نامه ای به حاج قاسم سلیمانی بنویسیدنامه ای به حاج قاسم سلیمانی بنویسید را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

ایرنا

ایرنا

این هفته کودکان و دانش آموزان این سرزمین پهناور  مشق عشق و شهادت می نگارند و در فراغش دلنوشته ها تدوین و منشتر می کنند، شعر می سرایند، قصه ها می نویسند و هر چه در توش و توان دارند روانه بهشت می کنند، سردار عجب شور و حالی به پا کرده ، تا زمانی در حیات بود آرامش به مردم هدیه داد و اکنون که راهی بهشت شده و دل ها را بی تاب کرده است.

امروز کودکان و دانش آموزان شهرستان ۶۰۰ هزار نفری فردیس، همزمان با تشییع پیکر پاک سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی با دلنوشته های خود ، سردار را بدرقه بهشت کردند. از آرزوهایشان نوشتند ، شوق شهادت ، شوق دیدار حق و شوق رسیدن به همه خوبی ها  که سردار در این سال ها خاموش و بی صدا برای مردم به یادگار گذاشت.

با این اوصاف خواندن برخی از این دلنوشته ها خالی از لطف نیست ، دلنوشته هایی که از دل و فطرت پاک برآمده که لاجرم بردل می نشیند. 

رضا علی کرمی دانش آموز کلاس سوم ابتدایی  شهرستان فردیس از جمله کودکانی است که خطاب به سردار دلها نوشته است: با عرض سلام و احترام خدمت شهدای اسلام به ویژه سردار دلها حاجی قاسم سلیمانی اینجانب رضا علی کرمی امروز تولدم است ولی به احترام شما به پدرم گفتم تولد نمی گیرم ولی از شما یک خواهش دارم برایم دعا کنید که شهید باشم. چون خود فرموده ای که برای شهید شدن باید شهید باشیم من می خواهم پلیس بشوم و راه شما را ادامه دهم .

         سرباز کوچک شما علی کرمی.

دانش آموز خاطره رضایی دوم ابتدایی نیز نوشته است: سلام سردار

سلام بر بزرگترین مرد تاریخ و سلام بر بزرگترین ترس دشمن شهادت مبارک سردار عزیز من افتخارمی کنم که دختر این سرزمین هستم افتخار می کنم سرداری مانند شما داشتیم سردار عزیزما را برای همیشه عزادار کردی سردار عشق و ولایت آسمانی شدنت مبارک ما دیگرشادی نمی کنیم به پارک و سینما نمی رویم.تا وقتی که انتقام شما را از دشمنانت نگیرند روحت شاد فرمانده ایران زمین آر ام آرام  قاصدک ها رسیدند از سفری دور همراه نسیمی مهربان به دشت آلاله ها می رسیدند قاصدک ما خسته است کمی آن طرف ترخستگانی که به پهنای دل آسمان تابوت بر دوش دارند آری مختار ما به میهن می آید امروز سبز و آباد باد آرامگاه پیکر پاک سردارمان شد و خوش به حال آسمانی که سایه بان آن خاک شد شهادت سردار عزیزمان را بر رهبر امت و امام زمان (عج)تسلیت عرض می کنم

محمد امین دانش آموز ۹ ساله نیز در دلنوشته آورده است : من سردار حاج قاسم سلیمانی را دوست دارم ولی حیف که دیگر در بین ما نیست وقتی که خبر شهید شدن سردار حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش را شنیدم اشک توی چشمم حلقه زد .

سردار سلیمانی آدمی مهربان،مطیع رهبر بود این شهید کسی بود که دوست داشت هیچ جا جنگ نباشد او رفت در بغداد با فرماندهی خود مردم عراق را نجات دهد و دشمنان را نابود کند که در آنجا به شهادت رسید.

بامداد جمعه ۱۳ دی ماه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله پهپاد آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. 
بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رییس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.
در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
شهرستان فردیس حدود ۱۰۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی دارد.

منبع مطلب : www.irna.ir

مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

ایرنا

ایرنا

این اقدام جذاب فرهنگی در قالب پیشنهاد معلمان در کلاس درس، از سوی شمار زیادی از دانش‌آموزان خراسانی رضوی به نگارش دلنوشته‌هایی انجامید که در آن غم فرزندان ایران زمین در شهادت سردار دلها با ادبیاتی خالصانه مکتوب و ثبت شده است.

کلمات و جملات کودکانه و البته پر معنای این دانش‌آموزان در جمله جمله این نامه‌ها نمادی از عشق، معرفت و دوست داشتن سردار و قدردانی از تلاشهای آن شهید است.

محمدمهدی قربان‌زاده دانش آموز کلاس سوم در ابتدای نامه خود نوشت: قاسم سلیمانی راهت ادامه دارد.

وی در ادامه این نامه آورده است: درست است که تو شهید شده‌ای اما هنوز در کنار ما هستی.سردار قاسم سلیمانی تو قهرمان کشور بودی.شنیده‌ام که آمریکا موشک بزرگی به طرفت پرتاب کرده است و به همین سبب مردم ایران عزیز عصبانی شده‌اند و می‌خواهند حتما این کار آمریکا را جبران کنند و با صدای بلند می‌گویند "مرگ بر آمریکا" و " مرگ بر اسرائیل"

سیدامیرحسین میرسپاسی دانش آموز کلاس سوم در شهرستان درگز در دلنوشته خود نوشت: سردارسلیمانی انسان مهربانی بود و از خود می‌گذشت و با دشمنان ایران می‌جنگید.

وی ادامه داده است: سردار سلیمانی انسان فداکاری بود او بچه‌ها را خیلی دوست داشت.سردار! ما بچه‌ها هم شما را خیلی دوست داریم و ما بچه‌ها راه شما را ادامه خواهیم داد.سردار شما همیشه قهرمان ایران خواهید ماند و در دلها یاد شما باقی می‌ماند.

ماهان مجیدی فر دانش آموز کلاس اول از مشهد نیز نوشت: سردار رزمنده‌ای شجاع بود. امام سردار را دوست داشت. او دوست داشت ایران آزاد باشد. سردار ایرانی با بدان در نبرد بود. بدان از سردار می‌ترسیدند.امروز سردار دوست داشتنی در بین ما نیست. ما سردار ایران را تا ابد دوست داریم. ما دانش آموزان راهت را ادامه می‌دهیم.

یک دانش آموز کلاس دوم از مشهد نیز در نامه خود درباره سردار شهید سلیمانی این گونه نوشت: سردار آب داد. سردار ترسو نیست. سردار ایرانی است. سردار تیر می‌اندازد. سردار شیر مرد بود. سردار، سرباز آزاده وطن است. سردار در قلب من است. من سردار را دوست دارم

هومان مقدم دانش آموز مقطع دبستان از مشهد نیز عنوان "سردار ایرانی در قلب من می‌مانی" را به نامه خود داده و در متن آن نوشته است: او مرد نامی ایران است، من او را می‌شناسم. او را در رسانه دیده بودم.

او سرداری نامدار، دیندار و با ایمان بود. او مبارز بیرون مرز بود. بی تردید ایران بدون او یتیم است. من سردار را دوست دارم. زنده باد نام سردار ایرانی.

فاطمه بیات دیگر دانش‌آموز خراسانی کلاس دوم نیز در نامه خود نوشت: با نام ایزد دانا ما سرداری را از دست دادیم، او از مردان نامی ایران بود. این سردار انسانی دانا بود.این سردار با ادب، ترسو نبود. ما این سردار ایرانی را دوست داریم. سردار سلیمانی برای ما تا ابد زده است، ایران ما سربازان نیرومند دارد.ایران آباد، ایرانی بیدار است.

امیرحسین بخشایش دانش‌آموز کلاس سوم دبستان از درگز نیز در دلنوشته خود درباره سردار سلیمانی و مردم ایران نوشت: حاج قاسم دفاع از میهن کرد. حاج قاسم از خود گذشته سرداری بود که مرد بزرگ و شریفی بود. او ایران را نجات داد. نام و یاد او جاودانه خواهد ماند حاج قاسم راهت ادامه دارد.

بامداد جمعه ۱۳ دی ماه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.  
بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.
در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
وزارت  امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد.

منبع مطلب : www.irna.ir

مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

نامه احساسی و تکان دهنده سردار سلیمانی به همراه و یار همیشگی اش

اندروید
اندروید

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب