رشته های دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403رشته های ارائه شده در دانشگاه افسری ارتش 1402 - 1403رشته های ارائه شده در دانشگاه افسری ارتش 1402 - 1403رشته های دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

هر ساله ارتش جمهوری اسلامی ایران با برگزاری آزمون اختصاصی خود از میان علاقه مندان به تحصیل در رشته های نظامی، دانشجو می پذیرد. ارتش دارای دانشگاه های متعددی بوده که متقاضیان پیش از انجام ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1402 بایستی از رشته های ارائه شده در این دانشگاه ها اطلاع داشته و پس از دریافت دفترچه ثبت نام دانشگاه افسری ارتش اقدامات لازم را انجام دهد. دانشگاه های مذکور شامل دانشگاه افسری امام علی، پدافند هوایی خاتم الانبیا و دانشگاه های علوم و فنون هوایی ستاری، دریایی امام خمینی و فارابی می باشند.

برای پذیرش در دانشگاه های افسری ارتش 1402 – 1403، باید دارای مدرک دیپلم در یکی از رشته های علوم تجربی، ریاضی یا انسانی بود.

فهرست محتوا

رشته های دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403رشته های خاص دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403مزایای پذیرش در رشته های دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403نکات مهم در خصوص رشته های دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

رشته های دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

داوطلبانی که قصد ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1402 را دارند، می بایست در آزمون ورودی ویژه این دانشگاه شرکت کنند. لذا علاقه مندانی که دارای مدرک دیپلم در یکی از رشته های علوم تجربی، ریاضی و انسانی می باشند، می توانند با توجه به نوع مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود در آزمون اختصاصی مربوطه شرکت کرده و در صورت کسب حدنصاب قبولی لازم، سایر مراحل را نیز با موفقیت پشت سر بگذارنند تا به عنوان دانشجو در این دانشگاه ها مورد پذیرش قرار بگیرند.

 رشته های دانشگاه افسری امام علی

دانشگاه امام علی (ع) واقع در تهران، خیابان امام خمینی است که لباس فرم دانشجویان این دانشگاه به رنگ های خاکی، قهوه ای و کرم می باشد. به جز دو رشته عقیدتی سیاسی و خلبانی بالگرد این دانشگاه، مابقی رشته ها مربوط به رشته های عمومی نیروی زمینی ارتش بوده که در ادامه لیست این رشته و گرایش ها تشریح می شود.

رشته های دانشگاه افسری امام علی
رشتهگرایش
مدیریت دفاعیاداری پرسنلی
دارایی
دژبان
آماد
ترابری – مختص کلیه نیروها
علوم دفاعیپیاده
زرهی
توپ خانه
صحرایی و موشک ها
پدافند هوایی
ش.م.ه
بهداشت و درمان
مهندسی دفاعیاستحکامات و عمران
مخابرات و جنگ الکترونیکی (جنگال)
مهمات
الکترونیک
مکانیک

رشته های دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا

این دانشگاه در سال 92 با هدف تربیت فرماندهان، متخصصان، محققان و طراحان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا تاسیس شد تا افسران آموزش دیده به طور تخصصی تر بتوانند از مرزهای هوا فضایی کشور دفاع کنند. دانشگاه خاتم الانبی در تهران، خیابان ملاصدرا قرار دارد. رشته‌های عمومی نیروی پدافند هوایی شامل موارد زیر می شود:

رشته های دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا
رشتهگرایش
مهندسی فرماندهی و کنترلاطلاعات عملیات
کنترل شکاری
عملیات موشک
مهندسی مکانیکتعمیر و نگه داری سامانه های دفاعی هوایی
مهندسی برقمخابرات
الکترونیک

رشته های دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری

دانشگاه شهید ستاری در سال 67 جهت تامین نیازهای پرسنل تخصص های خلبانی، فنی و عملیاتی و در رابطه با انواع هواپیماها، موشک ها، سیستم های راداری، مخابراتی و … پس از تایید فرماندهی معظم کل قوا و شورای عالی انقلاب فرهنگی در منطقه مهر آباد جنوبی تهران تاسیس شد. اسامی رشته های ارائه شده در این دانشگاه را در جدول زیر می توانید مشاهده نمایید.

رشته های دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری
رشتهگرایش
مهندسی نگهداری و تعمیر هواپیما
مهندسی هوافضا
مهندسی برقالکترونیک
جنگ الکترونیکی (جنگال)
مخابرات
هوانوردیخلبانی شکاری
ناوبری هوایی
ترافیک هواییمراقبت پرواز
مدیریت آماد هوایی
مهندسی رایانهنرم افزار – مختص کلیه نیروها
خلبانی پهبادمختص کلیه نیروها

رشته های دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خمینی نوشهر

این دانشگاه در سال 60 کار خود را به طور رسمی در شهر نوشهر استان مازندران آغاز کرد و در حال حاضر در 5 دانشکده اقدام به تربیت و آموزش نیروهای متخصص و رفع نیازهای آموزش عالی نیروی دریایی و برخی سازمان های دریایی کشور می نماید. لیست رشته های تحصیلی این دانشگاه به شرح زیر می باشند.

رشته های دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خمینی نوشهر
رشتهگرایش
تفنگدار دریایی
مهندسی کشتی
مدیریت و کمیسر دریایی
مهندسی ناوبری و فرماندهی کشتی
مهندسی الکترونیک و مخابرات دریایی

رشته های دانشگاه علمی – کاربردی علوم و فنون فارابی

این دانشگاه زیر مجموعه دانشگاه های علمی کاربردی بوده که توسط معاونت حفاظت اطلاعات ارتش جمهوری اسلامی تاسیس گردیده و رشته های متوعی دانشجور می پذیرد. این دانشگاه واقع در استان تهران، لویزان و بلوار ستاد نیروی زمینی می باشد.

رشته های دانشگاه علمی کاربردی علوم و فنون فارابی
رشتهگرایش
علوم کاربری اطلاعاتحفاظت اطلاعات
مهندسی برقجنگال

علاقه مندان به تحصیل در رشته های این دانشگاه که شرایط ثبت نام دانشگاه افسری 1402 – 1403 را دارا می باشند، پس از قبولی در آزمون می بایست در مصاحبه دانشگاه افسری ارتش شرکت کرده و طی مراحل مصاحبه اقدام به انتخاب رشته نمایند. در صورتی که علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره موارد بالا یا اعلام نتایج نهایی آزمون دانشگاه افسری ارتش هستید می توانید روی لینک های آن کلیک کنید.

رشته های خاص دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

هرکسی نمی تواند در زمان برگزاری آزمون دانشگاه افسری ارتش 1402، از پس آن براید تا بتواند در رشته های دانشگاه های افسری به ادامه تحصیل بپردازند. حال ممکن است در این میان عده ای باشند که این سوال برای آن ها پیش آید که کدام یک از رشته های دانشگاه افسری خاص هستند؟

برای پاسخ به این پرسش می بایست گفت تعریف از رشته های خاص دانشگاه افسری، همان رشته هایی است که دارای داوطلبان بی شماری می باشد که علاوه بر این که داوطلبان می بایست در آزمون کتبی آن قبول شوند، بلکه باید در مصاحبه دانشگاه افسری ارتش نیز، نمره قبولی کسب کنند. با این وجود، تمامی دانشگاه های ارتش خاص بوده و دارای رشته های خاص می باشد، اما بر اساس طبقه بندی، خلبانی هواپیما و خلبانی بالگرد جز رشته های پر طرفدار بوده که دارای شرایط خیلی سخت است.

مزایای پذیرش در رشته های دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

یکی از مواردی که افراد را به سمت ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1402 می کشاند، امتیازات خاص تحصیل در دانشگاه های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران (دانشگاه افسری امام علی(ع)، دانشگاه خاتم الانبیاء (ص)، دانشگاه هوایی شهید ستاری، دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر و دانشکده علوم و فنون فارابی) می باشد که به چند نمونه از آن اشاره خواهیم نمود.

شبانه روزی بودن تحصیل در رشته های ارائه شده دانشگاه های افسری ارتشاستفاده رایگان از پوشاک، تغذیه، آموزش، خدمات بهداشتی و درمانی توسط پذیرفته شدگاندریافت کمک هزینه تحصیلی در طول تحصیل درجه ستوان دومی اختصاص می یابد و پس از فارغ التحصیلی به آنان مدرک کارشناسی در رشته مربوطه اعطا می شود.دانشجویان از تسهیلات، وام های مصوب، کارت اعتباری حکمت، بیمه خدمات درمانی و بیمه عمر برای خود و خانواده تحت تکفل برخوردار خواهند شد و همچنین سایر خدمات رفاهی مطابق با مقررات و ضوابط موجود به آن ها تعلق می گیرد.

نکات مهم در خصوص رشته های دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

پس از آن که از لیست رشته های ارائه شده در دفترچه ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1402 مطلع شدید می بایست به یک سری نکات مربوط به رشته ها توجه فرمایید تا دچار اشتباه نشوید.

حداقل معدل کل دیپلم برای فارغ التحصیلان رشته های علوم تجربی و ریاضی فیزیک 14 و حداقل معدل کتبی برای این دو گروه آزمایشی 10 می باشد.حداقل معدل کل دیپلم برای فارغ التحصیلان رشته علوم انسانی 16 و حداقل معدل کتبی برای این گروه آزمایشی 14 می باشد.ظرفیت رشته های دانشگاه های ارتش بسیار محدود بوده و تعدا بسیار کمی می توانند در این رشته ها به ادامه تحصیل بپردازند.جذب داوطلبان دارای دیپلم علوم انسانی فقط جهت تحصیل در رشته های زیر صورت می گیرد:رشته های اداری پرسنلی، دارایی، آماد، دژبان، ترابری و..آماد هوایی دانشگاه شهید ستاری نیروی هوایی وخاتم الانبیاء (ص) پدافندهواییمدیریت دفاعی دانشگاه امام علی (ع) نیروی زمینی (د)مدیریت وکمیسردریایی دانشگاه امام خمینی (ره) نیروی دریاییحفاظت اطلاعات دانشکده فارابی

داوطلبان واجدالشرایط پس از آگاهی از تمامی اطلاعات لازم می توانند با مطالعه منابع جامع، شانس خود را برای تحصیل در این دانشگاه ها افزایش دهند. جهت مشاهده لیست بهترین منابع دانشگاه افسری می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- دارندگان کدام مدارک تحصیلی می توانند جهت ثبت نام در رشته های ارائه شده دانشگاه های افسری 1402 - 1403 اقدام نمایند؟

دارندگان مدرک دیپلم ریاضی فیزیک، علوم تجربی یا علوم انسانی می توانند نسبت به ثبت نام در این رشته ها اقدام نمایند.

2- چگونه می توان از اسامی رشته های ارائه شده دانشگاه های افسری آگاه شد؟

لیست تمامی رشته های ارائه شده دانشگاه های افسری ارتش در آگهی استخدام و نیز متن همین مقاله ارائه ذکر خواهد شد.

3- آیا متقاضیان شرکت در آزمون دانشگاه های افسری ارتش، می توانند در سایر رشته ها شرکت کنند؟

خیر، هر داوطلب می تواند در آزمون اختصاصی رشته خود شرکت نماید.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "دارندگان کدام مدارک تحصیلی می توانند جهت ثبت نام در رشته های ارائه شده دانشگاه های افسری 1402 - 1403 اقدام نمایند؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "دارندگان مدرک دیپلم ریاضی فیزیک، علوم تجربی یا علوم انسانی می توانند نسبت به ثبت نام در این رشته ها اقدام نمایند." } },{"@type": "Question", "name": "چگونه می توان از اسامی رشته های ارائه شده دانشگاه های افسری آگاه شد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "لیست تمامی رشته های ارائه شده دانشگاه های افسری ارتش در آگهی استخدام و نیز متن همین مقاله ارائه ذکر خواهد شد." } },{"@type": "Question", "name": "آیا متقاضیان شرکت در آزمون دانشگاه های افسری ارتش، می توانند در سایر رشته ها شرکت کنند؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "خیر، هر داوطلب می تواند در آزمون اختصاصی رشته خود شرکت نماید." } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff;} .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important;}.sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal;}/* Colors */a.liked { color: #da1b1b;}a.liked:hover,a.liked:active,a.liked:focus { color: #666666;}a.liked span.sl-count,.sl-count { color: #fff;}/* Icon */.sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px;}.sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; }.sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px;}.sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0;}/* Count */.sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none;}/* Loader */.loader,.loader:before,.loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em;}.loader:before,.loader:after { position: absolute; top: 0; content: '';}.loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s;}.loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s;}.loader:after { left: .375em;}@-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; }}@keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; }}

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب