قیمت دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانیقیمت دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی

دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی

دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی : می دانیم که دستگاه های اکسیژن ساز ، واسطه هایی هستند که هوای محیطی که قریب به ۲۰ % اکسیژن ، ۷۸ % نیتروژن و ۲ % گازهای دیگر دارد را جذب کرده و با بازگرداندن نیتروژن مذکور ، اکسیژنی با خلوص بیش از ۹۰% ( این عدد بنا به ویژگی های دستگاه بین ۹۲ تا ۹۸ درصد متغیر است) را تغلیظ و به بیمار می دهند .

علاوه بر این در یادداشت های مرتبط با دستگاه اکسیژن ساز و دستگاه بای پپ گفته شد که این محصولات متناسب با نیازمندی بیمارانی که مشکل تنفسی داشته یا هوش و توانایی لازم جسمی برای دم و بازدم را ندارند استفاده می شوند و چه مکانی جز بیمارستان ها را واجدالشرایط تر برای استفاده از این محصولات می توان دانست !

ازوم استفاده از اکسیژن در بیمارستان ها

در محیطی که امراض و صدمات گوناگون مانعی برای تنفس بیماران است ، وجود هر پدیده ای که بتواند این نیازمندی حیاتی را برآورده کند مطلوب و ضروری به نظر می رسد .

ضرورت وجود اکسیژنی با خلوص بالا که مستقیماً با سیستم تنفسی بیماران در ارتباط باشد ، در اروپا ، آمریکای شمالی و دیگر کشور پیشرفته جهان به واسطه سامانه تأمین کننده مرکزی یا کپسول های اکسیژن صورت می گیرد .

در این روش هوا رسانی که در بالاترین سطح ایمنی انجام می پذیرد (به دلیل حساسیت بالای اکسیژن به موادی اشتعال زا مانند گریس و روغن که به انفجار آن می انجامد ) ، در بخشهای مختلف یک بیمارستان و اتاق های عمل آن لوله های انتقال اکسیژن به وفور دیده می شود .

در مراکزی که این امکانات وجود ندارد ، وجود کپسول های اکسیژن راه جایگزینیست که به بهبود تنفس بیماران کمک می کند . با اولویت بندی و کاهش بودجه مراکز درمانی کشورمان ، دیده می شود که کپسول مذکور تنها در اتاق عمل (ارتباط مستقیم با دستگاه بیهوشی) یافت شده و اکسیژن سازهایی که عملاً وسیله پزشکی خانگی محسوب می شوند در بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرند .

مزایای استفاده از دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی

گفتیم که در صورت فقدان سامانه مرکزی و کپسول های گران قیمت اکسیژن ، استفاده از دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی تنها راه فراهم ساختن گاز استنشاقی بیماران است .

به عنوان نخستین مزیت استفاده از این محصولات باید بگوییم که این دستگاه ها اکسیژنی بسیار ارزان قیمت برای بیماران تولید می کنند .

استفاده از این وسیله در مقایسه با کپسول های اکسیژن که هزینه شارژشان گران تمام شده و پروسه دشواری هم دارد ، علاوه بر اینکه هزینه های اولیه کمتری دارد ، دارای مخارج تمدید یا بازنشانی دوره ای نبوده و چنانچه قسمت های حیاتی آن مانند زئولیت ( بخشی که پس از مکش هوا اکسیژن را از خود عبور داده و نیتروژن را بر می گرداند) یا رگلاتور (تنظیم کننده فشار) آسیب ببیند خرج دوره ای سنگینی روی دست مالکین خود نمی گذارد .

از سویی دیگر این اکسیژن مورد نیاز در پی شروع کار دستگاه تولید می شود ، پس فاصله شما با تولید (تغلیظ) این ماده تنها فشردن کلید خاموش و روشن دستگاه است . با توجه به این توضیحات می توان ادعا کرد که وجود برق به معنای هوا رسانی به بیمار یا هر کاربر دیگری می باشد .

آیا استفاده از دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی معایبی هم دارد ؟

اگر منظور از معایب نارسایی ، نقطه ضعف یا عدم کارکرد صحیح باشد ، همانطور که این مشکلات برای هر پدیده دیگری هم رخ می دهد پاسخ مثبت است .
یکی از بزرگترین مشکلات دستگاه های اکسیژن سازی که به باتری مجهز نمی باشند عدم فعالیت آن ها در زمان بی برقیست . یک مرکز درمانی را در نظر بگیرید که با وجود داشتن اکسیژن سازهای فراوان ، در اثر قطعی برق توانایی استفاده از هیچکدام را ندارد .

در چنین شرایطی چه سرنوشتی در انتظار بیماران این مجموعه است ؟ این در حالیست که استفاده از برق اضطراری و ژنراتورهای برق می تواند بار بی برقی در چنین شرایطی را به دوش بکشد .

مسدود شدن سریع گرانول های زئولیت در ستون ها به هنگام قرارگیری در جوّی مرطوب ، نیازمندی به نگهداری مداوم و اصولی ، عدم تسلط تعمیرکاران به ساختار برخی مدل های از دور خارج شده یا بسیار جدید و مصرف بالای برق در برخی نمونه های بیمارستانی از بزرگترین محدودیت های استفاده از این وسایل می باشند که می توان برای هریک راه حل هایی تعریف کرد.

منبع مطلب : www.kavianmedical.com

مدیر محترم سایت www.kavianmedical.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب