کد خطای پکیج ایران رادیاتور

کد خطای پکیج ایران رادیاتورکد خطای پکیج ایران رادیاتور را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

کامل ترین لیست خطاهای پکیج ایران رادیاتور + راه حل تمام ارور ها

کامل ترین لیست خطاهای پکیج ایران رادیاتور + راه حل تمام ارور ها

زمان مطالعه: 9 دقیقه

زمانی‌که شما پکیج دیواریرا برای سیستم گرمایشی خود انتخاب می‌کنید، حتماً باید از خطاهای پکیج  اطلاعات کامل و جامعی داشته‌باشید تا در صورت بروز آن‌ها بدانید مشکل از کجاست. استادکار در این مقاله قصد دارد تا شما را با لیست خطاهای پکیج ایران رادیاتور آشنا کند. به‌ قولی می‌توان این‌ گونه گفت که شما با آگاهی از خطاهای پکیج ایران رادیاتور با زبان و گویش پکیج دیواری‌تان آشنا می‌شوید! پس با ما همراه باشید.

خطاهای پکیج ایران رادیاتور چیست؟

شرکت ایران رادیاتور یک شرکتی قدیمی با سابقه‌ی ۴۰ ساله در زمینه تهیه و تولید رادیاتور و مشعل‌های خانگی و صنعتی و پکیج در ایران است. یکی از محصولات پرمصرف که امروز از آن به‌وفور استفاده می‌شود، پکیج‌های دیواری است.

پکیج‌های دیواری در دو مدل دیواری و زمینی تقسیم‌بندی می‌شود که هرکدام مزایا و معایب خودش را دارد. پکیج‌های زمینی برای ویلاها و ساختمان‌های چندطبقه انتخاب می‌گردد و بیشتر برای اماکنی استفاده می‌شود که نیاز به حجم بیشتر مخزن دارند و امکان نصب پکیج دیواری میسر نیست. پکیج‌های دیواری برای استفاده در یک واحد طراحی شده و ابعاد آن‌ها کوچکتر است.

اگر بخواهیم پکیج‌های دیواری را از لحاظ سیستم گرمایشی  دسته‌بندی کنیم می‌توانیم آن‌ها را به پکیج‌های تک مبدله و پکیج‌های دومبدله‌تقسیم کنیم. مادر این مقاله قصد نداریم که در مورد پکیج‌های تک مبدل و چند مبدل و نحوه‌ی کار و مزایای آن‌ها صحبت کنیم، آن چیزی که در این قسمت به آن می‌پردازیم، ارورهای پکیج ایران رادیاتور در مدل‌های پرمصرف این برند است.

برای عیب‌یابی کدهای خطا پکیج‌های ایران رادیاتور باید بگوییم پکیج‌ها به دو نوع آنالوگ و دیجیتال تقسیم می‌شوند. برای تعمیر و عیب‌یابی هرکدام از این دو مدل باید با زبان آن‌ها که همان کدهای خطایی است، آشنا بود تا بتوان به‌ راحتی مشکل را متوجه شد. در این قسمت قصد داریم، خطاهای رایج پکیج ایران رادیاتور را توضیح دهیم:

مدل (M24ff) یکی از انواع پکیج‌های آنالوگ در سری M است. سری M و BM بسیار مشابه یکدیگر بوده و تنها تفاوت آن‌ها در تک مبدل بودن است. این دو مدل از سریE و ECO و K بهتر بوده اما از سری L کیفیت پایین‌تری دارد. مدل M24ff یکی از مدل‌های پرفروش این سری است و ما در ادامه کد خطای پکیج ایران رادیاتور مدل M24ff و مدل‌های مشابه آنالوگ این سری را بررسی می‌کنیم.

در مدل‌های آنالوگ دیجیتال عیب و یا ارور دستگاه به صورت چراغ‌های ال ای دی چشمک‌زن بر روی دستگاه نشان داده می‌شود. در حالت عادی چراغ‌ها فقط روشن هستند اما در زمانی‌که در دستگاه اروری رخ می‌دهد، این چراغ‌ها به‌صورت چشمک‌زن ظاهر می‌گردند.

نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد این است که حروف ff به معنای پکیج دارای فن و دودکش دوجداره است.

معنای این کد بالا بودن حرارت به بیش از ۱۵۰ درجه سانتی‌گراد است و دلایل بروز این ارور در پکیج ایران رادیاتور عبارتند از:

اسید‌شویی مبدل اصلی پکیج می‌تواند این مشکل را حل کند. در صورتی‌که مشکل از پمپ، ارتفاع شعله و یا کلید حد بود، باید حتماً از تعمیرکار متخصص کمک گرفت.

معنای این خطا این است که دمای گرمایش بین ۸۹ تا ۱۰۵ درجه سانتی گراد رسیده‌است. برای رفع ارور ۷۰ پکیج ایران رادیاتور باید مانند خطای ۸۰ عمل کرد. یعنی اسیدشویی مبدل اصلی پمپ را انجام داد.

وقتی شعله‌ی پکیج تشکیل نمی‌شود، این خطا رخ می‌دهد. علل مختلفی باعث بروز این مشکل می‌گردد. دلایلی همچون قطعی گاز پکیج، خرابی جرقه زن، خراب‌بودن قطعه تشخیص شعله و یا تشکیل فلچ در دودکش از جمله این موارد است.

برای حل این مشکل در ابتدا بررسی کنید که گاز در پکیج وجود داشته‌باشد. اگر مشکل حل نشد و همچنان پیام ارور داده می‌شد باید سراغ یون‌های تشخیص مشعل و جرقه زن بروید. اگر باز هم مشکل همچنان باقی بود، امکان وقوع فلچی در دودکش  را بررسی کنید.

سنسور (NTC) آب گرم مصرفی باز است و راه حل این مشکل نیز تعویض NTC است.

این ارور به معنی خراب‌بودن NTC  آب گرم مصرفی و نشان‌دهنده کوتاه‌ بودن مدار است، برای حل این مشکل باید NTC را تعویض کنید.

این کد نیز به معنای خرابی NTC اما در مدار برگشت رادیاتور بوده و نشان‌دهنده باز بودن مدار است. راه حل این مشکل نیز همانند اروهای شماره ۵ و ۴، تعویض NTC است.

این خطا بدین معنی است که NTC مدار رادیاتور اتصال کوتاه داشته و خراب است. راه حل آن نیز تعویض NTC است.

این کد نیز به معنای خرابی NTC  در مدار رفت شوفاژها و باز بودن آن‌هاست. راه حل آن نیز همانند خطاهای بالا تعویض NTC است.

این کد نیز به معنای خرابی NTC  در مدار رفت شوفاژها و کوتاه‌بودن مدار اتصال آن‌هاست. راه حل آن نیز همانند خطاهای بالا تعویض NTC است.

وقتی میزان آب در پکیج کاهش می‌یابد این ارور رخ می‌دهد. برای حل این مشکل باید شیر پرکن پکیج را باز کنید تا مدار پر آب شود. این کار را تا زمانی‌که فشارسنج به یک بار می‌رسد، ادامه دهید.

اگر پس از پر آب کردن مدار، باز هم این ارور را مشاهده کردید باید به سراغ پرشر سویچ آب بروید.

اگر ارور ۴۰ ۸۰ را در پنل پکیج دیواری مشاهده کردید باید به سراغ کلید یا سنسور دود در دستگاه بروید. برای حل آن نیز باید به سراغ مسیر خروجی دودکش پکیج بروید.

اگر مسیر خروجی مشکلی نداشت کلاهک H را بررسی کنید و مطمئن شوید که دود به راحتی خارج می‌گردد. اگر مشکل همچنان حل نشده باقی‌ماند، ترموستات دود دستگاه را بررسی کنید.

ارور ۴۰ ۷۰ ۸۰ به معنای این است که کلید حرارتی دمای بالایی را در دستگاه نشان می‌دهد. اما این دما از نظر NTC طبیعی است. در این شرایط دو دلیل وجود دارد:

برای حل آن می‌توان ابتدا مبدل اصلی را رسوب‌زدایی کرد. در صورتی‌که مشکل حل نشد، باید NTC را تعویض کنید.

این خطا به معنای این‌ است که با وجود خاموش‌ بودن فن، پرشر سوئیچ دود دستگاه وصل است. دلیل بروز این مشکل نیز می‌تواند خرابی پرشر سوئیچ و یا خرابی رله برد باشد. برای حل این خرابی هم باید پرشر سوئیچ و رله برد دستگاه را تعویض نمود.

وقتی این خطا نشان داده می‌شود یعنی در ارتباط با برد اصلی مشکلی وجود دارد. برای حل آن هم باید سیم‌های ارتباطی بررسی شوند.

سری B پکیج ایران رادیاتور تک مبدله گرمایشی هستند و هزینه نهایی را برای خرید دستگاه کاهش می‌دهند. مدل‌های تک مبدل، با توجه به وجود یک پمپ استهلاک کمتری نیز دارند.

دستگاه پکیج این مدل بدون فن بوده و بنابراین در حین کار تولید صدای بسیار کمتری می‌کند و گرمایش اسمی دستگاه ۲۴۰۰ کیلوکالری است.

از دیگر ویژگی‌های این سری می‌توان به محفظه احتراق بسته، کنترل ایمنی حداکثر و حداقل فشار آّب، سیستم ضد‌یخ‌زدگی، راندمان حرارتی بالا، دارای پرشر سوییچ هوا برای جلوگیری از انسداد لوله‌ها، تنظیم خودکار جریان گاز و هواگیری خودکار اشاره کرد.

سری L پکیج دیواری ایران رادیاتور دارای چند مدل مختلف همچون ECO22 ، M24 ، E28 ، L24 ، L28 ، L36 . ECO24 ,  و پکیج‌های زمینی همچون G35 و Z36 است که ما در اینجا به عنوان نمونه مدل L24FF را بررسی می‌کنیم. این مدل دارای راندمان حرارتی ۹۰ درصد بوده و مناسب منازل و یا اماکن تا متراژ ۱۴۰ مترمربع است.

لازم به ذکر است که خطاهای عنوان شده در این قسمت شامل تمامی مدل‌های سری L  است. بنابراین با ما همراه باشید تا لیست خطاهای پکیج ایران رادیاتور  در این سری را بررسی کنیم

معنای این ارور کم بودن میزان آب در مدار پکیج است. برای حل این مشکل باید ابتدا شیر پرکن پکیج را باز کرده تا فشارسنج به یک بار برسد.

اگر بازهم این خطا باقی‌ماند باید پرشر سوئیچ را تعویض کنید.

ارور E81 به معنای این است که کلید حرارتی دمای بالایی را در دستگاه نشان می‌دهد. اما این دما از نظر NTC طبیعی است. در این شرایط سه دلیل وجود دارد:

راه حل پیشنهادی برای رفع ارور e81 پکیج ایران رادیاتور، رسوب‌زدایی پکیج است، اما اگر خطا حل نشد باید به سراغ پمپ و یا کلید حد رفت و آن‌ها را تعمیر و یا تعویض کرد.

زمانی‌که دمای مدار بین ۸۹ تا ۱۰۵ درجه سانتی گراد می‌رسد این خطا بروز می‌دهد. راه حل رفع این مشکل در قسمت ارور E81 ذکر شده‌است.

زمانی این ارور رخ می‌دهد که شعله در پکیج تشکیل نشده‌باشد. علل بروز این مشکل هم می‌تواند دلایل مختلفی داشته‌باشد. دلایلی همچون:

برای رفع خطای E2 پکیج ایران رادیاتور باید ابتدا بررسی کنید گاز در پکیج وجود دارد یا نه؟ اگر پس از این بررسی باز هم مشکل وجود داشت باید به سراغ یون‌های تشخیص مشعل و جرقه زن بروید.

اگر دوباره خطا را مشاهده کردید، باید به سراغ دودکش بروید. امکان دارد که فلچی در دودکش رخ داده باشد که باید آن را رفع کنید.

اگر باز هم مشکل همچنان وجود داشت به سراغ اتصال برق دستگاه به زمین بروید. امکان دارد که شیر گاز برقی دستگاه خراب باشد که باید آن را تعویض کنید.

این کد به معنای باز بودن NTC است و برای حل این خطا باید NTC  را تعویض کرد.

این کد نیز به معنای خراب بودن NTC آبگرم مصرفی بوده و نشان‌دهنده کوتاه بودن مدار آن است. برای حل این خطا نیز باید NTC  را تعویض کرد.

این خطا به معنای خرابی NTC در مدار برگشت شوفاژ بوده و نشان‌دهنده‌ی باز بودن مدار است برای حل ارور این کد نیز باید NTC را تعویض نمود.

وقتی این کد بر روی صفحه‌ی پنل پکیج دیده می‌شود نشان‌دهنده خرابی مدار شوفاژ است. برای حل ارور این کد نیز باید NTC را تعویض نمود.

وقتی سنسور دود در دستگاه فعال می‌گردد این خطا بروز می‌دهد. برای حل آن باید به سراغ مسیر خروجی دودکش پکیج بروید. اگر مسیر خروجی مشکلی نداشت کلاهک H را بررسی کنید و مطمئن شوید که دود به راحتی خارج می‌گردد. اگر مشکل همچنان حل نشده باقی‌ماند، ترموستات دود دستگاه را بررسی کنید.

این کد به ین معناست که با وجود روشن بودن فن در دستگاه، پرشر سوییچ دود قطع است.

دلایل بروز این مشکل را معمولا به دو دسته تقسیم می‌کنیم.

برای رفع خطای E51 در پکیج ایران رادیاتور ابتدا فن را با دست بچرخانید، اگر فن چرخید، برد دستگاه دچار مشکل شده‌است. در این صورت باید رله‌ برد را تعویض نمود. اگر رله‌ برد مشکلی نداشت، کافی‌ است چند ضربه به روی رله بزنید تا دوباره شروع به کار کند.

معنای این ارور این است که با وجود خاموش‌بودن فن پرشر، سوییچ دود دستگاه متصل است. دلایل احتمالی بروز این خطا هم عبارتند از: ‌خرابی پرشر سوییچ و یا خرابی رله‌ برد و برای حل آن هم باید پرشر سوییچ و رله‌ برد را تعویض نمود.

این کدها به معنای خطا در برد دستگاه پکیج بوده و راه حل این خطاها، تعوض برد است.

مدل‌های سری L و K دارای منبع انبساط بزرگ بوده و نمایشگر عیب‌یاب دیجیتالی دارند. تمامی مدل‌های سری M و K دارای دو مبدل گرمایشی هستند. از نظر کارایی بسیار شبیه سری L بوده و مدل‌های این دو سری مناسب متراژهای متوسط حداکثر تا ۱۲۰ مترمربع هستند.

یک مدل از سری K پکیج ایران رادیاتور مدل K24FF است. این مدل راندمانی ۹۳ درصد داشته و ظرفیت حرارتی‌اش معادل ۲۶ کیلو وات است. این پکیج از نوع فن‌دار بوده و همان‌طور که گفته‌شد، دارای دو مبدل حرارتی است که یکی از آن‌ها برای سیستم گرمایش رادیاتورها طراحی‌شده و مبدل دیگر برای تأمین آب گرم مصرفی تعبیه شده‌است.

در ادامه برخی از خطاهای پکیج ایران رادیاتور در سری‌های فوق را بررسی می‌کنیم:

سخن آخر

در این مقاله سعی شد تا یک تعریف کامل و جامع از خطاهای موجود در سری‌های مختلف پکیج‌های ایران‌ رادیاتور را به‌ صورت خلاصه برای شما بیان کنیم. خطاها و یا ارورهای گفته‌شده در سری‌های مختلف پکیج‌‌های ایران رادیاتور به مانند درد و یا مشکلاتی است که در بدن خود ما رخ می‌دهد. پکیج‌ها برای بیان این دردها دارای کدها یا ارورهایی هستند که در سری‌های مختلف به ‌صورت متفاوت اعلام می‌گردد. با مشاهده‌ی کدهای خطا می‌توان از دفترچه‌ی راهنمای هر پکیج استفاده نمود و طبق دستورالعمل آن انجام داد.

اما چنانچه دفترچه سرویس را در اختیار نداشتید و در تشخیص ارور پکیج ایران رادیاتور دچار مشکل شدید، بهترین منبع برای پیدا کردن توضیح کد خطا، اینترنت است. کافیست با جستجوی مدل دستگاه و نوع خطا، به‌ راحتی اطلاعات مربوط به آن را به دست آورید. اما اگر مشکل را متوجه شدید و حتی آن را رفع کردید، بازهم از کارشناسان خبره در این رابطه کمک و مشورت بگیرید. چون هر مشکلی قطعاً علتی دارد که چنانچه درست و اصولی رفع نشود، باعث بروز مشکلاتی در آینده خواهد گردید.

منابع:فدک تهویه | دماتجهیز | تأسیسات ۲۴ ساعته

منبع مطلب : ostadkar.pro

مدیر محترم سایت ostadkar.pro لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

کد خطای پکیج ایران رادیاتور و رفع عیب آن ها

با توجه به این که تعمیر و عیب یابی پکیج ها را می توان با توجه به کدهای خطای آن ها به راحتی انجام داد، ما قصد داریم تا در این مطلب در خصوص کدهای خطای پکیج ایران رادیاتور و رفع عیب آن ها توضیحاتی را بیان کنیم.

محصولات ایران رادیاتور:

شرکت ایران رادیاتور یکی از شرکت های قدیمی با قدمت حدود 40 سال سابقه در زمینه تهیه و تولید رادیاتور، مشعل های خانگی و صنعتی و پکیج در ایران می باشد.

همانطور که گفتیم یکی از محصولات این شرکت پکیج ایران رادیاتور است که دارای تنوع زیادی نیز می باشد و همین تنوع باعث شده که محصولات پکیج ایران رادیاتور به صورت زمینی و دیواری و در دو مدل کلی آنالوگ و دیجیتال دسته بندی شوند.

از بین پکیج های دیواری ایران رادیاتور مدل آنالوگ می توان به پکیج ایران رادیاتور در مدل m24ff اشاره کرد که کدهای خطا در این محصول و محصولات آنالوگ دیگر به صورت چراغ های ال ای دی چشمک زن بر روی دستگاه نشان داده می شود.

در حالت عادی و بدون مشکل این چراغ ها فقط روشن می مانند، بنابراین چشمک زدن آن ها نشانه وجود مشکل در دستگاه است.

از سری محصولات دیجیتال این شرکت نیز می توان به پکیج های ایران رادیاتور در مدل های L24ff و L36ff اشاره کرد که کد خطا در آن ها با استفاده از حرف انگلیسی E نشان داده می شود.

کد خطای پکیج ایران رادیاتور و رفع عیب آن ها 1

به طور کلی با توجه به اینکه سیستم و نحوه کار کرد پکیج ها کمی پیچیده است، شرکت سازنده آن از یک سری چراغ و عدد هایی بر روی صفحه نمایش پکیج استفاده کرده است.

در صورت بروز هر گونه ایراد با روشن شدن آن ها و نشان دادن علائمی که به کدهای خطا معروف هستند، راحت تر می توان از مشکل اصلی پکیج مطلع شد.

حال ما قصد داریم تا در ادامه در مورد هر کدام از کدهای خطای پکیج دیواری ایران رادیاتور در مدل های ذکر شده در قسمت فوق به همراه راه حل رفع هر کدام از آن ها با هدف عیب یابی و تعمیر پکیج دیواری ایران رادیاتور مطالبی را بیان کنیم.

ارورهای پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff:

در این قسمت به منظور تعمیر پکیج دیواری ایران رادیاتور مدل m24ff توضیحاتی را در مورد ارورهای موجود در این مدل بیان می کنیم.

ولی قبل از بیان ارورهای این پکیج لازم به ذکر است که حروف ff به معنی پکیج دارای فن و دودکش دوجداره می باشد.

ارور 80:

این کد خطا به معنی بالا بودن حرارت مبدل بیش از 150 درجه سانتی گراید است.

دلایل بروز این ارور:

راه حل رفع این مشکل:

در بسیار از موارد انجام اسید شویی مبدل اصلی پکیج این مشکل را رفع خواهد کرد و در صورتی که مشکل از پمپ، ارتفاع شعله و یا کلید حد باشد، باید این قطعات بررسی شوند و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض گردند.

اورو 70:

این کد خطا به ای معنی است که دمای مدار گرمایش بین هشتاد و نه تا صد و پنج درجه سانتی گراید رسیده است.

راه حل رفع این مشکل:

در قسمت راه حل ارور 80 ذکر شده است.

کد خطای پکیج ایران رادیاتور و رفع عیب آن ها 2

ارور 70 80:

این کد به این معنی است که شعله در پکیج تشکیل نشده است.

علل بروز این مشکل:

راه حل رفع این مشکل:

در صورت مشاهده این کد باید ابتدا مطمئن شویم که گاز در پکیج وجود دارد و بعد از آن اگر مشکل همچنان باقی بود قسمت های یون تشخیص مشعل، جرقه زن باید بررسی شوند و اگر هر گونه فلچی در دودکش تشکیل شده باشد آن را رفع کنیم.

ارور 60 80:

این کد به معنی فعال شدن سیستم ضد یخ زدگی در پکیج با روشن شدن پمپ آن است و از آن جا که سیستم ضد یخ زدگی به عنوان محافظ از پکیج وارد عمل می شود، این کد خطا محسوب نمی شود و نیازی به رفع کردن ندارد.

کد خطای پکیج ایران رادیاتور و رفع عیب آن ها 3

ارور60 70:

این کد هم مانند کد 60 80 به معنی فعال شدن سیستم ضد یخ پکیج است. اما در این مورد سیستم ضد یخ بعد از روشن شدن پمپ و مشعل فعال شده است.

ارور 50 80:

این کد به معنی باز بودن سنسور Ntc آب گرم مصرفی است.

راه حل رفع این مشکل:

Ntc نیاز به تعویض دارد.

ارور 50 70:

این کد به معنی خراب بودن Ntc آب گرم مصرفی است و نشان دهنده کوتاه بودن مدار آن است.

راه حل رفع این مشکل:

Ntc نیاز به تعویض دارد.

ارور 50 70 80:

این کد به معنی خرابی Ntc مدار برگشت رادیاتور است و نشان دهنده باز بودن مدار است.

راه حل رفع این مشکل:

Ntc نیاز به تعویض دارد.

ارور 50 60:

این کد به این معنی است که Ntc مدار رادیاتور اتصال کوتاه دارد و خراب است.

راه حل رفع این مشکل:

Ntc نیاز به تعویض دارد.

کد خطای پکیج ایران رادیاتور و رفع عیب آن ها 4

ارور 40 70:

این ارور به معنی کم بودن میزان آب در مدار پکیج می باشد.

راه حل رفع این مشکل:

ابتدا از طریق باز کردن شیر پرکن پکیج مدار را پر از آب کنید تا زمانی که فشار پکیج به یک بار برسد. در صورتی که دوباره این کد مشاهده شود به این معنی است که پرشر سویچ آب خراب است.

ارور 50 60 80:

این ارور به معنی خراب بودن Ntc مدار رفت شوفاژ و باز بودن آن است.

راه حل رفع این مشکل:

Ntc نیاز به تعویض دارد.

ارور 50 60 70:

این کد به معنی خراب بودن Ntc مدار رفت رادیاتور و کوتاه بودن مدار اتصال آن است.

راه حل رفع این مشکل:

Ntc نیاز به تعویض دارد.

ارور 40 80:

این کد به معنی فعال شدن کلید یا سنسور دود در دستگاه است.

راه حل رفع این مشکل:

از باز بودن مسیر خروجی دودکش پکیج اطمینان حاصل کنید. سپس با بررسی کلاهک H مطمئن شوید که دود به راحتی خارج می شود. اگر باز هم مشکل به قوت خود باقی بود، ترموستات دود دستگاه باید چک شود.

ارور 40 70 80:

این کد به این معنی است که کلید حرارتی دمای بالایی را در دستگاه شناسایی کرده ولی از نظر Ntc دما طبیعی است. در این صورت دو احتمال وجود دارد:

راه حل رفع این مشکل:

ارور 40 60 80:

این کد به این معنی است که با وجود روشن بودن فن در دستگاه پرشر سویچ دود قطع است.

دلایل احتمالی این مشکل در صورت کار کردن فن:

دلایل احتمالی بروز این مشکل در صورت کار نکردن فن:

راه حل رفع این مشکل:

اگر فن دستگاه با چرخاندن توسط دست چرخید نشان می دهد که برد دستگاه دچار مشکل شده است که فرمانی را مبنی بر چرخیدن به فن صادر نمی کند.

به همین علت باید رله برد تعویض شود و اگر رله برد مشکلی نداشت ممکن است با زدند چند ضربه آن به روی رله دوباره مشغول به کار شود.

ارور 40 60 70:

این کد به این معنی است که با وجود خاموش بودن فن پرشر سویچ دود دستگاه وصل است.

دلایل احتمالی بروز این مشکل:

راه حل رفع این مشکل:

پرشر سویچ و رله برد دستگاه را تعویض کنید.

ارور 30 و 40:

این کدها به این معنی است که در ارتباط با برد اصلی مشکل وجود دارد.

راه حل رفع این مشکل:

سیم های ارتباطی برد باید بررسی شوند.

کد خطای پکیج ایران رادیاتور و رفع عیب آن ها 5

(مطالعه بیشتر: علت خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور و راه حل )

خطاهای پکیج ایران رادیاتور مدل L24ff

در این قسمت توضیحاتی را در خصوص کدهای خطا در پکیج ایران رادیاتور در مدل L24ff را بیان می کنیم.

ارور E81:

این کد به این معنی است که کلید حرارتی دمای بالایی را در دستگاه شناسایی کرده ولی از نظر Ntc دما طبیعی است.

دلایل بروز این مشکل:

راه حل رفع این مشکل:

این مشکل معمولا با انجام رسوب زدایی پکیج دیواری ایران رادیاتورحل می شود و در صورتی که ایراد از پمپ و یا کلید حد بود باید آن ها تعمیر یا تعویض کنیم.

ارور E88:

این کد خطا به این معنی است که دمای مدار بین هشتاد و نه تا صد و پنج درجه سانتی گراید قرار گرفته است.

راه حل رفع این مشکل در قسمت ارور E81 ذکر شده است.

ارور E2:

این کد به این معنی است که شعله در پکیج تشکیل نشده است.

علل بروز این مشکل:

راه حل رفع این مشکل:

در صورت مشاهده این کد باید ابتدا مطمئن شویم که گاز در پکیج وجود دارد و بعد از آن اگر مشکل همچنان باقی بود قسمت های یون تشخیص مشعل، جرقه زن باید بررسی شوند و اگر هر گونه فلچی در دودکش تشکیل شده باشد آن را رفع کنیم.

سپس باید اتصال برق دستگاه به زمین بررسی شود و همچنین در صورتی که شیر گاز برقی خراب بود آن را تعویض کنیم.

ارور E42:

این کد به معنی باز بودن مدار Ntc است.

راه حل رفع این مشکل:

Ntc نیاز به تعویض دارد.

کد خطای پکیج ایران رادیاتور و رفع عیب آن ها 6

ارور E41:

این کد به معنی خراب بودن Ntc آب گرم مصرفی است و نشان دهنده کوتاه بودن مدار آن است.

راه حل رفع این مشکل:

Ntc نیاز به تعویض دارد.

ارور E32:

این کد به معنی خرابی Ntc مدار برگشت رادیاتور است و نشان دهنده باز بودن مدار است.

راه حل رفع این مشکل:

Ntc نیاز به تعویض دارد.

ارور E31:

این کد به معنی خراب بودن مدار شوفاژ است و نشان می دهد که اتصال مدار کوتاه است.

راه حل رفع این مشکل:

Ntc نیاز به تعویض دارد.

ارور E1:

این ارور به معنی کم بودن میزان آب در مدار پکیج می باشد.

راه حل رفع این مشکل:

ابتدا از طریق باز کردن شیر پرکن پکیج مدار را پر از آب کنید تا زمانی که فشار پکیج به یک بار برسد. در صورتی که دوباره این کد مشاهده شود به این معنی است که پرشر سویچ آب خراب است.

کد خطای پکیج ایران رادیاتور و رفع عیب آن ها 7

ارور E10:

این کد به معنی فعال شدن کلید یا سنسور دود در دستگاه است.

راه حل رفع این مشکل:

از باز بودن مسیر خروجی دودکش پکیج اطمینان حاصل کنید. سپس با بررسی کلاهک H مطمئن شوید که دود به راحتی خارج می شود.

اگر باز هم مشکل به قوت خود باقی بود، ترموستات دود دستگاه باید چک شود.

مشاهده فیلم نحوه رفع ارور دودکش پکیج بدون نیاز به برد و پرشر اضافه می تواند اطلاعات ارزشمندی در این خصوص در اختیار شما قرار دهد.

ارور :E51

این کد به این معنی است که با وجود روشن بودن فن در دستگاه پرشر سویچ دود قطع است.

دلایل احتمالی این مشکل در صورت کار کردن فن:

دلایل احتمالی بروز این مشکل در صورت کار نکردن فن:

راه حل رفع این مشکل:

اگر فن دستگاه با چرخاندن توسط دست چرخید نشان می دهد که برد دستگاه دچار مشکل شده است که فرمانی را مبنی بر چرخیدن به فن صادر نمی کند.

به همین علت باید رله برد تعویض شود و اگر رله برد مشکلی نداشت ممکن است با زدند چند ضربه آن به روی رله دوباره مشغول به کار شود.

ارور E50:

این کد به این معنی است که با وجود خاموش بودن فن پرشر سویچ دود دستگاه وصل است.

دلایل احتمالی بروز این مشکل:

راه حل رفع این مشکل:

پرشر سویچ و رله برد دستگاه را تعویض کنید.

ارور E12 E30 E99:

این کد به معنی خراب بودن برد دستگاه است.

راه حل رفع این مشکل:

برد دستگاه را تعویض کنید.

خطاهای پکیج ایران رادیاتور L36ff

در خصوص توضیحات در مورد کدهای خطای پکیج ایران رادیاتور مدل L36ff باید ذکر کنیم که این مدل از پکیج ایران رادیاتور از جمله پکیج های دیجیتال شرکت ایران رادیاتور می باشد که کدهای خطای مشابه با مدل L24ff دارد.

بنابراین به منظور جلوگیری از بیان مطالب تکراری در این مقاله کدهای خطای مدل L36ff را ذکر نکردیم و شما می توانید با مراجعه به کدهای خطای پکیج ایران رادیااتور مدل L24ff با معنی کدهای خطای آن و روش رفع هر عیب آشنا شوید.

کد خطای پکیج ایران رادیاتور و رفع عیب آن ها 8

در انتها لازم به ذکر است که بیشتر مشکلات عنوان شده در پکیج های ایران رادیاتور قابل پیشگیری هستند و تنها راه این مهم انجام سرویس دوه ای پکیج ایران رادیاتور می باشد.

این مقاله به این علت برای شما تهیه شد که راحت تر بتوانید مشکل پکیج ایران رادیاتور خود را شناسایی کنید.

اما همانطور که ملاحظه کردید رفع عیب این سری مشکلات کاری تخصصی است که باید توسط فرد با تجربه و متخصص صورت بگیرد.

یکی از خدمات قابل دسترس ما در گروه تاسیسات 24 ساعته برای شما عزیزان تعمیر پکیج ایران رادیاتور در سراسر تهران می باشد. بنابراین شما می توانید همین الان به منظور ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.

 نظر جناب آقای صالحی در مورد استفاده از خدمات همکاران ما

منابع:

منبع 1منبع 2

منبع مطلب : www.piping24.ir

مدیر محترم سایت www.piping24.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

جامع ترین بانک ارور پکیج ایران رادیاتور (خطای پکیج ایران رادیاتور)

جامع ترین بانک ارور پکیج ایران رادیاتور (خطای پکیج ایران رادیاتور)

در این مقاله با شناخت کامل انواع ارور پکیج ایران رادیاتور( error پکیج ایران رادیاتور ) در کنار شما هستیم.در سالهای گذشته محصولاتی مانند کولرها، یخچال، اجاق گاز و… ترکیبی از مکانیک و الکترونیک بود که قسمت الکترونیک بعنوان منبع تغذیه تنها وظیفه تامین انرژی دستگاه را بر عهده داشت. اما با پیشرفت تکنولوژی بخش های مکانیکی دستگاه ها به مرور حذف یا بصورت ترکیبی مورد استفاده قرار گرفت. و با بهره گیری از بردهای الکترونیکی بسیاری از قسمتها به صورت فرمانپذیر در آمدند. و آنگونه پیش رفت که تا به امروز شاهد تمام الکترونیکی شدن دستگاه ها و همچنین هوشمند شدن آن ها را شاهد هستیم. یکی از مزایای این پیشرفت، امکان تشخیص خطاهای هر دستگاه با استفاده از کدهایی که در خروجی نمایش داده میشود می باشد. در ادامه این مطلب به شناخت انواع ارور پکیج ایران رادیاتور و روش های رفع خطا و تعمیر پکیج می پردازیم.

 نمایش کد خطا ارور پکیج ایران رادیاتور

اگر متوجه شدید یک یا چند چراغ سبز رنگ روی دستگاه چشمک می‌زند و یا روی صفحه دیجیتال اروری نمایان شده است .در این صورت پکیج خراب شده و برای اینکه بدانید مشکل از کجاست باید معنی کدهای خطا را بدانید. در زیر کدهای خطای انواع پکیج ایران رادیاتور و معنی آن را در چندین جدول قرار داده ایم

در پکیج های دیواری ایران رادیاتور مدل آنالوگ روی پانل دستگاه چراغ هایی وجود دارد که در زیر هر چراغ عددی از ۳۰ تا ۸۰ درج شده است. این چراغ ها در حالت عادی وقتی شیر آب باز است از ۳۰ به صورت جفت جفت حرکت کرده و به ۸۰ خاتمه پیدا میکند .و در حالت زمستانی دمای آب مدار را نشان میدهند . در مواقع ایراد در قطعه ای از دستگاه این ایراد توسط برد الکترونیک شناسایی و در مورد هر ایراد چراغ و یا چراغ هایی به صورت ممتد چشمک می‌زند. در پکیج های دیجیتال این خطاها با یک حرف انگلیسی و یک عدد روی صفحه نمایان می‌شود. مثال : E8

برای هر گونه سرویس و تعمیر پکیج ایران رادیاتور وروشن کردن پکیج ایران رادیاتورمیتوانید از طریق پر کردن فرم درخواست تعمیرات پکیج و یا از طریق تماس تلفنیبا ما در ارتباط باشید.

منظور از کد خطا یا ارور در پکیج ایران رادیاتور چیست؟

اگر زمانی بخش از بدن شما دردی را تجربه کند چه خواهید کرد؟ بدون شک بلافاصله دستتان را به نقطه درد برده و روی آن قرار میدهید. زیرا سیگنالهای عصبی آن قسمت شما را متوجه نقطه درد کرده و بی اختیار دستتان به آن سمت میرود.

برنامه نویسان در حین نوشتن فرامین مربوط به یک دستگاه نقاط درد دستگاه را با کدهای کوتاهی مشخص می نمایند که در صورت خرابی یا هر نوع ایراد، بلافاصله خطای مربوط به آن قسمت روی صفحه نمایش داده می شود. به عبارتی زبان محاوره ای بین یک دستگاه و انسان همین کدهای خطاست.

نحوه نمایش ارور پکیج ایران رادیاتور

در بعضی از پکیج ها که دارای صفحه دیجتالی یا متریکس نمی باشند عموماً کدهای خطا از روی چراغ های دستگاه مشخص میگردد. این خطاها تقریبا مشابه پیام های مورس نمایش داده میشود و تنها با کمی دقت و مطالعه کاتالوگ سرویس دستگاه میتوان متوجه نوع خطای آن شد. بعنوان مثال چراغ ارور به نوعی چشمک میزند که اگر آن را به نقطه و خط تبدیل کنیم چیزی مشابه این شکل به دست می آید (ـــــ . . . ـــــ . . . ـــــ . ــــــ) خطوط به معنی طول روشن یا خاموش ماندن چراغ و نقطه ها سریع چشمک زدن آن را نمایش می دهند. البته این چشمک زدن ها حالتهای مختلفی دارد که در دفترچه مربوطه میتوان ارور پکیج ایران رادیاتور را یافت.

اما در کولرهایی که دارای صفحه دیجیتالی هستند، وضعیت متفاوت است. و ارور پکیج ایران رادیاتور با زبان گویاتری با شما ارتباط برقرار میکند که عموما ترکیب دو یا چند عدد و حرف لاتین است. مثلا: E01 که حرف E اشاره به کلمه Error یا خطا دارد. و عدد مقابل آن بخش مربوطه و نوع خطا را بیان می نماید.

توضیح مربوط به ارور پکیج ایران رادیاتور را کجا باید یافت؟

عموما به همراه هر دستگاه پکیج یک یا دو دفترچه راهنما ارائه میگردد که یکی مربوط به راهنمای کاربر و یکی مربوط به راهنمای سرویس است. البته در بسیاری از نمایندگی ها یا حتی کارخانه سازنده، دفترچه مربوط به راهنمای سرویس را حذف کرده و به مشتری ارائه نمی دهند. اما اگر این دفترچه را در دسترس دارید، حتماً به آن مراجعه نموده و طبق دستور العمل مربوط به همان ارور عمل نمایید.

اما چنانچه دفترچه سرویس را در اختیار نداشتید و در تشخیص ارور پکیج ایران رادیاتور دچار مشکل شدید، بهترین منبع برای پیدا کردن توضیح کد خطا، اینترنت است. کافیست با جستجوی مدل دستگاه و نوع خطا، به راحتی اطلاعات مربوط به آن را به دست آورید.

اقدامات اولیه در صورت مشاهده کد خطا در پکیج ایران رادیاتور

معمولاً بسیاری از کولرها ممکن است بعلت کارکرد طولانی و داغ شدن برد دستگاه، دچار اختلالاتی شوند که منجر به بروز ارور شود. لذا اولین پیشنهاد ما این است که ابتدا پکیج را خاموش نموده سپس کاملا آن را از برق بکشید، سپس با چند بار فشردن دکمه های روی پکیج ، (در صورت موجود بودن) برق داخل مدار را تخلیه کنید. سپس اجازه بدهید حدود نیم ساعت در همین وضعیت باقی بماند. این عمل کمک می کند تا حافظه و پردازنده کاملا تخلیه شده و به اصطلاح ریست شوند. حال پکیج را به برق زده و آن را روش نمایید.

چنانچه ارور پکیج ایران رادیاتور همچنان برقرار بود یا پس از مدتی دوباره ظاهر گشت، از ریست یا دستکاری مجدد خودداری نموده و با سرویس دهنده آن تماس بگیرید.

نکته مهم در خصوص رفع عیب از طریق تشخیص ارور پکیج ایران رادیاتور این است که حتی اگر منبع عیب را تشخیص و رفع نمودید، باز هم لازم است از یک متخصص کمک بگیرید. چرا که هر علتی معلولی دارد، بدین معنی که خرابی هر قسمتی علتی دارد و خود آن قسمت نمیتواند باعث خرابی خودش شده باشد. به همین خاطر لازم است با کمک یک متخصص علت خرابی را یافته و نسبت به رفع آن اقدام نمایید.

چند نوع ارور در پکیج وجود دارد؟

با توجه به گستردگی مدلها و تنوع برندهای پکیج، نوع و کد خطای هر مدل با بقیه ممکن است متفاوت باشد. بنابراین از ارائه لیست دقیق ارورها معذوریم. اما بصورت کلی خطاها در پکیج به قسمت های زیر اشاره دارند:

بله دقیقا درست است پیدا کردن عیب دقیق و برطرف کردن آن مستلزم داشتن تخصص کامل درباره تعمیر پکیج ایران رادیاتور و ابزار موردنیاز است که در بسیاری از ارور ها این مشکل ساده بوده و شما با دانستن آن قادر به برطرف کردن آن هستید ولی برطرف کردن بسیاری از کد خطا یا ارورها احتیاج به مهارت و تخصص لازم دارد؛ پس اگر درزمینهٔ تعمیر و سرویس دستگاهی که کد خطا داده است تخصصی ندارید به‌هیچ‌عنوان اقدام به این کار نکنید زیرا علاوه بر برطرف نکردن مشکل امکان آسیب رساندن به خود یا پکیج اسنوا بسیار زیاد است.

منبع مطلب : fadaktahvieh.com

مدیر محترم سایت fadaktahvieh.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب