نکات مهم در استفاده از آباژور برای فضاهای مناسب

C:\Users\asus\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\آباژور (21).jpgC:\Users\asus\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\آباژور (21).jpg

آباژورها دارای تنوع بسیار زیادی هستند و در طرح های مختلف و شکل های زیبا ساخته می شوند که شما می توانید با توجه به سبک دکوراسیون خود برای انتخاب نوع مورد نظرتان اقدام کنید و در دکوراسیون نشیمن و اتاق خواب تان آباژور را به کار بگیرید البته شما در هر قسمت از فضای منزل یا محیط های کاری می توانید آباژور را در فضای مناسب استفاده نمایید اما لازم است که نکات زیر را توجه کنید تا بدانید که محل صحیح قرارگیری آباژور کجاست و یا باید بر روی میز قرار بگیرد:

نکته اول) شما می توانید آباژور را در قسمت هایی از خانه بگذارید که توسط نور روشن نمی شود و با قرار دادن آباژور در قسمتهای مشخص از منزلتان به صورت متمرکزی نور را به جریان بیاندازید.

نکته دوم) باید آباژور را در قسمت‌هایی از منزل بگذارید که به خوبی زیبایی آن مشخص باشد و مقابل دید قرار بگیرد. متاسفانه برخی از افراد به این موضوع اصلاً توجه نمی‌کند و در نهایت هزینه‌ای که برای آباژور پرداخت کرده‌اند تقریباً بی فایده بوده است چرا که تغییر موثری در دکوراسیون آنها ایجاد نگردیده است.

نکته سوم) شما می‌توانید برای اتاق کار خود از نمونه های رومیزی آباژور استفاده کنید تا در فضا نور به شکل موضعی تر و لطیف تر پخش گردد.

نکته چهارم) اگر تصمیم دارید که از آباژور برای اتاق خواب استفاده کنید نوع رومیزی انتخاب بهتری برای شما خواهد بود و معمولاً به دلیل نزدیکی به تخت خواب از رنگ های خیلی روشن استفاده ننمایید و رنگ‌هایی را انتخاب کنید که زیاد روشن نباشد و نور بسیار زیادی را ایجاد نکنند.

نکته پنجم) اگر آباژور را برای اتاق کودک می خواهید حتماً به سلامت و ایمنی آن توجه ویژه ای داشته باشید و بهتر است آباژور هایی را انتخاب کنید که در آنها فلز و شیشه کمتر باشد و آباژور های تلقی و چوبی انتخاب های بهتری برای شما هستند. باید در این نمونه آباژورها لامپ و اتصالات آباژور و سیم کشی به نوعی باشد که از دید پنهان باشد و خطری کودک را تهدید نکنند.

نکته ششم) برای آباژوری که میخواهید کنار میز ناهارخوری آن را قرار بدهید باید دقت کنید که نور به صورت صحیح بر روی میز ناهارخوری متمرکز گردد و نور مناسب حتماً در محیط قرار بگیرد.

C:\Users\asus\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\آباژور (22).jpgC:\Users\asus\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\آباژور (22).jpg

اگر آباژور شما از مدل رومیزی است باید حتماً میزی را که برای آباژور در نظر می‌گیرید و قرار است بر روی آن قرار بگیرد همخوانی لازم را با آباژور داشته باشد. در صورتی که کلاهک آباژور گرد است باید میز شما هم گرد باشد و اگر که کلاهک مستطیلی است از میزهای مستطیلی استفاده کنید.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که میز آباژور نباید کوچک باشد که لبه‌های آباژور از آن بیرون بزند چون در زمان رفت و آمد می تواند حادثه ساز باشد و لباس یا دست شما به آباژور گیر کند و بیفتد.

آباژور های ایستاده و آباژور های رومیزی

آباژور ها در دو نمونه مختلف از جمله آباژور ایستاده که با عنوان آباژور زمینی شناخته می‌شوند و آباژورهای رومیزی ساخته می شوند. هر کدام از این آباژورها دارای ویژگی های مختلف می باشد. قبل از خرید آباژور حتما ویژگی های هر کدام از مدل ها را بخوبی بدانید تا انتخاب بهتری داشته باشید.

آباژورهای رومیزی پایه کوتاهی دارند و به نوعی طراحی شده‌اند که بر روی میز قرار می گیرد و علاوه بر اینکه می‌توان به منظور نورپردازی محیط از آنها استفاده کرد بلکه به عنوان دکوری هم هستند و نسبت به آباژورهای های کوتاه دارای قیمت پایین‌تری می باشند.

آباژور های ایستاده به نوعی طراحی شده اند که بر روی زمین قرار می‌گیرند و پایه بلندی داشته اند معمولاً طبق سلیقه افراد در هر قسمت از فضای محیط که بخواهید می توانید آنها را استفاده نمایید، اما معمولاً در گوشه‌ای از مبلها آباژور ایستاده را می‌گذارد و لامپهای ۴۰ تا ۶۰ وات به عنوان بهترین نمونه لامپ برای آباژورهای ایستاده محسوب می‌گردند. آباژورهای ایستاده در سه نمونه کلاهک دار، مشعل و آباژور با بازوی خم هستند که هر کدام از آنها زیبایی خاص خود را داشته اند.

برخی از آباژور های ایستاده که مشعل داشته اند می توانند هدایت نور را به سمت سقف انجام بدهند و این گونه دیگر هیچ آسیبی به چشم وارد نمی‌شوند و اذیت نخواهد شد. آباژور های درختی شامل شاخه هایی هستند که روی هر کدام از این شاخه ها لامپ قرار می گیرد و می تواند متراژ بیشتری را روشن تر کنند.

رایج ترین نمونه ی آباژورهای ایستاده، آباژورهای کلاهک دار می‌باشند که در بازار نمونه های متنوعی از آنها وجود دارد و با عنوان شید نیز شناخته می شود.

در زمان خرید آباژور به نکات زیر دقت کنید:

به ارتفاع آباژور دقت نمایید و حتما در زمان خرید آباژور اندازه درج شده ارتفاع آن در مشخصات محصول را بررسی کنید تا بتوانید بهترین آباژور را بخرید.کلاهکی را انتخاب کنید که اندازه مناسب داشته باشندکیفیت کلاهک از موارد مهم محسوب می‌شوددر زمان خرید آباژور و انتخاب آن حتماً به سبک دکوراسیون توجه کنیددر زمان خرید آباژور توجه ویژه ای به رنگ آباژور داشته باشید

تجربه یک خرید لذت بخش و عالی با تهران دکور

C:\Users\asus\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\آباژور (23).jpgC:\Users\asus\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\آباژور (23).jpg

اگر می‌خواهید برای خرید محصولات دکوراسیون داخلی با کیفیت و به روز نظیر ساعت و مجسمه، ویترین و کتابخانه، میز و صندلی، مبل، سرویس خواب، نور و روشنایی، آباژور و غیره اقدام کنید و به دنبال یک فروشگاه اینترنتی معتبر و قابل اطمینان هستید می‌توانیم به شما وبسایت اینترنتی تهران دکور را به نشانی www.tehrandecor.ir معرفی کنیم.

تهران دکور فروشگاه اینترنتی معتبری است که محصولات با کیفیت و بی نظیر خود را به سراسر کشور ارائه می نماید و مشتریان عزیز می توانند در هر کجای کشور را در هر ساعت از شبانه روز خرید خود را نهایی کنند و از قیمت های بی نظیر و مقرون به صرفه بهره‌مند شوند. تمامی تلاش مجموعه تهران دکور بر آن بوده تا بتواند بروز ترین و با کیفیت ترین محصولات را به مشتریان عزیز ارائه نماید و همچنین جلب رضایت مشتری به عنوان اصلی ترین هدف این مجموعه محسوب می شود.