ممنوعیت تردد شبانه در شهرهای نارنجیممنوعیت تردد شبانه در شهرهای نارنجی را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

آخرین خبرها از ممنوعیت تردد شبانه خودروها در شهرهای نارنجی

آخرین خبرها از ممنوعیت تردد شبانه خودروها در شهرهای نارنجی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: طرح محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در دو روز گذشته با توجه به اجرای آن از ساعت ۲۰ و تغییر یک ساعته نسبت به روزهای هفته قبل با همکاری و همراهی مردم به خوبی اجرا شد و شهروندان در شهرها با برنامه‌ریزی سفرهای خود به گونه‌ای عمل کردند که تا قبل از ساعت ۲۰ به منازل خود بازگشتند.

وی ادامه داد: تغییر در ساعت اجرای طرح محدودیت‌های تردد شبانه در دو روز گذشته باعث شد سفرهای برگشت و بار ترافیکی عصرگاهی زودتر شکل گیرد و به جای شروع از حدود ساعت ۱۶ به ۱۴ تغییر یافته بود.

سرهنگ شیرانی افزود: از امروز نیز تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۱ شب تا ۴ صبح در شهرهای گروه نارنجی ممنوع است و همچنین ورود پلاک‌های غیربومی و خروج پلاک‌های بومی از شهرهای گروه نارنجی ممنوع خواهد بود.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: این طرح تا اطلاع ثانوی ادامه دارد و هرگونه تغییر وضعیت پس از جلسات ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام می‌شود و در صورت تردد غیرمجاز خودروهای شخصی در معابر شهری در ساعات ممنوعیت تردد، تخلف توسط دوربین‌های ثبت تخلف ثبت و جریمه صادر می‌شود.
 

منبع مطلب : www.hamshahrionline.ir

مدیر محترم سایت www.hamshahrionline.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

مشرق نیوز

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، سرهنگ احمد شیرانی، با اشاره به هشدار هواشناسی در سطح نارنجی اظهار کرد: این هشدار از چهارشنبه سوم دی ماه شروع می‌شود و تا شنبه ششم دی ماه ادامه دارد. بر اساس این هشدار سازمان هواشناسی بارش برف، کولاک در جاده‌ها پیش بینی می‌شود که این پدیده‌ها، مه گرفتگی و کاهش دید را به دنبال دارد.

وی افزود: وقوع این مخاطره‌ها در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، زنجان، چهار محال و بختیاری، قم، گیلان، مازندران، شمال فارس، خراسان رضوی، خراسان شمالی، لرستان، قزوین، همدان، مرکزی، خراسان جنوبی، گلستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد و ارتفاعات استان‌های البرز و تهران گزارش شده است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا به رانندگان توصیه کرد: اگر قصد سفر در مواقع بارانی و برفی را دارند حتماً از زنجیر چرخ استفاده کنند و لوازم گرم در خودرو به همراه داشته باشند.

وی گفت: وضعیت ترافیکی جاده‌ها در کشور عادی است و فقط در جاده‌های ورودی شهر تهران بار ترافیکی صبحگاهی وجود دارد.

سرهنگ شیرانی گفت: امروز هم تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۱ شب الی ۴ صبح در شهرهای گروه نارنجی ممنوع است.

وی تصریح کرد: ورود پلاک‌های غیربومی و خروج پلاک‌های بومی از شهرهای گروه‌های نارنجی ممنوع است. این طرح تا اطلاع ثانوی ادامه داشته و هر گونه تغییر وضعیت پس از جلسات ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام می‌شود.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا گفت: رانندگان بدانند در صورت تردد غیر مجاز خودروهای شخصی در معابر شهری نیز در ساعات ممنوعه تخلف شأن توسط دوربین‌های ثبت تخلف ثبت و جریمه صادر می‌شود.

سرهنگ شیرانی در پایان با اشاره به تصادف زنجیره‌ای در استان خوزستان گفت: در ساعت ۱۰.۴۵ دقیقه روز گذشته در محور اهواز-شوش کیلومتر ۵۰ یک تصادف خسارتی مابین وانت پیکان با احشام به دلیل عدم توجه به جلو رخ می‌دهد که در ادامه، ۱۳ خودروی دیگر هم تصادف می‌کنند و باعث به وجود آمدن یک تصادف زنجیره‌ای می‌شود.

منبع مطلب : www.mashreghnews.ir

مدیر محترم سایت www.mashreghnews.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

ایرنا

ایرنا

محمد دهقانی روز سه‌شنبه به رسانه‌ها اظهار داشت: با توجه به وضعیت جدید مخاطره شیوع ویروس کرونا در استان که اعلام شد، هفت شهرستان خراسان جنوبی وضعیت نارنجی (پرخطر) و خوشبختانه چهار شهرستان وضعیت زرد (متوسط خطر) را پیدا کردند.

وی افزود: مطابق قبل ممنوعیت تردد در شهرهای نارنجی رنگ از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح است که تردد داخل شهرها ممنوع بوده و همچنان برقرار است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: ممنوعیت ورود خودروهای با پلاک غیربومی به شهرهای نارنجی هم جزو محدودیت‌هایی است که ادامه دارد. 

وی بیان کرد: محدودیت‌ها تا زمانی که وضعیت مخاطره شیوع کرونا به این صورت است، ادامه دارد مگر این که در ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم جدید اتخاذ و اعلام شود.

طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید ۱۹ در شهرها از اول آذر ماه امسال همزمان با سراسر کشور در استان خراسان جنوبی آغاز شد و در این طرح، وضعیت شهرهای کل کشور به سه دسته زرد، نارنجی و قرمز و حوزه‌ها و فعالیت‌ها در همه شهرها در پنج بخش ادارات، تجاری، خدماتی و بازرگانی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی، ترددها تقسیم شده است.

وضعیت سه‌گانه و نوع محدودیت‌های مرتبط، متناسب با روند بیماری در هر شهر تعیین و اعمال می‌شود.

براساس آخرین رنگ‌بندی شهرستان‌های خراسان جنوبی که ۲۹ آذر ماه از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد، چهار شهرستان در وضعیت زرد (متوسط خطر) و بقیه شهرستان‌های استان در وضعیت نارنجی (پرخطر) هستند.

شهرستان‌های بشرویه، خوسف، درمیان و سربیشه به رنگ زرد و شهرستان‌های بیرجند، فردوس، نهبندان، قاینات، طبس، زیرکوه و سرایان، نارنجی رنگ هستند.

محدودیت‌های کرونایی به صورت هوشمند اعمال می‌شود به این معنا که شهرهای کشور براساس ارزیابی هفتگی در هر وضعیتی که قرار می‌گیرند، محدودیت‌های خاص آن وضعیت شامل زرد، نارنجی یا قرمز برای آنها اعمال می‌شود.

بر این اساس برای هفت شهرستان خراسان جنوبی از جمله بیرجند (مرکز استان) محدودیت‌های گروه شهرستان نارنجی اعمال شد یعنی گروه‌های شغلی یک و دو اجازه فعالیت دارند و فعالیت گروه‌های شغلی سه و چهار ممنوع است در مورد ادارات و سازمان‌ها هم تا سقف ۵۰ درصد به تشخیص مدیر مربوطه، نیروها در محل اداره مشغول به کار می‌شوند.

ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است و خودروهای شخصی پلاک بومی شهرهای قرمز و نارنجی اجازه ورود به سایر شهرها را ندارند.

همچنین در شهرهای زرد گروه‌های شغلی یک، دو و سه اجازه فعالیت دارند و حضور کارکنان در ادارات این شهرها تا دوسوم است. مشاغل گروه یک هم در هیچ‌یک از وضعیت سه‌گانه تعطیل نمی‌شوند.

خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد و پیش از اجرای این محدودیت‌ها، هفت شهرستان استان در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) بودند.

منبع مطلب : www.irna.ir

مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب