توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

            اینورتر جوشکاری

اینورتر جوشکاری

اینورتر جوشکاری را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

قیمت و خرید انواع دستگاه جوش و اینورتر جوشکاری | ابزارمارت

دستگاه جوش اینورتر نوعی دستگاه جوش است که منبع تغذیه آن قادر به فراهم آوردن جریان بالا جوشکاری می باشد. دستگاه جوش اینورتر با کمک از یک سری ریکتیفایر و سوئیچ حالت جامد جریان متناوب 60 هرتز AC برق ورودی را به جریان DC خروجی تبدیل می کند. مقدار جریان خروجی و ولتاژ قابل تنظیم بوده و در طول فرآیند جوشکاری توسط نرم افزار های کامپیوتری کنترل می‌شود. دستگاه جوش اینورتر بطور قابل توجهی سبک‌تر و همچنین مصرف برق کمتر نسبت به دستگاه جوش سنتی دارند.

منابع قدرت جوشکاری از ژنراتورها تا رکتیفایرها هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند که با این وجود همچنان استفاده زیادی در صنعت جوشکاری دارند اما اینک تکنولوژی جدیدی به نام اینورتر عصر جدیدی در منابع انرژی جوشکاری پدید آورده است.

با توجه به وجود تکنولوژی”IGBT “insulated gate bipolar transistor ، افزایش فرکانس تا 10 کیلو هرتز و بالاتر حجم ترانسفورماتورها به‌طور چشمگیری کاهش یافته و باعث کاهش قابل ملاحظه در سایز و وزن دستگاه و در نتیجه آن کاهش میزان اتلاف و مصرف برق در حدود 20 الی 30 درصد خواهد شد.

برخی از مزایای جوشکاری با دستگاه‌های جوش اینورتر

در این فرآیند كيفيت جوشكاري افزايش می یابد و در مصرف انرژی صرفه‌جويي می شود. به علاوه جوشكاری با اينورترها فاقد هر گونه آلودگی صوتی می باشد.

امکان کنترل سریع مشخصات دینامیکی در شرایط مختلف و پایداری پارامترهای جوشکاری.

جوشکاری با دستگاه جوش اینورتر دارای راندمان و ضریب قدرت بسیار بالا است.

پایداری در عملیات جوش‌کاری به دلیل ایجاد قوس یکنواخت.

قابلیت حمل و نقل و انبارداری ساده و آسان.

تفاوت دستگاه های جوش رکتی فایر با اینورتر

تفاوت در کاربرد دستگاه ها: از رکتی فایرها عموما برای جوشکاری کارهای سنگین مانند اسکلت‌های فلزی استفاده می‌شود اما اینورترها در کارهای جوشکاری سبک تر و جزئی تر مورد استفاده قرار می‌گیرند. ضمن اینکه دستگاه اینورتر با برق تک فاز کار می‌کند و از آن می‌توان برای مصارف خانگی نیز استفاده کرد.

وزن دستگاه های جوش: وزن یک دستگاه جوش دویست آمپری رکتی فایر تقریبا سه برابر یک دستگاه جوش دویست آمپری اینورتری می‌باشد.

تفاوت در میزان امپراژ دریافتی دستگاه ها: میزان آمپراژی دریافتی اینورترها حدودا هجده تا بیست و دو آمپر می‌باشد اما در رکتی فایرها گاهی بیشتر از بیست و پنج آمپیر شده که نوسانات برق خانه را در بر دارد.

نکات مهم هنگام استفاده از اینورترها

اکثر اینورتر های جوشکاری از قسمت برد مقاومت دچار خرابی می شوند و برای اینکه این مشکل برای دستگاه‌های ما پیش نیاید باید چند نکته را رعایت کنیم.

تا حد امکان از وصل کردن دستگاه به مولدهای برق بنزینی خودداری کنیم.

از وصل کردن کابل جوشکاری به متراژ زیاد به دستگاه خود دارای کنیم زیرا نوسان برق را بالا می برد.

از وصل کردن دستگاه به سه راهی و یا چند راهی در هنگام کار خودداری کنیم و فقط از تک‌راهی استفاده کنیم.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب