آمار بازی استقلال و پرسپولیس امروزآمار بازی استقلال و پرسپولیس امروز را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

پرونده دربی؛ آمار بازی پرسپولیس و استقلال

پرونده دربی؛ آمار بازی پرسپولیس و استقلال

متریکا ۱۳۹۸/۱۲/۱۹

در بازی که پرسپولیس در بیشتر آیتم‌های کلی عملکرد بهتری داشت در نهایت توانست بازی را در دقایق پایانی به تساوی بکشاند

متریکا؛ مرجع آماری و فنی فوتبال ایران - دو مرتبه پیش افتادن استقلال، مالکیت توپ را به پرسپولیس داد و شاگردان گل‌محمدی یک شوت و دو شوت در چارچوب بیشتری از استقلال زدند.
 

  ارسلان مطهری بهترین بازیکن دربی

مطهری بیشترین نبرد هوایی موفق (۵)، بیشترین شوت (۴) و بیشترین شوت در چارچوب (۲) این بازی را زد و دابل کرد تا با نمره متریکا ۸.۱۶ بهترین بازیکن زمین شود.

  نمره متریکا به بازیکنان استقلال در بازی با پرسپولیس

ارسلان مطهری (نمره ۸.۱۶)، فرشید باقری (نمره ۷.۷۸)، مهدی قائدی (نمره ۷.۶۷) بهترین بازیکنان استقلال بودند.

  نمره متریکا به بازیکنان پرسپولیس در بازی با استقلال

علیپور (۷.۶۷)، رسن (۷.۵۰)، امیری و شیری (۷.۱۳) بهترین بازیکنان پرسپولیس در دربی بودند.

منبع مطلب : www.metrica.ir

مدیر محترم سایت www.metrica.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

لحظه به لحظه با حواشی دربی (زنده)

لحظه به لحظه با حواشی دربی (زنده)

به گزارش "ورزش سه" دربی 94، دومین دربی متوالی‌ست که به واسطه شرایط کرونایی بدون حضور تماشاگران برگزار خواهد شد تا دیگری در حوالی ورزشگاه آزادی خبری از حضور پرشمار تماشاگران از ساعت اولیه صبح امروز نباشد؛ اما ما در خبر قصد داریم تا شما هواداران خوب فوتبال ایران را در جریان اتفاقات لحظه‌ای از حواشی حساس‌ترین جدال نیم فصل نخست بیستمین دوره لیگ‌برتر فوتبال ایران قرار دهیم.

اتفاقاتی از ساعاتی پیش از شروع مسابقه تا پاسی از شب و فعل و انفعالاتی که پس از دمیده شدن سوت پایان بازی رخ خواهد داد؛ شما می‌توانید گزارش لحظه به لحظه دربی 94 را در ادامه دنبال کنید:


21:02 - حسین کنعانی‌زادگان تلاش زیادی کرد تا تلافی ناکامی در مهار قایدی در دربی گذشته را در جام حذفی انجام دهد و تقریبا هم در مهار باشوی آبی‌ها موفق بود اما در آخرین ثانیه‌ها، کنعانی مقابل قایدیِ جوان ناکام بود و ستاره آبی‌ها با گلزنی خود، جشن پیروزی سرخ‌ها را برهم زد تا این‌چنین با ناراحتی و اندوه فراوان مدافع پرسپولیس بازی را به پایان ببرد.

21:00 - رسم است همیشه در شروع مسابقه، مربیان چنین عکس‌هایی با لبخند در کنار یکدیگر می‌اندازند اما سرمربیان دو تیم در پایان مسابقه علیه هم موضع داشتند. البته که نه آنقدر تند که بشود آن را جنجالی کرد.

21:00 - رسم است همیشه در شروع مسابقه، مربیان چنین عکس‌هایی با لبخند در کنار یکدیگر می‌اندازند اما سرمربیان دو تیم در پایان مسابقه علیه هم موضع داشتند. البته که نه آنقدر تند که بشود آن را جنجالی کرد.


۲۰:۴۹ - پرچم ها، ماکت ها، پروژه های موزاییکی و صداهای ضبط شده به هیچ عنوان جای خالی تماشاگران را پر نمی‌کنند؛ به امید بازگشت هرچه سریع تر.

۲۰:۴۸ - سیدجلال حسینی در آستانه ۳۹ سالگی پای به زمین گذاشت و یکی از بهترین های میدان بود. او تا لحظه آخر برای حفظ تیمش جنگید.

20:40 - هر 4 دربی که یحیی گل‌محمدی (به عنوان سرمربی) حضور داشته مساوی شده است.

20:25 - پرویز مظلومی برنده و البته بازنده سابق دربی ها؛ او روز پر جنب و جوشی را در جدال بین دو نیمکت سپری کرد. مظلومی یکی از مهم ترین گل های تاریخ دربی را در اوایل دهه 1360 به ثمر رساند.

20:19 - بازهم همان ژست مهدی قایدی بعد از گلزنی؛ ایستادن جلوی دوربین باشگاه و فیگور ورزشکاران زیبای اندام را گرفتن. این پسر نابغه است.

20:13 - مهم ترین بخت از دست رفته این بازی بازی که توسط احمد نوراللهی زده شد؛ بازیکنی که ذاتا مهاجم نیست اما با فرار دفاع استقلال در موقعیت گل قرار گرفت که ضربه اش از بالای دروازه به بیرون رفت.

20:07 - فریمی از دوربین باشگاه استقلال از گل اول بازی توسط مطهری که با ضربه غیرقابل مهار مهاجم استقلال به سمت دروازه لک زده شد و به تور دروازه پرسپولیس بوسه زد.

20:01 - اسماعیلی با ورود به میدان به بار تهاجمی استقلال افزود و در صحنه گل قایدی هم تاثیر خود را گذاشت تا اشتباه پیشینش در دربی بالاخره جبران شود.

19:54 - وزیر ورزش که پایش امروز با صحبت های وزیر ورزش به میان منازعات باشگاه پرسپولیس کشیده شده بود، امروز در ساختمان وزارت ورزش با استاندار و مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی دیدار یک ساعته ای داشت.

19:45 - دیاباته به محض ورود به میدان چه در دفاع و چه حمله پرتلاش ظاهر شد و حتی یک گل هم به ثمر رساند که در موقعیت آفساید بود.

19:40 - محمد دانشگر پیش از ورود به میدان در حالت پتو پیچ مشغول راهنمایی هم تیمی ها؛ او حضور نسبتا موثری در زمین داشت.

19:35 - هرویه میلیچ مدافع راست کروات استقلال زودتر از دیگر بازیکنان ورزشگاه را ترک کرد.

19:30 - گل دقایق پایانی مهدی قایدی، یاد و خاطره گل لحظات آخر جری بنگستون را زنده کرد؛ البته مدل گل متفاوت بود اما نتیجه یکسان.

19:20 - یکی از اخطاری های دربی 94، عسگری آنالیزور تیم پرسپولیس بود که اعتقاد داشت داور باید غلامی را در صحنه برخورد با عبدی اخراج می‌کرد.

19:07 - محمد فنایی: نمی دانم چرا کرمانشاهی به بازیکن استقلال کارت زرد داد زیرا خطای مدافع روی مهاجم در حالت تک به تک بدون شک اخراج مستقیم دارد.

18:40 - یحیی گل محمدی: اتفاقاتی که قبل از فینال آسیا رخ داد، برنامه ریزی شده بود تا پرسپولیس را ضعیف کنند. صحبت های من در لفافه نیست و بازیکنانی را به راحتی از دست دادیم و اراده ای برای حفظ آن ها نبود. مدیرعامل آقای رسول پناه و هیئت مدیره بازیکنان را یکی یکی از دست دادند و توجیهشان این بود که رفتن بازیکنان مشکلی نیست، یک حرف مسخره. الان هم آقای رسول پناه رئیس هیئت مدیره است و به ریش ما می‌خندد.

18:10 - کادرفنی پرسپولیس به شدت به تصمیمات داور معترض است.

18:01 - پس از تعویض محمد نادری، کریم باقری خنده کنایه آمیزی انجام داد و یکی از نیمکت نشینان پرسپولیس هم خطاب به او جمله ای را گفت.

18:00- خالقان گل دوم پرسپولیس؛ بازیکنانی که نتیجه را تا حالا تعیین کرده اند.

17:50 - اعضای کادرفنی پرسپولیس اعتقاد داشتند که عارف غلامی به دلیل برخورد با عبدی باید اخراج شود اما داور کارت زرد نشان داد.

17:45 - مهدی عبدی پس از گل به سمت یحیی گل محمدی رفت و شادی اش را با او تقسیم و بابت ناکامی در بازی های اخیر از سرمربی قرمزها دلجویی کرد.

17:50 - میلیچ و رادوشوویچ در بین دو نیمه برخورد صمیمانه ای در میانه میدان داشتند.

17:48 - عکاسان پشت دروازه استقلال در انتظار گلزنی سرخپوشان بودند اما این اتفاق در نیمه نخست رخ نداد.

17:40 - یحیی گل محمدی و وریا غفوری در ابتدای بازی برخورد صمیمانه ای داشتند.

17:25 - لحظه اعتراض فکری به داور چهارم؛ سریال اعتراضات او انقدر ادامه یافت تا به کارت زرد ختم شد.

17:20 - شیخ دیاباته در حال گرم کردن است و احتمالا اولین تعویضی استقلال خواهد بود.

17:10 - از ابتدای بازی چندنفر از اعضای کادرفنی و تدارکات و... در حال حمایت از بازیکنان بودند و یحیی گل محمدی هم خطاب به نیمکت نشینان خودی گفت که برای آن ها شیپور و پرچم ببرید! همچنین او به ناظر بازی هم گفت که حاضران روی سکو به نفع تیم استقلال اعتراض می‌کنند و روند بازی را تحت تاثیر قرار داده اند.

17:07 - محمود فکری بعد از چند اعتراض پیاپی نسبت به عملکرد رضا کرمانشاهی، داور این بازی سرمربی آبی ها را با کارت زرد جریمه کرد اما این مساله هم باعث نشد تا او نسبت به قضاوت وی اعتراضش را ادامه ندهد.

16:53 - توییت جالب یکی از کاربران شبکه های اجتماعی: این دربی که نمی‌تونیم بریم استادیوم، برای همین من برای خودم یه ساندویچ با یه‌ ورق کالباس و نصف گوجه و نصف خیارشور درست کردم و سی‌هزار تومن به خودم فروختم.

16:50 - ارسلان مطهری پس از گل خوشحالی همیشگی اش را انجام داد؛ نوازندگی با گیتار.

16:45- گل دقیقه 01:07 ارسلان مطهری به پرسپولیس، دومین گل سریع تاریخ شهرآورد تهران بود. پیش از این، گل علی سامره در ثانیه 49 شهرآورده شماره 54 سریعترین گل تاریخ دربی است. گل حسین کلانی در دقیقه دوم هفتمین دربی استقلال و پرسپولیس، در رده سوم قرار دارد.

16:35 - محمد نادری بعد از تمام بازیکنان با دسته گل ویژه به سراغ نیمکت پرسپولیس آمد.

16:33 - عبدیان و شکوری که طی روزهای قبل از دربی جنجال مجازی بزرگی علیه یکدیگر داشتند، در جایگاه ویژه و نزدیکی یکدیگر تماشاگر این بازی هستند.

16:28 - بازیکنان دو تیم وارد زمین شدند.

16:11- سجاد آقایی مهاجم جوان استقلال در لحظات پایانی از لیست این تیم خط خورد تا شانس همراهی تیم در دربی ۹۴ را از دست بدهد.

16:10 - بازیکنان دو تیم پس از پایان گرم کردن، راهی رختکن شدند.

15:50 - جواد خیابانی وارد ورزشگاه شد تا مشخص شود گزارشگر بازی امروز او خواهد بود.

۱۵:۴۸ - بازیکنان پرسپولیس هم با تاخیر نسبت به حریف خود وارد چمن شدند و به گرم کردن خود پیش از دربی 94 می‌پردازند.

15:40- بازیکنان استقلال که پیشاپیش آنها وریا غفوری حاضر است وارد چمن شدند و زیر نظر کادرفنی گرم کردند.

15:22 - ترکیب استقلال برای دربی 94: رشید مظاهری، محمدحسین مرادمند، عارف غلامی، احمد‌ موسوی، محمد نادری، مسعود ریگی، مهدی مهدی پور، آرش رضاوند، وریا غفوری، مهدی قایدی، ارسلان مطهری

15:21 - ترکیب پرسپولیس مشخص شد: حامد لک، محمدحسین کنعانی‌زادگان، سید‌جلال حسینی، سعید آقایی، سیامک نعمتی، کمال کامیابی نیا، میلاد سرلک، احمد نوراللهی، احسان پهلوان، وحید امیری و مهدی عبدی

15:15 - افشین پیروانی در پاسخ به درخواست خبرنگار فوتبال برتر اعلام کرد که فعلا قصد گفتگو و مصاحبه ندارد.

15:13 - اتوبوس تیم پرسپولیس نیز هم اکنون به ورزشگاه آزادی رسید.

15:11 - بازیکنان تیم پرسپولیس پیش از عزیمت به ورزشگاه آزادی، توسط نماینده ایفمارک تب سنجی شدند.

15:07 - مدافعان سخت گیر سرخ و آبی؛ سیدجلال و عارف غلامی با نمره بالا، در ترکیب دو تیم می‌درخشند. آن ها امروز نقشی کلیدی در سرنوشت مسابقه خواهند داشت.

14:59 - اتوبوس تیم استقلال دقایقی قبل وارد ورزشگاه آزادی شد.

14:58 - یحیی گل محمدی تاکنون سه بار در دربی پایتخت حضور داشته و هیچگاه به عنوان سرمربی استقلال را شکست نداده. تنها باخت او نیز در جام حذفی و در ضربات پنالتی بود.

14:51- تنها طرفداری که از محله پونک خود را به ورزشگاه رسانده بود بعد از کلی التماس و خواهش برای ورود به ورزشگاه در حال برگشتن به خانه  بود.مصطفی که در حال تکان دادن پرچم آبی رنگ خود بود دلیل حضورش علاقه بیش از حد به تیمش عنوان کرد و گفت: در عین نا امیدی آمدم و با خود گفتم شاید فرجی شد و توانستم داخل ورزشگاه شوم.

14:45 - رختکن تیم استقلال آماده حضور بازیکنان این تیم است؛ از دقایقی بعد آن ها راهی ورزشگاه آزادی می‌شوند.

14:40 - گوران یرکوویچ: من در دربی بازی کرده‌ام و بخشی از اهمیت دربی در تماشاگران نهفته است. بدون تماشاگران بازی حس و حال سابق را ندارد. امیدوارم که امسال کرونا پایان بگیرد و سال آینده بتوانیم شاهد حضور هواداران باشیم و همین آرزو را برای هواداران تیم حریف هم دارم.  فکر می‌کنم استقلال پرسپولیس را شکست می‌دهد. (ایلنا)

14:35 - طرح هواداری کدام یک از دو تیم را بیشتر می‌پسندید؟

14:30 - مسئولان ورزشگاه آزادی با آرامش و در غیاب تماشاگران مشغول آماده سازی چمن و دروازه ها هستند.

14:25 - وینفرد شفر: استقلال در صدر جدول آرامش مناسبی دارد، پرسپولیس در جدول شرایط مطلوبی ندارد ولی این دلیل و ملاک برتری نیست. همه می‌دانیم که در دربی شرایط جدولی ملاک نیست. به خاطر آرامش بیشتری که در استقلال هست فکر می‌کنم این تیم می‌تواند برنده دربی باشد.

14:15 - گابریل کالدرون با انتشار این استوری برای تیم سابقش آرزوی موفقیت کرد.

14:10 - لک و مظاهری آماری نزدیک به یکدیگر دارند و در هر بازی دستکم 2 سیو داشته اند.

13:59 - ورزشگاه آزادی در فاصله دو ساعت و نیم تا شروع دربی؛ مسئولان در حال رنگ آمیزی چمن هستند و روی سکو نیز کری خوانی هواداری جریان دارد.

13:52 - استقلالی ها بیش از هر کسی دیگری، دلشان برای علی کریمی تنگ شده است. او در فصل گذشته در خط میانی تیمش فوق العاده کار کرد و یکی از بهترین هافبک های لیگ بود و آبی ها خیلی دوست داشتند او امروز برای دیدار مقابل پرسپولیس در اختیار داشته باشند. بازیکنی که چند روزی است راهی الدحیل شده و به زودی در جام باشگاه های جهان برای تیم جدیدش به میدان خواهد رفت.

13:51 - دلپذیرترین تصویر آبی ها از دربی در سال های اخیر، این فریم است؛ وقتی که فرهاد مجیدی با فراری تماشایی در دقیقه 90+4 دروازه حقیقی را گشود و دربی را به نام استقلال زد.

13:50 - پرگل ترین دربی تاریخ شهرآورد که در آن هر دو تیم گلزنی کرده باشند، به چهار سال قبل مربوط است؛ جایی که شاگردان برانکو ایوانکوویچ چهار بار دروازه تیم آبی را فرو ریختند.

13:46- مجتبی محرمی:خط حمله پرسپولیس ضعیف نیست. مثلاً خود عبدی در آسیا گل زده یا در اولین دربی‌اش به عنوان مهاجم جایگزین به میدان آمده و گل پیروزی پرسپولیس را زده. پس چرا این بچه را اینقدر تضعیف می‌کنید. اتفاقاً من به شما می‌گویم عبدی بازی کند، باز هم شانس بالایی برای گلزنی در دربی دارد. عبدی مهاجمی است که هم روی زمین و هم در هوا خوب کار می‌کند؛ حالا چند بازی است که گل نزده اما قرار نیست این روند دایمی باشد و به نظرم عبدی می‌تواند دومین گل دربی‌اش را در بازی امروز بزند چون پتانسیل فنی این کار را دارد.

13:34 - کادرفنی پرتعداد تیم استقلال؛ حنیف عمران زاده سابقه طولانی حضور در دربی را دارد و محمود فکری و آرش برهانی نیز در این مسابقه گلزنی کرده اند. جای صمد مرفاوی دستیار اول فکری در این تصویر خالی است!

13:35 - بسیار بعید است که شکست در این مسابقه باعث برکناری مربی بازنده شود. شرایط 2 تیم مشخص است؛ استقلال در صدر جدول قرار دارد و مربی صدرنشین را بعد از باخت در داربی عوض نمی‌کنند. یحیی گل‌محمدی هم با پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده و اصلا گزینه ایرانی بهتر از او در دسترس سرخ‌ها نیست. بنابراین او هم این گارانتی را دارد که داربی را ببازد و سر جایش باقی بماند. با این اوصاف انتظار می‌رود 2 مربی نترسند و در بازی امروز دنبال برد باشند.(همشهری)

13:31 - به هیچ وجه دوست نداریم بعد از ۲ دربی آخر که هرکدام چهار گل داشت و همچنین چهار شهرآورد اخیر که همواره گل داشته است؛ دوباره به صفر صفر برگردیم. پنجم مهرماه سال ۱۳۹۷، شاهد آخرین بازی این ۲ تیم بودیم که گلی نداشت. در آن مسابقه وینفرد شفر و برانکو ایوانکوویچ سرمربیان ۲ تیم بودند و دست بر قضا بازی از هفته هشتم به انجام می‌رسید.(ایرنا)

13:21 - برخی از هواداران استقلال در مقابل ساختمان این باشگاه تجمع کرده اند. این گردهمایی در حالی تشکیل شده که آن ها ادعا می‌کنند نفراتی از شهرهای کرج، قزوین و... در جمعشان حضور دارند.

13:10 - با در نظر گرفتن ترکیب اصلی پرسپولیس، در لیست نفرات ذخیره این تیم به این اسامی خواهیم رسید؛ آرمان رمضانی، مهدی مهدی‌خانی، امید عالیشاه، مهدی شیری، بوژیدار رادوشوویچ، احسان حسینی، علی شجاعی، محمد انصاری، سعید حسین پور روی نیمکت این تیم در این بازی حاضر خواهند بود. در نیمکت استقلال هم سیدحسین حسینی، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی، شیخ دیاباته، محمد دانشگر، داریوش شجاعیان، متین کریم زاده، سینا خادم پور و امیرحسین خدامرادی حاضر خواهند بود.

12:55 - سرلک - مهدی پور؛ دو هافبک جدید تیم های پرسپولیس و استقلال، در اولین دربی خود به دنبال تاثیرگذاری هستند. به نظر شما کدام یک از این بازیکنان کیفیت بهتری دارند؟

12:47 - آخرین خبر از شایعه لغو دربی این است که باوجود توصیه وزارت بهداشت، این بازی برگزار خواهد شد. وضعیت برنامه بازی های فوتبال ایران به شکلی نیست که سازمان لیگ امکان تعویق مسابقه را داشته باشد.

12:40 - پرسپولیس در بازی قبلی هیچ مهاجم تخصصی ای را در ترکیب نداشت و به عالیشاه، پهلوان، امیری و نوراللهی دل بسته بود؛ امروز اما عبدی در زمین حضور دارد و برای ثبت اولین گل تلاش می‌کند.

12:34 - محمد نادری یاغی بزرگ دربی 94 محسوب می‌شود. بازیکنی که برای تمدید قرارداد با پرسپولیس به ساختمان این باشگاه نیز رفت و به توافق نیز رسید اما ناگهان همه چیز به هم خورد و ستاره قرمز، آبی پوش شد.


 

12:30 - سیدجلال حسینی امروز برای نهمین بار کاپیتان پرسپولیس در دربی خواهد بود. همایون بهزادی با همین تعداد کاپیتانی رکورددار است و احتمالا رکوردش در بازی برگشت شکسته می‌شود.

12:25 - آخرین حضور محمود فکری روی نیمکت استقلال در دربی، به عنوان دستیار پرویز مظلومی بود.

12:21 - ترکیب احتمالی پرسپولیس در دربی: حامد لک، سیدجلال حسینی، احمد نوراللهی، سیامک نعمتی، محمدحسین کنعانی زادگان، سعید آقایی، کمال کامیابی نیا، میلاد سرلک، احسان پهلوان، مهدی عبدی و وحید امیری

12:10 - ترکیب احتمالی استقلال در دربی:  رشید مظاهری، موسوی، عارف غلامی، محمدحسین مرادمند، محمد نادری، مهدی مهدی پور، وریا غفوری، آرش رضاوند، مسعود ریگی، ارسلان مطهری و مهدی قایدی.

۱۱:۵۷ - امید عالیشاه شش سال پیش به عنوان بازیکنی ۲۳ ساله توانست دروازه استقلال را باز کند و پیروزی را به اردوی سرخ ها بیاورد. او امروز در نخستین روزهای ۲۹ سالگی بازی را از روی نیمکت آغاز می‌کند و در نیمه دوم احتمالا وارد زمین خواهد شد.


۱۱:۴۹ - محمود فکری تاکنون ۱۸ بار به عنوان بازیکن در دربی پایتخت حضور داشته و دو گل نیز به ثمر رسانده است. او امروز برای نخستین بار به عنوان سرمربی پای به شهرآورد می‌گذارد.

۱۱:۴۱ - ابراهیم شکوری: نمی‌توانم پرسپولیسی بودنم را مخفی کنم اما در پست دبیرکل فدراسیون بی طرف بودم.

۱۱:۳۷ - کیت تیم استقلال برای دربی با یک ستاره روی آستین

۱۱:۱۶ - شاید جنجالی‌ترین بازی تاریخ فوتبال ایران؛ دربی شماره ۵۰ که مهدی هاشمی نسب برای استقلال گل زد و علی کریمی هم پرسپولیس را نجات داد. بعد از بازی ۹ بازیکن محرومیت های دو هفته ای تا یک ساله را به خود دیدند.

۱۱:۰۴ - مهدی عبدی یا ارسلان مطهری؟ عبدی فرصت کمتری نسبت به مطهری داشته اما همچنان در گلزنی ناکام بوده است.

۱۰:۵۵ - محمد نوری کاپیتان سابق پرسپولیس در گفتگوی امروز صبح خود در تلویزیون، نکته جالبی را بیان کرد و گفت که در نوجوانی از ساعت ۷ صبح برای تماشای دربی به ورزشگاه آزادی می‌رفت! او سال ها پس از روزهای نوجوانی موفق به گلزنی در شهرآورد شد.

۱۰:۴۵ - روزنامه خبر ورزشی با طرحی جالب به استقبال دربی رفته و چند مصاحبه نیز از بازیگران علاقه مند به فوتبال را منتشر کرده. گفتگو با پژمان جمشیدی هم در همین جا دیده می‌شود؛ جایی که او آرزو میکند پرسپولیس پیروز دربی شود.

۱۰:۳۰- کاربری به نام ماریه استرامپل با انتشار این عکس نوشته: رضا کرمانشاهی وقتی میبینه هم پرسپولیسیا هم استقلالیا دارن به طرفداری از تیم حریف متهمش میکنن!

09:58 - محمد فنایی پیشکسوت داوری ایران درباره انتخاب رضا کرمانشاهی برای قضاوت دربی امروز پایتخت گفت: اگر قرار باشد مسئولان بخاطر دلسوزی داور انتخاب کنند، این سیستم، سیستم غلطی خواهد بود؛ کمیته داوران باید تمام مدیریت خود را روی انتخاب داور دربی بگذارد. فقط هم کمیته و دپارتمان نیستند و دبیر فدراسیون و سرپرست فدراسیون و عوامل دیگر هم باید نظر بدهند.
آقای کرمانشاهی هم داور خوبی است اما اشتباه هم داشته است؛ به ایشان هم گفتم که در سوت هایت تاخیر داری و خودش هم پذیرفت. امیدوارم که در بازی امروز موفق باشند و فکر می کنم که کادر تیم داوری اش هم خوب هستند.

09:53 - کانون هواداران باشگاه استقلال در اقدامی پسندیده جایگاه مخصوصی را برای عروسک‌های تهیه شده توسط کودکان سرطانی اختصاص داده است.

09:49 - پوستر AFC به بهانه دربی 94 با تصاویری از محمود فکری و یحیی‌گل‌محمدی در کنار رشید مظاهری، وریا غفوری، حامد لک و سیدجلال حسینی.

09:41 - روزنامه هواداری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هم با سبک و سیاق خود به استقبال دربی رفته‌اند؛ روزنامه پرسپولیس با تصویری گرافیکی از یحیی گل‌محمدی روی جلد اول خود و روزنامه استقلال هم با تصویری از شیخ دیاباته.

09:35 - تمام مطبوعات ورزشی و حتی غیرورزشی امروز، در صفحه اول خود تقابل حساس استقلال و پرسپولیس را پوشش داده‌اند؛ روزنامه ورزشی گل درباره جدال امروز تیتری کنایه‌وار به شرایط آب و هوایی زده و این‌چنین از شهرآورد 94ام استقبال کرده است.

09:32 - برگزاری شهرآورد امروز به دلیل آلودگی هوای تهران به مصلحت نیست.

حسین شهیدزاده مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران: فوتبال ورزشی سنگین و نیازمند تحرک شدید بازیکنان است و می‌تواند خطرات ناشی از شرایط ناسالم هوا را برای بازیکنان تشدید کند و از این رو برگزاری شهرآورد امروز استقلال و پرسپولیس به مصلحت نیست.

09:28 - در پنج دربی اخیر که میزبان آن استقلال بوده است، دو برد سهم آبی‌ها، یک برد سهم سرخ‌ها و دو تساوی به ثبت رسیده است؛ شاگردان فکری جدال امروز را هم میزبان هستند.

09:23 - وریا غفوری با 3 گل‌زده و احمد نوراللهی با 2 گل زده، بهترین گلزنان دو تیم در این فصل لیگ‌برتر هستند.

9:21 - وینفرد شفر سرمربی سابق استقلال که سابقه برد مقابل پرسپولیس را در دربی پایتخت دارد، در گفتگو با روزنامه فرهیختگان درباره جدال امروز سرخابی پایتخت گفته «به‌نظرم استقلال تیم خوبی است و در این مدت امتیازات خوبی گرفته و عملکرد مطلوبی داشته و شانس‌های خوبی برای کسب موفقیت در این دیدار دارد؛ شانس استقلال این است که برای این دربی وریا غفوری را دراختیار دارد که یک انسان فوق‌العاده و بازیکنی عالی است.»

9:12 - در برنامه "سلام، صبح بخیر" شبکه سوم سیما هم حمید درخشان و بهتاش فریبا، دو تن دیگر از بازیکنان سابق پرسپولیس و استقلال حضور پیدا کرده‌اند و به تحلیل مصاف امروز می‌پردازند؛ حمید درخشان اعتقادش بر این است که «هر تیمی دربی را بهتر شروع کند و از نظر ذهنی آماده‌تر باشد، می‌تواند در ادامه خوب تمام کند» و بهتاش فریبا درباره زیبایی‌های دربی امروز می‌گوید «تقابل خط حمله استقلال با خط دفاع پرسپولیس، قسمت زیبای دربی امروز است.»

9:10 - برنامه‌های صبحگاهی رسانه ملی تحت تاثیر دربی پایتخت هستند؛ در شبکه یک سیما و برنامه صبح بخیر ایران، صادق ورمزیار و محمود کلهر دو پیشکسوت سرخابی حضور پیدا کردند. ورمزیار معتقد است «استقلال روی کاغذ برنده دربی است ولی انگیزه در این بازی می‌تواند معادلات را برهم بزند» محمود کلهر هم «غیبت بشار رسن را نقطه ضعف پرسپولیس می‌داند و از سوی دیگر، حضور حامد لک درون دروازه سرخ‌پوشان را نقطه قوت».

09:04 - یحیی گل‌محمدی در تقابل با سپاهان نشان داد هنوز به ترکیب ایده‌آل تیمش در غیاب آل‌کثیر نرسیده و با سیستمی بدون مهاجم تخصصی بازی کرد؛ اما نتیجه نگرفت. او حالا امروز در دربی چه اندیشه‌ای دارد؟ برخی کاربران فضای مجازی این‌طور پیش‌بینی کرده‌اند که شاید یحیی امروز با سه مهاجم بازی کند، مثلثی با حضور مهدی مهدی‌خانی، وحید امیری و مهدی عبدی.

09:02 - دو راهی انتخاب میان اسماعیلی و رضاوند؛ سوپرایز فکری برای دربی هنوز مشخص نشده، هر چند خود او بارها تاکید کرده که سوپرایزی ندارد اما یک انتخاب میان دو هافبک بازیساز می‌تواند سوپرایز سرمربی آبی‌ها باشد. در پوستر منتشر شده صبح امروز باشگاه استقلال، تصویر اسماعیلی و نادری در کنار دیگر بازیکنانی که در ترکیب استقلال فیکس هستند، به چشم می‌خورد. آیا نادری و اسماعیلی با حضور در ترکیب اولیه، سوپرایزهای فکری برای دربی خواهند بود؟

09:00 - غیبت تماشاگران در ورزشگاه آزادی بدون‌شک هیجان بازی را تحت تاثیر قرار خواهد داد؛ کانون هواداران دو باشگاه برای آن‌که سکوهای خالی مقابل دوربین‌ها چندان در چشم مخاطب نباشد، با اجرای طرح‌های موزاییکی، سکوهای مقابل جایگاه ویژه ورزشگاه آزادی را تزئین کرده‌اند.

منبع مطلب : www.varzesh3.com

مدیر محترم سایت www.varzesh3.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب