توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

چه انتظاراتی از بازی Alan Wake 2 داریم

نزدیک به دوازده سال از انتشار بازی Alan Wake می‌گذرد. بازی که یک داستان عمیق و پر از اسرار را در یک اتمسفر سنگین و تاریک تعریف می‌کرد. داستان آلن ویک پس از گذشت دوازده سال همچنان جذاب و دلیل اصلی ماندگاری این بازی در ذهن مخاطبان است. سم لیک نویسنده و کارگردان بازی Alan Wake داستان بازی را با الهام‌گیری از کتاب‌های استفن کینگ نوشته است. حتی نقل قول‌هایی از این نویسنده مشهور در بازی وجود دارد.

پایان داستان آلن ویک با یک دیالوگ ماندگار به تصویر کشیده می‌شود. دیالوگ «اون یک دریاچه نبود، یک اقیانوس بود» نشان‌دهنده عمیق بودن داستان آلن است. با اینکه بازی حفره‌های داستانی خودش را پر می‌کند اما این دیالوگ به ما نشان می‌دهد که راز‌های دنیای آلن قرار نیست که به این زودی‌ها به پایان برسد.

در بازی اول، رمدی به بهترین شکل، داستان را با گیم‌پلی ترکیب کرده بود. تمامی مکانیک‌های گیم‌پلی بر اساس داستان اصلی کار می‌کردند و این یکی از ویژگی‌های جذاب بازی بود. استفاده از نور و تاریکی در بازی همگی ارجاعی به داستان بازی داشتند. این مسئله به ما نشان می‌دهد که رمدی و به خصوص سم لیک، درک خوبی از فضای بازی داشتند و به شکل بسیار خوبی این داستان را در قالب یک بازی اجرا کردند.

داستانی که در شهر Bright Fall واقع در واشینگتن روایت می‌شد. آلن ویک که نویسنده داستان‌های ترسناک است، درگیر یکی از داستان‌های خودش می‌شود. داستانی که به یاد ندارد که چه زمانی نوشته شده است. در کنار این درگیری‌ها، همسر آلن که آلیس نام دارد ناپدید شده است. در حالی که آلن به دنبال همسرش است، افرادی تسخیر شده توسط تاریکی قصد حمله به او را دارند. آلن با استفاده از یک اسلحه و چراغ‌قوه باید با این افراد مقابله کند و از این وضعیت بیرون بیاید.

پیچش‌های داستانی که در داستان آلن ویک رخ می‌دهد بسیار جذاب و شخصیت‌پردازی کاراکتر‌ها هم بسیار خوب است. آلن ویک یکی از مرموز‌ترین پروتاگونیست‌هایی است که تا به حال دیده‌ایم. کاراکتری که به شدت بدبین و به همه چیز مشکوک است. همان‌طور هم که گفتیم، آلن راه رهایی از کابوسی که گرفتارش شده را پیدا می‌کند اما متوجه می‌شود که رهایی از خودش چندان آسان نیست. از آن پایان بندی مشخص بود که ما دیر یا زود دنباله داستان آلن را خواهیم دید.

ریمستر بازی در همین چند ماه گذشته منتشر شد که در آن، گرافیک بازی کمی پیشرفت کرده است. طراحی کاراکتر‌ها دچار تغییراتی شده است. بازی اصلی فقط برای کنسول مایکروسافت یعنی Xbox 360 منتشر شده بود و این نسخه ریمستر برای اولین بار تجربه داستان آلن ویک را برای کاربران کنسول‌های پلی‌استیشن فراهم کرده است. با این ریمستر حالا بازیکنان بیشتری این بازی را تجربه کردند و علاقه زیادی به آن نشان دادند.

خرید بازی Alan Wake Remastered نسخه PS5

یکی از عناصر گیم‌پلی که می‌تواند در نسخه دوم پیشرفت کند، به مهارت‌های آلن مربوط می‌شود. انتظار می‌رود که در بازی دوم سیستم ارتقای مهارتی برای آلن طراحی شود. یکی از ایراداتی که به نسخه اول وارد بود، تکراری شدن روند گیم‌پلی در ساعات پایانی بازی است. توانایی‌های آلن پیشرفت خاصی نمی‌کرد و این مسئله تا حدودی، بازی را خسته‌کننده می‌کرد. اگر مهارت‌های آلن در بازی دوم بیشتر شود و بازیکن بتواند آن‌ها را ارتقا دهد، بازی کمتر گرفتار حلقه‌ی تکرار می‌شود.

وجود مهارت‌های مختلف می‌تواند تاثیر زیادی بر Alan Wake 2 داشته باشد. همان‌گونه که این سیستم در بازی کنترل هم جواب داد. در بازی کنترل، جسی مهارت‌های فراطبیعی بسیار زیادی دارد و بازیکن می‌تواند این مهارت‌ها را به روش‌های مختلف ارتقا دهد. تنوع سلاح‌ها هم در بازی کنترل بسیار بالا بود البته که فقط یک سلاح در دست بازیکنان وجود دارد اما به خاطر فراطبیعی بودن این سلاح، بازیکن می‌تواند سلاحش را به اشکال مختلف تبدیل کند. وجود چنین سیستمی در نسخه دوم آلن ویک دور از ذهن نیست.

سم لیک اشاره کرده است که آلن ویک 2 یکی از زیباترین بازی‌های استودیو رمدی خواهد بود. انجین بازی همان انجین مورداستفاده در بازی کنترل یعنی Northlight است که یکی از قوی‌ترین انجین‌های چند سال اخیر بود. قدرت تخریب‌پذیری در بازی کنترل بسیار بالا بود ولی بازی همواره با افت فریم‌هایی همراه بود که انتظار می‌رود با ورود کنسول‌های نسل جدید این ایرادات رفع شود. شایعاتی وجود دارند که می‌گویند احتمالا تغییر فضای مراحل به مانند آن چه که در بازی The Medium دیده‌ایم، در Alan Wake 2 هم وجود داشته باشد. در تریلر بازی هم این تغییر فضا مشاهده شد.

بازی کنترل شاید یک اثر بی‌نقص نباشد اما نوآوری‌هایی در این بازی وجود داشت که ما را به آینده Alan Wake 2 امیدوار می‌کند. یکی از آثاری که به شدت نیازمند یک دنباله بود و این که رمدی پس از دوازده سال به سراغ آن رفته، ما را خوشحال می‌کند. اگر رمدی قدم‌هایی که برای ساخت کنترل برداشته است را دنبال بکند و از اشتباهاتش به خوبی درس گرفته باشد، شاید Alan Wake 2 به بهترین بازی این استودیو تبدیل شود.

اطلاعات بیشتر از این دنباله در تابستان 2022 و احتمالا در E3 یا در Summer Game Fest منتشر می‌شود. آلن ویک، پتانسیل‌های زیادی دارد و تجربه این بازی با یک گیم دیزاین مدرن، نسخه دوم این بازی را به یکی از مورد انتظار‌ترین‌ بازی‌ها تبدیل می‌کند. باید دید که در اعماق این اقیانوس چه خبر است.

مطلب پیشنهادی:10 حقیقت جالب از سری Max Payneاز موش‌های مسلح تا پایان مخفی نسخه دوم

window.m2121myvarskj = "%257B%2522o_url%2522%253A%2522https%253A%255C%252F%255C%252Fvigiato.net%255C%252Fp%255C%252F250388%2522%257D";

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب