برای وزن گیری جنین چی بخورم

برای وزن گیری جنین چی بخورمبرای وزن گیری جنین چی بخورم را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

چکار کنیم تا جنین خوب وزن بگیرد؟ + برنامه کامل و وزن هرهفته

چکار کنیم تا جنین خوب وزن بگیرد؟ + برنامه کامل و وزن هرهفته

چگونه می توان در دوران بارداری وزن جنین را زیاد کرد؟

لحظه ای که تصور می کنید آن را به دنیا می آورید یک معجزه است ؛ زن مثل این است که بذری را با خون, گوشت و از همه مهم تر عشقش پرورش می دهد. او برای نوزادش زندگی می کند و کارهایی مثل انتخاب غذا و تمام افکار و هر جنبه ای از سلامتی او بر کودکش را در نظر می گیرد.

وزن گیری جنین در دوران بارداری یکی از دغدغه های مادران باردار است که باید زیر نظر متخصص مربوطه انجام شود. یک پارامتر کلیدی برای ارزیابی یک بارداری سالم, اندازه گیری وزن جنین است، پس از هر اسکن سونوگرافی که دارید رشد وزن جنین اندازه گیری و برای مراجع ثبت می شود و اگر به شما گفته شده است که وزن جنین کم تر از آن چیزی است که باید باشد چه کاری باید کرد؟ این چیزی است که شما باید بدانید.

وزن جنین

وزن جنین چیست؟

به منظور ارزیابی وزن جنین در دوران بارداری, از فرمول های بسیار پیچیده ای برای طراحی متوسط وزن ایده آل نوزادان در مراحل مختلف بارداری استفاده شده است، زیرا همه بارداری ها منحصر به فرد هستند و همه نوزادان به میزان مختلف رشد می کنند. فرد مناسب برای کمک به شما در این زمینه, متخصص زنان است و نیازی به نگرانی نیست.

راه وزن گیری جنین در ماههای آخر بارداری

چگونه می توان در طول 7 ماه اول بارداری وزن نوزاد را افزایش داد؟

7 ماه اول بارداری, شروع سه ماهه سوم و نهایی بارداری است. هرچه بیشتر به زمانی برسید که کودک در آغوش شما باشد, مراقبت بهداشتی و سلامتی بهتری باید داشته باشید.

وزن متوسط جنین

چگونه می توان در طول بارداری وزن جنین 8 ماهه را افزایش داد؟

کودک شما بیشتر وزنش به عنوان گوشت و پوست در دوران بارداری و سه ماهه اول بارداری است.

تغذیه در بارداری

چگونه می توان وزن جنین را در ماه آخر افزایش داد؟

همانطور که در نمودار بالا می بینید, وزن نوزاد متولد نشده به سرعت از سه ماهه سوم به بعد افزایش می یابد. در طول ماه آخر بارداری, توجه خود را به خوردن یک رژیم غذایی متعادل و مناسب به عنوان اضافه وزن کودک متمرکز کنید.

با این حال, وعده های غذایی شما ناخودآگاه افزایش خواهد یافت. غذاهای غنی از فیبر، کلسیم و آهن و میوه هایی که غنی از ویتامین Aو C هستند، مفید می باشند. ماه آخر بارداری می تواند بسیار دردسرساز باشد, وقتی که شما به سختی حرکت می کنید, اما روزی دو بار در روز برای تسهیل کار کمک می کنید.

از یبوست و سوزش معده با خوردن سالم و در بخش های کوچک تر جلوگیری کنید. از کافئین, پنیر غیر پاستوریزه و غذاهای لذیذ و سرخ شده دوری کنید.

توصیه های ساده برای افزایش وزن جنین در دوران بارداری:

خواب در دوران بارداری

اقدامات احتیاطی برای افزایش وزن جنین در دوران بارداری:

وزن جنین اندازه گیری شده در سونوگرافی بارداری چگونه است؟

جنین در طول 8 هفته اول، به دلیل اندازه کوچک اش، وزن زیادی ندارد. بعد از آن می توان آن را از یک دستگاه سونوگرافی وزن کرد. چنانچه در بخش بارداری نمناک می خوانید تا حدود هفته 20 ام، کودکان از سر به پایین اندازه گیری می شوند زیرا پاهایشان هنوز جمع نشده است، بعد از آن، نوزادان از روی سر تا انگشت اندازه گیری می شوند.

در طول اسکن، رادیولوژیست کمی از جنین را در میان پارامترهای زیر اندازه گیری می کند:

با استفاده از یک فرمول، وزن جنین و سن حاملگی محاسبه می شود. بسیار مهم است که بفهمیم که فرمول کاملاً پیچیده است و اعداد صحیح نمی توانند به آن جا برسند. در نتیجه، با حاشیه + / -10 درصد از رقم محاسبه شده، همواره در نظر گرفته می شود.

تخمین های زیر را می توان به زمانی اشاره کرد که ما از نمودار دریافت وزن ایده آل کودک در هنگام بارداری صحبت می کنیم. این نمودار را دنبال کنید.

تذکر:
این اعداد متوسط و میانگین هستند و دقیق نمی باشند. نباید بیش از حد به وزن جنین تخمین زده شده توجه کرد و نباید برای استنباط هر نوع تصمیم بالینی مورد استفاده قرار گیرد و اگر در این باره شک دارید با پزشک خود صحبت کنید.

چگونه می توان داشتن وزن ایده آل در بارداری را تضمین کرد؟

مطالعات نشان می دهد که افزایش وزن ممکن است منجر به مشکلات زایمان و کاهش وزن کم شود. همانطور که قبلاً گفتم، وزن مادر، وزن جنین را تعیین می کند. بنابراین به دست آوردن مقدار مناسب از وزن نیز مهم است.

افزایش زیاد وزن و یا افزایش وزن زیاد می تواند به شما و کودک آسیب برساند. افزایش وزن بارداری باید مطابق با BMI مادر در زمان لقاح باشد. اگر مادر به تناسب وزن داشته باشد، به عنوان نشانه ای از رشد طبیعی جنین در نظر گرفته می شود. اما با وجود افزایش نرمال وزن آن ها، برخی از زنان با این مساله کم تر از وزن مورد انتظار خود روبرو هستند.

بنابراین می بینیم که آن ها چه کاری باید بکنند و انجام دهند تا مطمئن شوند که هیچ سردرگمی وجود ندارد. بنابراین چگونه وزن کودک را از طریق درمان های طبیعی افزایش دهید؟ آیا رژیم غذایی سالم می تواند به افزایش وزن کودک در طول دوره بارداری تاثیر بگذارد؟

غذاهایی که به کودکان کمک می کنند در بارداری وزن بدست بیاورند:

در رحم پایه و اساس بهداشت و سلامتی برای کودک شروع می شود. شما باید از نوزاد مراقبت کنید در حالی که او در رحم است و داشتن یک وزن تولد سالم یکی از مهم ترین پارامترها برای سلامت کودک است.

یک سلامت روانی, انتخاب های سبک زندگی, سطوح استرس, عادات و غیره در حالی که در رحم قرار دارد, در کودک منعکس می شوند. اگر پزشک شما مشخص کرده است که کودکتان برای یک هفته خاص در دوران بارداری کم تر وزن دارد, وقت آن است که عادات غذایی سالم را به کار بگیرید.

استراحت کافی داشته باشید, از استرس و اضطراب دور بمانید و رژیم غذایی متعادل و طبیعی داشته باشید. از آنجا که این یک دوره از ساخت و ساز است - نوزادتان در حال رشد در درون شما است - تنها ایده آل است که در طول دوره بارداری از اهمیت بالایی برخوردار می شود.

بنابراین مصرف کالری بیشتر, تغذیه ماکرو بیشتر (پروتیین, کربو هیدرات ها, چربی ها), و مواد غذایی میکرو (ویتامین ها و مواد معدنی) نسبت به بارداری در دوران بارداری بسیار مهم است.

پروتئین ها:

جز اصلی رشد، 90 تا 100 گرم پروتئین لاغر هر روز در طول دوران بارداری توصیه می شود. پروتئین برای رشد کلی baby's، به ویژه مغز او مهم است. این انتخاب ها در زمان انتخاب پروتیین های سالم، شامل بادام، ماکیان، گوشت گوساله، ماهی کم چرب و غذاهای لبنی، از جمله پنیر، شیر و ماست انتخاب می شوند.

حداقل یک منبع پروتئین، مانند پنیر کم چرب و یا کره بادام زمینی، در هر وعده غذایی و میان وعده را برای ترویج رشد جنین ذکر کنید. علاوه بر کتان، گردو، بذر پیا، مکمل های روغن ماهی، جلبک دریایی برای امگا 3 نیز می تواند اضافه شود.

کربوهیدرات:

کربو هیدرات ها از غذاهای حاوی کالری مانند وفر و غیره باید به حداقل برسد چون آن ها می توانند باعث شوند که یک زن باردار وزن غیر لازم را به دست آورد و برای مادر یا کودک هیچ گونه مواد غذایی نداشته باشد. در عوض غذاهای کالری نظیر حبوبات، غلات از ته دل و یا زردآلو خشک را می توان در رژیم غذایی متعادل طبیعی که در بخش تغذیه دوران بارداری در نمناک آورده ایم به کار برد.

برخی از سبزیجات، مانند سیب زمینی سفید، ذرت و نخود، در اعتدال خوب هستند اما بخشی از گروه غذایی نشاسته هستند. پنج تا شش وعده سبزیجات و شش تا هشت تن از دانه های سالم توصیه می شود. این رنگ ها بسته به نیازهای کالری افراد او، برای هر زنی متفاوت هستند.

کلسیم:

پزشکان در سراسر دنیا روزانه 1000 میلی گرم کلسیم برای زنان باردار و شیرده توصیه می کنند. اطمینان حاصل کنید که رژیم غذایی دوران بارداری از منابع خوب کلسیم برای محصولات لبنی، سبزیجات سبز تیره، آب میوه و سرلاکو دانه های کنجد در رژیم غذایی شما تشکیل شده است.

اسید فولیک:

اولین ویتامین قبل از تولد که پزشک شما پیشنهاد می کند اسید فولیک است که به کاهش خطر کودکان مبتلا به نقص لوله عصبی کمک می کند. در حقیقت، مشخص شده است که 70 درصد از همه نقص های لوله عصبی را می توان با مصرف اسید فولیک مناسب دفع کرد. غذاهای غنی در اسید فولیک شامل لوبیا قرمز، عدس، سبزیجات برگ سبز، آجیل و مرکبات هستند.

چربی ها:

غذاهای بالا در چربی اشباع شده نیز باید در طول دوران بارداری حذف شوند. چربی های سالم مثل آووکادو، روغن زیتون و آجیل برای مادر و کودک برای افزایش وزن جنین مفید هستند. معمولاً دو تا سه وعده چربی های سالم در هر روز توصیه می شود.

اضافه کردن یک یا دو وعده اضافی از چربی های سالم در هر روز ممکن است به اضافه کردن وزن به نوزاد در طول دوران بارداری کمک کند. روغن گاوی یک گزینه عالی است که محتوای چربی سالم را بدون افزایش فشار خون در سطح کلسترول افزایش می دهد. شیر خامه کامل به خوبی به چربی ها و نیازمندی های کلسیم خدمت می کند.

شکر:

شکر طبیعی در میوه ها یک میان وعده عالی را در طول دوران بارداری رقم می زند و نوزاد و مادر را با گزینه شکر سالم فراهم می کند. دسرها حاوی شکر زیادی هستند و به مادر یا نوزاد مواد مغذی ضروری نمی دهد. بهترین راه برای آرام کردن هوس شیرینی، میوه های تازه و یا حتی شکلات تلخ است.

دو تا سه وعده شکر سالم کافی است. شیرینی خود را به یک وعده کوچک در حدود 100 کالری در روز محدود کنید. این نوع کالری کمی برای بهبود وزن نوزاد خیلی کم انجام می شود اما وزن غیر ضروری را به مادر اضافه می کند.

ویتامین ها و مواد معدنی:

دو وعده شیر، یک وعده کشک برای کلسیم روزانه و نیاز ویتامین D کافی است. 20 - 30 دقیقه قرار گرفتن در معرض نور خورشید در اوایل صبح به حفظ سطوح ویتامین D کمک می کند. یک تا دو وعده سبزیجات پر شاخ و برگ سبز مانند اسفناج بسیار عالی است که آهن اضافی، ویتامین ب 12 و ویتامین E را تغذیه کند.

حداقل یکی از میوه های فصلی به خوبی برای ردیابی مواد معدنی فراهم خواهد شد. بیشتر مکمل های غذایی موجود در بازار، این مواد مغذی کم مصرف مانند ویتامین ب 12، اسید فولیک، پتاسیم، پتاسیم و غیره را در مقادیر مورد نیاز دارند.

منبع مطلب : namnak.com

مدیر محترم سایت namnak.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب