آیا مدارس فردا تعطیل است؟اخبار تعطیلی مدارساخبار تعطیلی مدارسآیا مدارس فردا تعطیل است

هر سال در فصول سرد سال، معضل یخبندان و آلودگی هوا در کشور باعث تعطیلی مدارس می شود که همین امر موجب نگرانی و تردید دانش آموزان و اولیا شده است. در سرما و یخبندان گاهی امکان رفت و آمد برخی نواحی کشور برای شهروندان بسیار دشوار می شود، بدهی است که در زمان کاهش دمای هوا آلاینده ها نیز اشباع شده و مشکل جدیدی در بسیاری از شهرها به وجود می آورند. به منظور جلوگیری از توسعه و افزایش آلودگی هوا در شهرها و همین طور راحتی دانش آموزان به هنگام سرما و یخبندان، وزارت آموزش و پرورش تدابیری برای تعطیلی مراکز آموزشی اندیشیده تا بتوان آموزش ها را به صورت مجازی پیش برد. در این زمان سوالی که دانش آموزان با آن مواجه هستند این است که ارائه برنامه های آموزشی در صورت تعطیلی مدارس به چه صورت خواهد بود؟

به اطلاع می رساند مدارس سراسر کشور در روز شنبه مورخ 6 اسفند 1401 دایر بوده و به فعالیت عادی خود به صورت حضوری ادامه می دهند.

فهرست محتوا

تعطیلی مدارس کشور به دلیل آلودگی و سردی هوا در سال 1401اخبار لحظه به لحظه تعطیلی مدارس به علت سرما در اسفند ماه 1401اخبار تعطیلی مدارس به علت آلودگی هوا در اسفند ماه 1401نحوه برگزاری کلاس ها به هنگام تعطیلی سرما و آلودگی هوا 1401فروکش آلودگی هوا و بازگشایی مدارس 1401

تعطیلی مدارس کشور به دلیل آلودگی و سردی هوا در سال 1401

همان طور که اشاره شد، با نزدیک شدن به ماه های سرد سال، آلودگی هوا نیز افزایش پیدا می کند. افزایش آلودگی هوا، گسترش سرما و یخبندان باعث شده که تعطیلی مدارس در سال جاری تبدیل به دغدغه مهمی برای دانش آموزان و خانواده های آن ها گردد. برنامه ریزی در این زمینه وابسته به تصمیمات کمیته اضطرار آلودگ امر برگزاری آموزش ها به صورت مجازی و در بستر شبکه ها و سامانه های آموزشی از جمله ای هوا و وزارت آموزش و پرورش می باشد؛ با توجه به این موضوع، ارگان های نام برده وظیفه دارند اطلاع رسانی دقیق و مشخصی پیرامون این مسئله انجام دهند. در زمان تعطیلی مدارس به موجب همینپلیکیشن شاد سپری می شود.

اخبار لحظه به لحظه تعطیلی مدارس به علت سرما در اسفند ماه 1401

در این روزها که سرما مهمان بسیاری از شهرهای شمالی کشور شده کار بسیاری از مدارس و مراکز آموزشی را به تعطیلی کشانده است، با کاهش شدید دمای هوا رفت و آمد برای بسیاری از دانش آموزان دشوارتر شده و گاهی حتی به دلیل یخبندان و مسدود شدن معابر این امر امکان ناپذیر می شود، به همین منظور در روز های این چنینی آموزش ها از صورت حضوری و در کلاس های درس برای راحتی دانش آموزان، به مجازی و در خانه ها انتقال می یابد. ولیکن با بالا رفتن نسبی دمای هوا نسبت به هفته های اخیر، هیچ گونه تعطیلی از این بابت در روز شنبه 6 اسفند 1401 اعلام نشده است.

اخبار تعطیلی مدارس به علت آلودگی هوا در اسفند ماه 1401

با توجه به تصمیمات اتخاذ شده از سوی جلسه کارگروه اضطرار آلودگی هوا و ثابت شدن وضع کیفی هوا در کشور، خبری از تعطیلی مدارس به علت آلودگی هوا در روز شنبه 6 اسفند 1401 وجود ندارد.

نحوه برگزاری کلاس ها به هنگام تعطیلی سرما و آلودگی هوا 1401

بنا بر جدیدترین اخبار منتشر شده، بازگشایی مدارس به شکل حضوری در صورت فراهم بودن شرایط مربوط به کیفیت و دمای هوا امکان پذیر خواهد بود. با تعطیلی مدارس و برگزاری طرح تردد زوج و فرد در بیشتر نقاط کشور، آسیب های ناشی از آلاینده ها تا حدودی تحت کنترل قرار گرفته است. ایجاد بسترها و برنامه ریزی های لازم در راستای بهبود آلودگی ها در کلان شهرها و ایجاد محدودیت ها در تردد و… از جمله شرایطی هستند که به منظور بهبود کیفیت هوا و برقراری حضوری مدارس باید در نظر گرفته شوند.

با این که حضوری و یا غیرحضوری بودن مدارس به تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوا بستگی دارد و لیکن تعطیلی به دلایل آلودگی و سرما در نهایت باید از سوی وزارت آموزش و پرورش تایید شود. به هر حال در صورت باز شدن تمامی مدارس مناطق مختلف کشور در اسفند ماه 1401، همچنان شهروندان بایستی نسبت به این موضوع احساس مسئولیت داشته و تا حد امکان شیوه نامه ها را رعایت کنند.

در بیشتر مواقع افزایش آلاینده ها و سردی هوا به تعطیلی مداراس و ادارات نمی انجامد ولیکن در صورت تداوم آلودگی هوا و یا برودت هوا و یخبندان در شهرها، آموزش ها از حالت حضوری به مجازی بدل شده و مدارس به طور کلی متوقف نمی شوند؛ در این بازه دانش آموزان می توانند از ساعت و زمان پخش کلاس دانش آموزان در تلویزیون مطلع باشند و با پیگیری برنامه های آموزشی تلوزیونی، دروس را فرا گرفته و اشکالات درسی خود را رفع نمایند.

همچنین شما می توانید ما را در کانال تلگرام مدارس ایران مشاوره همراهی کنید و از جدیدترین اخبار پیرامون نحوه و زمان بازگشایی مدارس به هنگام افزایش آلودگی هوا مطلع شوید.

فروکش آلودگی هوا و بازگشایی مدارس 1401

کیفیت هوا همه روزه در شهرهای مختلف اندازه گیری شده و با جدول شاخص آلودگی هوا مطابقت داده می شود، این جدول معیاری برای تصمیم گیری کمیته اضطرار آلودگی هوا می باشد و اعدادی که این شاخص نمایش می دهد تعیین کننده تعطیلی مراکز آموزشی و برقراری طرح های مربوطه در کشور می باشد.

زمانی که شاخص آلودگی هوا 100 الی 150 را نشان دهد معمولا مقاطع ابتدایی تعطیلی می شوند ولی در صورت بالا تر بودن شاخص آلودگی، احتمال تعطیلی مقاطع دیگر نیز بیشتر می شود.

میزان شاخص آلودگی هوا
عدد شاخصشاخص آلودگی هوا
0 الی 50پاک
51 الی 100سالم
101 الی 150ناسالم برای گروه ه های حساس
151 الی 200ناسالم برای تمامی گروه ها
201 الی 300بسیار ناسالم
301 الی 500خطرناک

 

سوالات متداول

1- در صورت افزایش آلودگی هوا آیا مدارس و مراکز آموزشی به طور کامل تعطیل می شوند؟

خیر، با اینکه در زمان آلودگی هوا مدارس به صورت حضوری تعطیل می شود اما آموزش ها به صورت مجازی همچنان ادامه دارند.

2- چگونه می توان از تعطیلی مدارس به هنگام آلودگی هوا مطلع شد؟

اخبار مربوط به تعطیلی مدارس در این زمان را می توانید از طریق سایت رسمی آموزش و پرورش و همچنین کانال تلگرام ایران مشاوره دنبال کنید.

3- در چه بازه ای بالارفتن شاخص آلودگی هوا موجب تعطیلی مدارس می شود؟

در صورتی که عدد شاخص بین 100 الی 150 باشد موجب تعطیلی مقاطع ابتدایی و بیش از آن موجب تعطیلی سایر مقاطع نیز می گردد.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "در صورت افزایش آلودگی هوا آیا مدارس و مراکز آموزشی به طور کامل تعطیل می شوند؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "خیر، با اینکه در زمان آلودگی هوا مدارس به صورت حضوری تعطیل می شود اما آموزش ها به صورت مجازی همچنان ادامه دارند." } },{"@type": "Question", "name": "چگونه می توان از تعطیلی مدارس به هنگام آلودگی هوا مطلع شد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "اخبار مربوط به تعطیلی مدارس در این زمان را می توانید از طریق سایت رسمی آموزش و پرورش و همچنین کانال تلگرام ایران مشاوره دنبال کنید." } },{"@type": "Question", "name": "در چه بازه ای بالارفتن شاخص آلودگی هوا موجب تعطیلی مدارس می شود؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "در صورتی که عدد شاخص بین 100 الی 150 باشد موجب تعطیلی مقاطع ابتدایی و بیش از آن موجب تعطیلی سایر مقاطع نیز می گردد." } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff;} .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important;}.sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal;}/* Colors */a.liked { color: #da1b1b;}a.liked:hover,a.liked:active,a.liked:focus { color: #666666;}a.liked span.sl-count,.sl-count { color: #fff;}/* Icon */.sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px;}.sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; }.sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px;}.sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0;}/* Count */.sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none;}/* Loader */.loader,.loader:before,.loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em;}.loader:before,.loader:after { position: absolute; top: 0; content: '';}.loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s;}.loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s;}.loader:after { left: .375em;}@-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; }}@keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; }}

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب