مطالبات ایثارگران کی پرداخت میشودمطالبات ایثارگران کی پرداخت میشود را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

معوقات ایثارگران تا هفته آینده پرداخت می شود

معوقات ایثارگران تا هفته آینده پرداخت می شود

طبق دستور رئیس جمهور معوقات سال ۹۲ و ۹۳ ایثارگران با رقم ۶۰۰ میلیاردی در هفته آینده پرداخت می‌شود. رئیس بنیاد شهید در این زمینه گفت: این معوقات مربوط به حدود ۳۷ هزار و ۵۰۰ نفر از ایثارگران است.

معوقات ایثارگران یکی از مهمترین موضوعات چالشی و بحث برانگیز در حوزه مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران است که مدتی محل مناقشه ایثاگران با دستگاه‌های دولتی شده بود. بخش قابل توجهی از این معوقات که از سال 67 باقی مانده بود، طی سه سال گذشته پرداخت شد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی روز شنبه 25 دی ماه 95 بود که در ادامه رسیدگی به مواد ارجاعی لایحه برنامه ششم توسعه از کمیسیون تلفیق ماده 103 بود، این لایحه را به تصویب رساندند. به موجب مصوبه مجلس، دولت موظف شد تمامی مطالبات معوق خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران (جانبازان و آزادگان) اعم از پاداش پایان خدمت و وجوه مربوط به ذخیره مرخصی استفاده نشده و کلیه مطالبات قانونی آنان را به طور کامل حداکثر در دو سال اول برنامه مطابق بودجه سنواتی تأمین و توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت کند. به نحوی که در پایان سال دوم برنامه یعنی تا پایان سال 97 هیچگونه مطالبات معوقی در حوزه ایثارگران و خانواده شهدا باقی نمانده باشد.

در واقع بنیاد شهید و امور ایثارگران معوقات سال‌های 1376 تا 1390 با مبلغی بیش از 3850 میلیارد تومان را پرداخت کرد. از ابتدای سال 1395 نیز مطالبات ایثارگران مرتبط به سال 1391 که حدوداً مبلغ 536 میلیارد تومان است، پرداخت شده و تنها معوقه سال­‌های 1392 و 1393 باقی مانده بود که در روند بررسی و پیگیری برای پرداخت در سال 96 قرار گرفت.

حجت الاسلام شهیدی محلاتی نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید صبح روز دوشنبه  چهارم اردیبهشت ماه 96 در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم در این مورد که فعالیت شاخص بنیاد شهید در ماه‌های پایانی دولت یازدهم چه خواهد بود؟ خبر جدیدی در مورد پرداخت معوقات ایثارگران در استانه انتخابات داد و گفت: نظر آقای رئیس جمهور بر اینست که ما بتوانیم معوقه سال 92 و 93 ایثارگران را پرداخت کنیم و به همین منظور دستور دادند در هفته آینده معوقات پرداخت شود. با این پرداخت دیگر معوقه‌ای باقی نخواهد ماند و همه چیز به روز خواهد شد. معوقات سال 92 و 93 حدود 37 هزار و 500 نفر از ایثارگران حدود 600میلیارد تومان است که آن را در هفته آینده می‌پردازیم.

وی با اشاره به فضای ایثارگری در انتخابات ریاست جمهوری گفت: طبیعی است که فرهنگ ایثار و ایثارگری در همه جا نقش دارد. در انتخابات خود نامزدهای انتخاباتی یقینا با ایثار و فداکاری و توسل به این فرهنگ می‌توانند اثرگذار بوده و با گذشتشان نسبت به مسائل نقش آفرین باشند. از طرف دیگر یقینا ملت ما که حدود 220 هزار شهید به انقلاب تقدیم کرده‌اند، باید بکوشند این فرهنگ را رشد دهند زیرا آن شهدا برای بقای این انقلاب شهید شدند و رفتند. برای حفظ حرمت انقلاب و برای نظام اسلامی جان دادند. اگر می‌خواهیم راهشان را ادامه دهیم باید همه پای صندوق‌های رای حضور پیدا کرده و مشارکت کنیم.

*تسنیم

پرداخت مطالبات معوق ایثارگران آغاز شد

پرداخت مطالبات معوق ایثارگران آغاز شد

خبرها را در تلگرام تابناک دنبال کنید:

مالیات مقطوع برای خریداران سکه در سال ۹۷ چقدر است؟ (کلیک کنید)

یارانه معیشتی شهریورماه کی واریز می شود؟ (کلیک کنید)

«شاد» جدید کی رونمایی می‌شود؟ (کلیک کنید)

اعلام جزئیات پرداخت مطالبات ایثارگران

اعلام جزئیات پرداخت مطالبات ایثارگران

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ محمود پاکدل، معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران، با اشاره به دستور رئیس جمهور و تلاش‌های رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران برای پرداخت مطالبات باقی مانده خانواده معظم شهدا و ایثارگران گفت: خوشبختانه دستور تخصیص مبلغ ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان جهت پرداخت بخشی از مطالبات جامعه ایثارگری توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه صادر شد و پرداخت این مطالبات از ابتدای هفته جاری آغاز شده است.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد با بیان اینکه پرداخت این مطالبات بر اساس قانون مصوب صورت می‌گیرد، افزود: پاداش پایان خدمت شهدای بازنشسته تا پایان سال ۱۳۹۷ و همچنین حدود ۳۵ درصد از مطالبات ذخیره مرخصی شهدای بازنشسته سال‌های ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۵ در این مرحله پرداخت شد.

همچنین بخشی از مطالبات معوق جانبازان حالت اشتغال مشمول ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران نیز به صورت علی‌الحساب و بر اساس گروه‌بندی پرداخت شده است.

او با تشریح جزئیات مطالبات معوق جانبازان حالت اشتغال مشمول ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران تصریح کرد: پرداخت این مطالبات بر اساس قانون و با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح در حال انجام است و با توجه به اینکه هنوز احکام قطعی جانبازان مشمول ماده ۳۸ صادر نشده مبلغ تخصیص یافته به‌صورت علی‌الحساب پرداخت شد و تسویه مطالبات این عزیزان منوط به صدور احکام از سال ۹۱ تاکنون است که توسط معاونت تعاون و امور اجتماعی و معاونت توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران و از طریق ستاد کل نیروهای مسلح در حال پیگیری است.

پاکدل در پایان خاطرنشان کرد: پاداش پایان خدمت شهدای بازنشسته سال ۱۳۹۸ طی روزهای آینده پرداخت خواهد شد و مابقی مطالبات ایثارگران نیز در مراحل بعدی و پس از تأمین اعتبار لازم پرداخت می‌شود.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

داراب : چرامطالبات یامعوقه جانبازان پرداخت نمی شود وراجب مشکلات مسکن ودیگر گرفتاریهای آنان مجلس مسعولین تاکی دروغ مطالبات باید به دلار امروز پرداخت شود نه با به میل دزدان واختلاسگران مسعولین ازخدابیخبر تحمل همه به آخر خط رسیده آماده باشین جانبازان چرا باید شرمنده خانواده باشند و مورد بی محلی قرار بگیرند

محمدرضانادری : هفته اینده مابقی مطالبات جانبازان به ایشان پرداخت میشود

پرویز : سلام و خسته نباشید به شما بزرگواران چرا بازنشستگی شهدا را واریز نمیکنید

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب