dipcode.medu.ir – دریافت کد سوابق دیپلمdipcode.medu.ir – دریافت کد سوابق دیپلم را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

dipcode.medu.ir | ورود به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی سازمان سنجش | ایران تحصیل

dipcode.medu.ir | ورود به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی سازمان سنجش | ایران تحصیل

داوطلبانی که متفاضیثبت نام کنکور 99 می باشند لازم است در سامانه dipcode.medu.ir وارد شوند و اقدامات لازم را برای دریافت کد سوابق تحصیلی مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی انجام دهند. 

در این مقاله مطالبی همچون آموزش دریافت کد سوابق پیش دانشگاهی و نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم در سامانه w3snoop.com مطالبی را به شما عزیزان ارائه نماییم.

با ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات dipcode.medu.ir 98 را به شما ارائه نماییم و شما را با نحوه دریافت این کد مهم و کاربردی آشنا کنیم. 

dipcode.medu.ir – سامانه کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش

سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی به نشانی اینترنتی dipcode.medu.ir جهت تسهیل در امور ثبت نام و اطلاعات هویتی و تحصیلی دانش آموزان در خدمت متقاضیان محترم می باشد.

داوطلبان لازم است از طریق سامانه dipcod.medu.ir بدون صرف وقت و هزینه جهت مراجعه حضوری به مراکز آموزش و پرورش و مدارس از سوابق تحصیلی مربوط به دیپلم و پیش دانشگاهی خود مطلع گردید می توانید به صورت اینترنتی به آدرس سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی مراجعه نموده و کد های مربوطه را اخذ نمایید.

ضمنا در صورتی که با نحوه دریافت کد از سامانه کد سوابق تحصیلی اطلاع ندارید می توانید از سراسر کشور با شماره های مرکز تماس بگیرید تا کارشناسان مربوطه با گرفتن اطلاعات شما کد دیپلم و پیش دانشگاهی شما را اعلام نمایند.

ضمنا توجه فرمایید تماس با مرکز از سراسر کشور فقط از طریق تلفن ثابت با شماره های 9099072952 (تماس از سراسر کشور) و 9099072952 (تماس فقط از استان تهران) میسر می باشد.

dipcode.medu.ir سامانه مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی برای داوطلبان کل کشور جوابگو خواهد بود لذا کلیه متقاضیان دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی می توانند از این سامانه استفاده کنند.

برای اطلاع بیشتر و راهنمای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم ، پیش دانشگاهی ادامه مطلب را مطالعه کنید.

کد سوابق تحصیلی چه کسانی در سامانه dipcode.medu.ir موجود است؟

کاربران گرامی توجه داشته باشند کد سوابق تحصیلی دیپلم های مربوط به شاخه های نظری یعنی یکی از شاخه های ریاضی – تجربی یا انسانی در سامانه موجود است و نکته مهم تر اینکه فقط دیپلم هایی که از سال هشتاد و چهار به بعد اخذ گردیده اند در سیستم ثبت شده اند.

اطلاعات دیپلم هایی که مربوط به قبل از سال 84 می باشند در سیستم موجود نیست. نظر به این که بسیاری از داوطلبان دیپلم خود را قبل از موعد مذکور اخذ نموده اند زمانی که اطلاعات خود را وارد سامانه dipcode.medu.ir می کنند با خطا مواجه می شوند.

لذا این دسته از کاربران به نکته مذکور توجه داشته باشند. در مورد کد های سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی که در سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی dipcode.medu.ir وجود دارند.

لازم به ذکر است فقط کد سوابق تحصیلی داوطلبانی که مدارک پیش دانشگاهی خود را بعد از سال نود و یک دریافت کرده باشند در سامانه موجود است.

ضمنا به اطلاع متقاضیان محترمی که دارای مدرک دیپلم کاردانش – هنرستان و فنی حرفه ای می باشند می رسانیم کد سوابق تحصیلی این دسته از داوطلبان در سامانه موجود نمی باشد.

ضمناً متقاضیان محترمی که دارای مدرک دیپلم چهارساله نظام قدیم هستند نیز از این قاعده مستثنی نخواهند بود.

dipcode.medu.ir – راهنمای دریافت کد سوابق دیپلم و پیش دانشگاهی

کاربران گرامی قبل از اینکه جهت دریافت کد اقدام نمایید راهنمای اخذ کد سوابق تحصیلی را مطالعه نمایید.

متقاضیان محترم بعد از این که وارد سامانه اخذ کد سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور سراسری قسمتی را که در تصویر نشان داده شده ( مشاهده سوابق و دریافت کد سوابق تحصیلی اینجا کلیک کنید) انتخاب نموده و ادامه دهید.

پس از انتخاب گزینه بالا باید اطلاعات درخواستی سامانه شامل کد دانش آموزی ، کد منطقه ، تاریخ تولد و… را وارد نمایید سپس با انتخاب گزینه ورود اطلاعات شما و نمرات امتحانات نهایی (دیپلم) یا به عبارتی دیگر کد سوابق دیپلم شما نمایش داده خواهد شد.

ضمنا هر داوطلب می بایست یکبار دیگر با ورود به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی dipcode.medu.ir و انتخاب مقطع پیش دانشگاهی کد سوابق پیش دانشگاهی خود را دریافت نماید.

دریافت کد دانش آموزی – dipcode.medu.ir

طبق توضیحاتی که داده شد یکی از الزامات دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی داوطلبان وارد کردن کد دانش آموزی آن ها خواهد بود.

به عبارتی کد دانش آموزی شناسنامه هر داوطلب یا دانش آموز در آموزش و پرورش می باشد که در کارنامه آن ها درج می شود ، محل نمایش مشخصات لازم برای دریافت کد سوابق تحصیلی را نشان داده ایم.

دانش آموزان و اولیا گرامی توجه داشته باشید اخذ کد از سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی منوط به ورود برخی اطلاعات و همراه داشتن مدارک تحصیلی زیر خواهد بود لذا قبل از ورود به سامانه حتما مدارک زیر را آماده نمایید :

dipcode.medu.ir – کد منطقه چیست

برای استعلام کد سوابق تحصیلی از سامانه dipcode.medu.ir نیاز به کد منطقه دارید که کد منطقه دیپلم همان کد منطقه ای است که پایه های دهم و یازدهم را در آن منطقه تحصیل کرده اید و کد منطقه پیش دانشگاهی نیز بیانگر کد منطقه ای می باشد که پیش دانشگاهی خود را در آن منطقه تحصیل کرده اید.

دسترسی به کدهای مذکور فقط از سایت سازمان سنجش امکان پذیر خواهد بود در صورتی که نتوانستید کد منطقه خود را بیابید با شماره های  9099072952 (تماس از سراسر کشور)  9099072952 ( استان تهران)تماس بگیرید.

آخرین اطلاعیه های سامانه dipcode.medu.ir

نکته مهم : دانش آموزان محترم دقت کنید اگر در مقطع دیپلم یا پیش دانشگاهی در حال تحصیل می باشید با نظر به اینکه هنوز مدرک تحصیلی برایتان صادر نشده پس هنوز کد سوابق تحصیلی شما در سامانه dipcode.medu.ir ثبت نشده.

 سوالات پرتکرار در سامانه dipcode.medu.ir 

بنده سال گذشته در کنکور پذیرفته نشده ام کد مربوط به نظام وظیفه من در سامانه dipcode.medu.ir  چه عددی است؟

در صورتی که شما خرداد ماه مدرک دیپلم خود را دریافت نموده اید کد مربوط به شما 6 می باشد.

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی مربوط به اتباع خارجی را چگونه می توان دریافت نمود؟

به دو صورت می توانید در سامانه دیپ کد و یا مدرسه محل تحصیل خود دریافت نمایید.

آیا کد سوابق تحصیلی دیپلم برای رشته های دانشگاه آزاد لازم است؟

با توجه به اینکه ثبت نام دانشگاه های سراسری و آزاد در سال های اخیر ادغام شده است بله مورد نیاز می باشد.

در صورتی که اطلاعات خود را در سامانه 98 dipcode.medu.ir اشتباه وارد نماییم آیا زمان ویرایش وجود دارد؟

در سایت دریافت کد سوابق تحصیلی بسیاری از اطلاعات داوطلبان ارسال شده است و امکان اشتباه به حداقل رسیده است. در این مورد می توانید با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با نحوه ورود به سامانه سامانه w3snoop.com ، سامانه http dipcode.medu.ir 98 ، نحوه دریافت کد سوابق پیش دانشگاهی برای داوطلبان نظام قدیم و نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم برای داوطلبان نظام جدید مطالب را ارائه نماییم. هرگونه سوال را می توانید با شماره های پشتیبانی مطرح نمایید.

مطالب مرتبط

dipcode medu ir | دریافت کد سوابق تحصیلی از سایت دیپ کد - dipcode

dipcode medu ir | دریافت کد سوابق تحصیلی از سایت دیپ کد - dipcode

مشمولان دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور 99

 مشمولان دریافت کد سوابق تحصیلی به شرح زیر می باشد :

​ داوطلبانی که دیپلم خود را در یکی از رشته های نظری مثل ریاضی ، تجربی ، انسانی از سال 1384 به بعد گرفته اند .

 داوطلبانی که پیش دانشگاهی خود را از سال 1391 به بعد گرفته اند .

 داوطلبان نظام جدید که دیپلم خود را سال 98 به بعد دریافت می کنند .

بنابراین اگر دیپلم نظام قدیم یا فنی حرفه ای یا کاردانش دارید یا دیپلم تان را قبل از سال 84 گرفته اید نیازی به دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم ندارید و همچنین اگر به جای پیش دانشگاهی می خواهید از مدرک کاردانی تان استفاده کنید یا پیش دانشگاهی تان را قبل از سال 91 گرفته اید نیازی به دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی ندارید .

زمان دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی در کنکور 99

داوطلبان کنکور سراسری نظام قدیم برخلاف داوطلبان نظام جدید میبایست در زمان ثبت نام در کنکور سراسری 99 که در دهه سوم بهمن ماه می باشد ، نسبت به دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی از سایت dipcode.medu.ir و درج آن در فرم ثبت نامی خود اقدام نمایند .

داوطلبانی که به هر دلیلی در زمان ثبت نام کنکور سراسری موفق به دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم یا پیش دانشگاهی خود نشده اند می توانند در زمان تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری 99 و فرصت مجدد ثبت نام کنکور سراسری 99​ و همچنین در زمان ویرایش ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ نسبت به درج کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی در سایت سازمان سنجش اقدام کنند .

زمان دریافت کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم در کنکور 99

داوطلبان نظام جدید با توجه به اطلاعیه مدارس محل تحصیل قبل از زمان ثبت نام کنکور سراسری 99 می بایست کد سوابق تحصیلی خود را دریافت کنند به این منظور داوطلبان باید به سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان به آدرس dipcode​ مراجعه کنند و با وارد کردن اطلاعات درخواستی نسبت به دریافت کد سوابق تحصیلی اقدام کنند و در زمان ثبت‌ نام کنکور 99 با درج كد سوابق تحصيلی در سایت سازمان سنجش اطلاعات فردی خود را مشاهده ‌نمايند . 

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی آموزش و پرورش 99

در قسمت کد مقطع با 5 گزینه متوسطه ، پیش دانشگاهی ، متوسط دوم ، فنی و حرفه ای و کاردو دانش رو به رو می شوید که هر داوطلب بر اساس نوع دیپلم خود باید گزینه مورد نظر را انتخاب نماید . 

 منظور از متوسطه : داوطلبانی است که دیپلم خود را سال 84 به بعد در یافت نموده اند .

 منظور از متوسطه دوم : دارندگان دیپلم نظام جدید یا 6 - 3 -3 است .

 داوطلبان فنی و حرفه ای و کار و دانش که مدرک خود را سال 98 و بعد از آن دریافت می کنند مشمول دریافت کد سوابق تحصیلی هستند و باید گزینه مربوط به نوع دیپلم خود را انتخاب کنند .

برای ورود به سایت دریافت کد سوابق تحصیلی دیپ کد کلیک کنید .

توجه داشته باشید ( درصورت هرگونه مغایرت در نمرات و اطلاعات فردی خود از طریق درج درخواست در همین سامانه اقدام نمائید . ) .

در نظر داشته باشید می توانید برای دریافت سوابق تحصیلی خود با مشاوران مرکز مشاوره هیوا از طریق  خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا در ارتباط باشید .

  همچنین می توانید برای اطلاع از آخرین اخبار کنکور 99 عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام ما شوید .

کانال تلگرام کنکور سراسری هیوا 

صفحه اینستاگرام مشاوره کنکور سراسری هیوا

سوالات متداول

سایت dipcode.medu.ir که در این مقاله راهنمای تصویری دریافت کد سوابق تحصیلی به همراه لینک ورود به سایت قرار داده شده است .

خیر . تنها داوطلبانی که دیپلم خود را سال 84 به بعد دریافت کرده اند شامل تاثیر سوابق تحصیلی هستند و باید کد سوابق تحصیلی دیپلم دریافت کنند که در این مقاله توضیحات تکمیلی ارائه شده است .

داوطلبان نظام جدید باید قبل از شروع ثبت نام کنکور سراسری با توجه به اعلام مدارس محل تحصیل خود باید نسبت به دریافت سوابق تحصیلی دیپلم اقدام نمایند که در این مقاله توضیحات تکمیلی در این خصوص ارائه شده است .

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب