سامانه سنجش دانش آموزان پایه اول ابتداییسامانه سنجش دانش آموزان پایه اول ابتدایی را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

نام کاربری و رمز ورود به سامانه سنجش :: کیلیک مدرسه

به اطلاع می رساند درخواست جهش بعد از باز شدن ثبت نام سال تحصیلی جدید در سناد امکان پذیر خواهد بود

برای تامین بخشی از اعتبارات لازم  مبلغ 400 هزار ریال از هر نوآموزدریافت خواهد شد و هزینه هر تست مجد نیز 200 هزار ریال می باشد.

برای حمایت از اقشار کم بضاعت 5 درصد از نوآموزان به صورت رایگان و 10 درصد نیز به صورت نیم بها مورد سنجش قرار خواهند گرفت. سنجش دانش آموزان عشایری نیز رایگان خواهد بود99/03/14  
 دستورالعمل اجرایی و سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان 1399

99/02/21   برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی دانش آموزان پایه اول ابتدایی، با رعایت جوانب بهداشتی از نیمه دوم مردادماه آغاز خواهد شد.

مدیران محترم مدارس ابتدایی جهت نوبت گیری برای دانش آموزان بدو ورود به دبستان می توانند پس از ورود به سامانه سنجش  از نام کاربری و رمز عبور سال گذشته خود که با edu-manager شروع می شد استفاده کنند و مدیران جدید الانتصاب نیز می توانند جهت دریافت نام کاربری و رمز عبور خود به کارشناس آموزش ابتدایی مراجعه فرمایند.(کیلیک مدرسه)

12345 که در تصویر زیر نوشته ایم یک مثال است!

آدرس سامانه سنجش:

دانلود فرم پیش ثبت نام برای سامانه سنجش

(منبع فرم (آقای نادر حاتمی- کرم اله فاضلی نیا - محمد رضایی راد))

.

(کیلیک مدرسه)

در مواردی که جهش اول به سوم یا دوبار جهش نیاز به شماره کمیسون(توسط اداره) می باشد باید قبل از فرایند نوبت گیری جهش این شماره در سامانه سناد وارد شده باشد تا اجازه انجام فرایند  نوبت گیری جهش فراهم گردد. ثبت کمیسیون جهش به صورت دستی نمی باشد.

مطالب مرتبط:

آموزش ثبت نمرات در سناد

بخشنامه جهش تحصیلی در ابتدایی

تعیین دبیر یا آموزگار برای کلاس در سناد

سنجش بدو ورود به اول :: کیلیک مدرسه

مقطع ابتدایی

در صورتی که موقع کلاس بندی دانش آموزان با خطای "عدم ثبت سنجش" مواجه می شوید برای رفع این خطا و کلاس بندی دانش آموز از قسمت

ثبت نام طرح سنجش سلامت

مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.
دانلود ویدیوی بالا

نحوه سنجش سلامت نو آموزان پیش دبستانی

آموزش پیش دبستانی در رشد فرایند های شناختی و هوشی دانش ‌آموز بسیار موثر است و با در نظر گرفتن میانگین نمره آمادگی تحصیلی کشور ، دانش‌ آموزانی که آموزش پیش دبستانی را گذرانده اند دو نمره بالاتر از سایرین هستند . خانواده‌ هایی که فرزندشان 5 سال تمام است می توانند برای سنجش اقدام کنند .

حسن این کار در این بوده که در صورت وجود نیاز های خاص در کودک ، اقدامات پزشکی برای وی انجام شده و قبل از شروع آموزش رسمی توان بخشی انجام می ‌شود و حتی ممکن است به کادر درمان ارجاع شوند ، بنابراین خانواده ‌هایی که فرزندشان به پیش ‌دبستانی می‌ رود هم می‌ توانند به پایگاه‌های سنجش سلامت مراجعه کنند و دیگر برای ورود به اول ابتدایی در زمان ثبت نام مدارس نیازی به سنجش ندارند . 

سنجش سلامت نوآموزان پیش دبستانی از اول مهر ماه انجام می‌شود .

نحوه سنجش سلامت نوآموزان کلاس اولی

شرط اصلی ثبت ‌نام کلاساولی ‌ها در مدارس ، سنجش سلامت است و برای این کار باید به پایگاه‌ های سنجش مراجعه کنند تا بینایی ، شنوایی ، آمادگی تحصیلی و سطح سلامت دانش ‌آموز ارزیابی ‌شود . خانواده‌ ها می بایست به نزدیک ترین پایگاه سنجش محل سکونت مراجعه کرده تا فرزندشان مورد ارزیابی پزشکی کامل قرار گرفته و کارت واکسیناسیون نوآموز کنترل ‌شود که در صورت وجود نقص به پایگاه‌ های سلامت وزارت بهداشت ارجاع خواهد شد .

نتایج سنجش سلامت پس از ارزیابی همان جا به خانواده اعلام و اگر کودک مشکلی نداشته باشد برگه ثبت ‌نام قطعی به وی ارائه می‌ شود تا برای ثبت نام مدارس ابتدایی به مدرسه مراجعه نماید .در طرح سنجش نو آموزان امسال ، رعایت پروتکل ‌های بهداشتی از جمله فاصله گذاری اجتماعی و تعبیه اتاق انتظار و هم چنین نوبت دهی با توجه به میزان شیوع بیماری در شهر ‌های مختلف انجام می‌شود .

هزینه ثبت نام سنجش سلامت نوآموزان در سال تحصیلی 99 - 1400 ، مبلغ 40 هزار تومان تعیین شده است که والدین می بایست در بازه زمانی که برای سنجش سلامت نوبت‌گیری شده مراجعه نمایند و گرنه هزینه سنجش سلامت برای آن ها دو برابر خواهد شد . لازم به ذکر است که  هزینه ثبت نام سنجش سلامت نوآموزان ۹۹ - ۱۴۰۰ در برخی مناطق کشور ، اعم از مناطق محروم ، رایگان خواهد بود .

طرح سنجش سلامت برای دانش آموزان 99 - 1400 اول ابتدایی از 11 تیر ماه وارد مرحله نوبت گیری در سایت h1.iehs.ir/tashkhis شده و از15 تیر ماه روند اجرایی آن آغاز می ‌شود .

توصیه کارشناسان در مورد دانش آموزان با نیازهای ویژه ذهنی

ارزیابی برای نوآموزانی که مشکوک تشخیص داده می ‌شوند در دو مرحله انجام می ‌شود ، بدین ترتیب که این نوآموزان به مرحله ارزیابی تخصصی ارجاع می‌ شوند و اگر تشخیص داده شد که کودک دارای مشکل است و شرایط خاص دارد به مدارس استثنایی هدایت می‌ شود .

هر چند به گفته برخی از کارشناسان ، به خانواده ‌ها توصیه می شود که کودکان نابینا ، دارای اختلال شنوایی و مشکل جسمی و حرکتی را در مدارس عادی ثبت‌ نام کنند چرا که در مدارس عادی علاوه بر معلم عادی ، یک معلم دیگر با عنوان معلم رابط ، مختص دانش‌آموزان با نیاز های ویژه حضور دارد و هم چنین وزارت آموزش و پروش با تولید محتوا در این زمینه ، تمام کادر آموزشی مدارس را برای آموزش این کودکان تعلیم داده است .

دانش آموزان دیرآموز مشخصات ظاهری ندارند اما بهره هوشی آنها 15 نمره پایین ‌تر از سایر افراد است . در حقیقت یادگیری این دانش ‌آموزان کند تر از سایرین است یعنی در کلاس 30 نفره بدون توجه ویژه معلم ، از بقیه عقب می‌افتد . به همین دلیل محتوا آموزشی برای معلمان اول ابتدایی تولید شده که اگر دانش‌آموز دیرآموز در کلاس آن ها بود بدانند چگونه اقدام کنند . اگر از دانش ‌آموزان دیر آموز حمایت شود و در محیطی غنی ، یعنی معلمان خوب و والدین همراه حضور داشته باشد مشکل دانش ‌آموز با رفتن به کلاس‌ های بالاتر کم تر می‌شود .

سنجش سلامت به ارتقای کیفیت آموزش در مدارس کمک شایانی می کند چون در ابتدا افرادی را که با دیگران متفاوت هستند شناسایی کرده و سپس مدرسه را از این موضوع باخبر می کنند و اگر یک سال زودتر آغاز شود ، می ‌‌توان همراه با خانواده ، خدمات مشاوره‌ای مناسب در زمینه وضعیت کودک ارائه کرد .

وقتی در پایگاه سنجش به خانواده اعلام می شود که بهره هوشی کودک شما در شرایطی است که باید در مدرسه استثنایی تحصیل کند ، ممکن است پذیرش آن برای خانواده ها مقداری مشکل باشد ، به همین دلیل مشاور در پایگاه حضور دارد تا به خانواده بگوید توان فرزند آن ها در چه حد بوده و اگر کنار دانش‌آموزان عادی قرار بگیرد دچار مشکل شده و یاد نمی ‌گیرد . البته دانش‌آموزان دارای مشکل بینایی ، شنوایی و معلولیت جسمی و حرکتی در مدارس عادی تحصیل می‌ کنند .

توصیه می کنیم برای اطلاع از آخرین اخبار طرح سنجش سلامت دانش آموزان ، عضو کانال تلگرامی مدارس هیوا شده و یا صفحه اینستاگرام مدارس هیوا را دنبال نمایید . هم چنین در صورت وجود هر گونه سوال درباره طرح سنجش سلامت دانش آموزان می توانید با کارشناسان ما در مرکز مشاوره تحصیلی هیوا تماس حاصل نمایید .

سوالات متداول

✔️ همان طور که در این مقاله بدان اشاره شده است ، سنجش سلامت نوآموزان به منظور ارزیابی سلامت جسمانی این دانش آموزان ​برای ورود به مدارس انجام می شود .

✔️ سنجش سلامت نوآموزان پیش دبستانی از اول مهر ماه و طرح سنجش سلامت برای دانش آموزان اول ابتدایی از تیر ماه وارد مرحله نوبت گیری از مرداد ماه روند اجرایی آن آغاز می ‌شود .

✔️ سنجش سلامت نوآموزان از طریق سامانه سنجش سلامت نوبت گیری می شود که به آدرس این سامانه و نحوه نوبت گیری در این سامانه اشاره شده است .

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب