توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان 99-98

دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان 99-98 را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 99

مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.
دانلود ویدیوی بالا

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 99

یکی از فاکتور های لازم برای شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان داشتن شرایط است که در قالب بندها و تبصره های مختلف ارائه شده و در اختیار داوطلبان قرار می گیرد . به منظور رفاه حال داوطلبان در قسمت زیر به بررسی برخی از این شرایط می پردازیم :

 دارا بودن حداقل نمره علمی كل 6500 و بالاتر 

 داشتن حداكثر سن 22 سال تمام در بدو ورود به دانشگاه ( 1/7/1377 به بعد ) .

 داشتن حداقل معدل كل 14 در دوره متوسطه ی دوم ( پایه های اول ، دوم و سوم ) 

 بومی بودن داوطلب در كد رشته محل مربوط 

  پذيرفته‌ شدگان متمركز آزمون سراسری در هر يک از كد رشته‌ های تحصيلی بورسيه و يا شرايط خاص كه به دستگاه‌ های اجرایی تعهد خدمت دارند و همچنين پذيرفته‌ شدگان رشته‌های تحصيلی دانشگاه‌ های فرهنگيان و تربيت دبير شهيد رجايی كه متعهد خدمت به وزارت آموزش و پرورش هستند ، مجاز به ثبت‌ نام و شركت در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان نمی باشند . 

 داوطلبانی كه قبلاً در يكی از كد رشته‌ محل های پرديس‌ های دانشگاه فرهنگيان و يا دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايی معرفی شده‌اند ولی به علت ( موارد پزشكی ، معدل و يا سن ) واجد شرايط نبودند مجاز به شركت در مرحله ( تكميل ظرفيت ) نمی باشند . 

داوطلبانی كه از آنان مصاحبه تخصصی بعمل آمده و دليل مردودی آنان نداشتن حد نصاب در مصاحبه تخصصی بوده ، مجاز به انتخاب رشته مجدد در اين مرحله ( تكميل ظرفيت ) خواهند بود . 
 

در نظر داشته باشید شرایط ذکر شده در بالا مربوط به برگزاری تکمیل ظرفیت سال گذشته است ، به محض آغاز تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 99 مقاله به روز رسانی می شود .

توجه

بعد از اتمام مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 99 ، داوطلبانی که شرایط و حدنصاب لازم را داشته باشند به تعداد چند برابر ظرفیت ، دعوت به مصاحبه می شوند . نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بعد از انجام مراحل مصاحبه حضوری و بررسی وضعیت داوطلبان توسط هسته های گزینش دانشگاه فرهنگیان از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود . 

درصورت قبولی نهایی داوطلبان در گزینش نهایی كدرشته محل‌ های مربوط به این مرحله از تكمیل ظرفیت ، قبولی قبلی آنان « لغو » و با آنان همانند دانشجوی انتقالی رفتار خواهد شد . بعد از اعلام نتایج تكمیل ظرفیت ، انصراف از رشته قبولی جدید جهت تحصیل در رشته قبلی ، امكان‌پذیر نخواهد بود . لذا پذیرفته‌ شدگان لازم است برای تکمیل فرم انتخاب رشته و شركت در مراحل گزینش رشته‌ های تحصیلی این مرحله دقت كافی داشته باشند .

مشاوره تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 99

متقاضیان تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 99 نباید انتظار ارائه طیف وسیعی از رشته محل های دانشگاه های فرهنگیان یا تربیت معلم را داشته باشند ، چرا که بخش عظیمی از ظرفیت این دانشگاه ها پس از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری تکمیل شده و ظرفیت محدودی از رشته محل ها خالی می ماند . از این رو شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ۹۹ قبولی داوطلب را تضمین نمی کند . 

متقاضیانی که با شرکت در این مرحله نیز موفق به کسب قبولی و تحصیل در این دانشگاه نمی شوند می توانند شانس خود را مجددا با شرکت در کنکور 1400 امتحان کنند .

داوطلبان در صورت داشتن هر گونه سوال در خصوص دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 99 می توانند از راهنمایی های کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی هیوا استفاده نمایند راه ارتباطی شما با مشاوران این مرکز سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا می باشد .

سوالات متداول

با توجه به تجربه سال گذشته احتمالا بهمن ماه منتشر می شود که به محض انتشار لینک دانلود در این مقاله قرار می گرد .

احتمالا 20 کد رشته محل که البته در این مقاله کلیه ی جزئیات شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت فرهنگیان 99 ارائه شده است .  

هر داوطلب تنها می تواند از همان گروه آزمایشی که در کنکور آن شرکت کرده ، در صورت دارا بودن شرایط انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان که در این مقاله به طور کامل ارائه شده ، انتخاب رشته داشته باشد  .  

منبع مطلب : www.heyvagroup.com

مدیر محترم سایت www.heyvagroup.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.
دانلود ویدیوی بالا

شرایط انتخاب رشته کنکور سراسری 99

تنها داوطلبانی مجاز به انتخاب رشته کنکور 99 خواهند بود که در کنکور سراسری 99 ثبت نام و شرکت کرده و در کارنامه اولیه که برای آن ها صادر شده ، مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه و غیر روزانه و دانشگاه آزاد شوند . لازم به ذکر است که هر داوطلبی ممکن است در یک یا چند دوره مجاز به انتخاب رشته اعلام شده باشد یا به طور کلی در هیچ دوره ای مجاز به انتخاب رشته نباشد . 
با توجه به ادغام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد ، وضعیت مجاز بودن همه داوطلبان گروه های آزمایشی تجربی ، انسانی ، ریاضی ، هنر و زبان برای انتخاب رشته محل های دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد در یک کارنامه درج می شود ولی انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد به صورت جداگانه از طریق سایت azmoon.org انجام می شود .

کلیات دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 99

دفترچه انتخاب رشته کنکور 99 شامل توضیحات :

 نحوه تاثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری (  کدام سهمیه مناطق بهتر است ؟ منطقه 1 ، 2 یا 3 )

 نحوه تاثیر سهمیه خانواده شهدا در کنکور سراسری

 تعهدات تحصیل رایگان پذیرفته شدگان سهمیه های مختلف 

 نحوه تاثیر بومی گزینی 

 توزیع ظرفیت در رشته ها و دوره های مختلف 

 شرایط کلی تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ( دوره های روزانه ، شبانه ، دانشگاه فرهنگیان ، نیمه حضوری ، پیام نور و غیرانتفاعی ، مجازی ( الکترونیکی ) ، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد ) 

 آمار کل پذیرش در تمامی دوره های روزانه ، شبانه ( نوبت دوم ) ، پردیس خودگردان ، ظرفیت مازاد ، مجازی ، سهمیه مناطق محروم ، دانشگاه فرهنگیان ، دانشگاه غیرانتفاعی و پیام نور 

 محرومیت از کنکور سراسری

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

لیست رشته های دانشگاه فرهنگیان

مراحل انتخاب رشته کنکور سراسری 99

متقاضیان پس از دریافت کارنامه اولیه کنکور 99 می بایست مراحل زیر را طی کنند :
 
 بررسی وضعیت مجاز بودن خود برای شرکت در انتخاب رشته 

 مراجعه به سایت انتخاب رشته
 دریافت دفترچه انتخاب رشته و بررسی شرایط و ضوابط شرکت در این مرحله
 استخراج رشته محل های متناسب با گروه آزمایشی امتحانی خود
 اولویت بندی رشته محل های مورد علاقه
 تکمیل فرم انتخاب رشته 

به منظور کاهش خطا فرم پیش نویسی در انتهای دفترچه انتخاب رشته قرار داده شده است که داوطلبان می توانند انتخاب های خود را در این فرم درج نموده و پس از بررسی و تایید نهایی به سایت sanjesh.org مراجعه کرده و در فرم اینترنتی مربوطه ثبت نمایند . شرکت در این مرحله هزینه ای تحت عنوان هزینه انتخاب رشته کنکور 99 در بر نداشته و متقاضیان می توانند نسبت به انتخاب حداکثر 150 کد رشته محل اقدام نمایند .

توجه داشته باشید اولویت بندی انتخاب های داوطلب مهم ترین بخش این مرحله می باشد که عوامل مختلفی چون علاقه ، هزینه ، مسیر و کیفیت در آن تاثیرگذار می باشد .

برای دریافت فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری 99 کلیک کنید .

در نظر داشته باشید کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی هیوا نیز به منظور مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری  آماده خدمت رسانی به داوطلبان می باشند . متقاضیان می توانند با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا با این کارشناسان در ارتباط باشند . نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری هیوا نیز راهنمای مناسبی در این خصوص می باشد .

سوالات متداول

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دانشگاه های سراسری می توانند در دهه دوم مرداد ماه جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند که البته به محض انتشار این دفترچه لینک دانلود در این مقاله قرار می گیرد .

در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه های سراسری برخی از رشته های دانشگاه آزاد مانند پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی و دامپزشکی درج می شود و سایر رشته های به صورت مجزا در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد منتشر می شود که البته در این مقاله لینک دانلود دفترچه قرار گرفته است .

داوطلبان می توانند حداکثر 150 کدرشته محل را متناسب با گروه آزمایشی امتحانی خود انتخاب نمایند که البته در این مقاله به منظور کاهش خطای داوطلبان ، راهنمای انتخاب رشته کنکو سراسری قرار گرفته شده است .

منبع مطلب : www.heyvagroup.com

مدیر محترم سایت www.heyvagroup.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان 99 - 1400

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید

تماس از تلفن ثابت بدون کد ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )

در صورت عدم برقراری تماس به علت شلوغی خطوط چند بار تلاش نمایید

** به امید روزهایی بهتر و آینده ای بدون پشیمانی از انتخاب های ناآگاهانه گذشته **

منبع مطلب : www.ssmt.ir

مدیر محترم سایت www.ssmt.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب