پایین آوردن تب کودک با سیب زمینیپایین آوردن تب کودک با سیب زمینی را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

پایین آوردن تب کودک (با سیب زمینی و پیاز و...) - چندوچون

درمان خانگی و طبیعی کاهش تب بدون دارو

درمان خانگی و طبیعی کاهش تب بدون دارو

درمان خانگی برای کاهش تب بدون دارو

از نظر پزشکی، تب با عنوان "پیر کسیا" شناخته میشود، اگر درجه حرارت بدن بالاتر از دمای معمولی (37 درجه سانتی گراد) برود، یعنی به تب مبتلا شده ایم. در بیشتر مواقع تب نرمال هیچ مشکلی ایجاد نمیکند، اما تب بالا به خصوص برای کودکان بسیار خطرناک است بنابراین باید درمان تب در اولویت قرار گیرد.

تب، به بدن کمک میکند تا با عفونت مبارزه کند. ما در اثر قارچ ها، ویروس ها، باکتری یا مواد سمی درگیری که بدنمان حمله میکنند، دچار تب میشویم.

درمان تب

علت های تب

کاهش تب و لرز

علائم تب و نشانه های بروز تب

دلایل تب

26 درمان خانگی تب در ادامه این بخش از سلامت نمناک، برخی از درمان های طبیعی خانگی برای کاهش تب را آورده ایم، حتما آنها را امتحان کنید.

درمان های طبیعی و خانگی برای کاهش تب

حمام کنید. حمام کردن باعث میشود که عضلات شما شل شوند و اگر احیانا احساس خستگی کردید، تسکین تان میدهد. اگر نمیخواهید که حمام کنید، فقط دستها، پاها و صورتتان را با آب ولرم بشویید. این کار نیز برای درمان تب های نرمال، مناسب خواهد بود.

پایین آوردن تب بدون دارو

دمای اتاق را پایین بیاورید، البته اگر سردتان است، بگذارید که فن خاموش بماند. این کار باعث راحتی و آرامش شما میشود. خودتان را در پتو و لباس نپوشانید! این کار باعث میشود تا تب طولانی تری داشته باشید.

پایین آوردن تب با رژیم غذایی

زمانی که بیمار هستید، از مصرف مواد غذایی سنگین و هله هوله بپرهیزید. به میزان کافی از مایعات و آب استفاده کنید. غذای سبک و همچنین ماست خنک و بستنی یخی بخورید. خوردن این خوراکی ها واقعا به پایین آمدن دمای بدنتان و پایین آمدن تب کمک میکند.

درمان تب با روش خانگی

بعد از خوردن یک چیز سبک، آسپرین بخورید.

درمان تب با چای ریحان

یک قاشق غذا خوری برگ ریحان تازه و خرد شده و یک چهارم قاشق غذا خوری فلفل بردارید. آنها را درون یک فنجان آب بجوشانید. به مدت 5 دقیقه صبر کنید تا دم بکشد و سپس آن را صاف کنید. این نوشیدنی به آرام کردن بدنتان بسیار کمک خواهد کرد.

کرم تار تار موثر در کاهش تب

دو نیم فنجان آب بردارید، یک دوم قاشق غذا خوری آب میوه، یک دوم قاشق غذا خوری عسل و یک و نیم قاشق غذا خوری کرم تارتار. همه مواد را به آب اضافه کنید و با هم مخلوط کنید و از نوشیدن این چای لذت ببرید.

پایین آمدن تب به کمک چای پونه کوهی

یک قاشق غذا خوری پونه کوهی و یک قاشق غذا خوری مرزنگوش بردارید. آنها را همراه با آب با هم ترکیب کنید. اجازه دهید تا به مدت 4 الی 5 دقیقه دم بکشد سپس صبر کنید تا خنک شود و به چای تان اضافه کنید. این نوشیدنی به پایین آمدن تب کمک خواهد کرد.

تب بر قوی؛ پایین آوردن تب در کودکان و بزرگسالان با داروی گیاهی

یک سیب را بردارید و آن را در یک و نیم فنجان آب بجوشانید. اجازه دهید، آن قدر بجوشد تا سیب نرم شود. این ترکیب را صاف کنید و کمی عسل به آب سیب اضافه کنید.این نوشیدنی را بجوشانید، زیرا احساس خوبی در شما ایجاد میکند.

پایین آوردن تب کودک، درمان در طب سنتی

چند برگ کاهوی تازه را درون ظرف بریزید و آب گرم به آن بیفزایید. مدتی صبر کنید تا برگ کاهو در آب خیس بخورد و سپس آن را صاف کنید. یک قاشق غذا خوری عسل به این نوشیدنی اضافه کنید.

اجازه دهید تا این ترکیب خنک شود. آن در فاصله های منظم بنوشید تا تب تان پایین بیاید.

کاهش تب با آب کشمش

هفت ونیم فنجان آب و سه چهارم فنجان کشمش تازه را با هم مخلوط کنید. اجازه دهید که این ترکیب، به مدت چند دقیقه بجوشد. سپس آن را صاف کنید. برای تمام شدن تب، این ترکیب را 6 بار در روز بنوشید.

نوشیدنی عالی برای درمان علائم تب

یک حبه سیر را له کنید و همراه یک فنجان آب درون یک ظرف بجوشانید. سیر را در آن بریزید و به مدت 5 دقیقه صبر کنید تا دم بکشد. اجازه دهید تا این ترکیب به دمای اتاق برسد و سپس آن را صاف کنید. این نوشیدنی را برای درمان علائم تب بنوشید.

تب خود را با عسل و زنجبیل پایین بیاورید

چای معمولی و همیشگی خود را درست کنید و یک دوم قاشق غذا خوری زنجبیل تازه و خرد شده و یک قاشق غذا خوری عسل را به آن اضافه کنید. اجازه بدهید تا به مدت چند دقیقه دم بکشد و سپس آن را صاف کنید. این نوشیدنی را به صورت گرم بنوشید. این ترکیب گلو را نرم میکند و سرماخوردگی و سرفه را درمان میکند.

چای زنجبیل

درمان تب با گیاهان دارویی

این درمان خانگی را زمانی که احساس میکنید تب دارید، تست کنید. 2 فنجان آب را بجوشانید و یک قاشق غذا خوری بومادران، یک قاشق غذا خوری گل آقسطی و یک قاشق غذا خوری نعناع به آن اضافه کنید. اجازه دهید تا این گیاهان به مدت 10 دقیقه دم بکشد. این نوشیدنی را گرم بنوشید،تا از بالا رفتن تب جلوگیری کند.

سرکه روشی عالی برای کاهش تب

یک فنجان و نیم سرکه را درون وان حمام بریزید و به مدت 5 الی 10 دقیقه در وان بنشینید. این روش باعث کاهش تب میشود.

برای درمان تب

با کنگر فرنگی تب را کاهش دهید

یک کنگر فرنگی را در آب بجوشانید. تا زمانی که نرم شود. بعد از سرد شدن، قسمت وسط برگ های آن را بخورید.

درمان موثر و جالب در کاهش تب

یک پیاز خام را نصف کنید. آن را به وسیله یک تکه پارچه ضخیم و گرم در زیر پای خود ببندید. همچنان میتوانید برش های پیاز خام را در جورابتان قرار دهید و آنها را بپوشید. این درمان تاثیر بسیار مثبتی در کاهش تب دارد.

درمان های خانگی و طبیعی تب با دانه خردل

یک قاشق غذا خوری دانه خردل را در یک فنجان آب گرم بجوشانید. اجازه دهید که به مدت 5 دقیقه بجوشد و بعد آن را صاف کنید و بنوشید.

با سیب زمینی تب خود را کاهش دهید

یک سیب زمینی را برش دهید و آن را در سرکه خیس کنید. اگر احساس میکنید که پیشانی تان داغ شده است، برشی از این سیب زمینی را روی آن بگذارید.

روغن زیتون موثر در درمان تب

دو قاشق غذا خوری روغن زیتون را حرارت دهید ( نباید حرارت خیلی زیاد باشد ) و تا زمانی که روغن ولرم شد، 2 حبه سیر خرد شده را به آن اضافه کنید. این ترکیب را در یک کاسه بریزید و کف پایتان بمالید. این کار را زمانی که تب دارید انجام دهید.

روشی باور نکردنی برای درمان تب

پایتان را در آب ولرم قرار دهید. جورابتان را هم در آب سرد بخیسانید. جوراب مرطوب درست قبل از رفتن به رختخواب بپوشید و بعد یک جفت جوراب پشمی روی آنها بپوشید. این کار کمک میکند تا از شر تب خلاص شوید.

راه کاهش تب

این روش را برای کاهش دادن تب استفاده کنید

یک پرتقال بخورید و یا آب تازه آن را بنوشید. با این کار، ویتامین C مورد نیاز بدنتان را تامین میکنید.

کاهش و درمان تب با آب سرد

یک حوله دستی را با آب سرد خیس کنید. سپس حوله را بچلانید، تا آب اضافی از آن خارج شود و آن را روی گردن و پیشانیتان قرار دهید، تا تبتان پایین بیایید.

چای دارچین روشی خانگی برای درمان تب

2 عدد هل، کمی دارچین و دو قاشق غذا خوری پودر زنجبیل را با هم ترکیب کنید. آنها را به مدت 5 دقیقه بجوشانید، تا دم بکشد و سپس به صورت گرم بنوشید.

پایین آوردن تب با سرکه سیب

یک حوله را به سرکه سیب آغشته کنید و سپس آن را روی پیشانی قرار دهید تا تبتان پایین بیاید.

راه درمان تب

داروهای مخصوص تب که حتما باید با تجویز پزشک مصرف شود :

1- بلا دونا:

زمانی استفاده میشود که در اثر تب بالا، احساس بی قراری و لرز دارید و دچار توهم میشوید.

2- چانیا:

این ماده، در درمان هومئو پاتی بسیار رایج و موثر است. چه تب معمولی داشته باشید و چه مالاریا فرقی نمیکند. چانیا هر نوع تبی را درمان میکند.

3-نوکس و میکا :

زمانی مصرف میشود، که فرد همراه با تب، دچار سردرد و ضعف شده است.

4- بریونیا:

زمانی استفاده میشود، که بیمار به دلیل سرما خوردگی ناخوش است و همراه با سر درد و سر گیجه، حالت تهوع هم دارد.

چگونه از تب جلوگیری کنید

درمان تب کودکان 

منبع مطلب : namnak.com

مدیر محترم سایت namnak.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

روش خانگی پایین آوردن تب!

روش خانگی پایین آوردن تب!

نمناک؛ تب بیماری نیست بلکه نشانه بیماری و وسیله دفاعی بدن در برابر بیماری است. در واقع زمانی که بدن مورد حملهویروس ها یا باکتری های قرار گرفته از طریق تب سعی می‌کند آن ها را از بین برده یا فعالیت آن ها را محدود نماید. ولی گاهی تب آن قدر بالا می‌رود که هم خطرناک است هم ناراحت کننده. بالارفتن ناگهانی تب بخصوص در نوزادان و کودکان باید تحت کنترل درآید تا خطری جان آن‌ها را تهدید نکند. تا رسیدن به پزشک با روش های خانگی و بدون خطر در نت‌نوشت امروز روشهای پایین آوردن تب را یاد بگیرید.

کمپرس آب سرد

یکی از متداول ترین روش‌ها برای پایین آوردن تب کمپرس با آب سرد است. با گذاشتن حوله ای که با آب سرد خیس شده بر روی پیشانی، آب سرد حرارت بدن را گرفته و تب پایین می‌آید.

دستورالعمل:

آب سرد را در یک کاسه بریزید. حوله یا یک پارچه نخی تمیز را به مدت ۱ تا ۲ دقیقه در آن خیس کنید. سپس آب اضافه حوله را بگیرید. حوله را روی پیشانی قرار دهید. وقتی حوله گرم شد دوباره از اول شروع کنید.

انجام این کار به مدت ۱۵ دقیقه یکی دو درجه تب را پایین می‌آورد.

سرکه سیب

سرکه سیب را اتریشی ها برای پایین آوردن تب ابداع کرده اند. پایین آوردن تب با استفاده از سرکه سیب یک ساعت طول می‌کشد ولی این مزیت را دارد که تب به طور ناگهانی پایین نمی‌آید و بدن دچار شوک نمی‌شود.

دستور العمل :

نصف فنجان سرکه سیب را با یک لیوان آب معمولی مخلوط کنید. سپس یک جفت جوراب شخص را به این محلول آغشته و بعد از چلاندن آن ها را به پای فرد بپوشانید.

این روش را هر چند بار که لازم باشد تکرار کنید.

سرکه سفید

سرکه سفید انگور را تقریبا همیشه همه در خانه دارند.

دستورالعمل:

۱ تا ۲ قاشق غذاخوری سرکه سفید را در یک فنجان آب حل کنید. جوراب ها را به این محلول آغشته کنید. پس از گرفتن آب اضافی آن را پای شخص کنید تا تب پایین بیاید. این روش را هم تا پایین آمدن تب هر چند بار که بخواهید می‌توانید تکرار کنید.

پیاز

پیاز تازه خواص زیادی دارد که یکی از آن ها پایین آوردن تب است. این روش آیروودایی علاوه بر کاهش تب، باعث سم زدایی بدن هم می‌شود.

دستورالعمل :

یک پیاز را بشویید و پوست آن را در بیاورید. پیاز را نصف کنید. طرف برش خورده را روی پاشنه پا قرار داده و جوراب بپوشید. پیازها باید حداقل ۲ تا ۳ ساعت در جوراب روی پاشنه پا بماند تا تب به آرامی پایین بیاید.

در صورت لزوم این کار را باز هم بدون نگرانی تکرار کنید. هر بار پیاز تازه ای استفاده کنید.

سفیده تخم مرغ

هر چند دلیل علمی برای استفاده از سفیده تخم مرغ برای پایین آوردن تب وجود ندارد، ولی روش قدیمی پرکاربردی است. بعضی ها معتقدند که بدن با جذب سفیده تخم مرغ از طریق پاشنه پا؛ غدد عرق را در این نقطه تحریک کرده که باعث پایین آمدن تب می‌شود.

دستور استفاده :

به دو عدد سفیده تخم مرغ و یک برس نیاز دارید. با برس سفیده‌ها را به کف پا بزنید.  شخص می‌تواند جوراب بپوشد. پس از خشک شدن و گرم شدن سفیده های تخم مرغ این کار را تکرار کنید تا طب پایین بیاید.

سیب زمینی

حلقه های سیب زمینی هم روش خوبی برای پایین آوردن تب است. برای این کار به سیب زمینی خام و سرکه سفید نیاز دارید.

سرکه سفید را در یک کاسه ریخته و حلقه های سیب زمینی را در آن بگذارید تا خوب خیس بخورد. بعد از ۲ تا ۳ دقیقه سیب زمینی ها را به مدت ۱۵ دقیقه روی پیشانی بگذارید. بعد از برداشتن سیب زمینی ها پیشانی را با یک پارچه تمیز نم دار پاک کنید.

این کار را می‌توانید تا پایین آمدن تب تکرار کنید ولی هر بار سیب زمینی های تازه ای استفاده کنید و قبلی ها را دور بریزید.

منبع مطلب : www.eghtesadnews.com

مدیر محترم سایت www.eghtesadnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب