴ هزار ورزشکار سازمان دهی شده این رشته در خراسان رضوی فعالیت دارند. 

براساس مصوبه ستاد استانی و شهرستانی مقابله با کرونا تمامی فعالیتهای ورزشی در مشهد به جز فعالیت‌های ورزشی در فضای باز از دیروز (چهارشنبه) به مدت یک هفته تعطیل شده است.

منبع مطلب : www.irna.ir

مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

ایرنا

ایرنا

در این بیانیه که عصر دوشنبه منتشر شد آمده است: باسلام و خاکساری و اعتذار به پیشگاه رسول الله (ص)، حضرت فاطمه (س)، ائمه اطهار (ع) و امام زمان (عج)، ما خانواده تبریزی از هرگونه اسائه ادب به ساحت خاندان نبوت و امامت تبری می‌جوییم.

این بیانیه می‌افزاید: بابت آن چه در فضای مجازی رخ داده و مایه تحیر و تالم ماست و قلوب ما را بیش از همه محزون و مکدر نموده از علمای اعلام به ویژه مقام معظم رهبری، پیروان اهل بیت (ع) امت حزب الله، خانواده شهدا و اهالی هیات و جلسات که خود نیز اگر قابل باشیم عضوی از آنها هستیم پوزش می طلبیم و عذرخواهیم.

در ادامه این بیانیه آمده است: به خاطر آنچه هنوز نمی‌دانیم چگونه سر زده و باعث خدشه دار شدن روح و روان هموطنان عزیز ما شده عذرخواهیم، شرمنده و روسیاه اهل بیت (ع) هستیم که نعمت روضه و سفره داری حضرت امام حسین(ع) و برپایی مجالس عزاداری را به ما نیز ارزانی داشتند تا خانواده ما نیز به سهم بسیار ناچیز خود توفیق داشته زیر لوای حضرت امام حسین(ع) عزاداری کنیم و در حرم و عتبات شریفشان زائر باشیم.

خانواده تبریزی در بیانیه خود افزودند: هرگونه بی‌حرمتی به نمکدان این سفره ما را نیز مکدر و محزون کرده و می‌کند. چه رسد اتفاقی که ما را نیز غافلگیر کرده و هنوز متحیریم آیا این اتفاق از فرزند خانواده‌ای سرزده که مادرش به عشق اهل بیت (ع) نام فرزندان خود را محسن و حسن و علی و رضا گذاشته است.

این بیانیه می‌افزاید: بار دیگر از ساحت امام عصر(عج) که هستی ما فدایش باشد و ولی نعمتمان حضرت امام رضا (ع) طلب پوزش و عفو می‌کنیم و ضمن تبری از هرگونه بی ادبی به معصومین(ع) مجدد و مکرر از هموطنانمان عذرخواه و شرمساریم و ضمن پایبندی و احترام به قانون و با امید به رافت اسلامی با پیگیری پرونده از مجاری قانونی تا روشن شدن موضوع در خصوص این جوان، حسن عاقبت ایشان و همه جوانان را از خداوند منان خواستاریم.

هفته گذشته یکی از باشگاه‌داران رشته بدنسازی و پرورش اندام در مشهد در واکنش به تعطیلی مجدد باشگاه‌های ورزشی در این شهر به واسطه شیوع کرونا در صفحه اینستاگرام خود مطالب ناروایی نسبت به ائمه معصومین(ع)  و مناسک مذهبی محرم منتشر کرده بود که واکنشهای گسترده‌ای از سوی مردم متدین مشهد در پی داشت بطوریکه در ساعات نخست این هتاکی جمعی از مردم، مقابل باشگاه ورزشی فرد اهانت کننده در بولوار شهید دستغیب مشهد تجمع کردند.

هزار و ۴۰۰ باشگاه ورزشی بدنسازی با ۱۴ هزار ورزشکار سازمان دهی شده این رشته در خراسان رضوی فعالیت دارند.  

براساس مصوبه ستاد استانی و شهرستانی مقابله با کرونا تمامی فعالیتهای ورزشی در مشهد به جز فعالیت‌های ورزشی در فضای باز از روز چهارشنبه ۱۴ آبان ماه به مدت یک هفته تعطیل شده است.

منبع مطلب : www.irna.ir

مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

تجمع جمعی از مردم و ورزشکاران مشهدی در محکومیت هتک حرمت به ائمه اطهار (ع) + فیلم

مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.
فیلم اصلی

به گزارش شهرآرانیوز، پیش از ظهر امروز، جمعی از اعضای جامعه ورزش و جوانان خراسان رضوی با حضور در صحن جمهوری اسلامی حرم مطهر رضوی، نسبت به هتک حرمت مقدسات توسط یک ورزشکار مشهدی اعلام برائت کردند.

در این تجمع، ورزشکاران رشته‌های مختلف ضمن ارائه و امضای بیانیه‌ای، هر گونه بی‌حرمتی و هتاکی به مقدسات را محکوم کردند.

بیانیه جامعه ورزش و جوانان استان خراسان رضوی به این شرح است؛

«بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله تعالی: «اِنَّما یُریدُالله لِیُذهبَ عنکُم الرِّجسَ اَهلَ البیتِ وَ یُطهِّرکُم تطهیرا»
ملت شریف ایران اسلامی:

جامعه ورزش با افتخار و با صراحت اعلام میکند که عشق پیامبر مهربانی‌ها حضرت محمد مصطفی (ص) و اهل بیت مطهرش (علیهم السلام) را در دل داشته و مفتخر است که از محبان و پیروان مولای متقیان امیرالمؤمنین علی (ع) بوده و مرام و منش پهلوانی و اخلاق حسنه را به تأسی از این امام همام آموخته و آزموده است.

چه زیبا فرمودند نبی مکرم اسلام (ص) که «انّی تارک فیکم الثّقلین، کتاب اللّه و عترتی اهل بیتی ...» آری حضرت پیامبر (ص) دو چیز گرانبها را بعد از خودشان در میان مسلمانان به جا گذاشتند کتاب خدا و اهل بیت خویش را که اگر به این دو متمسک شویم تا ابد گمراه نخواهیم شد. باید خداوند را شاکر باشیم که ما را از شیعیان اهل بیت (ع) قرار داده و مرقد مطهر حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) را درایران اسلامی مقدر گردانیده است تا از فیض وجود این مکان مقدس بهره‌مند شویم.

جامعه ولایتمدار ورزشی و جوانان خراسان رضوی هرگونه اهانت و جسارت به ساحت مقدس ائمه اطهار و مقدسات را به هر شکل و از طرف هر شخص و یا گروهی را شدیداً محکوم می‌نماید و ضمن تبری جستن از این افراد و اعمال سخیف اعلام می‌دارد که عشق به اهل بیت (ع) درتار و پود جوانان ورزشکاران پرافتخار میهن اسلامی برای همیشه ایام چراغ هدایت ما می‌باشند، که نثار بیش از ۴۰۰ شهید ورزشکار و هزاران ایثارگر استان مؤید این حقیقت ارزشمند به عنوان سند افتخارجامعه ورزشی بوده است.

در ورزش این مرز و بوم که از گذشته‌های دور مزین به اخلاق و منش پهلوانی بوده است جایی برای اباحه گری و ابتذال و رفتار‌های ضدفرهنگی وجود ندارد و قاطبه ورزشکاران همواره در کنار سایر اقشار متدین ایران اسلامی خود را ملزم به تعظیم شعائر و ترویج معارف و فرهنگ اصیل اسلامی، ایرانی دانسته و عشق به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) را مایه مباهات و فخر خود می‌دانند.

امیدواریم که با توجهات و الطاف حضرت حق تعالی و با توسل از امام رئوف حضرت ابالحسن علی بن موسی الرضا (ع) همگامی و همراهی و همدلی جامعه ورزش با دیگر هموطنان بتوانیم فرهنگ اصیل ورزشی مبتنی بر ارزش‌های دینی و مذهبی را در جامعه گسترش دهیم.

در پایان از کسانی که موجب رنجش خاطر عواطف عمومی شده اند می‌خواهیم با اندیشیدن به سوء رفتار خود عذرخواهی و توبه کنند و در غیر این صورت از دستگاه قضائی می‌خواهیم عوامل این هتاکی را مجازات کنند.

جامعه ورزش و جوانان خراسان رضوی»

ورزشکاران مشهدی اهانت به ائمه اطهار علیهم السلام را محکوم کردند

منبع مطلب : shahraranews.ir

مدیر محترم سایت shahraranews.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب