درمان خانگی انگلهای روده ای کودکاندرمان خانگی انگلهای روده ای کودکان را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

طب سنتی و روشهای درمان انگل در کودکان

طب سنتی و روشهای درمان انگل در کودکان

بیماری انگلی کودکان چه علائمی دارد و چطور درمان می شود

علائم انگلهای روده ای کودکان

درمان انگل کودکان

پیشگیری از انگل در کودکان

درمان انگل کودکان

روش های درمان طبیعی انگل در کودکان

دستورالعمل:
این نوشیدنی را بلافاصله بنوشید.برای سه روز، این آب میوه را مصرف کنید.

5- آب کلم بروکلی:

زمان آن رسیده که بروکلی را با دیدی متفاوت ببینید.این سبزی ،دارای اثر پاکسازی مایعات اضافی و سموم است و به شما کمک می کند تا سیستم گوارش شما را متعادل نگه دارد.

پاکسازی بدن

مواد تشکیل دهنده :

کلم بروکلی (100 گرم)

هویج (100 گرم)

کاهو (100 گرم)

آماده سازی:

سبزیجات را خوب با آب بشورید و آب آنها را بگیرید.

دستورالعمل:

این آب را بلافاصله بنوشید و برای یک هفته تکرار کنید.

منبع مطلب : namnak.com

مدیر محترم سایت namnak.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

10 روش خانگی برای مقابله با عفونت انگلی در کودکان

10 روش خانگی برای مقابله با عفونت انگلی در کودکان

عفونت انگلی در کودکان چیست؟ وقتی، جانی شش ساله از درد شکم خود ناله می کرد، امیلی در این اندیشه بود که او برای نرفتن به مدرسه بهانه گیری می کند. جانی از مدرسه برگشت ولی هنوز از درد شکم خود شکایت داشت. امیلی زمانی که دید جانی ساندویچ PB&J مورد علاقه خود در کیسه ناهارش را نخورده است دلیلی برای نگرانی پیدا کرد. مشاهدات شبانه پزشک نشان داد که جانی در روده اش کرم دارد. کرم روده ای در کودکان شایع است و می تواند به سرعت، عفونت را گسترش دهد. بنابراین، کودکان دچار عفونت به زودی علائم آن را نشان می دهند. این مقاله از بخش سلامت کودک و بیماری های دکتر سلام، راه های آلوده شدن کودکان به عفونت انگلی و چگونگی شناسایی علائم را توضیح می دهد.

عفونت انگلی چیست؟

عفونت انگلی، روندی است که شامل مصرف دارو برای رفع آلودگی با کرم روده ای می باشد. هدف درمان از بین بردن کرم ها و هر گونه عفونتی هست که باعث ناراحتی بیمار می شود. کرم های روده ای کودک به راحتی توسط مقابله با عفونت انگلی از بین می روند. اگر کرم ها از بین نروند، تخم گذاری می کنند و تکثیر می شوند و آسیب شدیدی به روده می رسانند. در صورتی که انگل های روده نادیده گرفته شوند، می توانند برای میزبان مرگ آور باشند.

علائم عفونت انگلی در کودکان

یکی از خطرات کرم های روده ای این است که علائم آن ظریف و جزئی هستند و اغلب، توسط والدین نادیده گرفته می شوند. کودکانی که مبتلا به کرم های روده ای هستند، ممکن است علائم و نشانه های زیر را نشان دهند:

عفونت انگلی به طور قابل توجهی بر تغذیه کودک اثر می گذارند و اگر بلافاصله درمان نشوند، می توانند سوء تغذیه ایجاد کنند و باعث کاهش قابل توجهی در وزن کودک شوند.

چگونه کودکان آلوده به کرم می شوند؟

کودکان در مقایسه با بزرگسالان، در برابر کرم های روده ای آسیب پذیرتر هستند. آنها ممکن است ناخودآگاه از طریق فعالیت های ساده ای چون پا برهنه راه رفتن بر روی چمن، کرم ها را وارد بدن خود کنند.

راه های دیگری که کودکان از طریق آن می توانند آلوده به کرم شوند عبارتند از:

خطرات عفونت انگلی در کودکان

کودکان، بیشتر در معرض ابتلا به کرم هستند و اگر درمان نشوند، عفونت در سراسر بدن شان گسترش می یابد. کرم ها، انگل هایی هستند که از بدن میزبان تغذیه می کنند و در نهایت سبب سوء تغذیه می شوند و بر رشد عادی کودک اثر می گذارند.

کرم های روده ای با تخمگذاری درون بدن کودک، تکثیر می شوند تا جایی که به راحتی توسط داروها از بین نمی روند. بنابراین مهم است که حداقل هر شش ماه یک بار عفونت انگلی فرزندتان کنترل شود. با پزشک خود مشورت کنید تا درک بهتری از دوز و فرکانس داروی مورد نیاز برای مقابله با عفونت انگلی کودکتان ارائه دهد.

تشخیص کرم در کودکان

درد شکم، خستگی و اسهال، می توانند نشانه های بیماری های دیگری نیز باشند. برای اطمینان از صحت این علائم در بیماری کرم روده ای، پزشک ممکن است انجام گرفتن چند آزمایش دیگری را توصیه کند.

درمان عفونت انگلی در کودکان

درمان عفونت انگلی ، بسته بر نوع کرمی که روده را آلوده کرده است، متفاوت است. پزشک ممکن است داروهای کرم کشی تجویز کند که در شکل شربت برای کودکان نوپا و در شکل قرص برای بچه های بزرگتر موجود باشند. برخی از داروهای رایج برای درمان کرم روده ای در کودکان عبارتند از:

از تکیه بر داروهای عفونت انگلی برای بچه ها اجتناب کنید، زیرا ممکن است برای کودکان نوپا و بچه های کوچک مناسب نباشد. همیشه قبل از مصرف با دکتر خود مشورت کنید. به دکتر مراجعه کنید و دوز دارویی و درمان مناسب کودک خود را برای رهایی او از کرم های روده ای جویا شوید. به عنوان یک اقدام احتیاطی، برای جلوگیری از هر گونه آلودگی، بهتر است داروی ضد عفونت انگلی کودک خود را انتخاب کنید.

راهکارهای خانگی درمان عفونت انگلی کودکان

در کنار داروها، درمان های طبیعی نیز می توانند به کاهش ناراحتی هایی که به سبب عفونت کرمی در بدن کودک ایجاد شده اند، کمک کنند. این راهکارها ممکن است لزوما از کودک، در برابر کرم روده ای حفاظت نکنند، اما می توانند به درمان و پیشگیری از عفونت کمک کنند.

روغن نارگیل، حاوی تری گلیسیرید های متوسط زنجیر فوق العاده زیادی ​​است که به حذف کرم ها از روده کمک می کند.

این راه های درمانی، می توانند به کاهش عفونت کمک کنند، اما ممکن است به طور کامل عفونت را درمان نکنند. آنها جایگزین داروهای تجویزی نیستند.

 6 نکته برای پیشگیری از عفونت انگلی در کودکان

بچه هایی که در خاک، شن، ماسه، چمن و دیگر فضاهای باز، بازی می کنند احتمالا یا شخصا مبتلا به عفونت می شوند و یا عفونت را از دیگران می گیرند. گرچه کرم ها به راحتی می توانند از طریق ضد عفونی کردن، حذف شوند، اما پیشگیری بهتر از درمان است. در ادامه، چند نکته برای محدود کردن احتمال ابتلا به عفونت انگلی در کودکان آورده شده است:

این اقدامات احتیاطی، ممکن است احتمال ابتلا به عفونت انگلی را در کودک شما را کم کنند.

سوالات متداول:

برای جلوگیری از عود کردن کرم های روده ای در بچه لازم است به طور منظم، کرم ها را بزدایید. برای خلاص شدن از شر انگل ها، مرتبا با پزشک خود مشورت کنید.

بنابر توصیه WHO اگر عفونت انگلی که از خاک منتقل می شود بیش از 20 درصد باشد، درمان باید یکبار در سال صورت گیرد و اگر میزان عفونت بیش از 50٪ باشد، درمان باید دو بار در سال صورت گیرد.

بله نوزادان نیز، صرف نظر از سن، می توانند مبتلا به عفونت انگلی شوند. ضد عفونی، برای جلوگیری و از بین بردن عفونت های کرمی در روده ضروری است.

مقابله با عفونت انگلی برای کودکان پیش دبستانی و کودکانی که در سنین مدرسه اند و حتی زنانی که تازه فارغ شده اند و یا زنان باردار– در سه ماهه ی دوم و سوم- و شیرده ضرروری است.

کرمک ها یکی از رایج ترین انواع کرم ها در بچه ها می باشند. این کرم ها شبیه تکه ای از نخ دندان هستند و با چشم غیر مسلح، قابل رویت می باشند. شما می توانید این کرم های کوچک را در مدفوع و مخرج کودک خود مشاهده کنید.

در کل، داروهای عفونت انگلی، توسط کودکان براحتی قابل تحمل هستند و عوارض جانبی ندارند، اما این داروها، گاهی اوقات ممکن است عوارض جانبی خفیفی مانند تهوع، استفراغ، سرگیجه و سردرد برای یک دوره کوتاهی داشته باشد.

کرم های روده کوچولوی شما، می توانند بزرگ شوند و با چشم غیر مسلح و یا با میکروسکوپ قابل رویت باشند. این کرم ها، در صورت درمان نشدن، توانایی ایجاد آسیب های جبران ناپذیری را دارند. مراقب علائم مذکور در مقاله حاضر باشید و از برطرف شدن عفونت انگلی فرزندتان در کوتاه ترین زمان ممکن، اطمینان حاصل کنید. هرچه زودتر دست به کار شوید، کمتر دچار تشویش می شوید.

منبع مطلب : www.hidoctor.ir

مدیر محترم سایت www.hidoctor.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

درمان انگل کودکان با شیوه‌های خانگی

درمان انگل کودکان با شیوه‌های خانگی

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اگر سیستم ایمنی قوی داشته باشید با یک رژیم غذایی سالم و بهداشتی ممکن است برخی از انواع کرم‌های موجود در معده بدون آنکه درمانی انجام شود، به خودی خود ناپدید شوند؛ اما این موضوع برای همه موارد صدق نمی‌کند، زیرا رفع برخی از این کرم‌ها نیازمند استفاده از دارو‌های ضدانگل هستند، به ویژه اگر به کرم‌های سوزنی یا کرمک که شایع‌ترین عفونت انگلی به خصوص در کودکان به شمار می‌رود مبتلا باشید.

کرم‌های روده یا انگل‌ها یکی از اصلی‌ترین انواع انگل‌ها هستند و شایع‌ترین آن‌ها عبارتند از:

۱- کرم‌های پهن که خود شامل کرم‌های نواری و کرم‌های سوراخ دار است
۲- کرم‌های لوله‌ای که خود شامل کرم‌های سوزنی و کرم‌های قلابدار است

تشخیص نوع درمان این کرم‌ها براساس نوع و علائم آنهاست. غالباً کرم‌های نواری با خوردن برخی دارو‌ها مانند پرازیکوانتل که باعث فلج شدن کرم نواری بالغ و جدا شدن آن از دستگاه گوراش، حل شدن و خروج آن همراه مدفوع می‌شود، درمان می‌گردد.

درمان شایع کرم لوله‌ای استفاده از مبندازول (ورموکس، ایمفرم) و آلبندازول (آلبنزا) است که غالباً عوارض آن پس از گذشت چند هفته از درمان بهبود می‌یابد و یک نمونه از مدفوع آزمایش می‌شود تا از دفع کامل کرم‌ها اطمینان حاصل شود.

انگل‌ها در برخی موارد باعث عوارض جدی مانند کم‌خونی و انسداد روده می‌شوند که این عوارض در کهنسالان، زنان باردار و کسانی که دستگاه ایمنی ضعیفی دارند تشدید می‌شود، بنابراین هنگام ابتلا به آن باید به پزشک مراجعه کرد تا دارو‌های ضدانگل مناسب را به آن‌ها بدهد.

راه‌های خانگی درمان انگل کودکان

علیرغم آنکه برای درمان کرم‌ها و انگل‌ها راه‌هایی خانگی وجود دارد، اما این شیوه‌ها توصیه نمی‌شود و مورد تایید سازمان جهانی بهداشت نیست؛ زیرا ممکن است آنچه برای یک نفر مناسب است برای فرد دیگر مناسب نباشد، ولی با این وجود سه مورد از درمان‌های خانگی را اینجا ذکر می‌کنیم:

درمان انگل با سیر

سیر به اثرگذاری در درمان بسیاری از بیماری‌ها و بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن معروف است؛ سیر می‌تواند تمام تخم‌های انگل موجود در بدن را از بین ببرد و مانع از تخم‌گذاری انگل‌های ماده شود، به گونه‌ای که می‌توان حبه‌های کوچک آن را با معده خالی خورد یا با ماکارونی مخلوط کرد یا روی نان مالید و خورد.

درمان انگل‌ها با روغن نارگیل

نارگیل به ویژگی‌های ضدباکتریال و ضدویروسی شناخته شده است و می‌تواند انگل‌ها و کرم‌ها به ویژه کرم‌های سوزنی را برطرف کند. می‌توانید یک قاشق روغن نارگیل را هر صبح یا هر شب پیش از خواب میل کنید یا ناحیه مورد ابتلا را با کمی از آن چرب کنید.

درمان انگل با استفاده از هویج

استفاده روزانه دو فنجان هویج رنده‌شده خام در دو مرحله از روز می‌تواند به بیرون کردن کرم‌ها از روده کمک کند؛ زیرا هویج سرشار از فیبر است و به هضم غذا و حرکت روده کمک می‌کند.

اگر کرم‌ها از نوع سوزنی باشند باید راه‌های خانگی را رها و فوری به پزشک مراجعه کرد، زیرا کرم‌های سوزنی مسری هستند و هرگونه تاخیر در درمان آن می‌تواند همه اطرافیان به ویژه کودکان در معرض ابتلا قرار دهد.

درمان انگل کودکان با شیوه‌های خانگی

مهمترین کار‌هایی که هنگام درمان انگل‌ها باید انجام دهید

هنگام استفاده از راه‌های خانگی، اگر علائم آن پس از چند روز برطرف نشد حتماً باید به پزشک مراجعه کرد و اگر معتقد هستید که از شر آن‌ها خلاص شده‌اید باز هم باید به پزشک مراجعه کنید تا از آن اطمینان حاصل کنید.

اگر بدون نسخه پزشک دارویی را استفاده کردید غالباً علائم آن پس از سه روز آرام می‌شود، اما همچنان مسری بودن آن برای چند هفته باقی می‌ماند، زیرا تخم‌هایی که وجود داشته‌اند طی این مدت احیا و موجب انتشار عفونت می‌شوند.

انتهای پیام/

منبع مطلب : www.yjc.ir

مدیر محترم سایت www.yjc.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب