کارشناسی داوری استقلال ذوب اهنکارشناسی داوری استقلال ذوب اهن را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

کارشناسی داوری بازی استقلال و ذوب آهن| ۲ اشتباه تاثیرگذار داور

نظر کارشناسان داوری در خصوص صحنه های مشکوک دیدار ذوب آهن و استقلال

به گزارش خبرنگار ایمنا، تیم ذوب آهن اصفهان از ساعت ۱۵ امروز در ورزشگاه فولادشهر میزبان تیم استقلال تهران بود که این دیدار در پایان با تساوی بدون گل به اتمام رسید. قضاوت این دیدار بر عهده مرتضی منصوریان بود که چند صحنه بحث برانگیز وجود داشت و در ادامه نظرهای حیدر سلیمانی و علی خسروی را می‌خوانید.

سرنگونی بازیکن ذوب آهن در محوطه جریمه استقلال

در دقیقه ۳۰ بازی موسوی مدافع استقلال با سمت راست بدن خود برخوردی با مهاجم ذوب آهن داشت که داور ضربه پشت دروازه اعلام کرد.

سلیمانی: باید به سود ذوب آهن پنالتی اعلام می‌شد. مدافع استقلال با پا و دست راست خطا کرد اما داور ضربه دروازه اعلام کرد.

خسروی: اگر دقت کنید موسوی مدافع استقلال در محاسبات خود در دفع توپ اشتباه می‌کند و پای بازیکن ذوب آهن را می‌زند و خطای مدافع ذوب آهن کاملاً آشکار است.

آیا بازیکن ذوب آهن باید اخراج می‌شد؟

در دقیقه ۴۲ بازی مطهری در موقعیت تک به تک با دروازه بان ذوب آهن قرار داشت که عبدالله حسینی مدافع ذوب آهن برخوردی خارج از محوطه جریمه با ارسلان مطهری داشت که داور به اعلام خطا و اخطار برای مدافع ذوب آهن بسنده کرد.

سلیمانی: طبق قانون به دلیل موقعیت آشکار، بازیکن ذوب آهن باید اخراج می‌شد که داور به اشتباه اخطار داد.

تکل بازیکن استقلال روی پای میلاد جهانی

دقیقه ۷۰ میلاد جهانی حرکتی را در محوطه جریمه انجام داد که بازیکن استقلال با یک تکل توپ را زد و در ادامه برخوردی با میلاد جهانی داشت که داور به بازی ادامه داد.

سلیمانی: مدافع استقلال توپ را از جلوی پای ذوب آهن زد و در ادامه برخوردی هم داشت اما دستور ادامه بازی از سوی داور کاملاً صحیح بود.

منبع مطلب : www.imna.ir

مدیر محترم سایت www.imna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

کارشناسی داوری بازی ذوب آهن و استقلال

حیدر سلیمانی درباره قضاوت مرتضی منصوریان در دیدار ذوب‌آهن و استقلال اظهار داشت: پیش‌تر قضاوت‌های خوبی از منصوریان دیده بودیم، اما او در لحظات حساس، شجاعت لازم را نداشت. در نیمه اول دو صحنه حساس داشتیم که داور مسابقه در این صحنه‌ها به خوبی قضاوت نکرد. در دقیقه 30،‌ احمد موسوی در محوطه جریمه با پای راست و دستش روی بازیکن ذوب‌آهن خطا کرد. منصوریان این صحنه را دید، اما آن را پنالتی تشخیص نداد و ضربه دروازه اعلام کرد. در این لحظه باید به سود ذوب‌آهن پنالتی اعلام می‌شد.

وی درباره اعتراض کادر فنی استقلال به اخراج نکردن بازیکن تیم ذوب‌آهن پس از خطا روی ارسلان مطهری تصریح کرد: عبدالله حسینی در دقیقه 42، پشت محوطه جریمه روی مهاجم استقلال خطا کرد. با توجه به اینکه این صحنه موقعیت آشکار گلزنی بود و مطهری با دروازه‌بان تک به تک می‌شد، مدافع ذوب‌آهن باید کارت قرمز می‌گرفت که منصوریان به او کارت زرد داد. پس از این صحنه هم نیمکت‌نشینان استقلال مدام به منصوریان اعتراض کردند که او شجاعت لازم را نداشت و برخورد لازم انضباطی از سوی داور صورت نگرفت.

«منصوریان در دو صحنه حساس، تصمیم مناسب را نگرفت و قضاوت خوبی از او ندیدم.» کارشناس داوری فوتبال کشورمان ضمن بیان این جمله گفت: در نیمه دوم اخطارهایی به بازیکنان دو تیم داده شد که درست بود. در یک صحنه حدود دقیقه 70، مهاجم ذوب‌آهن در محوطه جریمه استقلال سرنگون شد و اعتقاد داشت که داور باید پنالتی بگیرد، اما چون او ابتدا توپ را زد و سپس برخورد ایجاد شد، ادامه بازی بهترین تصمیم بود.

انتهای پیام/

منبع مطلب : vananews.com

مدیر محترم سایت vananews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب