زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 – 1402مهلت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش مهلت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 – 1402

وزارت آموزش و پرورش کشور هر ساله با برگزاری آزمون استخدامی به صورت مجزا از داوطلبان واجد شرایط برای ورود به رشته معلمی و دبیری، ثبت نام به عمل می آورد. متقاضیان می توانند با فراهم نمودن مدارک ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش و با در نظر گرفتن تجانس رشته و مابقی شرایط، به صورت اینترنتی در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org، فرایند ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 را تکمیل کنند. آگاهی از زمان دقیق نام نویسی در این آزمون بسیار اهمیت دارد زیرا که امکان ثبت نام خارج از مهلت تعیین شده از سوی سازمان مربوطه وجود نخواهد داشت.

 

✅ لینک مستقیم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 – 1402

(به محض شروع فرآیند ثبت نام، لینک فوق فعال خواهد شد.)

مطابق بیانات مشاور وزیر آموزش و پرورش، قرار است فرایند ثبت نام و برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 قبل از سال 1402 صورت بپذیرد.

جزوه استخدامی آموزش و پرورشجزوه استخدامی آموزش و پرورش جزوه استخدامی آموزش و پرورشجزوه استخدامی آموزش و پرورش

 

فهرست محتوا

آخرین اخبار از زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 – 1402شیوه های جدید استخدام در آموزش و پرورش 1401 – 1402زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 – 1402تمدید مهلت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 – 1402نحوه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 – 1402چند نکته مهم پیرامون زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 – 1402

آخرین اخبار از زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 – 1402

افرادی که تمایل دارند در آموزش و پرورش مشغول به کار شوند و پیگیر این موضوع هستند که از زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای سال 1401 مطلع شوند، می توانند به اخباری که در ادامه مطلب در خصوص آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 منتشر گشته است توجه نمایند.

خبر 17 بهمن ماه

طبق سخنان مشاور وزیر آموزش و پرورش، قرار است روند ثبت نام و برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 قبل از سال 1402 صورت بپذیرد و فرآیند بررسی و جذب پذیرفته شدگان در اردیبهشت 1402به سرانجام برسد.

خبر 13 بهمن ماه

خبری که ممکن است باعث تعجب بسیاری از افراد شود شیوه های استخدام در آموزش و پرورش 1401 می باشد که طبق آن قرار است شاهد جذب ار روش های زیر باشیم:

دو مرحله ای شدن جذب دانشجومعلمان از سال آیندهجذب از طریق استعدادهای درخشان دانشجویی و دانش آموزیجذب از طریق مقطع ارشدجذب دو مدرکی ها یا بورسیه معلمی سال آخری

خبر 5 بهمن ماه

بیشترین میزان استخدام نخبگان در دستگاه اجرایی، در وزارت آموزش و پرورش به تعداد احتمالا 5 هزار نفر خواهد بود.

خبر 4 بهمن ماه

طبق اطلاعیه های منتشر شده از سوی سازمان سنجش، قرار است روش های نوینی برای اجرایی شدن آزمون استخدامی در دستور کار قرار بگیرد.

خبر 28 دی ماه

متد استخدام معلم به صورت دو مدرکی برای اولین بار در ایران صورت می پذیرد که در آن دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه های برتر اقدام به جذب دانشجو در رشته معلمی خواهند نمود.

شیوه های جدید استخدام در آموزش و پرورش 1401 – 1402

طبق اطلاعیه ای که در اواسط بهمن ماه 1401 از سوی سازمان سنجش منتشر شد، قرار است شیوه های جذب در این ارگان به شکل زیر باشد:

دو مرحله ای شدن جذب دانشجومعلمان از سال آینده

اولین گامی که قرار است برای نخستین بار در کشور برداشته شود، فرایند جذب دانشجومعلمان طی دو مرحله بوده که شامل دو گروه می باشد. دسته اول (دبیری متوسطه اول و دوم) در مهرماه و دسته دوم که معلمان ابتدایی نیز شامل آن ها می شوند، در نیسمال دوم یعنی بهمن ماه وارد دانشگاه فرهنگیان خواهند شد. طبق اعلام مصوبه دو مرحله ای شدن جذب دانشجومعلمان از سال آتی، قرار است 30 درصد از نمره کل داوطلب به مصاحبه عمومی و عملی اختصاص داده شود و گزینش دانشجویان در طول ترم تحصیلی رخ دهد.

جذب از طریق استعدادهای درخشان دانشجویی و دانش آموزی

یکی دیگر از متدها برای پذیرش دانشجو معلم که در 13 بهمن 1401 طی اطلاعیه ای منتشر شد، جذب نخبگان دانش آموزی به وسیله دانشگاه فرهنگیان با همکاری بنیاد ملی نخبگان، وزارت علوم، شورای عالی انقلاب فرهنگی می باشد.

جذب از طریق مقطع ارشد

 آزمون کارشناسی ارشد یکی دیگر از شیوه های جذب معلم خواهد بود که اخیرا به گوش می رسد. مطابق با این اخبار قرار براین است که داوطلبان با شرکت و کسب نمره حدنصاب در آزمون ارشد و ادامه تحصیل در رشته های مورد نیاز آموزش و پرورش، روند استخدام را طی نمایند.

جذب دو مدرکی ها یا بورسیه معلمی سال آخری

پذیرش دانشجویانی که قرار است به طور مشترک در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه‌های برتر کشور صورت پذیرد به این شکل خواهد بود که افراد پذیرفته شده می بایست دروس تخصصی دو سال اول را در دانشگاه اصلی بگذرانند و سپس برای ادامه تحصیل به دانشگاه فرهنگیان انتقال یابند. لازم به ذکر است این روش برای دانشجویان سال چهارم دانشگاه‌ها صدق خواهد کرد که رتبه و معدل حداقل 17 در رشته‌های انسانی و زبان، 14 در علوم پایه، فنی مهندسی و هنر را در کارنامه خود اخذ نموده باشند. درصورتی که دانشجو از این طریق وارد دانشگاه فرهنگیان شود باید پودمان های معلمی را در دانشگاه مذکور طی کند.

زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 – 1402

آزمون استخدامی آموزش و پرورش معمولا هر ساله توسط سازمان سنجش برگزار می گردد تا داوطلبان واجد شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش با دریافت به موقع دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 از طریق درگاه الکترونیکی و اطلاع رسانی سازمان مذکور  اقدامات لازم را به سرانجام برسانند. با توجه به اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان مربوطه، زمان ثبت نام این آزمون، اواخر سال 1401 خواهد بود. داوطلبان می توانند با عضویت در کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره از جدیدترین اخبار در این زمینه آگاهی یافته تا برنامه ریزی مناسب جهت شرکت در این آزمون را داشته باشند.

تمدید مهلت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 – 1402

امکان دارد عده ای باشند که بنا به هر دلایلی زمان اولیه را از دست داده و نتوانسته باشند فرایند نام نویسی را طی کنند. لذا برای این دسته از افراد و یا کسانی که نیاز به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود دارند فرصتی مجدد تحت عنوان تمدید مهلت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401  در نظر گرفته می شود تا بتوانند اقدامات لازم را به سرانجام رسانند. به دلیل آن که تاکنون مهلت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای سال 1401 مشخص نشده است لذا نمی توان تاریخ دقیقی را برای تمدید مهلت ثبت نام ذکر نمود اما اگر بخواهیم طبق روال گذشته آن را پیش بینی کنیم، احتمال دارد که در دهه اول اسفند ماه این فرصت به داوطلبان داده شود.

نحوه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 – 1402

 آزمون استخدامی آموزش و پرورش زیر مجموعه دستگاه های اجرایی قرار دارد که برای شرکت در آن داوطلبان می بایست تمام اقدامات لازم برای نام نویسی را انجام داده و مشخصات خود را در فرم مربوطه که در سایت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ارائه شده است، ثبت کنند. راهنمای تصویری زیر نحوه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش بوده که می توانید طبق آن عمل کنید.

وارد شدن به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و کلیک بر روی لینک فعال “استخدامی متمرکز دستگاه اجرایی” کلیک کنید.

 مرحله اول ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش مرحله اول ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

در این مرحله می بایست لینک فعال “نهمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور در سال 1401” را انتخاب کنید.

 مرحله دوم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش مرحله دوم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

اکنون از منوی موجود در سمت راست صفحه پیش رو، گزینه “خرید کارت اعتباری” را انتخاب نمایید تا بتوانید از این طریق،  هزینه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور را پرداخت کنید.

 مرحله سوم ثب نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش مرحله سوم ثب نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

در این مرحله، عبارت “سریال ثبت نام نهمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور سال 1401” را انتخاب کرده و گزینه “تایید و ادامه” را فشار دهید.

همان طور که در تصویر قابل مشاهده می باشد، داوطلبان می بایست در کادرهای نشان داده شده، اطلاعات خود را وارد نمایند و پس از آن گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنند.
 مرحله پنجم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش مرحله پنجم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش
پس وارد نمودن اطلاعات شخصی مثل شماره تلفن ثابت و همراه و انتخاب عبارت “ادامه روند پرداخت” را انتخاب کنید.
 مرحله ششم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش مرحله ششم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش
 حالا در صفحه پیش رو اطلاعات کارت بانکی خود را وارد نموده و گزینه “پرداخت” را فشار دهید.

 مرحله هفتم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش مرحله هفتم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

شماره سریال کارت اعتباری که پس از واریز وجه دریافت کرده اید را در کادر مربوطه وارد کنید و پس از ثبت کد امنیتی موجود در صفحه، کلید “ورود به سیستم” را بفشارید.

مرحله نهم ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجراییمرحله نهم ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

در این قسمت شرایط فایل عکس که باید آن را ارسال کنید وجود دارد. پس از بررسی آن و ارسال عکس، گزینه “تایید و ادامه- گام بعدی” را انتخاب نمایید.

 مرحله دهم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش مرحله دهم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

در مرحله بعدی صفحه ای برای شما به نمایش گذاشته می شود که می بایست اطلاعات خواسته شده را وارد کنید.

 مرحله یازدهم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش مرحله یازدهم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

این قسمت شال اطلاعات مربوط به سهمیه بوده که درصورت داشتن آن، می بایست کادر های مربوط به آن را پر کنید.

 مرحله یازدهم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش مرحله یازدهم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

پس از کامل نمودن و وارد کردن اطلاعات خود در کادرهای مشخص شده روی گزینه “تایید” کلیک نمایید.

 مرحله یازدهم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش مرحله یازدهم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

و در قسمت آخر اگه نیاز به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود داشتید می توانید از دو روش زیر استفاده نمایید.

 مرحله دوازدهم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش مرحله دوازدهم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

پس از اتمام فرآیند ثبت نام، یک کد رهگیری در اختیار شما قرار خواهد گرفت که توصیه می شود تا یک نسخه پرینت شده از آن تهیه کرده و تا زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش نزد خود نگهداری نمایید.

چند نکته مهم پیرامون زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 – 1402

پیش از آن که تصمیم داشته باشید تا در آزمون شرکت کنید توصیه می شود که دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش را به خوبی مطالعه کنید و سپس اقدام به نام نویسی نمایید. لازم به ذکر است توجه به نکات زیر نیز می تواند در این راستا کمک کننده باشد.

ثبت نام تنها از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و کلیک بر روی لینک “استخدامی متمرکز دستگاه اجرایی” میسر خواهد بود.در زمان ثبت نام لیست رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401  را از دفترچه مربوطه استخراج کرده و آن را مطالعه کنید.پیش از ورود به سایت جهت نام نویسی، مدارک ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش را تهیه نموده تا در هنگام ثبت نام دچار سرگردانی نشوید.در هنگام ثبت نام تمامی شرایط و ضوابط موجود در دفترچه راهنمای مربوطه را بررسی نموده و سپس اقدام به واریز هزینه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش نمایید زیرا پس از واریز وجه، امکان استرداد آن را نخواهید داشت.

سوالات متداول

1- داوطلبان در چه تاریخی می توانند نسبت به نام نویسی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 اقدام نمایند؟

با توجه به اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان مربوطه، زمان ثبت نام این آزمون، اواخر سال 1401 خواهد بود.

2- از چه طریقی می توان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش ثبت نام کرد؟

ثبت نام در این آزمون به صورت اینترنتی از طریق سایت رسمی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org به انجام می رسد.

3- هزینه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 از چه طریقی قابل پرداخت است؟

با مراجعه سایت ثبت نام این آزمون و به وسیله کارت بانکی عضو شبکه شتاب می توان هزینه نام نویسی را پرداخت کرد.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "داوطلبان در چه تاریخی می توانند نسبت به نام نویسی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 اقدام نمایند؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "با توجه به اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان مربوطه، زمان ثبت نام این آزمون، اواخر سال 1401 خواهد بود." } },{"@type": "Question", "name": "از چه طریقی می توان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش ثبت نام کرد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "ثبت نام در این آزمون به صورت اینترنتی از طریق سایت رسمی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org به انجام می رسد. " } },{"@type": "Question", "name": "هزینه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 از چه طریقی قابل پرداخت است؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "با مراجعه سایت ثبت نام این آزمون و به وسیله کارت بانکی عضو شبکه شتاب می توان هزینه نام نویسی را پرداخت کرد. " } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff;} .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important;}.sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal;}/* Colors */a.liked { color: #da1b1b;}a.liked:hover,a.liked:active,a.liked:focus { color: #666666;}a.liked span.sl-count,.sl-count { color: #fff;}/* Icon */.sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px;}.sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; }.sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px;}.sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0;}/* Count */.sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none;}/* Loader */.loader,.loader:before,.loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em;}.loader:before,.loader:after { position: absolute; top: 0; content: '';}.loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s;}.loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s;}.loader:after { left: .375em;}@-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; }}@keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; }}

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب