قیمت روز سیمان پاکتی 50 کیلوییقیمت روز سیمان پاکتی 50 کیلویی را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

بازار آنلاین مصالح و تجهیزات ساختمان و خانه بامابساز

بازار آنلاین مصالح و تجهیزات ساختمان و خانه بامابساز

سیمان پاکتی 50 کیلویی

در این مقاله قصد داریم موضوع سیمان پاکتی 50 کیلویی را مورد بررسی قرار دهیم. سیمان یکی از مصالح و موادی است که در ساخت و ساز به کار می رود، امروزه سیمان به شکل های مختلف بسته بندی می شود، سیمان پاکتی 50 کیلویی یک نمونه از این بسته بندی های سیمان است که به صورت گسترده توزیع شده و به فروش می رسد، در این مقاله قصد داریم در خصوص سیمان پاکتی، انواع آن و طرز بسته بندی های مختلف آن را برای شما تشریح نماییم، با ما همراه باشید.

انواع سیمان برای فروش کدام است و کدام نوع بیشترین مقدار فروش را دارد؟

شرایط نگه داری سیمان فله ای چیست و چه مواردی را برای شرایط آن باید فراهم آورد؟

شرایط نگه داری سیمان پاکتی چیست و چه مواردی را برای شرایط آن باید فراهم آورد؟

پروسه تولید سیمان پاکتی چگونه است و محل فروش آن در چه مکان هایی است؟

قیمت فروش سیمان پاکتی 50 کیلویی چقدر است و چه عواملی در قیمت آن تأثیر گذار است؟

قیمت روز مصالح ساختمانی سیمان از کجا قابل دریافت و پیگیری است؟

انواع مختلف بسته بندی سیمان پاکتی 50 کیلویی از کدام شرکت ها تولید می شود؟

برخی از نکات خرید محصول سیمان در شرکت های فروش سیمان چیست و تا چه اندازه اهمیت دارد؟

انواع سیمان به لحاظ رنگ چند مورد است؟

انواع سیمان موجود در بازار که تولید انبوه دارند کدام است؟

انواع مختلف بسته بندی سیمان چگونه است؟

 در بسته بندی سیمان پاکتی خط تولید پاکت سیمان چه نوع پاکتی را به عنوان طرح توجیهی می پذیرد؟

قیمت سیمان به صورت بسته بندی شده چقدر است؟

انواع پاکت بسته بندی سیمان در چه اشکالی تولید می شود؟

سیمان پاکتی 50 کیلویی

انواع سیمان برای فروش کدام است و کدام نوع بیشترین مقدار فروش را دارد؟

سیمان یکی از مواد و مصالح ساختمانی اصیل برای ساخت و ساز است که استفاده از آن در هر زمانی نیاز است، در خصوص تهیه سیمان پروسه ای عظیم شکل می گیرد تا سیمانی که قابل استفاده باشد، برای مشتری فراهم گردد، سیمان به صورت عمده به دو صورت قابل فروش است: یک نوع آن فله ای است و نوع دیگر آن به صورت بسته بندی شده می باشد. به حالت فله ای سیمان حالت شفته و به حالت بسته بندی شده سیمان حالت پاکتی سیمان گفته می شود.

در هر صورت می توانید از سیمان استفاده نمایید، ولی باید بدانید که فله ای بودن سیمان بیشتر به درد مکان هایی می خورد که یا به صورت بسیار زیاد قصد استفاده از آن را دارند یا آن که به صورت مصارف کوچک تر از آن استفاده می شود، در هر صورت باید برای خرید خود شیوه مناسب آن را در نظر بگیرید.

نوع پاکتی سیمان بیشترین فروش را دارد، از این رو در بسته بندی های آن نیز تنوع زیادی وجود دارد تا بتوان برای هر مکان با توجه به نیاز آن جا نوع مناسب پاکتی خریداری گردد، توجهی که باید داشته باشید آن است که می بایست با شرایط نگه داری از سیمان آشنا باشید تا بتوانید در زمان های بعد از خرید، در صورت عدم استفاده از سیمان هم بتوانید دوباره از آن استفاده نمایید.

شرایط نگه داری سیمان فله ای چیست و چه مواردی را برای شرایط آن باید فراهم آورد؟

برای نگه داری از سیمان فله ای می بایست شرایط به خصوصی را اعمال نمایید، در واقع شیوه نگه داری سیمان فله ای سخت تر از شرایط سیمان پاکتی است، سیمان فله ای واقعاً به شرایط خاصی نیاز دارد تا بتوان از آن استفاده نمود، زیرا ممکن است تا اتمام کامل سیمان فله ای زمانی طولانی سپری شود.

سیمان فله ای برای نگهداری به یک فضای بزرگ و کاملاً خشک نیاز دارد، باید بتوانید در کف مکان مقداری شن خشک پهن نمایید، شن خشک باعث می شود تا از ورود رطوبت زیرین در سطح زمین به سیمان فله ای جلوگیری شود و خطر و آسیبی متوجه سیمان فله ای نباشد.

توصیه می شود از قبل کف انبار در بخش زیر سیمان را کاملاً خشک نمایید و با شن خشک آن را کاملاً خشک نمایید این کار باعث می شود تا سیمان روی شن خشک در فضای بدون رطوبت بنشیند، جالب است بدانید که بزرگ ترین آسیب یا تهدیدی که برای سیمان وجو دارد رطوبت است و این رطوبت تا حدی است که در صورت بروز حتی مقدار اندکی از آن کل سیمان بلا استفاده می شود و دیگر نمی توان آن را برای هیچ چیز دیگری استفاده نمود.

نکته مهم بعدی برای نگه داری سیمان فله ای آن است که روی سطح سیمان را از یک پلاستیک بزرگ بپوشانید تا از ورود رطوبت  یا بخار در سطح رویی هم جلوگیری نمایید، در این جا مشخص می شود که سیمان فله ای برای نگهداری باید به گونه ای باشد که از همه اطراف شش گانه هیچ تهدیدی به آن وارد نشود و در یک پوشش کاملاً مستور شده قرار گیرد، البته روزنه های هوا در میان شریاط نگه داری نیز تا حدی نیاز است که قطعاً در زمان پوشاندن سیمان این ویژگی فراهم خواهد آمد.

شرایط نگه داری سیمان پاکتی چیست و چه مواردی را برای شرایط آن باید فراهم آورد؟

شرایط نگه داری سیمان پاکتی هم تا حدودی مشابه شرایط نگه داری سیمان فله ای است، اما در این جا که سیمان داخل یک پاکت کاغذی ضخیم قرار گرفته است، می توان شرایط بهتری را برای نگه داری از آن فراهم خواهد آورد، اما در مجموع باید سیمان پاکتی هم در فضای بدون رطوبت قرار گیرد، اما برای پوشش رویی آن به پلاستیک نیازی نیست و تنها سطح زیرین آن باید از رطوبت در امان باشد به هر حال وجه اشتراک و نکته اصلی نگهداری از سیمان تنها در خصوص نبودن رطوبت مهم جلوه می کند.

سیمان پاکتی به تعداد مورد نظر و متناسب با فضای نگه داری، بایستی روی سطوح تخته ای قرار گیرد، منظور از سطوح تخته ای سحطی است که با زمین اندکی فاصله داشته باشد تا عبور هوای آزاد در زیر آن انجام شود و رطوبتی برای سیمان پاکتی تهدید آفرین نباشد.

به سطح زیرین سیمان پاکتی سطح تخته ای یا همان پالت گفته می شود، پالت به شکل و ابعاد مشخصی ساخته می شود که بتواند منطبق بر محیط محل نگه داری سیمان باشد. به عنوان مثال اگر فضا به صورت  L مانند باشد، پالت نیز به صورت L مانند است و می تواند به ابعاد محیط در سطح زمین قرار گیرد، زمانی که پالت از کف، با زمین بتواند در یک فاصله حداقلی 10 سانتی متری قرار گیرد این استاندارد برای نگه داری از سیمان پاکتی رعایت شده است.

در فاصله حداکثری هم می توان تا 8 ردیف سیمان پاکتی را روی هم قرار داد، به گونه ای که چیده شدن سیمان های پاکتی روی هم باعث شود تا فضای دید و برداشت سیمان پاکتی استاندارد و ساده باشد، نکته مهمی که برای چیدن سیمان های پاکتی در مکان نگه داری سیمان وجود دارد آن است که می توانید تا 50 پاکت سیمان در وزن های کم تر را نیز روی پالت های استاندارد بچینید و از آن ها مراقبت نمایید، حداقل میزان 5 متر برای فاصله جهت عبور جریان هوا نیاز است تا بتوان شرایط تهویه هوا در مکان نگه داری سیمان پاکتی را فراهم آورد.

چنانچه بتوانید برای نگه داری از سیمان پاکتی و انواع آن که همان پاکت های بسته بندی در وزن های مختلف است شرایط بیان شده در فوق را به درستی فراهم آورید، می توانید تا یک سال نیز از سیمان نگه داری شده خود هم استفاده نمایید و این شرایط تنها با شرایط صحیح نگه داری از سیمان پاکتی امکان پذیر خواهد شد، زیرا جزء اصلی نگه داری از سیمان تنها فراهم آوردن شرایط مذکور خواهد بود تا بتوان از وجود یک سیمان سالم و استاندارد در ساخت و ساز استفاده نمود و هزینه خرید برای ساخت استفاده شود نه آن که در صورت قصور نگه داری از آن، متحمل ضرر هزینه خرید سیمان و نیز شرایط نا بسامان نگه داری از سیمان باشید.

سیمان 50 کیلویی

پروسه تولید سیمان پاکتی چگونه است و محل فروش آن در چه مکان هایی است؟

همان طور که می دانید سیمان در کارخانه های تولید کننده سیمان به مرحله استفاده می رسد که نوع پاکتی سیمان از انواع پر فروش کارخانه های سیمان به شمار می آید، در خصوص کارخانه های سیمان می توان گفت که پروسه تولید پودر سیمان آماده برای بسته بندی در پاکت، یک پروسه عظیم صنعتی است که به ماشین آلات مختلفی نیاز دارد.

در کارخانه سیمان، ماشین های صنعتی در مراحل فرآیند تولید سیمان با تکنیک های خاصی به انجام فعالیت تولید پودر سیمان مشاهده می شوند تا آن که به مرحله قرارگیری در انواع پاکت های بسته بندی قرار می گیرند، زمانی که سیمان در پاکت های بسته بندی شده قرار می گیرد، باید شرایطی برای نگه داری از آن نیز فراهم باشد. با این تفسیر می توانید دریابید که کارخانه سیمان باید دارای انبار یا انبارهای خاصی برای نگه داری محصولات متنوع سیمان خود باشد.

در انبارهای کارخانه سیمان، زمانی که شرایط نگه داری از سیمان فراهم آمد، بایستی ماشین ها و کامیون های بزرگ برای نقل و انتقال سیمان از کارخانه سیمان به محل فروشگاه مصالح ساختمانی وجود داشته باشند تا بتوان این جابجایی را به نحو مطلوب به انجام رساند.

زمانی که رانندگان کامیون های مصالح ساختمانی سیمان که همان پرسنل مستخدم در کارخانه سیمان هستند، محصول سیمان کارخانه سیمان را به فروشگاه مصالح ساختمانی انتقال می دهند، پروسه فروش آغاز شده و در اختیار فروشگاه قرار می گیرد تا مرحله توزیع و فروش برای خدمت به مشتری محصول سیمان آغاز گردد.

راننده کامیون با بار حاوی سیمان به محل فروشگاه رفته و در محل فروشگاه باید شرایط نگه داری از سیمان کاملاً فراهم آمده باشد تا بتوان تخلیه بار سیمان را در همان لحظه با رعایت نکات ایمنی انجام داد، مسئول فروشگاه مصالح ساختمانی نیز سعی دارد بهترین امکانات را برای نگهداری از محصول خریداری شده خود فراهم آورد تا آسیبی برای سیمان تهدید آفرین نباشد.

فروشگاه مصالح ساختمانی با توجه به نیاز های مختلف ساختمانی در بخش های مختلف، مواد و مصالح را به صورت مرتب چیدمان می کند تا مشتری در زمان خرید محصول به صورت دسته بندی شده محصول را مشاهده و کیفیت آن را از نزدیک مشاهده نماید، با این تفسیر می توانید در نظر داشته باشید که مراجعه مشتری به محل خرید فروشگاهی می تواند به صورت مشتری مستقیم باشد یا مشتری واسط برای فروش مرحله بعدی.

به هر حال فروش مصالح ساختمانی و سیمان در این مرحله به دست مشتری خود محصول خواهد رسید و می توان با قیمت های مناسب تری آن را تهیه نمود و اگر مشتری به صورت سلسله وار باشدف در افزایش قیمت محصول نیز اثر دارد، فروشگاه مصالح ساختمانی سیمان سعی دارد تا با داشتن کادر مجرب خود نیاز های مشتریان را به سرعت مرتفع نماید و این امکان تنها با داشتن کادری مجرب امکان پذیر شده است.

نکته قابل توجه آن است که خرید سیمان از فروشگاه های سیمان می تواند از سوی هر شرکت مصالح ساختمانی باشد که برای فروش سیمان پاکتی می توان آن را دریافت داشت، خرید سیمان پاکتی به صورت عمده نیز در این فروشگاه ها انجام می شود که بدون شک قیمت مناسبت تری را نیز خواهد داشت، روال فروش سیمان علاوه بر فروشگاه های بزرگ مصالح ساختمانی می تواند در فروشگاه های کوچک تر و محدود به فروش فقط سیمان نیز باشد.

 سیمان تهران

قیمت فروش سیمان پاکتی 50 کیلویی چقدر است و چه عواملی در قیمت آن تأثیر گذار است؟

سیمان پاکتی 50 کیلویی یکی از انواع سیمان هایی است که در کارخانه های سیمان تولید می شود و پس از آن نیز در فروشگاه های مصالح ساختمانی و سیمان به فروش می رسد، برای خرید این محصول باید هزینه قیمت آن را پرداخت نمایید که این هزینه عوامل مختلفی را در بر می گیرد. 

در واقع می توان گفت که فروش سیمان پاکتی 50 کیلویی روندی مشابه فروش انواع دیگر سیمان های پاکتی دارد و این عامل سبب شده است تا قیمت خرید سیمان به طور مشترک برای سایر سیمان های پاکتی نیز عنوان شود، به عنوان مثال نوع برند سیمان و کارخانه تولید سیمان یکی از عواملی است که بر قیمت سیمان اثر گذار است و همین عامل نیز سبب اصلی و تأثیر گذار بر قیمت سیمان است.

در زمان انتقال و جابجایی سیمان هم میزان هزینه حمل و نقل آن نیز برای افزایش خرید سیمان اثر دارد، به عنوان مثال اگر سیمان از یک برند خاص درخواست شود و آن برند کارخانه یا شرکتی باشد که از محل درخواست خرید دور باشد، به میزان فاصله ای که میان این دو وجود دارد، هزینه حمل و نقل بار نیز افزایش خواهد داشت.

هزینه حمل و نقل به تعداد کامیون های انتقال بار و نیز روش های ارسال در کامیون های بزرگ یا کوچک نیز افزایش یا کاهش قیمت دارد و بعد از آن، مکانی که باید سیمان در آن جا تخلیه بار شود نیز مؤثر است، در یک عبارت کوتاه می توان در نظر داشت که این جابجایی می تواند به میزان فاصله آن  از محل تولید تا مصرف افزایش قیمت داشته باشد.

قیمت محصول سیمان در زمانی که به درب کارخانه تحویل داده شود نیز اثر گذار است و می تواند یک عامل اصلی و مهم باشد، این نکات تا زمانی که محصول برای فروش ارجاع داده شود قابل توجه است و فاکتور عوامل قیمت به صورت واضح و روشن، روی قیمت خرید آن اثر خواهد داشت.

تنها یک عامل مهم و اثر بخش در فروش سیمان وجود دارد که بر قیمت آن تأثیر خواهد داشت، زمانی که شرکت های ساختمانی از پیمان کاران و نیز مهندسین ساختمانی و معماران بهره برده اند، می توانند با فروشگاه های مختلف مصالح ساختمانی قرار داد های خاصی را منعقد نمایند تا بر اساس آن بتوانند با قیمت پایین تر آن را در اختیار متقاضیان و مشتریان خود قرار دهند.

این امکان یعنی استفاده از شرکت های ساختمانی برای خرید محصول ارزان تر سیمان باعث می شود تا پیمان کاران، مهندسان ساختمان و حتی معماران بتوانند با قیمت های بسیار نازل تر از خرید محصول استفاده نمایند و شرایط مساعد تری را برای مشتریان زیر مجموعه خود داشته باشند.

به عنوان مثال زمانی که یک پیمان کار یا مهندس ساختمان یا معمار بخواهد برای مکان خاصی یک ساختمان را به مرحله احداث و ساخت برساند، می تواند از کد دریافتی شرکت مهندسی برای خرید محصول ارزان تر و مناسب تر مصالح ساختمانی استفاده نماید و بدین شیوه قیمت و هزینه خوبی را پرداخت نماید، این شرط در تمام ایران و سایر کشورهای جهان به درستی پیش بینی شده و به کار رفته است، در واقع چنین شرکت هایی پیشرو در ارائه خدمات نوین صنعت مصالح ساختمانی به شمار می روند.

سیمان پاکتی

قیمت روز مصالح ساختمانی سیمان از کجا قابل دریافت و پیگیری است؟

قیمت مصالح ساختمانی در هر مکانی بر اساس عوامل مؤثر متغیر است و قیمت روز آن در زمانی که در سایت کارخانه تولید سیمان درج شود، بیشترین اعتبار را خواهد داشت، وب سایت های مختلفی برای برند های مختلف سیمان وجو دارد که هر کدام از آن ها سبب اصلی در فروش سیمان هستند که قیمت های خود را به صورت روزانه و با توجه به تورم موجود در بازار ارائه می دهند و سعی می شود تا مناسب ترین قیمت برای آن عنوان شود.

با این تفسیر می توان دریافت که فروش سیمان با قیمت روز در هر برند به رقابت با سایر برند ها بوده است و این امکان در میان است که به شیوه های مختلف بتوان قیمت سیمان را متناسب با نیاز محل مورد نظر انتخاب و هزینه را پرداخت نمود، به عنوان مثال می توان این تفاوت قیمت را حتی برای سیمان های مختلف و انواع بسته بندی های آن نیز متفاوت در نظر گرفت.

انواع مختلف بسته بندی سیمان پاکتی 50 کیلویی از کدام شرکت ها تولید می شود؟

سیمان های 50 کیلویی سیمان هایی هستند که در دسته سیمان های پاکتی قرار داده شده اند که هر یک از آن ها دارای نام های مختلف یا برند های مختلف خواهند بود. خوشبختانه سیمان یکی از محصولات داخلی است که بسیار هم تولید می شود، این برند ها عبارت هستند از:

بسته بندی های فوق برای سیمان های 50 کیلویی در ایران می باشد که هر یک از آن ها می تواند به شهرهای مختلف ایران توزیع گردد و نیاز مشتریان داخلی نیز مرتفع گردد، علاوه بر این برخی از این نوع سیمان ها به صورت فله ای نیز می تواند توزیع شود که به شرایط مختلف بار و نگه داری های مختلف بستگی دارد، نکته قابل توجه آن است که برای سیمان های فله ای میزان هزینه بر حسب هر متر مکعب پرداخت خواهد شد که به صورت متغیر در شرایط مختلف امکان پذیر است و به شرایط تحویل در محل بستگی خواهد داشت.

سیمان تیپ 2

برخی از نکات خرید محصول سیمان در شرکت های فروش سیمان چیست و تا چه اندازه اهمیت دارد؟

برای خرید سیمان، شرکت های فروش سیمان شرایط مختلفی را برای خرید محصول قرار داده اند که هر کدام از این شرایط به عوامل متعددی وابسته است و می تواند بسیار هم اثر گذار باشد، این شرایط عبارت هستند از:

توجه داشته باشید نکات عنوان شده برای مشتری این شرایط را فراهم خواهد آورد که به صورت بهینه تری بتوان خرید مناسب خود را انتخاب کرد و برای آن برنامه ریزی داشت، این برنامه ریزی عنوان می کند که مشتری در زمان تهیه محصول، اعتماد و اطمینان بیشتر خود را لحاظ کرده است و هزینه پرداختی متناسب و در حد معقول خواهد بود.

انواع سیمان به لحاظ رنگ چند مورد است؟

سیمان یکی از مواد و مصالح اصلی در ساخت و ساز به شمار می آید که به روش های مختلف تولید می شود و به لحاظ رنگ به دو نوع کلی تقسیم می شود، این دو نوع سیمان رنگ سفید و سیاه است و به سیمان سیاه و سیمان سفید نام گرفته است، جالب است بدانید که هر نوع سیمان برای مکان خاصی مورد استفاده قرار می گیرد، منظور از این عبارت آن است که با توجه به تنوع رنگ زمان استفاده از سیمان در مکان مورد نظر نیز متفاوت است.

سیمان به لحاظ خاصیتی که دارد می تواند کاربردهای بسیار زیادی داشته باشد، در واقع می توان گفت که خاصیت چسبندگی سیمان آن قدر قابل تعریف است که می تواند حضور خود را در همه صنایع به نمایش بگذارد، از این رو سیمان مصالحی است که در بسیاری از صنایع کاربرد دارد.

دانه هایی که تشکیل دهنده سیمان هستند به شکل های سفید یا سیاه هستند که دو نوع سیمان سیاه و سفید را ایجاد کرده اند، در حقیقت عمده ترین تفاوت میان سیمان سیاه و سفید کاربرد آن ها می باشد، سیمان در حالت کلی از آهک و رس تشکیل شده است و مواد اصلی تشکیل دهنده سیمان همین دو مورد است، سیاه دانه های سیمان سیاه به این دلیل سیاه هستند که از سولفات آهن و سولفات منیزیم تشکیل شده اند، علاوه بر سولفات آهن و سولفات منیزیم، دوده  نیز در سیاه شدن رنگ دانه های سیمان اثر می گذارد.

توجه داشته باشید اگر از ترکیبات سیمان سولفات آهن و سولفات منیزیم و همین دوده را حذف نمایید، رنگ سیاه دانه به سفید می گراید و سیمان سفید تولید می شود، سیمان سفید هم نوعی سیمان است که معمولاً در سفید کاری استفاده می شود، در سفید کاری نباید از سیمان سیاه استفاده نمود و تنها در مراحلی که به چسبندگی زیاد غیر سطح رویی نیاز داشتید از آن استفاده نمایید، این نکته نشان می دهد که باید میزان کاهش سولفات آهن و سولفات منیزیم و دوده را به مقدار 8 درصد کمتر از فرمول این سه ماده در سیمان سیاه برسانید تا سیمان سفید مناسب تولید شود.

 سیمان پاکتی

انواع سیمان موجود در بازار که تولید انبوه دارند کدام است؟

بعد از شناختی که از انواع دانه های سیمان به دست آوردید، می توانید انواع سیمان را به لحاظ نوع های گوناگون آن که در شرکت های سیمان با برند های مختلف تولید می شود و روانه بازار می شوند را مورد بررسی قرار دهید و یا شما نیز به تولید سیمان بپردازید، انواع سیمان به لحاظ نوع عبارت هستند از:

سیمان پرتلند نوع 2 به لحاظ چسبندگی بسیار کم تر از سیمان پرتلند نوع 1 است و در برابر حرارت درگیری کم تری را خواهد داشت، در واقع سیمان پرتلند نوع 2 در ساختمان هایی که به ساخت و سازهای حجیم نیاز دارند بسیار استفاده می شود و برای حرارت نیاز دارد که از بتن ساطع شود و حجم بتن پاشی و بتن ریزی در این زمان بسیار کم تر و یا شاید محدود تر می شود.

استفاده اصلی این نوع سیمان بیشتر در زمانی است که بخواهند در زمانی زود تر از حد معمول قالب را بردارند و بتن را مورد استفاده قرار دهند ، توصیه می شود این سیمان را در محیط های سر استفاده نمایید، زیرا به آسانی زودگیر می شود و حالت چسبندگی بیشتری به خود می گیرد، در این زمان به محافظت بتن کم تر نیاز دارید.

نکته مهم تری که در این بخش باید یاد آور شد آن است که بهتر است در هوای سرد برای استفاده از سیمان پرتلند نوع 3 دقت بیشتری شود، زیرا یخبندان  و ضد یخ آن را باید جدی گرفت و نسبت به آن بی تفاوت نباشید، زیرا ممکن است همین بی توجهی به دمای سیمان، به خرابی آن منجر شود.

سیمان های نه گانه فوق، سیمان هایی هستند که با برند های مختلف در کارخانه های مختلف ایران تولید می شوند و به صورت های انبوه فله ای و پاکتی جهت فروش توزیع می شوند، از این رو می توان در نظر داشت که انواع مختلف سیمان سبب می شود تا موارد استفاده از آن نیز متفاوت باشد و در زمان ها و مکان های مختلف استفاده شود.

سیمان 50 کیلویی

انواع مختلف بسته بندی سیمان چگونه است؟

انواع بسته بندی های سیمان، شیوه های بسته بندی و مقدار استفاده از آن را نشان می دهد و در این زمان می توانید استفاده های مختلفی از آن را داشته باشید که در مکان های مختلف به خوبی قابلیت های خود را بروز خواهد داد، به عنوان نمونه می توان انواع مختلف بسته بندی های سیمان را به موارد ذیل خلاصه نمود که عبارت هستند از:

با این تفسیر دیده می شود که بعد از سیمان فله ای که به صورت انبوه و عمده به فروش می رسد، تنها سیمان در بسته بندی های مختلف به کیلو گرم در پاکت قرار داده می شود و می تواند در استفاده از سیمان اثر گذار باشد.

در بسته بندی سیمان پاکتی خط تولید پاکت سیمان چه نوع پاکتی را به عنوان طرح توجیهی می پذیرد؟

در بسته بندی هایی که برای پاکت های سیمانی در نظر گرفته می شود می توان دستگاه بندی های مختلفی را برای طرح توجیهی لحاظ نمود، در زمانی که دستگاه های بسته بندی به تولید پاکت های بسته بندی سیمان فعالیت دارند، روش راه اندازی آن ها به گونه ای است که با بسته بندی های مختلف می توان دستگاه را با سرعت بالا به کار انداخت و رنگ های مختلفی از آن را تولید نمود، این بسته بندی ها به صورت 5 کیلویی و حتی 25 کیلو گرمی هستند که هر کدام از آن ها با سرعت های بالا می تواند به کار تولید پاکت سیمان بپردازد.

خط تولید پاکت سیمان برای دریافت طرح توجیهی خود به مشاوره های سرمایه گذاری اشتغال نیاز دارد و سعی دارد تا مهم ترین فاکتور های آن را در بسته بندی های مناسب جهت حمل و نقل و حتی جابجایی آن به نقاط بسیار دور ر برنامه ریزی نماید، در واقع می توان گفت که زمانی که پاکت سیمان قرار است در حجم بزرگ تری قرار گیرد و به صورت وزن سنگین استفاده شود، توصیه می شود تا بسته بندی های آن نیز به صورت های مختلف باشد که با طرح توجیهی از فاکتورهای مورد نیاز صرفه نظر می کند.

اکثر دستگاه های بسته بندی سیمان سعی دارند تا در زمان حمل و نقل و نیز نگهداری از آن ها بتوانند در شرایط و مشخصات مورد نظر به تولید پاکت برای بسته بندی بپردازند و از این رو می توان مشاهده نمود که حجم و نوع پاکت بسته بندی در زمان نگه داری نیز باید طرح ریزی شود تا انبار نگه داری آن، متناسب با شرایط آب و هوایی آن مکان باشد، توصیه می شود تا پاکت های تولید شده برای بسته بندی سیمان به گونه ای باشد که هوا به داخل سیمان نفوذ نداشته باشد و گاهاً به صورت نا محدود نگه داری گردد.

در واقع ماشین آلاتی که برای طرح توجیهی پاکت های سیمان به کار برده می شوند، به دستگاه های بسته بندی سیمان روتاری طراحی شده اند و همگی به گونه ای هستند که نیاز های بازار را تأمین می کنند و این نیاز متناسب با نسل جدید و نوین صنعت است که موجب توسعه تولید نیز شده است.

قیمت سیمان به صورت بسته بندی شده چقدر است؟

سیمان به صورت بسته بندی شده دارای قیمتی است که در بازار مصالح ساختمانی امکان نوسان قیمت سیمان همواره وجود دارد و شاید هم به گونه ای باشد که در زمان های خاصی دچار رکود گردد، در زمانی که بازار به رکورد ساختمانی می رسد، میزان قیمت تمام شده برای سیمان نیز زیاد ر می شود به گونه ای که قیمت سیمان همواره دچار افزایش قیمت است.

این نکته را در نظر داشته باشید که بسته بندی های سیمان همواره با نوسان قیمت همراه بوده است، اما سیمان به صورت فله ای نیز نوعی از سیمان است که دارای نوسان قیمت کم تری است و یا شاید اصلاً نوسان قیمت نداشته باشد. از این رو حتی اتحادیه های سیمان و مصالح ساختمانی همواره تأکید بر آن دارند که هیچ افزایش قیمتی را برای سیمان فله ای نگذارند، زیرا در واقع سیمان به صورت شفته استفاده می شود و از هزینه های پاکت بسته بندی و نیز هزینه های نقل و انتقال دیگر خبری نیست.

انواع پاکت بسته بندی سیمان در چه اشکالی تولید می شود؟

پاکت های بسته بندی سیمان به گونه ای ای طرح ریزی می شوند که در اشکال مختلف در کارخانه تولید پاکت ایجاد می شوند. به طور معمول تولید پاکت محصولات کشاورزی، محصولات خوراکی و حتی تبلیغاتی نیز در سطح کشور هستند که به سرویس دهی های مختلف به مشتریان اقدام نموده اند. برای این نوع پاکت طرح توجیهی بسته بندی انواع مصالح ساختمانی، می بایست پاکت های بسته بندی متفاوتی را در نظر گرفت و برای آن ها شکل های مختلفی را لحاظ نمود.

به عنوان نمونه سیمان های پرتلند نوع 1، 2، 3 و 5 سیمان های پرتلندی هستند که نوع 1، 4، 2 و 5 را به صورت سیمان پرتلند نوع 2 سیمان های پوزولانی پوشش می دهند و برای سیمان های مرکب، سیمان های بلین بالا کلینکر به صورت بسته بندی شده و پاکتی از وزن 50 کیلو گرمی جامبو فله تا 1500 کیلو گرمی است که هر کدام از این پاکت ها برای حجم خاصی از سیمان استفاده می شود.

راه اندازی خطوط تولید سیمان برای بسته بندی های سیمان های خاکستری، سفید و سیاه نوع پرتلند، به گونه ای است که سبب راه اندازی خطوط تولید سیمان در نوع های 1 ، 3 و 4 می شود و همین موارد برای تکمیل فرآیند تولید سیمان بسیار مهم و ضروری می باشند، در سیمان فرآیند بسته بندی و سنگ شکن برای فروش سیمان تا تحویل به مشتری، باید با شناسایی های خود کار و متنوع انجام شود که هر یک از آن ها شیوه های خاصی خواهند داشت.

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید متشکریم و امیدواریم که مطالب آن برای شما آموزنده بوده و بهره کافی و لازم را از آن کسب کرده باشید.

منبع مطلب : bamabesaz.com

مدیر محترم سایت bamabesaz.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

قیمت روز مصالح ساختمانی

آدرس : تهران ,انتهای شهید زین الدین شرق , خ اتحاد , روبروی خ 17 , انبار جهاد

خ دماوند غرب به شرق , بعد از سه راه تهران پارس خ اتحاد روبروی خ 17 انبار جهاد

منبع مطلب : tehranpooya.com

مدیر محترم سایت tehranpooya.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب