توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

یک میلیون تومان به کودکان زیر پنج سال

یک میلیون تومان به کودکان زیر پنج سال را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

ایرنا

ایرنا

سید حسین رازیان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا یادآوری کرد: انتشار این شایعه  از صبح امروز باعث مراجعه خانواده ها به مراکز و خانه های بهداشت و ایجاد تجمع در شرایط کرونایی شده است.

وی با بیان اینکه پیامک واریز یک میلیون تومان به حساب والدین دارای فرزند زیر پنج سال کاملا کذب و شایعه است از مردم خواست در شرایط کرونایی از مراجعه غیر ضرور به مراکز درمانی و بهداشتی بپرهیزند.

رازیان تاکید کرد: دولت و وزارت بهداشت هر خدمتی را از طریق مراجع و رسانه های رسمی و موثق اعلام می کنند و مردم نیز قبل از پیگیری چنین پیامهایی باید صحت آن را بسنجند.

وی ادامه داد: انتشار این شایعات در شرایط کنونی بازی با جان مردم است.

صبح امروز پیامی با این مضمون که خانواده های دارای فرزند زیر ۵ سال می توانند با مراجعه به مراکز بهداشت و اعلام کد ملی و شماره حساب ، تا پایان ماه یک میلیون تومان کمک هزینه دریافت کنند در فضای مجازی منتشر و دست به دست  شد.

منبع مطلب : www.irna.ir

مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

مشرق نیوز

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، این روزها بودجه سال ۱۴۰۰ در حال بررسی در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی است. کمیسیون فرهنگی مجلس نیز در حال ارائه و تصویب پیشنهاداتی در زمینه وام ازدواج و فرزندآوری جهت ارائه به کمیسیون تلفیق است.

جواد نیک‌بین عضو کمیسیون فرهنگی و کمیسیون تلفیق درباره شرایط وام ازدواج سال آینده به خبرنگار فارس گفت: « دولت چندی پیش اعلام کرد که  پرداخت وام ازدواج به متقاضیان زیر ۱۸سال صورت نخواهد گرفت. با توجه به اینکه افراد زیر۱۸سال، یک چهارم ازدواج‌های کشور را تشکیل می‌دهند، اصلاح این مصوبه در لایحه بودجه امسال و در کمیسون فرهنگی مجلس رای آورد

وی افزود: «به منظور حمایت از ازدواج جوانان، قرار بر این شد که وام ازدواج به متقاضیان زیر ۱۸سال هم تعلق بگیرد. ان‌شالله این موضوع در کمیسیون تلفیق بودجه نیز مطرح خواهد شد تا بودجه آن نیز پیش‌بینی بشود.»

نماینده کاشمر درباره افزایش مبلغ وام ازدواج با توجه به وضعیت تورم و اقتصاد کنونی نیز گفت: «فعلا در کمیسیون فرهنگی آنچه درباره مبلغ وام ازدواج در سال ۱۴۰۰ مصوب شده است، ۵۰میلیون تومان است. اما مقرر شده است که کسانی که قبل از گذشت سه سال از تاریخ عقد، دارای فرزند بشوند، ۵۰میلیون تومان وام دیگر هم به آنان تعلق بگیرد.»

نیک‌بین همچین درباره استنکاف برخی شعب بانک‌ها از اعضای وام ازدواج با یک ضامن معتبر و سفته افزود: « همه شعب طبق قانون باید فقط و فقط درخواست یک ضامن معتبر و یک سفته را داشته باشند. ما در پیشنهادات خود در کمیسیون فرهنگی این موضوع را مطرح کرده‌ایم که اگر بانکی درخواستی بیشتر از این دو مورد داشت، برای آن شعبه از بانک جرم‌انگاری صورت بگیرد.

اما در غیر این صورت هم، اصل این کار از نظر قانونی جرم است. هر شهروندی در صورت مواجهه با اینگونه درخواست‌ها از طرف بانک می‌تواند شکایت کند و بانک قطعا محکوم خواهد شد.»

منبع مطلب : www.mashreghnews.ir

مدیر محترم سایت www.mashreghnews.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب