اعلام جنگ آمریکا تا ۲۴ ساعت آیندهاعلام جنگ آمریکا تا ۲۴ ساعت آینده را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

چرا 24 ساعت آینده برای آمریکا حیاتی است؟

چرا 24 ساعت آینده برای آمریکا حیاتی است؟

به گزارش شبکه ان بی سی، به دنبال انتشار  خبر ابتلای ترامپ به کرونا و تاثیر آن بر بازار اقتصادی بویژه بورس و نفت، شماری از مشاوران ترامپ وی را تحت فشار قرار می دهند تا برای آرام کردن فضای کشور برای لحظه ای در ملاعام حضور یابد.

مشاوران ترامپ حتی به حضور رییس جمهوری آمریکا برای لحظه ای از طریق پنجره و یا ویدئویی کوتاه نیز راضی شده اند.

یکی از منابع آگاه در همین مورد به شبکه ان بی سی گفت: این‌که چطور در ۲۴ ساعت آینده امور کشور مدیریت شود اهمیت حیاتی دارد.

براساس این گزارش، فضای کاخ سفید هم اکنون بسیار سنگین و پرالتهاب است و همه در ترس و وحشت به سر می برند.

در بخش غربی کاخ سفید نیز برخی نگران آن هستند که آیا آزمایش های سریعی که به طور منظم از افراد نزدیک به رئیس جمهوری انجام می شود واقعاً دقیق هستند یا خیر؟

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بامداد روز جمعه اعلام کرد که تست‌های تشخیصی انجام گرفته از او و ملانیا همسرش، مثبت است و آن دو دوره  قرنطینه خود را آغاز می‌کنند. ترامپ پیش از انجام تست و آگاهی به نتیجۀ آن، به سبب بیماری هوپ هیکس یکی از نزدیک‌ترین مشاوران خود،تحت نظر قرار گرفته بود.

او در نخستین مناظره انتخاباتی، بایدن رقیب خود را به دلیل ماسک زدن مورد تمسخر قرار داد. او روز پنجنشنبه به وقت محلی در جریان یک سخنرانی برای هواداران خود در پنسلوانیا که عمدتا ماسک نزده بودند، پرسید آیا آنها کسی را می‌شناسند که بیشتر از بایدن از ماسک خوشش بیاید.

منبع مطلب : donya-e-eqtesad.com

مدیر محترم سایت donya-e-eqtesad.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

آمریکا میدان جنگ آینده را اعلام کرد

آمریکا میدان جنگ آینده را اعلام کرد

به گزارش اسپوتنیک ، چارلز براون، فرمانده نیروی هوایی آمریکا، مکان احتمالی یک جنگ بزرگ آینده را با مشارکت این کشور اعلام کرد.

به گفته براون، جنگ آینده با مشارکت آمریکا مشابه درگیری‌های دو دهه گذشته نخواهد بود.

وی گفت: «جنگ آینده از سواحل ما دور نخواهد بود».

این ژنرال آمریکایی اطمینان دارد که جنگ آینده با مشارکت آمریکا با توجه به تلفات نظامی و خطراتی که برای ملت این کشور وجود دارد، یادآور جنگ جهانی دوم و اتفاقاتی که بر سر آمریکا آمد، خواهد بود.

این نشریه خاطر نشان می‌کند که فرمانده جدید نیروی هوایی آمریکا با مخالفت نمایندگان کنگره که مخالف تعطیلی پایگاه‌های نظامی با هواپیماهای منسوخ در مناطق خود هستند، مواجه خواهد شد. 

همچنین این نشریه خاطرنشان کرد که عمده هزینه‌های نوسازی در دوران رهبری براون بر عهده شرکت نظامی –صنعتی Northrop Grumman است که مسؤول ایجاد بمب افکن‌های استراتژیک سنگین بی-۲۱ و راکت‌های بین قاره‌ای جدید بازدارنده استراتژیک Ground based است.

در ماه سپتامبر، والری اینسینا، روزنامه نگار نشرینه Defence News، در مورد بازید از مرکز عملیات رزمی، ایجاد شده در پایگاه نیروی دریایی آمریکا اندروز؛ جایی که وی عملیات شبیه سازی شده‌ای از «سیستم کنترل جنگ انقلابی» را مشاهده کرد گفت که طی آن پاسخ واشنگتن به حمله یک دشمن بالقوه (احتمالاً مسکو) نشان داده شد.

منبع مطلب : donya-e-eqtesad.com

مدیر محترم سایت donya-e-eqtesad.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

ترامپ: ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده درباره حمله به سوریه تصمیم‌ می‌گیرم/هشدار پوتین به کشور‌های غربی درباره سوریه/عدم توافق ایران، روسیه و ترکیه درخصوص حمله شیمیایی سوریه

سوریه در روزهای گذشته ملتهب بوده و در 24 ساعت گذشته نیز این التهاب به اوج خود رسید؛ التهابی که ناشی از ادعای راه اندازی حملات شیمیایی توسط ارتش سوریه در شهر دوما بوده و در قابل ترین تحول، شب گذشته، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده در ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده درباره حمله به سوریه تصمیم گیری خواهد کرد.

به گزارش «تابناک»؛ رئیس‌جمهور آمریکا در نشست با اعضای کابینه امنیتی، بار دیگر ایران را به مشارکت در حمله شیمیایی ادعایی در سوریه متهم کرد.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در نشست دوشنبه با اعضای تیم امنیت ملی خود، حمله شیمیایی ادعایی در شهر «دوما» را «بی‌رحمانه» توصیف کرد و گفت: ظرف 24 تا 48 ساعت آینده درباره پاسخ نظامی به آن تصمیم خواهد گرفت.

به گزارش نیویورک‌تایمز، او در نشست کابینه امنیتی خود گفت: «این حمله بی‌رحمانه و وحشتناک بود. مسأله به انسانیت مربوط می‌شود و نباید اجازه دهیم که اتفاق بیفتد».

ترامپ: ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده درباره حمله به سوریه تصمیم‌ می‌گیرم/هشدار پوتین به کشور‌های غربی درباره سوریه/عدم توافق ایران، روسیه و ترکیه درخصوص حمله شیمیایی سوریه

او در ادامه ادعاهای خود گفت: «این کار، کار روس‌ها باشد یا سوری‌ها یا ایرانی‌ها یا همه‌شان با هم، خواهیم فهمید».

«جیمز متیس»، وزیر دفاع آمریکا هم روز دوشنبه در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا احتمال حمله نظامی آمریکا به سوریه به‌ بهانه وقوع حمله شیمیایی ادعایی در شهر «دوما» در غوطه شرقی وجود دارد یا خیر گفت، هیچ گزینه‌ای منتفی نیست.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزیر دفاع آمریکا در پاسخ به سؤال یک خبرنگار گفت: «در حال حاضر هیچ چیز را منتفی نمی‌دانم».

در نخستین ساعات امروز ــ دوشنبه ــ رژیم صهیونیستی با چندین موشک به پایگاه هوایی تیفور در استان حمص سوریه حمله و سامانه پدافند هوایی سوریه آنها را منهدم کرد.

حمله موشکی به فرودگاه حمص در حالی صورت گرفت که از چند هفته پیش و هم‌زمان با آغاز عملیات آزادسازی غوطه شرقی واقع در دمشق، آمریکا و رسانه‌های غربی، استفاده ارتش سوریه از جنگ‌افزارهای شیمیایی را مطرح می‌کردند.

در همین راستا نیز گروه تروریستی «جیش الاسلام»، که تحت حمایت سعودی‌هاست و فرماندهان ارشد آن در عربستان هستند، روز گذشته دولت سوریه را به انجام حملات مرگبار شیمیایی به دوما متهم کردند. دمشق این اتهام‌ها را رد و تأکید کرده که این جنجال شیمیایی با هدف متوقف کردن پیشروی‌های ارتش راه افتاده است.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، روز یکشنبه، روسیه و ایران را نیز مسئول حملات ادعایی شیمیایی در دوما دانست و تأکید کرد، «بهای سنگینی» برای آن پرداخت خواهد شد.

ترامپ: ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده درباره حمله به سوریه تصمیم‌ می‌گیرم/هشدار پوتین به کشور‌های غربی درباره سوریه/عدم توافق ایران، روسیه و ترکیه درخصوص حمله شیمیایی سوریه

هشدار پوتین به کشور‌های غربی درباره سوریه

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به کشور‌های غربی به ویژه آمریکا هشدار داد از گمانه‌زنی و اقدام‌های تحریک آمیز درباره حمله شیمیایی در سوریه خودداری کنند.

سخنگوی کرملین نیز در واکنش به اظهارات ترامپ ـ که مدعی شد «احتمال دارد پوتین مسئول حمله شیمیایی به سوریه باشد ـ گفت: رئیس جمهور آمریکا بیجا حرف زده و بی نزاکت است.

ترامپ در ادامه گزافه گویی‌هایش، همچنین از ایران به عنوان یکی از مظنونان حمله شیمیایی به سوریه نام برد.

عدم توافق ایران، روسیه و ترکیه در خصوص حمله شیمیایی سوریه

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد، هنوز توافقی بین ایران، روسیه و ترکیه درخصوص حمله شیمیایی در سوریه نشده است.

به گزارش تاس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه اظهار داشت: روسیه، ایران و ترکیه هنوز در مورد ارزیابی گزارش های حملات شیمیایی در سوریه به توافق نرسیده اند و مسکو در نظر دارد این موارد را کامل بررسی کند.

پسکوف در پاسخ به سؤالی درباره اتفاق ایران، روسیه و ترکیه درخصوص حملات شیمیایی گفت: اکنون، من نمی توانم درباره یک توافق صحبت کنم و تا کنون فقط واکنش روسیه را می دانم.

وی افزود: هیچ کس اطلاعات کاملی ندارد. تا کنون هیچ تحقیقی در مورد این موضوع انجام نشده و نتیجه گیری بدون هیچ گونه تحقیق، کاملا اشتباه است.

منبع مطلب : www.tabnak.ir

مدیر محترم سایت www.tabnak.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب