توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

تعداد کشته های زلزله افغانستان به ۱۰۰۰ نفر رسید/ مقامات افغانستان برای رسیدن به منطقه زلزله تلاش می کنند

تعداد کشته های زلزله افغانستان به 1000 نفر رسیدتعداد کشته های زلزله افغانستان به 1000 نفر رسید

مقامات افغانستان روز پنجشنبه برای رسیدن به یک منطقه دورافتاده که توسط زمین لرزه ای که ۱۰۰۰ کشته بر جای گذاشت، تلاش کردند، اما ارتباطات ضعیف و نبود جاده مناسب تلاش های آنها را با مشکل مواجه کرد.

زمین لرزه ۶٫۱ ریشتری اوایل روز چهارشنبه در حدود ۱۶۰ کیلومتری جنوب شرقی کابل، در کوه های پر از آبادی های کوچک در نزدیکی مرز با پاکستان رخ داد.

رسانه‌های افغانستان چند ساعت پس از وقوع زمین‌لرزه، تصاویری از خانه‌هایی را منتشر کردند که به آوار تبدیل شده بودند و اجساد را در پتوها بر روی زمین پوشانده بودند.

این مطلب را هم بخوانید. بیش از ۲۵۰ کشته در پی زلزله شدید شرق افغانستان

تعداد کشته های زلزله افغانستان به ۱۰۰۰ نفر رسید

محمد اسماعیل معاویه، سخنگوی فرمانده ارشد نظامی طالبان در ولایت پکتیکا، با اشاره به شبکه‌های تلفنی، به رویترز گفت: «ما نمی‌توانیم به منطقه دسترسی پیدا کنیم، ما سعی می‌کنیم به‌روزرسانی‌ها را دریافت کنیم».

وی گفت که این زمین لرزه حدود ۱۰۰۰ کشته و ۱۵۰۰ مجروح بر جای گذاشته است. بیش از ۳۰۰۰ خانه ویران شد.همچنین گفت که چهارشنبه شب حدود ۶۰۰ نفر از مناطق مختلف آسیب دیده نجات یافته اند.

شهر گایان، نزدیک به مرکز زمین لرزه، خسارت قابل توجهی را متحمل شده است و بسیاری از ساختمان های آن با دیوارهای گلی آسیب دیده یا به طور کامل فروریخته است.

این شهر مملو از سربازان طالبان و آمبولانس‌ها است این عملیات نجات یک آزمون بزرگ برای طالبان خواهد بود که پس از دو دهه جنگ، کشور را تصرف کردند و به دلیل تحریم ها از کمک های بین المللی زیادی محروم شده اند.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب