انیمه اتک ان تایتان فصل 4 قسمت 5انیمه اتک ان تایتان فصل 4 قسمت 5 را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

بررسی قسمت چهارم فصل چهارم انیمه Attack on Titan ؛ حسرت همیشگی!

بررسی قسمت چهارم فصل چهارم انیمه Attack on Titan ؛ حسرت همیشگی!

سلام
مرسی بابت تحلیل و نظرات دوستان
من فک کنم دو سه باری از اول تا همین قسمت آخری که منتشر شده رو دیدم و به شدت لذت بردم از این شاهکار، به جرئت میتونم بگم، یکی از بهترین مدیا هایی هست که تو عمرم دیدم.
ولی تو کل سریال، چن تا سوال برام پیش اومده که نتونستم بفهمم شون

1- دلیل حمله ی تایتان ها (اون بی عقل ها) به آدم ها واسه اینه که قدرت یکی از اون 9 تایتان هوشمند رو بدزدن تا بتونن به حالت انسانی خودشون برگردن. خب این کار رو، اون تایتان پیرمردی که تو فصل 1 ارن رو میخوره انجام میده، پس یعنی باید اون تایتان به حالت انسانی برگرده، ولی چیزی که اتفاق می افته اینه که ارن بعد از دو ساعت دیدن جنازه ها تو معده ی اون تایتان و بعد از کلی دیالوگ، با حالت تایتانی ش از تو دهن اون غول میاد بیرون. خب اگر تایتان های هوشمند چنین کاری بتونن بکنن(داخل شکم یه تایتان دیگه تبدیل شدن)، پس چرا مارسل، وقتی توسط یمیر خورده شد، اینکارو نکرد، زرتی تو شکم یمیر تبدیل می شد و میپرید بیرون دیگه :)))

2- اون 9 تا تایتان، طبق اون چیزی که تو فصل 3 دیدیم، از طریق یه مختصاتی به تایتان بنیان گذار متصل میشن، مثل همون شفقی که یمیر بعد از تبدیل شدن به حالت انسانی ش دید و یا همون شکلی که گریشا تونست رود ریس و فریدا رو بین دیوارا پیدا کنه. پس چرا راینر و آنی و برتولت، از این مختصات استفاده نمی کنن؟؟ اینا مگه دنبال تایتان بنیان گذار نیستن ؟ خب چطور مث آدم نرفتن درون دیوارها و دنبال تایتان مادر نگشتن؟ ترکوندن دیوار و کشتن کلی آدم و امکان لو رفتن خودشون، بنظر کار زیاد منطقی ای نمی اومد.

3- این یکی شاید یخورده خنده دار باشه ولی در مورد ماهیت “غول زن” ـه . خب غول زن یعنی چطوری ؟ ینی حتما باید یه زن به ارث ببرتش ؟ اگه یه مرد یه تایتان زن رو صاحب بشه چی میشه؟ :))) میشه غول مرد ؟ یا نمای یه مرد در قامت غول زن؟ (اصن انقد به این فکر کردم که مغزم داره گیرپاچ می کنه) :))))

منبع مطلب : varune.com

مدیر محترم سایت varune.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

انیمه Attack on Titan (حمله به تایتان) فصل 4 قسمت 4 با زیرنویس فارسی - نماشا

مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.
دانلود کیفیت 480p ۸۶.۶۷ مگابایت
دانلود کیفیت 360p ۵۸.۰۶ مگابایت
دانلود کیفیت 240p ۳۶.۵۶ مگابایت
دانلود کیفیت 144p ۲۲.۹۳ مگابایت

منبع مطلب : www.namasha.com

مدیر محترم سایت www.namasha.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

نقد انیمه Attack on Titan فصل چهارم قسمت دوم - غول‌های خفته

نقد انیمه Attack on Titan فصل چهارم قسمت دوم - غول‌های خفته

قسمت دوم از فصل آخر Attack on Titan منتشر شد و چه چیزی جذاب‌تر از نوشتن در مورد دنیای جدید این انیمه و کاراکترهای تازه‌ای که در این دو قسمت معرفی کرده است؛ کاراکترهایی که خبر از اتفاقات بسیار بزرگ در قسمت‌های آینده این انیمه را می‌دهد.

لعنت به جنگ

Attack on Titan از همان ابتدا روی موضوعات سیاسی و اجتماعی متمرکز بود و حالا و در فصل چهار به نظر می‌رسد که تمرکز انیمه بیشتر از هر چیز دیگری روی حس‌وحال کاراکترهای اصلی آن است.

طی این دو قسمت، ما از یک سو با فرماندهانی طرف هستیم که قدرت تایتان‌ها را در کنترل دارند اما مدت زمان زیادی از حضور آن‌ها در جنگ گذشته و همین قضیه هم باعث شده که دید متفاوتی نسبت به جنگ و مبارزه برای رسیدن به افتخار داشته باشند. از سوی دیگر ما با گروهی از جوان‌ها طرف هستیم که هنوز اشتیاق رسیدن به موفقیت و پشت سر گذاشتن دیگران باعث نشده تا بتوانند واقعیت جنگ را درک کنند و پر از شوق آماده نبردی می‌شوند که احتمالا آن‌ها را برای همیشه تغییر خواهد داد.

این اپیزود تصویر دقیق‌تری از مردم این دنیا نسبت به ارن و دیگر مردم او که پشت دیوارها پنهان شده‌اند می‌دهد. در واقع ما متوجه می‌شویم که این دو گروه در حالی با یکدیگر در حال جنگ هستند که هنوز هیچ شناخت درستی از یکدیگر ندارند. این قسمت به نوعی نشان داد که بیشتر از همه، این ایدئولوژی است که به عنوان عقیده در ذهن سربازان هر دو طرف شکل گرفته و در واقع یک حقیقت مشخص و یک خوب یا یک بد مشخص وجود دارد و اصولا در چنین شرایطی داوری در مورد این که چه شخصیتی خوب یا بد است وجود ندارد.

در واقع به بنظر من سازندگان فصل چهارم Attack on Titan می‌خواهند تا جای ممکن ما را با باطن کاراکترهای جدید که پیش از این دشمنان شخصیت‌های اصلی سریال بودند آشنا کنند و بعد انسانی آن‌ها را به ما بشناسانند تا هنگام شروع جنگ اصلی که به نظر فاصله چندانی با آن نداریم، بیشتر بتوانیم با سرنوشت این کاراکترها ارتباط برقرار کنیم. در واقع این کار یک سرمایه‌گذاری است که پیش از این هم Attack on Titan در فصل ابتدایی با معرفی شخصیت‌های متعدد انجام داد و همین باعث شد که این انیمه دارای اپیزودهای متعددی باشد که در آن جان یک کاراکتر مهم در خط قرار می‌گیرد و به همین خاطر هم داستان اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند.

در این اپیزود سوالاتی بنیادی در مورد دنیایی که داستان Attack on Titan در آن جریان دارد مطرح می‌شود. مثل این که چرا اصلا باید رقابتی برای تبدیل شدن نوجوان‌ها به غول‌های اصلی وجود داشته باشد آن هم در حالی که هر شخصی که به یک غول تبدیل شود بعد از مدت زمان مشخصی جان خود را از دست داد.

این سوال مطرح است که آیا اصلا رسیدن به قدرت تایتان‌ها ارزشش را دارد یا خیر. در ضمن، انیمه نشان می‌دهد که تکنولوژی انسان‌ها هم در حال پیشرفت کردن است و بعید نیست که به‌زودی دیگر کشورهایی که به قدرت تایتان‌ها دسترسی ندارند بتوانند به وسیله تجهیزات جنگی جدید به غیرقابل شکست بودن تایتان‌ها خاتمه دهند.

جنگی که منتظرش بودیم در راه است

بعد از این که الدیایی‌ها توانستند اهالی خاورمیانه را شکست دهند، این موضوع مشخص شد که کشور آن‌ها ممکن است به‌زودی دیگر قدرتمندترین کشور دنیا نباشد. همین موضوع هم باعث شده تا انگیزه این گروه برای پس گرفتن قدرت تایتان اصلی که الان در اختیار ارن یگر است بیشتر شود.

این موضوع هم باعث شده تا آن‌‌ها در حال آماده شدن برای جنگی باشند که نتیجه احتمالی آن نابودی مردم پشت دیوارها و از بین رفتن نژاد الدیایی است که قدرت تبدیل شدن به تایتان‌ها را دارند. البته Attack on Titan در این قسمت نشان داد که همه چیز آن‌شکلی که انتظارش را داریم پیش نخواهد رفت.

در این قسمت متوجه شدیم که ارن یگر به داخل این کشور نفوذ کرده و به عنوان یک سربازی که ظاهرا سلامت روانی خودش را از دست داده، در حال جمع‌آوری اطلاعات است. نشان دادن ارن شاید به این معنا هم باشد که میکاسا، آرمین و حتا لیوای و سایر اعضای گروه اسکاتز از پشت دیوارها حرکت کرده و در حال جاسوسی هستند.

البته بعید است که در قسمت بعدی شاهد حضور آن‌ها باشیم و تنها احتمالا در بخش‌های کوتاهی از اپیزود اطلاعات بیشتری در مورد سرنوشت آن‌ها منتشر خواهد شد. قسمت دوم Attack on Titan نشان داد که هنوز حرف‌های بسیار برای گفته شدن وجود دارد اما از سمت دیگر ظاهرا جنگ نزدیک است و به‌زودی باید منتظر اطلاعات بیشتری باشیم.

سرعت کم این اپیزود نسبت به سایر اپیزودهای این انیمه هم نکته ویژه‌ای بود. این موضوع از آن‌جایی که هنوز در حال آشنایی با دنیایی جدید و کاراکترهای تازه هستیم قابل پذیرش است اما تنها در حال حاضر این سوال برای من مطرح است که آیا یمیر واقعا به همین راحتی کشته شده و کنار رفته یا به‌زودی باید شاهد اطلاعات بیشتری در مورد نحوه انتقال قدرت بین تایتان‌ها باشیم؛ سوالاتی که حداقل برای بخشی از پاسخ به آن‌ها باید تا قسمت بعدی که دو هفته دیگر پخش می‌شود، منتظر بمانیم.

منبع مطلب : vigiato.net

مدیر محترم سایت vigiato.net لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب