نحوه فارسي كردن كيبورد كامپيوترنحوه فارسي كردن كيبورد كامپيوتر را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

آموزش فارسی کردن کیبورد کامپیوتر و تایپ فارسی (بسیار ساده)

مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.
دانلود ویدیوی بالا

آموزش برنامه نویسی

آموزش فتوشاپ

آموزش زبان انگلیسی

آموزش زبان آلمانی

اپلیکیشن آموزش زبان

روش یادگیری زبان

مرکز کاشت مو

مرکز جراحی بینی

افزایش اعتماد به نفس

روشهای موفقیت

طرز تهیه کیک و شیرینی

طرز تهیه انواع قهوه

طرز تهیه دسر و گلاسه

منبع مطلب : jalebamooz.com

مدیر محترم سایت jalebamooz.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

تغییر زبان کامپیوتر | چگونه زبان کیبورد را فارسی کنیم - فارسی کردن ویندوز

مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.
دانلود ویدیوی بالا

معمولا اولین اقدام بعد از نصب کردن ویندوز بر روی کامپیوتر ، اضافه کردن زبان فارسی به ویندوز جهت تایپ فارسی و نمایش صحیح متون فارسی است. با توجه به اینکه زبان پیش فرض در ویندوز ها زبان انگلیسی است ، نیاز است که زبان دومی در کنار زبان انگلیسی نصب شود. ما در این مقاله به شما آموزش می دهیم چگونه زبان فارسی را به عنوان زبان دوم به ویندوز ها اضافه کنید. همچنین نحوه تغییر زبان و سوئیچ کردن بین زبان ها را به شما آموزش خواهیم داد. در این مقاله نحوه اضافه کردن زبان فارسی در ویندوز 7 آموزش داده می شود اما این روش در ویندوز های 8 و 10 نیز تقریبا به همین شکل است.

همچنین پیشنهاد می کنیم دیگر مقالات ما را نیز در این خصوص مانند  تنظیمات کیبورد کامپیوتر در ویندوز 10 و دلیل هنگ کردن مداوم کامپیوتر چیست مطالعه فرمایید. 

پس از بالا آمدن ویندوز 7 ، از طریق منوی استارت (پایین سمت چپ) وارد کنترل پنل ویندوز شوید:

حالا گزینه Region and Language را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید تا وارد تنظیمات زبان ویندوز شوید. سپس مطابق تصویر زیر وارد تب Keyboards and Languages شوید:

در پنجره فوق ، روی دکمه Change keyboards کلیک کنید تا وارد قسمت زیر شوید. در این قسمت زبان های نصب شده که به صورت پیش فرض فقط انگلیسی است را مشاهده می کنید:

حالا روی دکمه Add کلیک کنید. در صفحه باز شده به دنبال Persian بگردید و در زیرمجموعه آن ، تیک مربوط به آن را بزنید و OK کنید. به این ترتیب شما توانستید زبان فارسی را به کیبورد ویندوز 7 خود اضافه کنید.

حالا که توانستید زبان فارسی را به ویندوز خود اضافه کنید ، در کنار ساعت ویندوز می توانید هر دو زبان فارسی و انگلیسی را مشاهده کنید. یکی از راه های تغییر دادن زبان در هنگام تایپ ، انتخاب زبان مورد نظر از کنار ساعت است. روش سریع تر در زمان تایپ کردن ، استفاده از کلید های ترکیبی Alt + Shift است. به صورت پیش فرض شما می توانید با استفاده از این کلیدها زبان تایپ خود را تغییر دهید.

چگونه زبان پیش فرض ویندوز را تغییر دهیم ؟

همانطور که دیدید زبان پیش فرض ویندوز در هنگام بالا آمدن انگلیسی است. اگر شما دوست داشته باشید می توانید زبان فارسی را به عنوان زبان پیش فرض تعیین کنید. برای انجام این کار ، وقتی روی دکمه Change Keyboards کلیک کردید ، در آنجایی که لیست زبان های فعال را مشاهده می کنید ، می توانید آن ها را جابجا کنید. تصویر زیر را مشاهده کنید:

همانطور که در تصویر مشخص است ، باید روی زبان مورد نظر کلیک کنید و سپس از سمت راست روی دکمه Move Up یا Move Down کلیک کنید و در نهایت Apply را بزنید. به این ترتیب توانستید ترتیب نمایش زبان ها و زبان پیش فرض ویندوز را تغییر دهید.

سوالات متداول

منبع مطلب : www.heyvatech.com

مدیر محترم سایت www.heyvatech.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

تک تیپ

تک تیپ

شاید خیلی هامون بعد از نصب ویندوز جدید یا از نسخه ی جدید ویندوز استفاده می کنیم و به دلیل تغییراتی که در نسخه ی جدید ایجاد شده شاید ندونیم چطور باید زبان کیبورد رو فارسی کنیم و کیبورد فارسی داشته باشیم ، با تک تیپهمراه باشید .

آموزش فارسی کردن کیبورد لپ تاپ یا کامپیوتر (ویندوز 10)

با یک آموزش دیگر در خدمت شما هستم! برای آموزش اضافه کردن زبان فارسی به کیبورد در ویندوز 7 اخر این مقاله مراجعه کنید ، برای شروع فارسی کردن کیبورد ویندوز 10 باید مراحل زیر را طی کنید و به راحتی می توانید زبان “فارسی” را اضافه کنید .

به همین سادگی!

آموزش فارسی کردن کیبورد لپ تاپ یا کامپیوتر (ویندوز 7)

برای فارسی کردن زبان کیبورد در ویندوز 7 مراحل زیر را انجام دهید .

ابتدا از منوی استارت عبارت Region and Language و انتخاب کنید از پنجره باز شده به سربرگ Keyboards and Languages مراجعه کنید و گزینه Change keyboards را انتخاب کنید

از پنجره باز شده گزینه Addرا انتخاب کنید و دوباره از پنجره باز شده عبارت persianرا پیدا و آیکون کناری را انتخاب کنید تا باز شود ، سپس تیک چک باکس Persianرا انتخاب و گزینه های Ok را فشار دهید .

نکته : میتوانید با فشار دادن کلید های ترکیبی Shift+ Altزبان کیبورد خود را تغییر دهید .

منبع مطلب : techtip.ir

مدیر محترم سایت techtip.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب