یارانه کالایی مهرماه کی واریز میشودیارانه کالایی مهرماه کی واریز میشود را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

جدیدترین خبر از پرداخت یارانه خرید کالا / اولین نوبت یارانه کِی واریز می‌شود؟

جدیدترین خبر از پرداخت یارانه خرید کالا / اولین نوبت یارانه کِی واریز می‌شود؟

طبق اظهارات پیشین اعضای کمیسیون برنامه‌وبودجه قرار بود پرداخت یارانه خرید کالا از مهر آغاز شود کلیات این طرح هفته گذشته با رای 80 درصد از نمایندگان مجلس تصویب شد، اولین نوبت این یارانه کی پرداخت می‌شود؟

سخنگوی کمیسیون برنامه‌وبودجه در خصوص اولین نوبت پرداخت این یارانه به تجارت‌نیوز گفت: کلیات این طرح تصویب شده، پرداخت یارانه خرید کالا به 60 میلیون نفر لازم‌الاجراست اما این روزها نمایندگان در حوزه انتخابیه هستند و  تصویب جزئیات آن به جلسه بعدی مجلس موکول شده است.

وی افزود: پرداخت این یارانه در شش مرتبه تصویب شده اما با توجه به این که جلسه بعدی در روز 27 مهر ماه برگزار می‌شود این یارانه در مهر ماه پرداخت نمی‌شود، چون طرح پس از تصویب نهایی باید به شورای نگهبان برود و تا پایان اسفند لازم‌الاجراست که پیش‌بینی می‌کنیم در شش مرتبه پرداخت شود.

براساس این طرح قرار است یارانه خرید کالاهای اساسی تا سقف پنج نفر پرداخت شود اما مبلغ آن برای گروه‌های مختلف متفاوت است، 20 میلیون از جمعیت کشور که اغلب افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی یعنی بهزیستی و تامین اجتماعی هستند مبلغ 120 هزار تومان به‌ازای هر نفر تا سقف 600 هزار تومان دریافت می‌کنند.

برای گروه دوم نیز که شامل 40 میلیون نفر دیگر از جمعیت کشور است مبلغ 60 هزار تومان به ازای هر نفر تا سقف 300 هزار تومان پرداخت می‌شود.

منبع مطلب : tejaratnews.com

مدیر محترم سایت tejaratnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جزئیات پرداخت یارانه کالایی به ۶۰ میلیون ایرانی از مهر ماه | رقم یارانه چقدر است؟

جزئیات پرداخت یارانه کالایی به ۶۰ میلیون ایرانی از مهر ماه | رقم یارانه چقدر است؟

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، جبار کوچکی نژاد با اشاره به دستور کار کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی در خصوص تأمین کالاهای اساسی مردم از جمله اقشار آسیب‌پذیر، اظهار کرد: این طرح را حدود یک ماه پیش در صحن مطرح کردم که با اقبال بیش از ۸۰ درصدی نمایندگان مجلس شورای اسلامی مواجه و تصویب شد.

وی با بیان اینکه طرح تأمین کالاهای اساسی اقشار آسیب‌پذیر پس از تصویب در صحن به کمیسیون برنامه‌وبودجه ارجاع و در خصوص تأمین منابع و نحوه پرداخت آن تصمیم‌گیری شد، افزود: این طرح روز گذشته تقریباً در کمیسیون برنامه‌وبودجه نهایی شده و حدود ۳۱ هزار میلیارد تومان از منابع بودجه سال ۹۹ به آن اختصاص داده شده تا دولت در شش‌ماهه دوم سال نسبت به اجرای آن گام عملی بردارد و طبق تکلیف از ابتدای مهرماه امسال لازم‌الاجرا است.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی در خصوص تأمین منابع مالی طرح تأمین و توزیع کالاهای اساسی دهک‌های پایین جامعه در سال ۱۴۰۰ نیز گفت: دولت منابع لازم برای تأمین و توزیع کالاهای اساسی مردم به‌ویژه دهک‌های پایین را که به‌صورت اعتباری است و تنها می‌توان با آن اقلام مشخصی را خریداری کرد را در بودجه سال ۱۴۰۰ تأمین خواهد کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۶۰ میلیون نفر ایرانی در راستای تأمین و توزیع کالاهای اساسی منتفع خواهند شد، تصریح کرد: به ۴۰ میلیون ایرانی در راستای طرح تأمین و توزیع کالاهای اساسی که دارای حقوق ماهانه و یا بازنشستگی هستند اعتباری ۶۰ هزارتومانی پرداخت خواهد شد به‌گونه‌ای که اگر در یک خانوار چهار تن ساکن باشند اعتباری ۲۴۰ هزارتومانی پرداخت خواهد شد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت همچنین برای ۲۰ میلیون ایرانی که هیچ‌گونه منابع درآمدی نیز ندارد، نیز گفت: این قشر عمدتاً تحت تکفل بهزیستی و کمیته امداد بوده و تقریباً هیچ‌گونه درآمدی ندارند و بنا بر پیش‌بینی قانون اعتباری دو برابری دریافت خواهند کرد به‌طوری‌که به هر یک از افراد خانوار اعتباری ۱۲۰ هزارتومانی پرداخت می‌شود و مجموعاً یک خانواده چهار نفره اعتباری ۵۰۰ هزارتومانی دریافت می‌کنند.

کوچکی نژاد با اشاره به اینکه برای خانوارها در طرح تأمین و توزیع کالاهای اساسی کارت‌های اعتباری در نظر گرفته خواهد شد، تصریح کرد: افراد واجد شرایط در این قانون که مفاد و شرایط آن کاملاً برای مردم شفاف خواهد شد تنها می‌توانند بااعتباری که ماهانه شارژ می‌شود کالاهایی همچون برنج، گوشت، مرغ، روغن و یا سایر اقلام اساسی را دریافت کنند.

منبع مطلب : www.hamshahrionline.ir

مدیر محترم سایت www.hamshahrionline.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

اطلاعات جدید پرداخت یارانه کالایی از مهر ۹۹ [شرایط+مبلغ ماهانه]

اطلاعات جدید پرداخت یارانه کالایی از مهر ۹۹ [شرایط+مبلغ ماهانه]

یارانه کالایی یا یارانه کالا از اواخر مهر ماه ۹۹ در اختیار مشمولان طرح یارانه کالایی قرار میگیرد. یارانه کالا در واقع سبد کالایی است که هنوز دولت و مجلس، جزییات آن را علنی نکرده اند. جزییات پرداخت یارانه کالا از اواخر مهر ماه ۹۹ توسط سازمان برنامه و بودجه و سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام خواهد شد.

با توجه به افزایش شدید ارز و به موازات آن افزایش قیمت کالا و خدمات در سال کرونایی و تحریمی ۹۹، شاهد افزایش قیمت کالاهای اساسی هستیم که زندگی را بر طیف های کثیری از هموطنان سخت کرده است و تخم مرغ شانه ای ۳۸۰۰۰ تومان و کره ۸۰۰۰ تومانی تنها مشتی نمونه خروار است.

دولت بخاطر کرونا، به ۲۳ میلیون خانوار ایرانی، وام ۱ میلیون تومانی پرداخت کرد. در حالی که این رقم در کشور آمریکا، ماهانه بیش از ۱۶۰۰ دلار برای مشمولان آسیب دیده از کرونا بود. دولت در سال ۲۰۱۸ میلادی نیز سبد غذایی را مطرح کرد و نیمی از جامعه سبد حمایت غذایی دریافت کردند که البته با انتقادات زیادی در حوزه تخصیص منابع و توزیع کالا مواجه شد.

یارانه کالایی بر اساس طرح سبد کالا است که مجلس یازدهم که خود را مجلس انقلابی خطاب می کند، در دستور کار دارد تا بخشی از مشکلات و رنج های ملت ایران را در سالهای پایانی قرن پر فراز و نشیب چهاردهم شمسی کم کند.

طرح سبد کالا با پرداخت یارانه نقدی فرق دارد. یارانه نقدی مشمولان همچنان ۴۵ هزار و ۵۰۰ هزار تومان به صورت ماهانه است که دولت هر ماه به حساب سرپرستان خانوارهای مشمول واریز می کند.

یارانه نقدی با وجود تورم افسار گسیخته در ایران، ۱۲ سال است که ثابت است. قرار است بر اساس یارانه کالایی ، مبلغ ۶۰ هزار تومان کالا به ۴۰ میلیون تن از هموطنان پرداخت شود. همچنین به ۲۰ میلیون هموطن، ماهانه ۱۲۰ هزار تومان یارانه کالا تعلق خواهد گرفت. طرح تامین کالاهای اساسی اقشار آسیب پذیر پس از تصویب در صحن علنی مجلس به کمیسیون برنامه بودجه ارجاع شده است و باید منتظر تصویب نهایی و تایید در شورای نگهبان به منظور ابلاغ به دولت بود.

در نیمه دوم سال ۹۹ که شمارش معکوس برای پایان عمر ۸ ساله دولت تدبیر و امید آغاز شده است، شاهد تورم سنگین خواهیم بود که قیمت کالا و خدمات را افزایش خواهد داد.

قرار است در طرح یارانه کالایی ۳۱۰۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات بودجه ۹۹ در اختیار طرح قرار بگیرد. در طرح یارانه کالایی هر خانوار مشمول اگر ۴ نفر باشد، اعتباری معادل ۲۴۰ هزار تومان دریافت می کند. ۲۰ میلیون نفری که ماهانه ۱۲۰ هزار تومان میگیرند، بایستی منبع درآمدی نداشته باشند که اکثرا تحت تکفل بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی هستند.

اگر خانواده ۴ نفره تحت تکفل نهادهای ذکر شده باشد، ماهانه حدود ۵۰۰ هزار تومان یارانه کالا دریافت خواهد کرد. با یارانه کالا افراد مشمول می توانند بر اساس کارت های اعتباری که در نظر گرفته می شود، برنج، گوشت، مرغ و روغن و اقلام اساسی خریداری کنند. شرایط دریافت یارانه کالا و شیوه اقدام برای دریافت یارانه کالا و زمان آغاز طرح یارانه کالا توسط سایت مشخصی بزودی توسط دولت رسانه ای خواهد شد.

برای اطلاع از شرایط و قوانین و مبلغ پرداخت یارانه کالا در اواسط مهرماه به سایت سازمان هدفمندی یارانه ها در نشانی hadafmandi.ir مراجعه کنید.

اینکه پس از گذشت بیش از ۴۰ سال از انقلاب شکوهمند اسلامی، یک چهارم جمعیت کشور معادل بیش از ۲۰ میلیون نفر طبق اعلام مسئولان، هیچ گونه درآمدی برای امرار معاش ندارند، موجب تاسف و تامل و تفکر است. توانمندسازی جامعه و توان افزا کردن استعدادهای ۳۱ استان کشور در بستر فناوری، می تواند کشور فقیر اما مملو از ظرفیت های فوق العاده خدادادی و انسانی را به کشوری ثروتمند تبدیل کند که نیازی به تداوم طرح های کوپن و یارانه کالایی نباشد.

منبع مطلب : rooziato.com

مدیر محترم سایت rooziato.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب