اخرین مهلت ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۰اخرین مهلت ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۰ را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

مهلت ثبت‌نام در کنکور ارشد ۱۴۰۰ تمدید شد

مهلت ثبت‌نام در کنکور ارشد ۱۴۰۰ تمدید شد

به گزارش برنا؛ فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ و بیست و ششمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور از یکشنبه ۱۶ آذر ۹۹ آغاز شده و به منظور ارائه تسهیلات برای متقاضیانی که تاکنون نسبت به ثبت نام اقدام نکرده اند، مهلت ثبت نام تا ساعت ۲۴ روز ۲۶ آذر ۹۹ تمدید شده است.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی از طریق کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ صورت می‌پذیرد.

او افزود: ثبت نام منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق سایت اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org انجام می‌شود. متقاضیان ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ و بیست و ششمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور می‌توانند با در نظر داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون که در سایت سازمان سنجش منتشر شده است، در آزمون ثبت نام کنند.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۶ و ۷ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

نحوه گزینش نهایی

طبق دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰، گزینش نهایی در هر یک از مجموعه‌های امتحانی از بین داوطلبانی که حد نصاب نمره علمی لازم را بر اساس مواد آزمون احراز کرده باشند، با توجه به ضوابط مربوط انجام می‌شود.

برای دانش آموختگان رتبه اول دوره کارشناسی ارشد، حداکثر معادل ۱۰ درصد ظرفیت در هر کد رشته محل تحصیلی دوره بالاتر، بر اساس اولویت نمره و انتخاب رشته متقاضیان به حائزین شرایط اختصاص داده می‌شود.

گزینش نهایی بر اساس نمره کل حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل دوره کارشناسی انجام می‌شود.

منبع مطلب : www.borna.news

مدیر محترم سایت www.borna.news لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

مهلت ثبت نام آزمون ارشد 1400 تمدید شد

مهلت ثبت نام آزمون ارشد 1400 تمدید شد

بر اساس سازمان سنجش آموزش کشور، تاکنون بیش از ۱۴۲ هزار داوطلب در آزمون ارشد ۱۴۰۰ ثبت نام کرده اند.

ثبت نام منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org انجام می شود و داوطلبان، ضمن توجه به شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت نام اتباع غیر ایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه رزمندگان و ایثارگران (مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون که در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش اموزش کشور قرار میگیرد)، در صورتی که دارای شرایط مذکور باشند، می توانند حداکثر در دو رشته امتحانی (طبق ضوابط از رشته های امتحانی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام) متقاضی ثبت نام در این آزمون شوند.

سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرده است که باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواست ها به صورت الکترونیکی، متقاضیان در صورت داشتن هر گونه سوال می توانند به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس http://darkhast.sanjesh.org مراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت کنند.

همچنین پس از ثبت درخواست، برای متقاضی شماره نامه و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه ارسال می شود. متقاضیان می توانند پس از دریافت شماره و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه، به پورتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات به آدرس http://rahgiri.sanjesh.org وارد شده و از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شوند.

منبع مطلب : donya-e-eqtesad.com

مدیر محترم سایت donya-e-eqtesad.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

مهلت ثبت نام کارشناسی ارشد ۱۴۰۰

مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.
دانلود ویدیوی بالا

تمدید ثبت نام کارشناسی ارشد 1400

کلیه داوطلبان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم انسانی ، علوم پایه ، فنی و مهندسی ، کشاورزی ، هنر و دامپزشکی یک هفته الی 10 روز فرصت خواهند داشت نسبت به تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام اقدام نمایند . سال گذشته ثبت نام این آزمون در بازه زمانی 16 لغایت 25 آذر ماه انجام شد و داوطلبان با مراجعه به سایت sanjesh.org به درج اطلاعات ثبت نامی خود پرداختند .

البته با تمدید مهلت ثبت نام کنکور ارشد به مدت 3 روز ، ثبت نام آزمون در 28 آذر ماه به پایان رسید . این مهلت چند روزه فرصتی دوباره برای داوطلبانی است که به دلایل مختلف موفق به تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام نشده و درست در آخرین لحظات تصمیم به شرکت در این آزمون می گیرند .

پیش بینی می کنیم امسال هم شاهد تمدید ثبت نام کارشناسی ارشد 1400 باشیم که اطلاعیه ها و اخبار مربوط به آن پس از پایان زمان ثبت نام در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت . هم چنین متقاضیان با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد و صفحه اینستاگرام کارشناسی ارشد می توانند از زمان دقیق این فرایند مطلع شوند . 

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 از یکشنبه 16 الی یکشنبه 23 آذر ماه می باشد .

این مهلت تا 26 آذر ماه تمدید شد .

 به محض اعلام تمدید مجدد ثبت نام کارشناسی ارشد 1400 مقاله بروزرسانی خواهد شد .

لازم به ذکر است با توجه به افزایش روزافزون متقاضیان شرکت در آزمون ارشد ، شاهد بازه زمانی دیگری تحت عنوان مهلت مجدد ثبت نام ارشد ۱۴۰۰ نیز خواهیم بود که با نزدیک شدن به زمان برگزاری آزمون در اختیار جاماندگان از ثبت نام قرار می گیرد . اما به دلیل تغییرات احتمالی در برنامه های سازمان سنجش به داوطلبان توصیه می کنیم حتما ثبت نام خود را در مهلت قانونی انجام دهند .   

ویرایش اطلاعات در زمان تمدید ثبت نام کارشناسی ارشد 1400

از جمله قابلیت هایی که همزمان با تمدید ثبت نام ارشد 1400 در اختیار داوطلبان قرار می گیرد ، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی است . بر این اساس متقاضیانی که به دلیل بی دقتی یا عدم آگاهی اطلاعات فردی و تحصیلی خود را به صورت نادرست در فرم اینترنتی درج کرده و پس از اتمام زمان ثبت نام متوجه خطا و اشتباه خود شده اند در این بازه زمانی فرصت خواهند داشت اطلاعات ثبت نامی خود را اصلاح نمایند .

کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی هیوا نیز در این زمان همراه داوطلبان بوده و از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا پاسخگوی سوالات آن ها خواهند بود . 

سوالات متداول

طبق روال سالیان گذشته این زمان معمولا 2 الی 3 روز تمدید می شود که به محض اعلام در متن مقاله اطلاع رسانی خواهد شد .

بله ، مطابق متن مقاله در این بازه زمانی اطلاعات داوطلبان بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته و قابل ویرایش می باشد . 

خیر ، مطابق متن مقاله این بازه زمانی برای کلیه داوطلبان دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد در نظر گرفته می شود . 

منبع مطلب : www.heyvagroup.com

مدیر محترم سایت www.heyvagroup.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب