طریقه لوکیشن فرستادن در واتساپطریقه لوکیشن فرستادن در واتساپ را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

چگونه لوکیشن خود را در واتس‌اپ برای دیگران بفرستیم؟

چگونه لوکیشن خود را در واتس‌اپ برای دیگران بفرستیم؟

ارسال لوکیشن واتس اپ برای  شما ممکن است کار بسیار راحتی باشد اما همزمان می‌تواند برای برخی دیگر هم سوال باشد.

این روزها بر روی بحث امنیت اطلاعات و حفاظت از حریم خصوصی کاربران همانند عدم سوءاستفاده از موقعیت مکانی آن‌ها تاکید ویژه‌ای می‌شود. اما گاهی اوقات ممکن است کاربران بخواهند موقعیت جغرافیایی خود را با خانواده، دوستان و یا هر فرد دیگری به اشتراک بگذارند.

اینجاست که قابلیت‌هایی همچون اشتراک موقعیت مکانی در برخی اپلیکیشن‌ها می‌تواند مفید واقع شود. واتس‌اپ نیز یکی از این پلیکیشن‌هاست که در ادامه برآنیم با نحوه اشتراک موقعیت جغرافیایی از طریق این اپلیکیشن پیام‌رسان آشنا شویم. برای ارسال لوکیشن در واتس اپ  کافی‌ست مراحل زیر را دنبال کنید:

چگونه موقعیت مکانی خود را در واتس برای دیگران بفرستیم؟

ارسال لوکیشن لحظه در واتس اپ

واتس‌اپ امکان دیگری را نیز در قالب ویژگی  Share Live Location  یا ارسال لوکیشن لحظه برای کاربران خود فراهم کرده است.

این قابلیت نیز برای اشتراک موقعیت مکانی است اما با این تفاوت که برای موقعیت‌هایی به کار می‌رود که ممکن است شما برای مدت طولانی در آن منطقه نباشید و جابجا شوید. در این حالت، واتس‌اپ موقعیت شما را به طور مداوم رصد کرده و با بروزرسانی‌هایی که انجام می‌دهد، محل دقیق قرارگیری‌تان را برای شخص مخاطب ارسال می‌کند. برای استفاده از این قابلیت، می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید:

چگونه موقعیت مکانی خود را در واتس برای دیگران بفرستیم؟

چگونه موقعیت مکانی خود را در واتس برای دیگران بفرستیم؟

منبع مطلب : itiran.com

مدیر محترم سایت itiran.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

آموزش فرستادن لوکیشن در واتساپ | همه چیز درباره لوکیشن واتساپ

آموزش فرستادن لوکیشن در واتساپ | همه چیز درباره لوکیشن واتساپ

در این مطلب به آموزش فرستادن لوکیشن در واتساپ می پردازیم.

همانطور که می دانید فرستادن لوکیشن به معنی دادن آدرس دقیق است و در بسیاری از موراد برای شما کارگشا خواهد بود و در واقع بهترین روش برای دادن اطلاعات دقیق در مورد موقعیت مکانی شما به مخاطب مورد نظرتان می باشد.

فرستادن لوکیشن از طرق مختلفی صورت پذیر است که در مقالات قبل به آموزش  فرستادن لوکیشن در تلگرام پرداختیم.

بعد از فیلتر شدن اپلیکیشن تلگرام در ایران , پیام رسان واتس اپ از محبوبیت بیشتری در میان کاربران ایرانی برخوردار گردید.

ارسال لوکیشن واتساپ از طریق سیستم عامل های ios و اندروید روش های متفاوتی دارد که در ادامه مطلب هر دو روش را آموزش می دهیم.

منبع مطلب : www.avafix.com

مدیر محترم سایت www.avafix.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

آموزش نحوه ارسال لوکیشن در واتساپ

آموزش نحوه ارسال لوکیشن در واتساپ

یکی از امکانات واتساپ، ارسال لوکیشن در واتساپ یا همان موقعیت مکانی هست. بعضا کاربران از واحد مشاوره رایگان البان در رابطه با نحوه ارسال لوکیشنی به غیر از لوکیشن فعلی خودشان پرسیده اند که به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا این مورد از سری آموزش های بهتر شدن زندگی با موبایل را آموزش دهیم.

ارسال لوکیشن در واتساپ

ارسال لوکیشن در واتساپ چهار حالت دارد. اول اینکه لوکیشن خود به صورت لایو ارسال کنید، دوم موقعیت مکانی فعلی خودتان را ارسال کنید، سوم یک مکان خاصی در نزدیکی خودتان را ارسال کنید و در نهایت اینکه یک لوکیشن دیگر بی ربط به موقعیت مکانی فعلی خودتان را ارسال کنید.

بیشتر مشکل کاربران عزیزمان روی حالت آخر بوده و بحث ارسال یک لوکیشن دیگر به غیر از لوکیشن فعلی خودشان است. در ادامه هر کدام از این گزینه ها را توضیح خواهیم داد.

ارسال لوکیشن در واتساپ ، البان ارسال لوکیشن در واتساپ ، البان

گام ابتدایی مشترک در تمام این موارد این هست که در همگی باید در صفحه چت، در کنار محل نوشتن، گزینه + را بزنید و سپس گزینه Location را انتخاب نمایید.

ارسال لوکیشن در واتساپ ، البان

ارسال لوکیشن لایو در واتساپ

وقتی قسمت اشتراک گذاری لوکیشن در واتساپ باز شد، گزینه اولی که در صدر لیست به چشم می خورد عبارت Send Live Location هست. با انتخاب این گزینه شما در واقع موقعیت مکانی خود را به صورت زنده با مخاطب مورد چت به اشتراک می گذارید.

اگر این کار را در یک گروه انجام دهید، تمام اعضای آن گروه می توانند موقعیت مکانی شما را به صورت زنده ببینند. مدت زمان این کار هم در دست خودتان هست و چند گزینه برای شما در ابتدای کار به نمایش گذاشته می شود.

ارسال لوکیشن در واتساپ ، البان

اما در این بخش مهم هست که شما تنظیمات دسترسی به موقعیت مکانی را برای اپ واتساپ به چه شکلی تنظیم کرده اید. در گوشی های آیفون و گوشی های اندروید با سیستم عامل اندروید 10 به بالا، این امکان وجود دارد که دسترسی اپ ها را به موقعیت مکانی یا همان لوکیشن محدود به زمان استفاده از اپ کنید و اجازه ندهید تا اپ در پشت زمینه از لوکیشن شما استفاده کند. برای اینکه از این ویژگی واتساپ بهره ببرید باید به آن اجازه دسترسی کامل بدهید.

گزینه Background App Refresh ممکن است با توجه به تنظیمات کلی گوشی شما در حالت Low Power Mode غیرفعال باشد و شما در این حالت نتوانید تنظیمات آن را تغییر دهید.

مطلب مرتبط: تغییر شماره واتساپ

توصیه داریم که فقط زمانی این دسترسی را بدهید که می خواهید به صورت زنده موقعیت مکانی خودتان را به اشتراک بگذارید و بهتر هست بلافاصله بعد از این کار مجددا دسترسی واتساپ را محدود کنید.

ارسال موقعیت مکانی فعلی در واتساپ

دومین گزینه در صفحه اشتراک گذاری لوکیشن در واتساپ گزینه ارسال موقعیت مکانی فعلی و یا Send Your Current Location هست. با زدن روی آن، موقعیت مکانی فعلی شما به اشتراک گذاشته می شود و مانند حالت قبل نیازی نیست که تغییری در تنظیمات انجام دهید.

برای این مورد و مورد بعدی البته که نیاز هست واتساپ به موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشد تا بتواند بفهمد که شما کجا هستید!

ارسال مکان های خاص اطرافتان

در پایین گزینه دوم نام جاهایی را می توانید ببینید. اینها اماکنی هستند که در نقشه واتساپ تعریف شده و نام دارند. دانشگاه، رستوران و … . اگر می خواهید آدرس یکی از آنها را برای مخاطب خود بفرستید، کافی است روی یکی از آنها بزنید تا لوکیشن آن ارسال شود.

ارسال لوکیشن در واتساپ ، البان

ارسال لوکیشنی به غیر از لوکیشن فعلی خود در واتساپ

شاید یکی از مهم ترین بخش های این پست همین بخش باشد، اینکه چگونه می توانیم یک موقعیت مکانی خاصی را که در آن قرار نداریم برای شخص دیگری ارسال کنیم؟! در این بخش به صورت کامل آن را خواهیم گفت. برای این کار گام های زیر را انجام دهید:

ارسال لوکیشن در واتساپ ، البان

این مورد آخر تنها موردی است که لازم نیست به واتساپ دسترسی به موقیت مکانی خود را بدهید!

کلام آخر

این بود آموزشی مختصر در رابطه با اشتراک گذاری لوکیشن در واتساپ. چنانچه در هر مورد دیگری سوالی به ذهنتان می رسد به راحتی می توانید هم پای همین پست کامنت بگذارید و هم از طریق مشاوره رایگان تلفنی البان سوال خود را بپرسید.

با این آموزش شما به راحتی می توانید موقعیت مکانی خود را به تکنسین های البان برای تعمیرات موبایل در محل ارسال کنید تا به موقع و در محل مناسب کار تعمیرات گوشی شما را انجام دهند.

منبع مطلب : blog.elbaan.com

مدیر محترم سایت blog.elbaan.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب