تهران در چه وضعیتی از کرونا قرار داردتهران در چه وضعیتی از کرونا قرار دارد را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

مشرق نیوز

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، پس از گذشت بیش از یک ماه از رشد دوباره آمار مبتلایان و جانباختگان ناشی از ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌های سخت‌تر و اجباری‌شدن استفاده از ماسک در فضاهای عمومی سرپوشیده، در روزهای اخیر شاهد کاهش نسبی آمار جانباختگان و مبتلایان هستیم.

این کاهش آماری در حالی است که هنوز بسیاری از استان‌های کشور در وضعیت پرخطر و بسیار پرخطر قرار دارند.

تهران نیز از جمله استان‌هایی است که در وضعیت بسیار پرخطر قرار داشته و از ابتدای مردادماه تاکنون این وضعیت در اغلب شهرستان‌های این استان استمرار داشته است.

در حال حاضر براساس اطلاعات به دست آمده از نرم افزار ماسک، نرم افزار مورد تأیید وزارت بهداشت، تهران و تمامی مناطق۲۲گانه آن، به علاوه شهرستان‌های ری،‌ شمیرانات، اسلامشهر، فیروزکوه، دماوند و ورامین در وضعیت قرمز و بسیار پرخطر قرار دارند.

این در حالی است که شهرستان‌های دماوند و اسلامشهر هفته گذشته در وضعیت کم خطرتری قرار داشته‌اند! شهرهای رباط کریم، شهریار، ملارد و قرچک نیز تنها شهرستان‌هایی هستند که وضعیت آن‌ها نسبت به هفته گذشته بهتر شده است.

همچنین براساس اطلاعات به دست آمده، شهرستان‌های پیشوا، شهریار، پاکدشت و قرچک در وضعیت پرخطر و نارنجی قرار داشته و شهرستان‌های رباط کریم، ملارد، قدس در وضعیت زرد و در خطر متوسط قرار دارند.

همچنین بهارستان و پردیس تنها شهرستان‌های با وضعیت سفید در استان هستند.

با توجه به آمار جانباختگان و مبتلایان و وضعیت شهرستان‌های استان تهران، به نظر می‌رسد پس از گذشت یک ماه از شروع محدودیت‌های اجتماعی برای کنترل شیوع کرونا، این ویروس هنوز در استان جولان می‌دهد و وضعیت تهران هنوز بسیار خطرناک است و در صورت عدم تدبیر و اتخاذ تصمیمات جدید بعید است که در زمانی نزدیک بتوان شاهد کنترل شیوع کرونا در تهران بود.

منبع مطلب : www.mashreghnews.ir

مدیر محترم سایت www.mashreghnews.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

ایرنا

ایرنا

انوشیروان محسنی‌بندپی روز دوشنبه در حاشیه افتتاح پروژه‌های شاخص هفته دولت ورامین در جمع خبرنگاران با اشاره به در پیش بودن زمان بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها اعلام کرد: اگر وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان تهران به همین صورت باشد، ممکن است شروع سال تحصیلی جدید به منزله حضور دانش‌آموزان در کلاس درس نباشد.

وی بر لزوم برگزاری مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد و افزود: رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی در مراسم عزاداری باعث می‌شود تا سلامت مردم حفظ و شکوه عزاداری امام حسین(ع) به نمایش گذاشته شود.

محسنی بندپی به بهبودی ۷۸ هزار و ۸۸۹ بیمار کرونایی در استان تهران اشاره و بیان کرد: در مجموع از روزهای نخست شیوع این ویروس تاکنون ۹۶ هزار و ۴۰ نفر در سطح این استان به کرونا مبتلا شده اند.

استاندار تهران گفت: در مجموع تعداد فوتی های ناشی از بیماری کرونا در این استان به پنج هزا رو ۸۲۳ نفر می رسد.

وی خاطرنشان کرد: شیب کاهش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این استان بسیار ملایم است گرچه روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک قابل قبول محسوب می شود.

با حضور استاندار تهران چهار پروژه کشاورزی، یک مدرسه خیرساز و یک باب سالن ورزشی روستایی در ورامین افتتاح شد.
 

منبع مطلب : www.irna.ir

مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

آخرین وضعیت کرونا در استان تهران/ ۲۵ شهر در وضعیت قرمز + جدول

به گزارش فارس، پس از گذشت حدود یک ماه از رشد دوباره آمار مبتلایان و جانباختگان ناشی از ویروس کرونا و اعمال مجدد محدودیت‌ها در کشور، امروز متاسفانه با فوت ۲۳۵ نفر بر اثر ویروس کرونا، رکورد تازه‌ای در آمار جانباختگان کرونایی کشور ثبت شد.

استان تهران نیز که تا هفته گذشته در اغلب مناطق در وضیت نارنجی، به معنای پرخطر قرار داشت، امروز در اغلب مناطق آن شاهد وضیت قرمز و خیلی پرخطر هستیم و این در حالی است که از ۱۵ تیرماه، برای مقابله با روند رو به رشد شیوع کرونا استفاده از ماسک در تمام مناطق عمومی با ابلاغ دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا اجباری شده و در بازه‌های یک هفته‌ای، محدودیت‌های مکرر و ویژه‌ای درباره استان تهران اعمال گردیده بود.

در حال حاضر براساس اطلاعات به دست آمده از نرم افزار ماسک، نرم افزار مورد تایید وزارت بهداشت،  تهران و تمامی مناطق22گانه آن، به علاوه شهرستان‌های ری،‌ شمیرانات، شهریار، فیروزکوه، قرچک و ورامین در وضعیت قرمز و بسیار پرخطر قرار دارند؛ این در حالی است که برخی شهرستان‌های تهران مانند ورامین و قرچک هفته گذشته در وضعیت سفید قرار داشتند!

عکس| وضعیت کرونا در شهرهای استان تهران 

شهرستان‌های پاکدشت، رباط کریم، ملار، اسلامشهر، دماوند و پیشوا در حال حاضر شهرستان‌های در وضعیت نارنجی و پرخطر هستند و شهرستان قدس تنها شهرستان در وضعیت زرد و با وضعیت خطر متوسط است. شهرستان‌های پردیس و بهارستان نیز شهرستان‌هایی هستند که وضعیت سفید و کم‌‎خطر خود را حفظ کرده اند.

اوج‌گیری دوباره بحران کرونا در شرایطی رخ می‌دهد که با تمهیدات ستاد ملی مقابله با کروناامیدها به کاهش آمار طی روزهای میانی تابستان معطوف شده بود، لکن هنوز شاهد رشد آمار مبتلایان و ثبت رکوردهای جدید در آمار مبتلایان و جانباختگان ناشی از ویروس کروناهستیم. با این شرایط باید پرسید، آیا تمهیدات و محدودیت‌های ابلاغ‌شده توسط ستاد مقابله با کرونا کافی بوده است یا نیاز به اعمال محدودیت‌های تازه‌ای در کشور، علی الخصوص در استان تهران هستیم؟

منبع مطلب : www.alef.ir

مدیر محترم سایت www.alef.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب