چرا خداوند با خوشحالی حضرت فاطمه خشنود وبا خشم ایشان خشمگین میشودچرا خداوند با خوشحالی حضرت فاطمه خشنود وبا خشم ایشان خشمگین میشود را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

مشرق نیوز

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام والمسلمین «ناصر رفیعی» شامگاه دوشنبه، ۷ بهمن در مراسمی که به مناسبت ایام فاطمیه در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد، گفت: خداوند به خشنودی حضرت فاطمه(س) خشنود و به خشم ایشان خشمگین می‌شود.


این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه خداوند در قرآن می‌فرماید: هر کس از پیامبر(ص) اطاعت کند از خدا اطاعت کرده است، اضافه کرد: در جای دیگری می فرماید: هر کس از پیامبر(ص) طلب مغفرت کرده یا از ایشان پیروی کند از خداوند طلب مغفرت یا پیروی کرده است.


حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی با طرح این سوال که چرا خداوند به خشم حضرت فاطمه(س) خشمگین می‌شود، اظهار کرد:  زیرا حضرت فاطمه زهرا(س) برای خدا غضب می‌کردند که نوعی عبادت است، وقتی قوم حضرت موسی(ع) گمراه شدند حضرت غضب کردند و این خشم و غضب مقدس است.


این استاد اخلاق با بیان اینکه وقتی حق مسلمی انکار می‌شود باید غضب و فریاد زد و در این موضع سکوت گناه است، ابراز کرد: پس از پیامبر(ص) وقتی مردم ولایت امیرمومنان امام علی(ع) را نادیده گرفتند، چه کسی باید غضب کرده خطبه بخواند و جامعه بی‌غیرت را نفرین کند.


وی افزود: حضرت زهرا(س) دختر پیامبر(س) بودند وقتی مردم حق ولایت را ضایع کردند از همه اهرم‌های خشم نظیر قهر، تهدید به نفرین، تحریم تشییع استفاده کردند.


حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی با بیان اینکه یکی از اولاد برامکه از امام رضا(ع) درباره دلیل خشم حضرت زهرا(س) سوال کرد، گفت: حضرت فرمودند ما مادر صالحی داشتیم در حالی از دنیا رفتند که از جریان حاکم غضب و خشم داشتند.


این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه محل خشم مقدس اهل بیت(ع) زمانی بود که حقی پایمال می‌شد، اظهار کرد: پیامبر(ص) فرمودند خوشا کسانی که زیر عرش الهی هستند آنها کسانی هستند که حق را قبول کردند، وقتی لازم ‌شود از آن دفاع کرده و سکوت نمی‌کنند.


وی با بیان اینکه قرآن بدترین لعن را به کسانی می‌ کند که حق را کتمان کنند، ابراز کرد: امیرمومنان امام علی(ع) و ائمه معصومین(ع) معیار و ملاک حق هستند، امروز هم معیار و ملاک حق ولی فقیه است، وصیت‌نامه امام را بخوانید که بدانید چه نوع نمایندگانی را باید انتخاب کنید وصیت‌نامه شهدا ملاک حق است که همه آنها به اتفاق توصیه بر اطاعت از ولی فقیه کردند. همچنین علما و افراد با بصیرت ملاک حق هستند.


حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی با بیان اینکه اگر کسی در دین بدعت می‌کند خشم و غضب علیه او مقدس است، تاکید کرد: ائمه معصومین(ع) همواره با بدعت‌گذاران برخورد می‌کردند، ما باید دین خود را از علمای فقیه بگیریم زیرا آنها دین را با تفقه از قرآن و ائمه معصومین(ع) می‌گیرند.


این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه اگر جسارت یا توهینی نسبت به یک شخصیت مقدس انجام می‌شود باید مقابل آن موضع گرفت، گفت: به انتخابات نزدیک می‌شویم مراقب باشید که هر سخنی به زبان نرانید، برای دفاع از هر کاندیدا به معصیت دچار نشوید در سخنان خود انصاف داشته باشید.


حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب، بزرگان، مراجع، علما، شهدا یا خانواده شهدا ارزش‌های کشور ما هستند نباید به آنها توهین و جسارت ‌شود، اظهار کرد: اگر چنین شد باید دفاع کرده، عکس العمل نشان دهید، تذکر دهید به شیوه‌ای عمل کنید که ادامه پیدا نکند.


وی اضافه کرد: خداوند در دل شما پنج چیز را محترم قرار داده است، حرمت پیامبر(ص) و اهل بیت(ع)؛ قرآن، کعبه و مومن؛ مراقب باشید حریم آنها شکسته نشود.


حجت الاسلام عالی با بیان اینکه وقتی منکر اجتماعی شکسته می‌شود آنجا خشم و غضب جایز است، گفت: اینجا جای حساسیت و خشم است هیچ عهدی از امامت بالاتر نیست؛ متاسفانه، حساسیت نسبت به منکرات اجتماعی کمتر شده است اگر همه برخورد می‌کردند کم می‌شد.


حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی با بیان اینکه دفاع از دین هزینه دارد، ابراز کرد: شهدای ما خون خود را برای امنیت کشور هزینه کردند؛ سردار سلیمانی مقابل خطر داعش قرار گرفتند که ناموس و امنیت کشور حفظ شود وقتی با خشم به ترامپ گفت تو با من طرفی این خشم مقدس بود.


این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه خشم و غضب در مقابل فساد کارگزاران مقدس است، تاکید کرد: امیرمومنان امام علی(ع) بارها با کارگزاران متخلف برخورد کردند این موارد مصادیق خشم مقدس است.


وی در پایان خاطرنشان کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) بی‌دلیل بر کسی عصبانی نمی‌شوند بلکه خشم و غضب ایشان مقدس و صرفا برای رضای الهی بود.

منبع مطلب : www.mashreghnews.ir

مدیر محترم سایت www.mashreghnews.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

تحقیق چرا خداوند با خوشحالی حضرت فاطمه (س)خشنود و با خشم ایشان خشمگین

بالاترین مرحله قرب «فنا» است. «فنا» به معنی فراموش کردن همه چیز، و همه کس، و حتی فراموش کردن خویشتن در برابر خداوند. یعنی انسان به مرحله ای برسد که جهان هستی را جز سرابی نبیند، و عالم آفرینش را جز سایه ای کمرنگ مشاهده نکند. خویشتن را پروانه وار در آتش شمع وجود او بسوزاند، و هستی خویش را در هستی او محو و نابود ببیند.

یکی از آثار رسیدن به این مقام، «تسلیم مطلق» در برابر اراده اوست، آنچه او می خواهد، بخواهد، و آنچه او می پسندد، بپسندد. هم رضای او رضای خدا باشد، و هم رضای خدا رضای او.

و با در دست داشتن این معیار به سراغ مقام عرفان بانوی اسلام، فاطمه زهرا علیها السلام و قرب او در درگاه خدا می رویم و این حقیقت را از زبان پیامبر بزرگ صلی اللَّه علیه و آله می شنویم:

در کتابهای متعدد معروفی از اهل سنت و در روایات متعدد و فراوانی آمده است که پیغمبر به فاطمه زهرا علیها السلام فرمود:

«إن اللَّه یغضب لغضبک و یرضی لرضاک» (1) .

خداوند بخاطر خشم تو خشمگین می شود، و به خاطر رضای تو راضی.

در صحیح بخاری که معروفترین منابع حدیث اهل سنت است چنین می خوانیم:

پیغمبر اکرم صلی اللَّه علیه و آله فرمود:

«فاطمه بضعة منی فمن اغضبها فقد اغضبنی» (2) .

فاطمه پاره وجود من است، هر کس او را به خشم آورد مرا به خشم آورده است.

و نیز در همان کتاب در جای دیگر می خوانیم: پیغمبر صلی اللَّه علیه و آله فرمود:

«فانما هی فاطمة بضعة منی یریبنی ما ارابها و یوذینی ما آذاها» (3) .

فاطمه پاره وجود من است، هر چیز که او را ناراحت می کند مرا ناراحت می کند، و هر چه او را آزار دهد مرا می آزارد.

احادیث در این زمینه بسیار است و همگی حاکی از مقام بلند فاطمه زهرا علیها السلام در معرفت پروردگار و مقام عصمت و اخلاص و ایمان اوست، او به جایی رسیده که خشنودی و غضب او، خشنودی خدا و رسول اللَّه صلی اللَّه علیه و آله شده است، و این ارزشی است والا که هیچ چیز با آن برابری نمی کند.

رسول خدا صلی اللَّه علیه و آله می فرماید:

«فاطمة بضعة منی من سرها فقد سرنی، و من سائها فقد سائنی».(4) .

فاطمه پاره تن من است کسی که او را خوشحال کند مرا خوشحال کرده است و هرکس که به او بدی کند با من بدی کرده است.

از امام صادق علیه السّلام پرسیدند: بعضی از جوانان حدیثی از شما نقل می کنند که باور کردنی نیست! آنها می گویند شما فرموده اید: خدا از خشم فاطمه به خشم می آید.

امام صادق علیه السّلام فرمود: مگر شما این روایت را در کتاب های خود ندارید که خدا از خشم بنده مؤمن به خشم می آید؟

گفتند: چرا.

امام علیه السّلام فرمود: «فما تنکرون ان تکون فاطمة علیها السلام مؤمنة یغضب الله بغضبها و یرضی لرضاها؟»

پس چرا منکر این حقیقت هستید و باور نمی دارید که فاطمه زنی مؤمنه باشد و خدا از خشمش خشمگین و از خشنودیش خشنود شود؟

راوی پس از قبول فرمایش امام علیه السّلام گفت: الله اعلم حیث یجعل رسالته.

خدا داناتر است که مقام رسالت و امامت را به چه کسی تفویض فرماید. (5)

منبع مطلب : drp30.com

مدیر محترم سایت drp30.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب