توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1401 – 1402

راهنمای مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1400 - 1401راهنمای مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1400 - 1401مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1401 – 1402

ارتش جمهوری اسلامی ایران یکی از ارگان هایی است که به منظور پاسداری و دفاع از آرمان ها، ارزش های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران و حفظ حریم های کشور، نیازمند جذب نیروهای انسانی متعهد و با انگیزه می باشد و به آموزش این نیروها در دو مقطع افسری و درجه داری می پردازد.

داوطلبانی که با هدف استخدام در مقطع افسری ارتش، در آزمون ورودی این دانشگاه شرکت نموده اند، چنانچه موفق به کسب حدنصاب علمی لازم شده و دارای شرایط ثبت نام دانشگاه افسری 1401 – 1402 باشند، می بایست بعد از اعلام نتایج آزمون دانشگاه افسری ارتش 1401- 1402، در مصاحبه این دانشگاه حضور یابند. لذا لازم است از اخبار مربوط به زمان و نحوه مصاحبه مطلع بوده و با آماده کردن مدارک مورد نیاز در تاریخ مقرر به مرکز مدیریت گزینش و استخدام آجا مراجعه نمایند.

صرفا از داوطلبانی که در آزمون ورودی دانشگاه افسری ارتش پذیرفته شده باشند، مصاحبه به عمل خواهد آمد.

زمان مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1401 – 1402

همان طور که اشاره کردیم، داوطلبان برای پذیرش در دانشگاه افسری ارتش، ملزم به پشت سر گذاشتن یک مرحله آزمون کتبی و یک مرحله آزمون شفاهی می باشند.

آزمون دانشگاه افسری ارتش این دوره قرار است در روز جمعه 10 دی ماه برگزار گردد و احتمالا نتایج آن نیز حدودا یک ماه بعد از طریق سایت ثبت نام دانشگاه افسری ارتش در دسترس متقاضیان قرار خواهد گرفت. بعد از اعلام نتایج آزمون دانشگاه افسری ارتش 1401 – 1402 پذیرفته شدگانی که نمره علمی قابل قبول را کسب کرده باشند، به مرحله مصاحبه راه می یابند.

این افراد جهت کسب اطلاع از زمان مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1401 – 1402 می بایست با استفاده از اطلاعات کاربری خود به سایت آجا مراجعه نمایند. همچنین ممکن است تاریخ حضور در جلسه مصاحبه به وسیله پیامک به داوطلبان اطلاع رسانی گردد. شما می توانید برای اطلاع از جدید ترین اخبار در خصوص مصاحبه این آزمون و امور مربوط به آن در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره با ما همراه باشید.

نحوه مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1401 – 1402

داوطلبان پس از حضور در مکان و زمان مقرر (که از طریق اطلاعیه های منتشر شده بر روی سایت به آن ها اعلام می شود) برای انجام مصاحبه، باید مراحل معاینات پزشکی، مصاحبه های کتبی و شفاهی و تست ورزش را بگذرانند. طی کردن این مراحل زمان گیر است و معمولا چند روز به طول می انجامد. در ادامه در ارتباط با هر یک از مراحل توضیحات مختصری را به استحضار شما عزیزان می رسانیم.

معاینات پزشکی

متقاضیان به هنگام ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1401 – 1402 با مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام متوجه می شوند در صورتی که به یک یا مواردی از بیماری های موجود در فهرست زیر مبتلا باشند، حق نام نویسی ندارند. چنانچه شرکت کنندگان بدون در نظر گرفتن این نکته اقدام به شرکت در آزمون ورودی نموده و حتی پذیرفته شوند، در مرحله گزینش و قرار گرفتن تحت معاینات پزشکی، حذف خواهند شد.

معاینات پزشکی مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1401 – 1402
فهرست بیماری ها
تالاسمی مینور
چاقی (BMI بالاتر از 30)
سابقه بیماری های مزمن اعصاب و روان
هر یک از بیماری های صعب العلاج
سابقه جراحی های گسترده
مشکلات اساسی ارتوپدی
کوررنگی
داشتن هر گونه معافیت پزشکی از مراجع نظامی و انتظامی
سابقه و یا ابتلا به هر بیماری که نیاز به مصرف بلند مدت دارو داشته باشد
هرگونه اعتیاد به مواد مخدر و روان گردان
کاهش شدید یا متوسط شنوایی

 

بخش اول معاینات، توسط یک دندان پزشک صورت می گیرد و در صورتی که مشکلات جدی در زمینه فک و دندان نداشته باشید می بایست مراحل بعدی را بگذرانید.
معاینات پزشکی مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1401 – 1402
مراحل معاینات
مراجعه به دندان پزشک و معاینات فک و دهان
مراجعه به چشم پزشک، بینایی سنجی و تست کوررنگی
معاینات ارتوپدی
مراجعه به پزشک قلب و عروق
پوست و مو
اعصاب و روان
غدد
داخلی
اورولوژی
آزمایش خون و ادرار

 

نهایتا پس از اتمام معاینات پزشکی، در صورتی که داوطلبان از سلامت جسمی و روانی مورد نظر برخوردار نباشند، مجاز به شرکت در مابقی مراحل گزینش نخواهند بود و در صورتی که که تمام شرایط لازم در معاینات را داشته باشند، پس از اتمام موفقیت آمیز این مرحله کارتی با عنوان “کارت پایش سلامت” دریافت می کنند که باید آن را تا پایان مراحل گزینش همراه خود داشته باشند.

مصاحبه کتبی

پس از طی نمودن موفقیت آمیز معاینات پزشکی و دریافت کارت پایش سلامت، نوبت به مرحله مصاحبه می رسد. در این قسمت داوطلب می بایست در مصاحبه کتبی عقیدتی – سیاسی شرکت کند. متقاضیان باید با آگاهی کامل از مسائل روز کشور و جهان، راهپیمایی ها، نمازهای واجب و مستح، اصول و فروع دین، احکام، مسائل مربوط به ولایت فقیه و مراجع تقلید و … در این آزمون شرکت کنند تا بتوانند نتیجه خوبی از آن کسب نمایند. پس از آن افراد می بایست تعدادی فرم را تکمیل کنند که این امر هم چند ساعتی زمان خواهد برد.

مصاحبه شفاهی

پس از مصاحبه کتبی و تکمیل فرم ها نوبت به مصاحبه شفاهی می رسد. این مصاحبه دارای 3 بخش حفاظت، عقیدتی و فرماندهی می باشد. در مصاحبه حفاظت ممکن است در مورد مسائل امنیتی کشور، نظر شما در مورد سفر به خارج از کشور و این گونه مسائل سوال پرسیده شود، همچنین این امکان وجود دارد که از فرم هایی که در مراحل قبل پر کردید نیز سوال مطرح گردد.

در مصاحبه عقیدتی نیز مانند آزمون کتبی عقیدتی ممکن است در مورد مسائل دینی، احکام، اصول و فروع دین و جزئیات آن ها، مسائل سیاسی، تاریخ ها و وقایع مهم ملی و مذهبی و نیز امور شخصی مانند این که آیا در راهپیمایی و نماز جمعه شرکت می کنید و… سوال پرسیده شود.

در بخش مربوط به مصاحبه فرماندهی نیز معمولا سوالات شخصی پرسیده می شود، سوالاتی اعم از بزرگ ترین نقطه قوت و یا نقطه ضعف شما و حتی ممکن است درمورد اعضای خانواده هم سوالاتی پرسیده شود.

تست ورزش

در این مرحله آمادگی جسمانی فرد مورد بررسی قرار گرفته و داوطلبان ملزم به گذراندن آزمون های ورزشی می شوند. توانایی و قدرت بدنی داوطلبان در موارد زیر مورد آزمون قرار می گیرد.

شنا روی دست دراز و نشست دو 1600 متر دو 4 * 9 متر انعطاف پذیری رو به جلو

محل برگزاری مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1401 – 1402

افرادی که جهت شرکت در فرآیند مصاحبه دعوت می شوند، باید در زمان تعیین شده متناسب با ارگان انتخابی در یکی از محل های موجود در جدول زیر حضور پیدا کنند.

آدرس مرکز فرآیند گزینش و استخدام نیروهای دانشگاه افسری ارتش 1401 – 1402
نام ارگان نشانی
نیروی زمینی ارتش تهران – میدان حر – خیابان امام خمینی (ره) غربی – نرسیده به چهارراه کمالی – مدیریت گزینش و استخدام نزاجا
نیروی دریایی ارتش تهران – بزرگراه امام علی (ع) شمال – بزرگراه شهید زین‌ الدین شرق – اولین خروجی جنب باشگاه صدف نداجا
نیروی هوایی ارتش تهران – میدان امام حسین – خیابان دماوند – بعد از اتوبان امام علی (ع) – خیابان شهید غفاری نسب – دایره گزینش و استخدام شهید خضرایی
نیروی پدافند هوایی ارتش تهران – بزرگراه بسیج – بزرگراه هجرت – ستاد فرماندهی نیروی پدافند هوایی ا.ج.ا ایران – جنب بانک سپه – مدیریت گزینش، عضویابی و استخدام

مدارک مورد نیاز در روز مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1401 – 1402

مدارک لازم جهت مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1400 - 1401مدارک لازم جهت مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1400 - 1401مدارک مورد نیاز در روز مصاحبه 1401 – 1402

یکی از مواردی که در روز مصاحبه مورد بررسی قرار خواهد گرفت، مدارک شرکت کنندگان می باشد. این مدارک نشان دهنده برخورداری داوطلبان از شرایط تحصیل و خدمت در مقطع افسری ارتش می باشد که در موارد زیر لیست شده اند.

اصل شناسنامه عکس دار و کارت ملی به همراه 5 صفحه کپی از هر کدام 12 قطعه عکس سه در چهار و پشت نویسی شده (تمام رخ و بدون روتوش) 5 سری کپی از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی پدر، مادر، خواهر، برادر، پدر بزرگ، مادر بزرگ (و درصورت داشتن ناپدری یا نامادری، 5 سری کپی از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی آن ها نیز لازم است. ) در صورت داشتن گذرنامه، به همراه داشتن اصل آن ضروری است. اصل و کپی مدرک دیپلم (داوطلب در صورت تحصیل در نظام قدیم می بایست اصل و کپی مدرک پیش دانشگاهی را نیز به همراه داشته باشد.) گواهی اشتغال به تحصیل برای داوطلبان دانشجو داوطلبانی که هنگام ثبت نام با استفاده از امتیازات کارت بسیج فعال، فرزند آزادگان یا جانبازان از کار افتاده کلی بودن و… مشمول استفاده از تخفیف در شرط معدل شده اند، لازم است در روز مصاحبه تمامی مدارک مربوطه را همراه داشته باشند. حافظ قرآن، قهرمانان ورزشی، مخترعان، دارندگان مدرک تافل، فارغ التحصیلان مدارس تیزهوشان و دارندگان مدرک از بنیاد ملی نخبگان می بایست در روز مصاحبه مدارک مربوطه را به همراه داشته باشند. ارائه شواهد وضعیت نظام وظیفه: افرادی که دارای کارت پایان خدمت هستند، باید اصل و 3 سری کپی از آن را به همراه داشته باشند. داوطلبان وظیفه باید گواهی اشتغال به خدمت از یگان خدمتی را به همراه برگ سبز دریافت شده از پلیس +10که بدون مهر غیبت است به همراه 3 سری کپی ارائه دهند.

پس از اتمام همه مراحل گزینش اسامی پذیرفته شدگان قطعی در طی اعلام نتایج نهایی آزمون دانشگاه افسری ارتش 1401 – 1402 مشخص خواهد شد. چنانچه مایل به اطلاع از تاریخ و نحوه انتشار این نتایج هستید، می توانید بر روی لینک فوق کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1401 - 1402 چه زمانی انجام می شود؟

زمان دقیق مصاحبه پذیرش این دانشگاه، از طریق سایت ارتش و همچنین پیامک به داوطلبان اطلاع رسانی می گردد.

2- چه کسانی به مرحله مصاحبه دانشگاه افسری ارتش راه می یابند؟

تنها افرادی که در آزمون کتبی پذیرفته شده باشند به این مرحله راه می یابند.

3- آیا صرفا پذیرفته شدن در آزمون کتبی ملاک تایید نهایی داوطلبان برای پذیرش در دانشگاه افسری ارتش می باشد؟

خیر؛ پذیرفته شدن در آزمون کتبی نیز یکی از شرط های لازم برای ورود به این دانشگاه است.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1401 - 1402 چه زمانی انجام می شود؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "زمان دقیق مصاحبه پذیرش این دانشگاه، از طریق سایت ارتش و همچنین پیامک به داوطلبان اطلاع رسانی می گردد." } },{"@type": "Question", "name": "چه کسانی به مرحله مصاحبه دانشگاه افسری ارتش راه می یابند؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "تنها افرادی که در آزمون کتبی پذیرفته شده باشند به این مرحله راه می یابند." } },{"@type": "Question", "name": "آیا صرفا پذیرفته شدن در آزمون کتبی ملاک تایید نهایی داوطلبان برای پذیرش در دانشگاه افسری ارتش می باشد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "خیر؛ پذیرفته شدن در آزمون کتبی نیز یکی از شرط های لازم برای ورود به این دانشگاه است." } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب