توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

کفش عروس | نکات مهم هنگام خرید کفش عروسی

یکی از کارهای مهمی که قبل از مراسم عروسی باید انجام دهید، انتخاب لباس و کفش عروسی میباشد. همه دخترها دوست دارند در روز عروسی خود بدرخشند و روز باشکوهی را سپری کنند. بنابراین کفشی را انتخاب کنید تا در روز عروسی راحت باشید.

برای خرید کفش عروسی عجله نکنید. گاهی وقت ها شاید مجبور شوید کمی بیشتر هزینه کنید ولی ارزشش را دارد. این همان جمله ای هست که ایرانیان میگویند هرچه پول بدی، آش میخوری. برخی دختران فکر میکنند که چون میخواهند فقط یک شب آن کفش را بپوشند بنابراین باید کفشی ارزان را انتخاب کنند. اما چیزی که مهم است راحتی عروس و داماد در شب عروسی‌شان است. ممکن است کفشی را به خاطر ارزان بودن آن تهیه کنید اما در آن راحت نباشید و کل روزتان را به سختی بگذرانید.

اگر میخواهید کفش مورد نظر خود را با قیمت کمتری تهیه کنید میتوانید چند ماه قبل از عروسی برای آن اقدام کنید. مثلا میتوانید در حراجی هایی که در آخر هر فصل میگذارند بروید و برند مورد نظر خود را با قیمت کمتری تهیه کنید. اما اگر خرید کفش خود را دیر اقدام کنید ممکن است نتوانید کفشی با قیمت مناسب پیدا کنید و مجبور شوید کفشی که دوست ندارید را بخرید.

اگر روز عروسی‌تان نزدیک است و نمیدانید چه کفشی را انتخاب کنید، در ادامه به آن میپردازیم.

 

در روز عروسی چه کفشی بپوشم؟

یکی از بهترین کفش‌هایی که در روز عروسی مناسب است، کفش‌های لژدار میباشد. لباس عروس، به دلیل اینکه بلند است و روی کفش را میپوشاند کمتر جلب توجه میکند. بنابراین حتی اگر زیباترین کفش هم پوشیده باشید تاثیر زیادی در استایل شما نمیگذارد. اما کفش‌های لژدار به راحت بودن شما کمک میکند. بنابراین در روز عروسی خود، سعی کنید کفشی را انتخاب کنید که حس خوبی داشته باشید.

کفش عروس لژدارکفش عروس لژدار

کفش عروس لژدارکفش عروس لژدار

کفش عروس لژدارکفش عروس لژدار

اگر قدتان کوتاه است و داماد قد بلندتری دارد، میتوانید کفش‌های پاشنه بلندی بپوشید که لژ یک سره داشته باشند. این کفش هم قد شما را بلندتر نشان میدهد، هم باعث میشود هنگام راه رفتن راحت باشید.

 

ابتدا کفش بخریم یا لباس؟

هنگامی که میخواهید لباس عروسی خود را تهیه کنید باید قد لباستان با پاشنه کفش متناسب باشد. بنابراین بهتر است ابتدا کفشتان را تهیه کنید تا در زمان انتخاب لباس، اندازه پاشنه کفشتان را بدانید تا هنگام خرید لباس به مشکل نخورید. اگر قد لباس عروسی که تهیه میکنید با پاشنه کفش متناسب نباشد، ممکن است لباستان کوتاه‌تر از آن چیزی که میخواهید به نظر برسد. بنابراین توصیه میکنم که ابتدا کفش عروسی خود را تهیه کنید سپس برای خرید لباس عروس اقدام کنید.

کفش عروس چه رنگی بگیرم؟

کفش عروسکفش عروس

سعی کنید کفشی که میخرید با رنگ لباس‌تان تضاد زیادی نداشته باشد. اما به گونه ای هم نباشد که خیلی وسواسی عمل کنید. همانطور که قبل تر گفتم راحتی خود را باید در اولویت قرار دهید. مثلا اگر رنگ لباس عروس خود را سفید انتخاب میکنید و روی آن نگین بکار رفته است، میتوانید برای کفش خود از رنگ های سفید یا نقره ای استفاده کنید. اگر به سراغ لباس عروس‌هایی با رنگ شیری یا نباتی میروید به دنبال کفش‌هایی با رنگ کرم یا طلایی باشید.

چه کفشی برای عروسی مناسب نیست؟

بسیاری از خانم‌ها در روز عروسی خود به سراغ کفش های پاشنه بلند میروند و فکر میکنند هرچه پاشنه کفش‌شان بزرگ تر باشد جذاب تر میشوند. اگر در مهمانی هایی که در طی سال میروید از کفش‌های پاشنه دار ۵ سانتی استفاده میکنید در روز عروسی هم از همان اندازه بپوشید. زیرا اگر کفشی را بپوشید که پاشنه بلندتری دارد و عادت نداشته باشید ممکن است زمین بخورید و روز خود را خراب کنید. در واقع میتوان گفت که روز عروسی وقت خوبی برای تصمیم های جدید نیست. اگر هم از کفش پاشنه بلند استفاده میکنید بهتر است کفشی را انتخاب کنید که قبلا آن را پوشیده اید.

چه زمانی به خرید کفش اقدام کنم؟

بهترین زمان برای خرید کفش عروسی، بعد از مشخص شدن زمان عروسی میباشد. قبل از اینکه به سراغ کفش بروید، ابتدا تعیین کنید که چه زمانی میخواهید عروسی را بگیرید. اگر در فصل تابستان میخواهید بگیرید، به دلیل گرمی هوا بهتر است کفش‌هایی را انتخاب کنید که پای شما عرق نکند. اما اگر عروسی خود را در فصول زمستانی و سرد انداختید، بهتر است کفشی انتخاب کنید که پای شما را گرم نگه دارد. پس تا زمانی که تاریخ دقیق عروسی خود را مشخص نکردید به سراغ خرید کفش نروید.

برچسب ها
کفش کفش عروسی مدل کفش عروس

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب